Zdravotníctvo

Najväčší zlodeji spánku: Televízia skončila až na deviatom mieste
- včera o 03:21 - Názory čitateľov (7)
Existujú rôzne dôvody, prečo sú ľudia ochotní odoprieť si pár hodín spánku. Pre niekoho sú nočné hodiny ideálne na zábavu, pre iného na prácu.
Najbohatší lekár na svete: Moja firma prinesie revolúciu v medicíne
- 17. 12. 2014 - Názory čitateľov (11)
Ako vidí Patrick Soon-Shiong, najbohatší lekár na svete, budúcnosť medicíny? Prvá vec, ktorú chce zmeniť, je spôsob diagnostiky a liečby rakoviny.
Beblavý vyzýva Pellegriniho, aby riešil poslancov Smeru
SITA - 15. 12. 2014 - Názory čitateľov (1)
Poslanci Smeru-SD Jozef Valocký a Jozef Ježík by si podľa Miroslava Beblavého mali vybrať, či chcú byť riaditeľmi štátnych nemocníc alebo členmi zdravotníckeho výboru
Zelené bondy: Peniaze, ktoré by nám pomohli zachrániť planétu
- 15. 12. 2014 - Názory čitateľov (4)
Pred niekoľkými rokmi, prišla mexická vláda so sľubným spôsobom znižovania emisií oxidu uhličitého. Povzbudila občanov, aby sa zbavili svojich starých chladničiek, klimatizácií, žiaroviek a vymenili ich za aktuálne modely. Koniec koncov, asi 80 % energie v krajine pochádza z fosílnych palív, a zhruba štvrtinu spotreby elektriny tvoria domáce spotrebiče. Ale ako zaplatiť za program, aby bol dostupný pre chudobné domácnosti?
Spotreba na obyvateľa v SR sa rovná 74 % priemeru EÚ
SITA - 11. 12. 2014 - Názory čitateľov (2)
Najvyššia skutočná individuálna spotreba v rámci Európskej únie je v Luxembursku, kde sa rovná 136 % priemeru EÚ, a najnižšia v Bulharsku, a to na úrovni 49 % priemeru EÚ
Lákavé e-cigarety: Deti po nich siahnu trikrát častejšie než po klasike
- 9. 12. 2014 - Názory čitateľov (1)
Elektronické cigarety sú pre deti lákavejšia než obyčajný tabak. Vyplýva to z výsledkov výskumu, ktorý sa zameriaval na fajčiarske skúsenosti detí vo veku 10 a 11 rokov. Podľa záverov štúdie elektronické cigarety zvyšujú pravdepodobnosť, že deti v budúcnosti začnú fajčiť pravidelne. Zistenie expertov zverejnila BBC.
V piešťanskej nemocnici obnovili prevádzku starého CT
SITA - 8. 12. 2014
Podľa riaditeľky Nemocnice Alexandra Wintera Márie Domčekovej je zariadenie plne funkčné
Margarín končí, Američania ho už nechcú
- 8. 12. 2014 - Názory čitateľov (4)
Pri potravinách s tak zlou reputáciu robí margarín celkom pekné čísla. Jeho globálny predaj od roku 2000 stúpol podľa údajov z Euromonitora až o 60 %. Kde je teda problém? Konkurenčné maslo rástlo za rovnaké obdobie dvojnásobne.
Británia plánuje 25-% daň pre nadnárodné firmy, viac zaplatia aj banky
TASR - 3. 12. 2014
Britský minister financií George Osborne dnes predstavil plány, ktoré zasiahnu do ziskov nadnárodných korporácií a bánk, no Konzervatívnej strane by mohli pomôcť k posilneniu pozícií pred parlamentnými voľbami, ktoré sa uskutočnia na budúci rok.
Zdravotníctvo má dostať rezervu na hospodárenie nemocníc
SITA - 3. 12. 2014
Cez poslanecký pozmeňujúci návrh by sa mala do budúcoročného rozpočtu kapitoly zdravotníctva dostať 50-miliónová rezerva na prípadné negatívne hospodárenie nemocníc. Ak budú podľa Kažimíra hospodáriť lepšie, budú môcť zdroje využiť napríklad na investície.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov