Zahraničné investície

Trnavskú automobilku oddnes vedie Rémi Girardon
Novým generálnym riaditeľom trnavskej automobilky PSA Peugeot Citroën Slovakia sa od 1. septembra 2014 stal Rémi Girardon (41).
Čo tam po sankciách? Rusko a USA s raketami veselo obchodujú ďalej!
- 25. 8. 2014 - Názory čitateľov (11)
Od vypuknutia nepokojov na ukrajinskom Kryme sa všade skloňujú sakcie voči Rusku, ktoré paralyzovali viaceré odvetvia hospodárstva. S vesmírnymi technológiami však USA a Rusko kupčia ďalej, ako by sa nič nedialo.
Trnavský Peugeot Citroën by ruské sankcie veľmi nezasiahli
Automobilka PSA Peugeot Citroën Slovakia by podľa premiéra Roberta Fica v prípade zavedenia ruských sankcií na dovoz automobilov z Európskej únie dokázala umiestniť svoju produkciu na iných trhoch. Jej vývoz na ruský trh je totiž minimálny.
Petrovany odmietli španielskeho investora
Poslanci neschválili predaj pozemkov na výstavbu zlievarne španielskej spoločnosti Funderia Condals S.A, hoci väčšina občanov obce v prieskume verejnej mienky investíciu podporila.
Zahraničné investície v Číne v júli prudko klesli
TASR - 18. 8. 2014
Priame zahraničné investície (PZI) v Číne v júli prudko klesli. Informovala o tom agentúra DPA. V medziročnom porovnaní sa PZI v júli prepadli o 16,95 % na 7,81 miliardy USD (5,83 miliardy eur), uviedlo dnes čínske ministerstvo obchodu.
3.tohtoročné zasadnutie Rady vlády SR na podporu exportu a investícií
TASR - 18. 8. 2014
V poradí tretie tohtoročné rokovanie Rady vlády Slovenskej republiky na podporu exportu a investícií sa uskutoční v stredu 20.
Objem amerických dlhopisov v zahraničných portfóliách prekonal v júni 6 bil. USD
Dopyt zahraničných investorov po amerických dlhopisoch vzrástol v júni na nový rekord, pričom ich hodnota v portfóliách investorov prvýkrát prekonala hranicu 6 biliónov USD.
Podľa Danske Bank zruší EÚ sankcie voči Rusku najneskôr do troch mesiacov
Európska únia zruší sankcie, ktoré uvalila na Rusko pre krízu na Ukrajine, do mesiaca, maximálne do troch.
Zlato opäť rastie
Forexpro.sk - 12. 8. 2014
Žltý kov zažíva v dnešnom obchodovaní býčiu náladu potom, čo dva obchodné dni strácalo. Európska seansa tlačí zlato do  zeleného teritória po odlive záujmu z akcií, čo ponúklo potrebný support.
Nové investície smerujú najmä do znevýhodnených regiónov
TASR - 11. 8. 2014
Na Slovensko prídu nové investície, ktoré prinesú približne 2500 nových pracovných miest a ich celková výška by mala dosiahnuť 100 miliónov eur.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov