Zdravotníctvo

Škandály a konkurencia: Zisk McDonald’s klesol o 30 percent
- 21. 10. 2014 - Názory čitateľov (3)
Americkej spoločnosti McDonald’s, najväčšiemu svetovému reťazcu reštaurácií s rýchlym občerstvením, klesol čistý zisk v treťom štvrťroku o 30 percent na takmer 1,1 miliardy dolárov. Firme uškodil škandál so starým mäsom v Číne a tvrdý konkurenčný boj na domácom trhu v USA.
ASL chce rovnaké podmienky pre štátnu aj súkromnú sféru
SITA - 21. 10. 2014
Ako príklad nerovnakých podmienok pre súkromný a štátny sektor uviedol prezident Asociácie súkromných lekárov Ladislav Pásztor návrh na povinné zavedenie registračných pokladníc, čo sa má vzťahovať len na súkromných lekárov.
Priemerná mzda v Maďarsku medziročne vzrástla o 2,9 %
SITA - 21. 10. 2014
Priemerná hrubá mzda ľudí pracujúcich na celý úväzok v období januára až augusta sa oproti rovnakému obdobiu vlaňajška zvýšila na 234 600 maďarských forintov.
Najväčšie klamstvá v obchodoch: Nie všetko drahšie je aj zdravšie
- 21. 10. 2014 - Názory čitateľov (11)
Pri nákupoch potravín sme neraz ochotní zaplatiť oveľa vyššiu cenu za tovar, ktorému veríme, že je zdravší. Vznešene znejúce názvy, znížený podiel soli alebo tuku, to všetko sú často poriadne chytáky. O biopotravinách za trojnásobok ceny bežných ani nehovoriac. Oplatí sa mať na pozore.
Hovädzie z EÚ už do Ruska nesmie, vraj je plné jedov
- 20. 10. 2014 - Názory čitateľov (20)
Rusko označuje sankcie uvalené EÚ za hlúpe a niekoľkokrát tvrdilo, že sprísňovať embargo nebude. Dnes je však všetko inak. Šéf ruskej veterinárnej a fytosanitárnej služby Rosselchoznadzor Sergej Dankvert zakázal od 21. októbra dovoz výrobkov z hovädzieho mäsa, odrezkov a mäsokostnej múčky z krajín Európskej únie.
Návrh rozpočtu je podľa Kollára nedopečenou tortou
SITA - 19. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Monitor relácie O 5 minút 12 na RTVS
Najskôr Havaj, potom Ebola: Zuckerberg daroval 25 miliónov dolárov
- 16. 10. 2014
Mark Zuckerberg sa pre finančný dar rozhodol pár dní potom, čo si kúpil časť ostrova na Havaji. Peniaze poslal organizácii CDC Foundation, ktorá sa sústredí na obranu proti svetovým zdravotným hrozbám.
Mapa Eboly kde hrozí najväčšie riziko: Predikcia do konca októbra 2014
- 14. 10. 2014 - Názory čitateľov (11)
Obavy z Eboly sa rozšírili do USA a Európy po tom, čo boli diagnostikovaní prví pacienti v Texase a Španielsku. Napriek prísnym opatreniam sa na území USA nakazila ošetrovateľka a strach z nákazlivej choroby začína desiť aj Európu.
Babiš kúpil slovenské kliniky Iscare
SITA - 12. 10. 2014 - Názory čitateľov (3)
Akvizícia kliník v Bratislave a v Martine sa pohybovala na úrovni niekoľkých miliónov eur, píše SME
Varovanie: Ebola zasiahne ekonomiky západnej Afriky $ 32,6 mld.
Forexpro.sk - 9. 10. 2014
 Svetová banka varovala, že vypuknutie vírusu Ebola môže do konca roka 2015 stáť ekonomiky západnej Afriky 32,6 miliardy amerických dolárov.Banka uviedla, že ďalší vývoj Eboli je však veľmi neistý a neschopnosť adekvátne reagovať na tento vírus bude mať potenciálne katastrofálne následky pre ich ekonomiky.Už zomrelo viac ako 3400 ľudí po tom, čo Ebola zasiahla tri najviac postihnuté krajiny: Guineu, Libériu a Sierra Leone.Prezident Svetovej banky, Jim Yong Kim povedal, že vírus predstavuje celosvetovú hrozbu, a vyzval medzinárodné spoločenstvo, aby jednoznačne reagovalo.Podobné: Ako môžu aktuálne protesty zasiahnuť hongkonskú ekonomiku"Ebola má potenciál spôsobiť obrovské ekonomické náklady v Guinei, Libérii a Sierra Leone a zvyšku ich susedov v západnej Afrike," ...
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov