Zahraničné investície

Svetová banka prognózuje Rusku pokles ekonomiky
SITA - 9. 12. 2014
Základný scenár Svetovej banky počíta v budúcom roku s poklesom ekonomiky o 0,7 %, v roku 2016 by sa mal hrubý domáci produkt Ruska zväčšiť o 0,3 %
Alžírsko chce za päť rokov investovať do ropného sektora 90 miliárd USD
TASR - 8. 12. 2014
Alžírska štátna ropná spoločnosť Sonatrach nechce v ďalšom päťročnom období znižovať investície do ťažby ropy napriek tomu, že cena komodity na globálnom trhu v posledných týždňoch prudko klesla.
V bývalej celulózke v Štúrove plánujú závod na zhodnocovanie biomasy
TASR - 7. 12. 2014
V bývalej celulózke v Štúrove v okrese Nové Zámky plánujú zriadiť závod na zhodnocovanie biomasy. Vyplýva to zo zámeru, ktorý štúrovská spoločnosť VRB East Europe, s.r.o., ako predkladateľ predložila na posúdenie vplyvov investície na životné prostredie (EIA).
Británia povolí Severnému Írsku, aby si určilo výšku firemných daní
TASR - 2. 12. 2014
Británia povolí Severnému Írsku, aby si samé určilo výšku firemných daní. Tento krok by mohol pomôcť britskému premiérovi Davidovi Cameronovi udržať sa pri moci aj po parlamentných voľbách v máji 2015, skonštatovali dnes londýnske noviny Financial Times (FT), z ktorých cituje agentúra Reuters.
Kažimír: Návrh rozpočtu na rok 2015 je najvyrovnanejší v histórii Slovenska
TASR - 2. 12. 2014
V parlamente práve odštartovala diskusia o zákone roka. Návrh štátneho rozpočtu na budúci rok predstavil na úvod piateho rokovacieho dňa 44. schôdze Národnej rady minister financií Peter Kažimír (Smer-SD).
Predaje nových áut vo Francúzsku klesli druhý mesiac v rade
SITA - 1. 12. 2014
Za jedenásť mesiacov roka predaje podľa národného združenia výrobcov áut posilnili o 1,1 %
Nový priemyselný park vytvoril prvých 80 pracovných miest
TASR - 28. 11. 2014 - Názory čitateľov (1)
V práve dnes otvorenom centrálnom triediacom stredisku kuriérskej spoločnosti v rámci postavenej prvej haly novobudovaného priemyselného parku s priestormi na logistiku, sklady, distribúciu, kancelárie a ľahký priemysel v strategickej lokalite žilinského letiska nájde pracovné príležitosti 80 ľudí.
Agentúra S&P prognózuje Rusku prepad do recesie
SITA - 26. 11. 2014
Základný scenár s budúcoročným poklesom ruskej ekonomiky nepočíta, túto možnosť však agentúra považuje za "signifikantnú", uviedol v stredu Moritz Kraemer, šéf divízie ratingov krajín v agentúre Standard & Poor's
Rusko odhaduje straty zo sankcií a pádu cien ropy na 140 miliárd USD
TASR - 24. 11. 2014 - Názory čitateľov (2)
Zníženie cien ropy a sankcie, ktoré Západ uvalil na Moskvu za anexiu Krymu a podporu ukrajinských separatistov, budú stáť Rusko zhruba 140 miliárd USD (112,70 miliardy eur).
Rusko by chcelo vybudovať novú rýchlostnú železničnú trať do Pekingu
TASR - 21. 11. 2014 - Názory čitateľov (2)
Rusko by chcelo vybudovať novú rýchlostnú železničnú trať do Pekingu. Moskva sa usiluje ešte viac posilniť svoje väzby s druhou najväčšou ekonomikou sveta po úspechu s podpisom dohody o dodávkach plynu do Číny, ktoré prekročia aj jeho vývoz do Európy.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov