Zdravotníctvo

Keď sa boháči podobajú psychopatom: Ideálne črty aby ste uspeli v nemilosrdnej kapitalistickej spoločnosti
- včera o 00:13 - Názory čitateľov (7)
Úspešní a bohatýí neraz neváhajú ísť aj cez mŕtvoly. Nie náhodou je vysokoziskové a tiež vysokorizikové podnikateľské prostredie priťahované ľuďmi, ktorí sú podobní ľuďom s dysfunkčnou osobnosťou. Tvrdí to novinár Jon Ronson, ktorý o podobenstve boháčov a psychopatov napísal knihu Kto je psychopat.
Inflácia v Španielsku v decembri prudko zrýchlila
TASR - 13. 1. 2017
Inflácia v Španielsku v decembri prudko zrýchlila, viac, ako naznačoval predbežný odhad. Dosiahla najvyššiu úroveň od júla 2013.
Menej môže byť viac: Dlhý pracovný čas poškodzuje ekonomiku aj rodinu
- 13. 1. 2017 - Názory čitateľov (5)
Trh práce je zásadný pri diskusiách o tom, ako oživiť ekonomiku. Opakuje sa niekoľko základných tém ako je produktivita práce, starnutie populácie aj rovnosť pohlaví.
Štúdia: Prečo by ľudia po štyridsiatke nemali pracovať viac ako 25 hodín týždenne
- 11. 1. 2017 - Názory čitateľov (6)
Ak priveľa pracujeme, výrazne klesne náš kognitívny výkon. S týmto tvrdením prišiel tím austrálskych a japonských vedcov. Podľa nich takýto problém po štyridsiatke stretne každého, kto pracuje viac ako 25 hodín týždenne. Výsledky štúdie by mohli mať vplyv na zmenu pracovného času.
Aby sa nám lepšie žilo: Dokážete investovať ekologicky?
- 6. 1. 2017 - Názory čitateľov (1)
Ako by sa dalo lepšie žiť? Viac v súlade s prírodou. Triedime odpad, šetríme energiu a premyslene nakupujeme. Ale čo pri investovaní? Aj to by malo byť ekologicky udržateľným spôsobom.
Nadišiel čas na diétu, aj finančnú
- 5. 1. 2017 - Názory čitateľov (3)
Investovanie sa prirovnáva k množstvu vecí, tieto analógie viac či menej vystihujú to, ako sa ľudia správajú k svojim peniazom. Presnejšie, z akého dôvodu neustále opakujú chyby, ktoré vedú k zbytočným stratám. Jedno veľmi dobre fungujúce prirovnanie, je k jedlu a s ním spájanou diétou.
Chcú mať viac, stále viac: Chamtivosť môže zadrieť motor ekonomiky
- 28. 12. 2016 - Názory čitateľov (24)
"Chamtivosť je dobrá. Chcem, aby ste to vedeli. Chamtivosť je zdravá. Môžete byť chamtiví a nemať výčitky svedomia," to sú slová, ktoré odzneli v máji 1986 pri príležitosti odovzdávania diplomov absolventom Kalifornskej univerzity v Berkeley z úst amerického burzového obchodníka.
Miera nezamestnanosti v Japonsku v novembri vzrástla na 3,1 %
TASR - 27. 12. 2016
Japonská nezamestnanosť sa v novembri zvýšila prvýkrát za tri mesiace. Miera nezamestnanosti vzrástla v novembri na 3,1 % z 3 % v predchádzajúcom mesiaci, uviedlo japonské ministerstvo pre vnútorné záležitosti a komunikáciu.
Smrtiaca komoda: IKEA zaplatí odškodné 50 miliónov dolárov
- 23. 12. 2016 - Názory čitateľov (1)
IKEA súhlasila so zaplatením odškodného 50 miliónov amerických dolárov trom americkým rodinám, ktorým zomreli deti po tom, čo sa na ne prevrhla komoda MALM. Uviedol to právny zástupca všetkých troch rodín, ktorý je zamestnancom spoločnosti Feldman Shepherd Wohlgelernter Tanner Weinstock & Dodig LLP.
Počet žiadostí o výpis z účtu poistenca VšZP rastie
SITA - 22. 12. 2016
Od januára do novembra poisťovňa zaregistrovala viac ako 44 tisíc žiadostí, z toho cez 38 tisíc podali poistenci elektronicky.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov