Zdravotníctvo

Chyták na neuveriteľný luxus: Nadýchajte sa vidieckeho vzduchu, predám vám ho vo fľaši
- včera o 00:56 - Názory čitateľov (2)
Britský podnikateľ nedávno predstavil svoj najnovší, celkom neobvyklý luxusný tovar. Vzduch „odchytený“ na vidieku vyváža do extrémne znečistených čínskych miest, kde sa ľudia dusia.
Penta investuje do PrimeCell, ktorá vyvíja liečivá na báze kmeňových buniek
Skupina Penta sa rozhodla investovať do farmaceutického výskumu. V pondelok (8.2.) oznámila vstup do spoločnosti PrimeCell, ktorá vyvíja liečebné prípravky na báze kmeňových buniek.
Bude to veľmi drahé: Ekonomický dopad vírusu Zika
- 9. 2. 2016 - Názory čitateľov (2)
Ľudia si začali podrobnejšie plánovať cestovanie, prepadol ich strach z vírusu prenášaného komármi. Vírus Zika sa už objavil vo viac než 26 krajinách. Zmätok je pochopiteľný. Vírus sa spája s alarmujúcou vrodenou chybou, či neurologickou poruchou. Nie je nič lepšie na vyvolanie paniky, ako vyhliadka, na generáciu zmrzačených novorodencov.
AIDS ako generátor zisku vo farmabiznise: Nehorázne zdraželi životne dôležité lieky
- 3. 2. 2016 - Názory čitateľov (5)
Americkým Kongresom rezonuje správa o tom, že dve farmaceutické firmy astronomicky zdražovali lieky na srdcové choroby a AIDS. Bez ohľadu na možnosti pacientov vraj zdraželi životne dôležité lieky až o päť tisíc percent.
Nemocnica v Žiline od nedele zatvára lôžkovú časť OAIM
Pacientov v ťažkom stave prevezú do okolitých nemocníc
Súťažný dialóg k UNB bude pokračovať tretím kolom
SITA - 28. 1. 2016
Po niekoľkých kolách súťažného dialógu je španielska spoločnosť Ribera Salud Grupo presvedčená, že model, ktorý ponúka vie poskytnúť riešenia pre slovenské zdravotníctvo.
Zisk Johnson & Johnson v 4. kvartáli vzrástol o 28 %
TASR - 26. 1. 2016
Americký farmaceutický koncern a výrobca spotrebiteľských produktov Johnson & Johnson dosiahol v 4. kvartáli nárast zisku.
Tehotné ženy zanedbávajú podľa zubárov prehliadky
Neliečená parodontitída počas tehotenstva pritom môže byť podľa zubárov príčinou rizikovej gravidity s predčasným pôrodom a s nízkou pôrodnou hmotnosťou novorodenca.
Mesto Spišská Nová Ves patrí podľa prezidenta A. Kisku k tým úspešným
Prezident Andrej Kiska dnes navštívil Spišskú Novú Ves a jej okolie. Po rokovaniach na radnici, v škole či v spoločnosti, ktorá zamestnáva na Spiši najviac ľudí, konštatoval, že toto mesto sa rozvíja a patrí k tým úspešným na Slovensku.
Čislák by mal podľa odborárov odvolať šéfa VšZP
Na čele rozhodujúcej inštitúcie, ktorá riadi väčšinu tokov financií v zdravotníctve, nemôže podľa Lekárskeho odborového združenia stáť človek, médiami spájaný s toľkými kauzami ako je Miroslav Vaďura.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov