Zdravotníctvo

Maggi má problém, priveľa glutamanu môže ohroziť rast firmy Nestlé
- včera o 16:07 - Názory čitateľov (2)
Po desaťročiach sa konečne instantné cestoviny Maggi stali hitom v Indii. Pre švajčiarsku nadnárodnú spoločnosť to znamená, že sa kritická časť rastu presunula do Ázie, tretej najväčšej ekonomiky sveta.
VšZP vlani s poklesom zisku na 12 mil. eur
Strata z minulých rokov Všeobecnej zdravotnej poisťovne bola na konci vlaňajška 69 mil. eur.
Váhostav bol podľa analýzy rizikový už pred troma rokmi
TASR - 13. 5. 2015
Dlhy hrajú významnú úlohu v ekonomickom zdraví každej firmy i živnostníka. Vysoký dlh na zdravotnom alebo sociálnom poistení tak podľa aktuálnej analýzy poradenskej spoločnosti Bisnode extrémne zvyšuje riziko bankrotu.
Slovenské výdavky citlivé na starnutie porastú o 4 % HDP
SITA - 12. 5. 2015
V roku 2013 predstavovali tieto výdavky 18,1 % HDP a boli piate najnižšie v EÚ, do roku 2060 sa predpokladá ich nárast na úroveň 22,1 % HDP
Brusel navrhol pokutu pre Španielsko v sume 18,93 mil. eur
SITA - 7. 5. 2015
Dôvodom návrhu sú chybné údaje o rozpočtovom deficite španielskeho regiónu Valencia z roku 2012.
Kam miznú miliardy z technologického biznisu: Človek sa v budúcnosti dožije 150 rokov
- 5. 5. 2015 - Názory čitateľov (4)
Písal sa rok 2004, Peter Thiel práve predal platobný systém PayPal, ktorý spoluzakladal. Mal dosť peňazí na to, aby si dožičil všetko, po čom vždy túžil. Nóbl podkrovný apartmán v hoteli Four Seasons aj strieborné Ferrari. Ale čo urobiť s ostatnými peniazmi? Niektoré jeho nápady sa dajú považovať za radikálne, dokonca kacírske. Väčšinou ide o oblasť medicíny, zdravia a starnutia. Otázka znie: je smrť je nevyhnutnosť, alebo riešiteľný problém?
India potrebuje významné investície, inak problém s vodou nevyrieši
- 30. 4. 2015 - Názory čitateľov (1)
S nedostatkom vody sa rozvojový svet len ťažko vyrovná. Malá porovnanie. Čína má 7 percent svetových vodných zdrojov, ale využíva 16 percent vody Zeme. V Indii je to ešte horšie. V krajine je asi 18 percent svetovej populácie, ale len 3 percentá zdrojov sladkej vody z planéty. Tieto čísla v kombinácii so slabým riadením zdrojov, nastolili situáciu, v ktorej dostupnosť vody na obyvateľa je jedna pätina z globálneho priemeru: 1200 m3 ročne v porovnaní s 6000 m3.
Ďalšie veľké riziká pre Nepál: Problémy s hygienou a monzúny
- 28. 4. 2015
Uplynulo len niekoľko dní po silnom zemetrasení a už sa objavujú problémy s kanalizáciou a rysujúce sa monzúny. Ako ošetriť čerstvé rany národa postihnutého katastrofou?
Prečo zarábate menej než váš kolega: Za neobjasnenými mzdovými rozdielmi je vaša osobnosť
- 24. 4. 2015 - Názory čitateľov (8)
Prečo niektorí ľudia zarábajú viac než ostatní? Vedci sa zhodujú v tom, že pracovníci s vyššou úrovňou vzdelania a väčšími skúsenosťami majú vyššie platy. A ekonómovia zvyčajne vysvetľujú vyššie platy argumentom, že títo pracovníci sú produktívnejší.
Štúdia: Chudobné deti majú menší mozog ako bohaté
- 23. 4. 2015 - Názory čitateľov (25)
Sociálni vedci zistili, že v čase, keď deti opúšťajú materskú školu, je medzi nimi veľký rozdiel v potenciáli dosiahnuť dobré študijné výsledky. Do rozdielnych množín sa dostávajú podľa toho, či pochádzajú z chudobnej, alebo bohatej rodiny.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov