Zahraničné investície

Poľské cargo CTL je na predaj, záujem údajne má aj Křetínský s Tkáčom
- 11:01
Skupina podnikateľov Daniela Křetínského a Patrika Tkáča je momentálne na pytačkách v Poľsku, kde chce kúpiť jedného z tamojších lídrov na poli dopravy spoločnosť CTL Logistics, informuje portál E15. Poľská firma, ktorej sila tkvie predovšetkým v železničných prepravách, je momentálne na predaj. Záujem o CTL však prejavil začiatkom septembra aj poľský dominant PKP Cargo.
Čína podporí bankový sektor
SITA - 10:31
Čínska centrálna banka poskytne bankovému sektoru 500 mld. čínskych jüanov
Predaj áut v Európe ožil a vytrvalo stúpa
TASR - 09:31
Predaj áut v Európe aj v auguste vzrástol, už 12. mesiac po sebe. Dôvodom je zníženie cien a uvedenie nových modelov na trh, čo prinieslo najdlhšie obdobie vytrvalého rastu predaja v histórii týchto štatistík.
ARDAL v dvoch aukciách predala štátne bondy za 207,5 mil. eur
TASR - včera o 12:31
Agentúra pre riadenie dlhu a likvidity (ARDAL) dnes v dvoch aukciách štátnych dlhopisov (ŠD) požičala pre štát 207,5 milióna eur.
Amazon chce pri Prahe tretie centrum
Zámery najväčšieho svetového e-shopu Amazon sú v Česku väčšie, než sa doteraz vedelo. K doterajším plánom na výstavbu dvoch veľkých distribučných skladov a jedného už fungujúceho centra pre vrátený tovar pribudne ešte minimálne jedno logistické centrum.
Rozhodujeme o tom, ako bude Slovensko vyzerať po roku 2020
Slovenskí poľnohospodári čakajú na schválenie Programu rozvoja vidieka na roky 2014 až 2020. Zatiaľ podľa predsedu Zväzu poľnohospodárskych družstiev a obchodných spoločností (ZPDaOS) Milana Mišánika pracujú v provizóriu.
Trnavskú automobilku oddnes vedie Rémi Girardon
Novým generálnym riaditeľom trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia sa od 1. septembra 2014 stal Rémi Girardon (41).
Čo tam po sankciách? Rusko a USA s raketami veselo obchodujú ďalej!
- 25. 8. 2014 - Názory čitateľov (13)
Od vypuknutia nepokojov na ukrajinskom Kryme sa všade skloňujú sakcie voči Rusku, ktoré paralyzovali viaceré odvetvia hospodárstva. S vesmírnymi technológiami však USA a Rusko kupčia ďalej, ako by sa nič nedialo.
Trnavský Peugeot Citroën by ruské sankcie veľmi nezasiahli
Automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia by podľa premiéra Roberta Fica v prípade zavedenia ruských sankcií na dovoz automobilov z Európskej únie dokázala umiestniť svoju produkciu na iných trhoch. Jej vývoz na ruský trh je totiž minimálny.
Petrovany odmietli španielskeho investora
Poslanci neschválili predaj pozemkov na výstavbu zlievarne španielskej spoločnosti Funderia Condals S.A, hoci väčšina občanov obce v prieskume verejnej mienky investíciu podporila.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov