Zdravotníctvo

Invalidný dôchodok na vyžitie nestačí, súkromné poistenie ale paradoxne ignorujeme
- 5. 10. 2015 - Názory čitateľov (4)
Invalidný dôchodok nedokáže nahradiť stratený príjem, navyše človek s trvalými zdravotnými následkami má väčšie výdavky, napríklad na úpravu bývania. Čoraz dôležitejšiu rolu pri zachovaní príjmu a životného štandardu zohráva individuálne životné poistenie, vrátane pripoistenia invalidity.
Koniec extrémnej chudoby na dosah: Tento rok zasiahne menej ako desatinu populácie
- 5. 10. 2015 - Názory čitateľov (1)
Počet ľudí žijúcich v extrémnej chudobe tento rok pravdepodobne prvýkrát klesne pod desať percent svetovej populácie. Uviedla to Svetová banka, ktorá zároveň upravila kritérium pre meranie tohto problému.
Lekári UNLP odmietli nadčasy nad hranicu zákona
Podľa predsedu odborov Martina Paula sú v tejto chvíli ošetrovaní v drvivej väčšine len akútni pacienti.
Forai dostal na odmenách desaťtisíce eur
Akú výšku odmeny podpísal niekdajšiemu šéfovi VšZP Foraiovi za rok 2014 minister zdravotníctva Čislák, sa pýtal poslanec za KDH Jozef Bobík.
Čo vo svojom finančnom živote zmeniť: Zopár dôvodov, prečo sa nikdy nestanete milionárom
- 30. 9. 2015 - Názory čitateľov (8)
Bohatí ľudia sa zvyčajne nerodia len tak. Väčšina trávi svoj život tým, že pracuje tvrdo, míňa málo, šetrí a rozvážne investuje. Môže to znieť ako jednoduchá stratégia, ale skutočnosť, že drvivá väčšina nie sme milionármi dokazuje, že to asi tak ľahké nebude.
Automobilky klamú, zákazníka to stojí 450 eur ročne
- 29. 9. 2015 - Názory čitateľov (5)
Nové európske autá vraj v reálnej prevádzke spotrebujú až o 50 percent viac paliva, ako tvrdia výrobcovia. Veľké rozdiely sú údajne tiež v prípade emisií oxidu uhličitého aj oxidu dusíka.
Lacnejšie plynové kotle končia, nespĺňajú pravidlá Európskej únie
- 28. 9. 2015 - Názory čitateľov (9)
Po zákaze predaja neúsporných žiaroviek či vysávačov prišli na rad bojlery, tepelné čerpadlá a kotly. Konkrétne tie, ktoré podľa pravidiel Európskej únie majú sezónnu energetickú účinnosť vykurovania nižšiu ako 86 percent. Napríklad lacnejšie nekondenzačné plynové kotly sa od soboty už nesmú uvádzať na trh. Predajcovia môžu dopredať iba skladové zásoby.
Nárok na potravinové lístky pre chudobných bude mať každý desiaty Rus
- 25. 9. 2015 - Názory čitateľov (2)
Ruská vláda chystá zavedenie potravinových lístkov pre chudobných. Nárok na ne bude mať zrejme každý desiaty Rus. Moskvu bude projekt každoročne stáť približne 240 miliárd rubľov, teda 3,21 miliárd eur. O zavedení uvažovala vláda už niekoľkokrát, nikdy sa k nemu ale neodhodlala.
Zmena za dve dekády: Namiesto mäsa a zemiakov nám zachutili syry a cestoviny
- 25. 9. 2015 - Názory čitateľov (3)
Naše jedálničky sa za ostatných 20 rokov zmenili. Čo nám chutí viac a čo menej? Uprednostňujeme tradičnú slovenskú kuchyňu alebo sme podľahli zdravému stravovaniu?
Odstúpený šéf Volkswagenu: Dôchodok 28,6 milióna + odstupné
- 24. 9. 2015 - Názory čitateľov (9)
Výročná správa podrobne opisuje, koľko miliónov v podobe dôchodku a odstupného dostane a tiež, že výplata závisí na tom, ako rada definuje jeho ukončenie vo funkcii.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov