Zdravotníctvo

Brusel radí pozrieť sa hlavne na zdravotníctvo a dane
SITA - 18. 5. 2016
Európska komisia zverejnila najnovšie odporúčania pre Slovensko. Krajina by podľa Bruselu mala ďalej konsolidovať, zvyšovať efektívnosť výdavkov v zdravotníctve a ďalej zlepšovať výber daní.
Pokles spotrebiteľských cien v Írsku sa v apríli spomalil
TASR - 12. 5. 2016
Spotrebiteľské ceny v Írsku klesli v apríli tretí mesiac po sebe, tempo poklesu sa však spomalilo. K ďalšiemu poklesu v rade prispeli najmä náklady na dopravu, ktoré klesli takmer o 5 %.
Odborníci určili opatrenia pre podporu transparentnosti
SITA - 11. 5. 2016
Ide o cenové porovnávanie nákupov zdravotníckeho materiálu a liekov, vypracovanie metodiky dobrého nákupu pre nemocnice, ako aj zverejnenie štandardných diagnostických a liečebných postupov pri práci zdravotníckeho personálu.
Dlh nemocníc v pôsobnosti MZ dosiahol 590 mil. eur
Záväzky po lehote splatnosti tvorili 442,41 milióna eur, zvyšných 147,53 milióna pripadlo na záväzky v lehote splatnosti.
Potraviny ako superbiznis: Za zdravie si radi priplatíme, obchodníci to veľmi dobre vedia
- 10. 5. 2016 - Názory čitateľov (6)
Kto by nechcel žiť zdravo? Obchodníci sa okamžite chytili trendu, na ktorom sa dá pekne zarobiť. Aj médiá sa zapojili do tohto kolotoča a ponúkajú čoraz bombastickejšie informácie o najaktuálnejších výskumoch, ktoré dokazujú zázračné vlastnosti superpotravín, bez ktorých nemáte šancu dožiť sa dôchodku. Masírovanie davu naberá na obrátkach.
Značka, ktorú spoznáte aj na sto honov: Pred 130 rokmi v americkej lekárni predali prvú Coca-Colu
- 9. 5. 2016 - Názory čitateľov (2)
Štíhla fľaša s elegantnými krivkami, na etikete dve rozviate veľká „céčka“ a vnútri tmavý bublinkový nápoj. Včera to bolo presne 130 rokov, čo sa v Amerike začala predávať Coca-Cola. Za tento čas sa z nápoja, ktorého sa najprv predávalo 9 denne, stala celosvetovo známa značka s miliardovým obratom.
Pijem kolu, lebo mi chutí: Prečo Warren Buffett odmieta odpovedať na niektoré otázky
- 7. 5. 2016 - Názory čitateľov (1)
Uplynulý víkend prebehol 51. ročník výročnej schôdze Berkshire Hathaway. Počas stretnutia generálny riaditeľ spoločnosti Berkshire, Warren Buffett a podpredseda Charlie Munger odpovedali na otázky novinárov, analytikov a akcionárov Berkshire. Čo prezradili? Veľa vecí. Ale v očiach prominentných komentátorov nič nové.
Zdravie si za peniaze nekúpiš: Bohatší ľudia majú častejšie rakovinu
- 7. 5. 2016 - Názory čitateľov (2)
Peniaze vám nedovolia kúpiť si šťastie, ale ak ich máte viac než dosť, dovolia vám získať lepšiu prognózu v prípade, že vám diagnostikovali rakovinu kože.
Tempo rastu inflácie v Brazílii sa v apríli oproti marcu zrýchlilo
TASR - 6. 5. 2016
Tempo rastu inflácie v Brazílii sa v apríli oproti marcu zrýchlilo. Nenaplnili sa tak odhady ekonómov, ktorí naopak predpovedali najväčšej latinskoamerickej krajine aspoň mierne spomalenie inflácie.
Zaplatíte, ak je vaše dieťa tyran: Mastná pokuta pre rodičov, ktorých deti šikanujú ostatné
- 6. 5. 2016 - Názory čitateľov (2)
Rodičia dokážu zabrániť, aby ich deti šikanovali v škole svojich vrstovníkov. Myslí si to mestská rada v meste Shawano v americkom Wisconsine.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov