Zdravotníctvo

Odpočítavanie pre staré reaktory: Kto a za koľko ich bezpečne zlikviduje?
Blíži sa čas, kedy tie najstaršie reaktory začnú dosluhovať a budú musieť byť demontované a bezpečne zlikvidované. To ale môže priniesť nemalé finančné problémy. Medzinárodná energetická agentúra varuje, že demontáž vyjde podľa odhadov odborníkov v najbližších 25 rokoch na 100 miliárd dolárov.
Príliš drahá obezita: Svetovú ekonomiku stojí viac ako alkoholizmus alebo zmeny klímy
- včera o 09:23 - Názory čitateľov (3)
Obezita stojí svetovú ekonomiku zhruba rovnako ako fajčenie alebo ozbrojený konflikt a viac ako alkoholizmus alebo zmeny klímy. Tvrdí to štúdia, ktorú vypracovala poradenská spoločnosť McKinsey Global Institute. Ročné svetové náklady spojené s obezitou odhaduje na dva bilióny dolárov. Predstavuje to zhruba 2,8 percenta výkonu svetovej ekonomiky.
Protimonopolný úrad podozrieva z kartelu tri firmy v zdravotníckom tendri za 26,5 milióna eur
TASR - 20. 11. 2014
Protimonopolný úrad (PMÚ) SR má podozrenie z možnej kartelovej dohody firiem v súťaži z oblasti zdravotníctva. Koncom septembra tohto roka preto začal podľa slov riaditeľa odboru kartelov PMÚ Petra Demčáka správne konanie voči trom podnikateľom.
Byť šťastný znamená mať niečo medzi príliš veľa a príliš málo
- 20. 11. 2014 - Názory čitateľov (6)
Šťastie je celkom vágny pojem. Kým pre jedného môže znamenať všetko, pre druhého len biedu. Ale pri pohľade na moderný (konzumný) život určite dokážeme nájsť v rámci hospodárenia s peniazmi rozumnú rovnováhu.
Rodinný biznis postavený na zvučnom mene hudobníka: Keď Bob Marley, tak legálna mariška
- 20. 11. 2014
Reggae superstar Bob Marley a jeho vysmiata tvár. Kto iný by sa mohol stať synonymom pre šírenie konopnej kultúry? Potomkovia rodiny Marley teraz plánujú spustiť prvú globálnu spotrebiteľskú značku pre produkty z marihuany.
Zarážajúca skutočnosť: Na Slovensku máme 19 500 moderných otrokov
- 18. 11. 2014 - Názory čitateľov (14)
Viac ako 35 miliónov ľudí po celom svete žijú ako otroci, tieto šokujúce údaje zverejnila Walk Free Foundation na základe údajov zo 167 krajín. Do kategórie otroctvo započítala obchodovanie s ľuďmi, nútené práce aj domáce násilie. Za otrokov sa tak považujú nielen sexuálne pracovníčky, ktoré sú k takejto práci nútene v zahraničí, ale aj obete šikany.
KDH poukazuje na kúpu MRI na košickej lekárskej fakulte
SITA - 10. 11. 2014 - Názory čitateľov (2)
Podľa kresťanských demokratov, kúpila univerzita v Česku výkonnejší prístroj ako lekárska fakulta v Košiciach, zaplatila zaň však podstatne menej.
Novým prezidentom SLeK je Ondrej Sukeľ
SITA - 10. 11. 2014
Prvým viceprezidentom SLeK sa stal Tomáš Turiak a druhým viceprezidentom Norbert Chano.
KDH poukazuje na kúpu MRI na košickej lekárskej fakulte
SITA - 10. 11. 2014
Podľa kresťanských demokratov, kúpila univerzita v Česku výkonnejší prístroj ako lekárska fakulta v Košiciach, zaplatila zaň však podstatne menej.
Škaredú zeleninu si Francúzi obľúbili, na pultoch pribudnú nevydarené koláče aj pizza
- 10. 11. 2014 - Názory čitateľov (3)
Supermarkety vo Francúzsku ponúkajú nedokonalé ovocie a zeleninu s tridsaťpercentnou zľavou. Na pulty teraz mieria ďalšie "škaredé" potraviny, ktoré by inak skončili v koši. Priemerný Francúz každoročne vyhodí až tridsať kilogramov jedla.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov