Zdravotníctvo

Prečo zarábate menej než váš kolega: Za neobjasnenými mzdovými rozdielmi je vaša osobnosť
- 24. 4. 2015 - Názory čitateľov (8)
Prečo niektorí ľudia zarábajú viac než ostatní? Vedci sa zhodujú v tom, že pracovníci s vyššou úrovňou vzdelania a väčšími skúsenosťami majú vyššie platy. A ekonómovia zvyčajne vysvetľujú vyššie platy argumentom, že títo pracovníci sú produktívnejší.
Štúdia: Chudobné deti majú menší mozog ako bohaté
- 23. 4. 2015 - Názory čitateľov (24)
Sociálni vedci zistili, že v čase, keď deti opúšťajú materskú školu, je medzi nimi veľký rozdiel v potenciáli dosiahnuť dobré študijné výsledky. Do rozdielnych množín sa dostávajú podľa toho, či pochádzajú z chudobnej, alebo bohatej rodiny.
Dôvera v rast podnikania: Japonsko vedie pred Európou a USA
- 21. 4. 2015
Najvýraznejšie na celom svete sa za posledných 12 mesiacov zvýšila dôvera v rast podnikania v prípade japonských spoločností. To je najdôležitejší výsledok aktuálneho prieskumu s názvom "A Micro View on Macro Divergence" (Mikropohľad na makroodlišnosti), ktorý spoločnosť Fidelity Worldwide Investment realizovala prostredníctvom 159 analytikov akcií a dlhopisov, ktorí pracujú pre správcovské spoločnosti investičných podielových fondov. Prieskum je z januára 2015.
Zdravotníctvo je podľa Uhliarika kľúčovým problémom vlády
SITA - 15. 4. 2015
Ak by bolo podľa Ivana Uhliarika zdravotníctvo v reštrukturalizácii, išlo by rovno do konkurzu.
Druhý sociálny balíček predstaví vláda v máji
SITA - 13. 4. 2015
Hlavnými oblasťami, na ktoré sa chce vláda do konca funkčného obdobia zamerať, sú podľa premiéra Roberta Fica boj proti korupcii, zdravotníctvo a posilňovanie postavenia štátu v strategických podnikoch.
Wiener Schnitzel bez dymu: Rakúšania chcú zakázať fajčenie v reštauráciách
- 10. 4. 2015 - Názory čitateľov (3)
Rakúska vláda chce od mája 2018 zakázať fajčenie v reštauráciách. Na tlačovej konferencii vo Viedni to dnes oznámila ministerka zdravotníctva Sabine Oberhauserová. Návrh príslušného zákona bol podľa nej odoslaný na prerokovanie do parlamentu.
Zdravotné poisťovne posielajú pred vymáhaním poistného výzvy
TASR - 7. 4. 2015
Zdravotné poisťovne (ZP) vymáhajú poistné priamo od zamestnancov, keď si zamestnávatelia na Slovensku nesplnia oznamovaciu povinnosť vyplývajúcu zo zákona o zdravotnom poistení a neprihlásia im svojich zamestnancov.
Zdravotné poisťovne vymáhajú poistné od zamestnancov, ak nie sú prihlásení
Zdravotné poisťovne vymáhajú nezaplatené poistné priamo od zamestnancov vtedy, ak ich zamestnávateľ neprihlási na zdravotné poistenie.
Kríza, či zdravší život? Rusi hovoria "net" už aj vodke a cigaretám
- 30. 3. 2015 - Názory čitateľov (6)
Ruský prezident Vladimir Putin stojí na čele krajiny počas dramatickej ekonomickej a politickej krízy, ale ako hovoria štátne štatistiky, Rusi sa stali pod jeho vedením zdravší.
Lekárnická komora vystríha pred falošnými receptami
SITA - 30. 3. 2015
Slovenská lekárnická komora odporúča lekárnikom, ktorí sa stretnú s falošným receptom, aby sa obrátili na samosprávny kraj.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov