Zdravotníctvo

Slovenskú ekonomiku zachránia investície do starnúcej populácie
TASR - včera o 13:01 - Názory čitateľov (18)
Európska populácia starne, rodí sa menej detí a ľudia sa dožívajú vyššieho veku. Šancou pre Slovensko, ale aj celosvetovú ekonomiku je preto podpora striebornej ekonomiky, teda investícií do potrieb starnúcej populácie.
Za sex s prostitútkou v Rusku: Pokuta, väzenie, alebo svadba
- 28. 10. 2014 - Názory čitateľov (6)
Nové pravidlá pre prostitúciu v Rusku chce presadiť jedna z petrohradských radných. Sex za peniaze chce po novom trestať pokutami pre zákazníkov. Tí sa môžu plateniu vyhnúť, ak sa s danou prostitútkou oženia. Informoval o tom web Russia Today.
Úľava na poistnom sa vzťahuje len na dohody o brigádnickej práci študentov
TASR - 27. 10. 2014
Za študentov, s ktorými zamestnávatelia na Slovensku uzavrú osobitnú dohodu o brigádnickej práci študentov, nemusia odvádzať poistné na zdravotné poistenie.
Ebolová horúčka sobotňajšej noci: Biznis je biznis!
- 27. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Renomovaný londýnsky klub The Scotch of St. James čelí kritike. Vírus ebola, ktorým sa už nakazilo viac ako 10 tisíc ľudí a polovica z nich zomrela použil ako upútavku na halloweensku party. Usporiadatelia podujatia podľa denníka The Telegraph dodatočne uviedli, že ide o charitu.
Zdravotné poistenie sa vzťahuje len na dôchodcov v pracovnom pomere
TASR - 24. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Zamestnávatelia platia do zdravotných poisťovní poistné za zamestnaných dôchodcov rovnako ako za ostatných zamestnancov, teda len z príjmov z pracovného pomeru, ak ich zamestnávajú na základe pracovnej zmluvy.
Škandály a konkurencia: Zisk McDonald’s klesol o 30 percent
- 21. 10. 2014 - Názory čitateľov (3)
Americkej spoločnosti McDonald’s, najväčšiemu svetovému reťazcu reštaurácií s rýchlym občerstvením, klesol čistý zisk v treťom štvrťroku o 30 percent na takmer 1,1 miliardy dolárov. Firme uškodil škandál so starým mäsom v Číne a tvrdý konkurenčný boj na domácom trhu v USA.
ASL chce rovnaké podmienky pre štátnu aj súkromnú sféru
SITA - 21. 10. 2014
Ako príklad nerovnakých podmienok pre súkromný a štátny sektor uviedol prezident Asociácie súkromných lekárov Ladislav Pásztor návrh na povinné zavedenie registračných pokladníc, čo sa má vzťahovať len na súkromných lekárov.
Priemerná mzda v Maďarsku medziročne vzrástla o 2,9 %
SITA - 21. 10. 2014
Priemerná hrubá mzda ľudí pracujúcich na celý úväzok v období januára až augusta sa oproti rovnakému obdobiu vlaňajška zvýšila na 234 600 maďarských forintov.
Najväčšie klamstvá v obchodoch: Nie všetko drahšie je aj zdravšie
- 21. 10. 2014 - Názory čitateľov (12)
Pri nákupoch potravín sme neraz ochotní zaplatiť oveľa vyššiu cenu za tovar, ktorému veríme, že je zdravší. Vznešene znejúce názvy, znížený podiel soli alebo tuku, to všetko sú často poriadne chytáky. O biopotravinách za trojnásobok ceny bežných ani nehovoriac. Oplatí sa mať na pozore.
Hovädzie z EÚ už do Ruska nesmie, vraj je plné jedov
- 20. 10. 2014 - Názory čitateľov (21)
Rusko označuje sankcie uvalené EÚ za hlúpe a niekoľkokrát tvrdilo, že sprísňovať embargo nebude. Dnes je však všetko inak. Šéf ruskej veterinárnej a fytosanitárnej služby Rosselchoznadzor Sergej Dankvert zakázal od 21. októbra dovoz výrobkov z hovädzieho mäsa, odrezkov a mäsokostnej múčky z krajín Európskej únie.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov