Zdravotníctvo

Prevratná jadrová technológia: Staré reaktory sú drahé, už nemá cenu ich stavať
UBS vo svojej analýze tvrdí, že moderné jadrové reaktory budú do 10 - 20 rokov zastarané. Všetky reaktory, ktoré sa po celom svete budujú, predstavujú nejaký variant reaktorov z polovice minulého storočia. Tomu zodpovedá ich vplyv na životné prostredie, bezpečnosť prevádzky a nevyhnutné požiadavky na ich kontrolu. Ide o neúspech nášho ducha aj vôľu veci zlepšovať.
Dronomika: Hollywood otvoril dvere bezpilotnej ekonomike
- včera o 15:03
Nové odvetvie podnikania v hodnote miliárd dolárov len v USA, zažíva prvé dni ostrého štartu. Logistická firma DHL začala pomocou bezpilotných lietadiel dodávať balíky na nemecký ostrov Juist.
Švajčiari v referende odmietli systém jednej štátnej poisťovne
TASR - včera o 12:31
Švajčiari vo víkendovom referende zamietli návrh ľavicových strán na zrušenie súčasného systému súkromných zdravotných poisťovní a jeho nahradenie jednou štátnou poisťovňou.
Lekárnici žiadajú reformu ich vzdelávania
SITA - včera o 10:31
Podľa Slovenskej lekárnickej komory súčasný model sústavného vzdelávania farmaceutov v praxi nemá ucelenú koncepciu.
Chcete ušetriť na osvetlení domácnosti? Vyvarujte sa najčastejším chybám
- 28. 9. 2014 - Názory čitateľov (9)
Najskôr žiarovky, potom neónky, žiarivky, halogénky a nakoniec LEDky. Zvoliť správne osvetlenie do bytu, či domu nie je tak jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Aby ste nepalatli zbytočne veľa za elektrinu a žiarovky slúžili ako majú, musíte vziať do úvahy niekoľko faktorov. Stačí mať na pamäti nasledujúcich 5 odporúčaní.
Philips sa rozdelí na dve spoločnosti
SITA - 23. 9. 2014
Divízia pre činnosti v oblasti osvetlenia má mať ročné tržby zhruba 7 mld. eur a zlúčená divízia pre spotrebnú elektroniku a zdravotníctvo zhruba 15 mld. eur
Rýchle peniaze v Rakúsku: Za pravidelný odber krvi núkajú finančný bonus
- 22. 9. 2014 - Názory čitateľov (11)
To že ľudia predávajú svoju krv do cudziny, kvôli vidine zárobku nie je žiadnou novinkou. Napríklad v Rakúsku sa platí za jeden odber krvnej plazmy 20 euro, viac než dvojnásobok vyplatia ako bonus za vernosť.
Penta sa údajne dohodla na cene za podiel v Petit Presse
SITA - 19. 9. 2014
Informáciu priniesol portál motejlek.com. Predaj vydavateľského domu, ktorého vlajkovou loďou je denník Sme, ešte môže zablokovať Prvá slovenská investičná skupina.
Ceny na Slovensku klesli, aj podľa európskej metodiky
SITA - 17. 9. 2014
Spotrebiteľské ceny podľa harmonizovaného indexu Európskej únie v auguste medzimesačne aj medziročne klesli zhodne o 0,2 %.
Vstup Penty do Petit Press jeho riaditeľ potvrdiť nemôže
SITA - 8. 9. 2014
Investičná skupina Penta Investments je podľa informácií motejlek.com pomerne blízko k dohode o vstupe do slovenského vydavateľského domu Petit Press, ktorého vlajkovou loďou je denník Sme
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov