Zahraničné investície

Tržby automobilky PSA Peugeot Citroën posilnili o 1,6 %
SITA - včera o 10:31
Spoločnosť vykázala v treťom kvartáli tržby 12,296 mld. eur, jej príjmy v divízii výroby automobilov však medziročne klesli o 0,8 % na 7,971 mld. eur.
Zasadnutie Rady vlády SR na podporu exportu a investícií - dnes
TASR - včera o 10:16
Štvrté zasadnutie Rady vlády SR na podporu exportu a investícií sa uskutoční dnes, v stredu 22. októbra o 14.00 h na Ministerstve zahraničných vecí a európskych záležitostí SR na Hlbokej ceste 2 v Bratislave pod vedením jej predsedov - podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka a ministra hospodárstva SR Pavla Pavlisa.
Predaje áut na európskych trhoch v septembri posilnili o 6,1 %
SITA - 17. 10. 2014
Počet registrácií vozidiel v EÚ a v rámci krajín Európskeho združenia voľného obchodu sa v septembri zvýšil o 6,1 % na 1,269 mil. z úrovne 1,196 mil. automobilov v rovnakom mesiaci vlaňajška.
Rokovanie Rady vlády SR na podporu exportu a investícií
TASR - 14. 10. 2014
V poradí štvrté tohtoročné rokovanie Rady vlády Slovenskej republiky na podporu exportu a investícií pod vedením jej predsedov - podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka a ministra hospodárstva SR Pavla Pavlisa sa uskutoční v stredu 22.
Zasadne Rada vlády SR na podporu exportu a investícií
TASR - 14. 10. 2014
V stredu 22. októbra 2014 sa na Ministerstve hospodárstva SR pod vedením jej predsedov - podpredsedu vlády a ministra zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslava Lajčáka a ministra hospodárstva SR Pavla Pavlisa - uskutoční v poradí štvrté tohtoročné rokovanie Rady vlády Slovenskej republiky na podporu exportu a investícií.
Fitch zlepšila ratingový výhľad skupiny PSA na pozitívny
SITA - 10. 10. 2014
Dlhodobý úverový rating skupiny zostáva na stupni B+
Generálnym riaditeľom Peugeot, Citroën a DS v SR bude Matúš Paľa
SITA - 9. 10. 2014
Podľa zverejnených informácií doterajší generálny riaditeľ spoločnosti Citroën Slovakia, Oliver Cade, je poverený inými úlohami v rámci koncernu PSA Peugeot Citroën.
Nákladná kompa na Dunaji má byť hotová koncom júna 2015
TASR - 6. 10. 2014
Výstavba nákladnej kompy na Dunaji medzi slovenským Štúrovom a maďarským Ostrihomom by mala byť ukončená do júna budúceho roka.
Investície na Blízkom východe sú účinnou zbraňou proti extrémistom
TASR - 6. 10. 2014
Zahraničné investície sú účinnou zbraňou v zápase s extrémistami na Blízkom východe. Denník The Telegraph informuje, že Telegraph Media Group zorganizuje Konferenciu o Blízkom východe, ktorá sa sústredí sa na úlohu medzinárodných investorov v transformácii hospodárstiev arabského sveta.
Ruská produkcia ropy dosiahla v septembri 10,6 mil. barelov
SITA - 2. 10. 2014
K medzimesačnému rastu dennej produkcie o 0,9 % podľa vládnych údajov prispeli najmä spoločné podniky s účasťou významných zahraničných partnerov
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov