Zdravotníctvo

Sci - fi, alebo skutočnosť? Kamera aj do kontaktných šošoviek
- 17. 4. 2014
Kto sa doteraz bál straty súkromia kvôli inteligentným okuliarom Google Glass, radšej bude dúfať v neschopnosť inžinierov Googlu. Inak totiž bude mať kameru k dispozícii aj ľudské oko a nebude sa dať len tak ľahko odhaliť.
Penta mení stratégiu, predá polovicu svojich firiem
- 17. 4. 2014 - Názory čitateľov (4)
Skupina Penta, ktorá je známa napríklad ako majiteľ siete lekární Dr. Max či stávkovej kancelárie Fortuna, prechádza zásadnou premenou. Jej prioritou majú teraz byť dlhodobé investície. Súčasne jej vedenie oznámilo, že už nechce držať v portfóliu menšie firmy.
Ďalšie klinec do rakvy legendy: Vo Francúzsku zatvoria továreň na Gauloises
- 16. 4. 2014 - Názory čitateľov (2)
Nepríjemný úder zasadila fajčiarskej legende britská tabaková spoločnosť Imperial Tobacco, ktorá mieni zatvoriť najväčšiu továreň na výrobu cigariet Gauloises vo francúzskom Nantes. Úsporným opatreniam v súvislosti s klesajúcim predajom v Európe padne za obeť aj jeden závod na výrobu cigariet v Británii.
Máte strach z jadrovej havárie? Kúpte si protiradiačný pás
- 16. 4. 2014
Izraelská spoločnosť Stemrad vyvinula telesný pás, ktorý dokáže ochrániť pred najhoršími účinkami gama žiarenia. Nesie názov Stemrad 360 Gamma a mohol by sa dostať do výbavy záchrancov pohotovostných zložiek počas nukleárnej havárie.
Všetky výrobky predávané v EÚ budú mať povinne označenie pôvodu
- 16. 4. 2014 - Názory čitateľov (1)
Na všetkých výrobkoch predávaných v krajinách Európskej únie s výnimkou potravín a liekov by mala byť povinne označená krajina pôvodu. Zhodli sa na tom poslanci Európskeho parlamentu. V rámci hlasovania parlament tiež odsúhlasil návrh prísnejších postihov pre firmy predávajúce potenciálne nebezpečné produkty.
SLK sa chce podieľať na tvorbe ambulantnej siete
SITA - 15. 4. 2014
Podľa prezidenta SLK Mariana Kollára kritériom pre obsadenie ambulancie by bola napríklad odbornosť, bezúhonnosť a rozhodoval by aj poradovník, ktorý by vytvorili.
SLK sa chce podieľať na tvorbe ambulantnej siete
SITA - 15. 4. 2014
Podľa prezidenta SLK Mariana Kollára kritériom pre obsadenie ambulancie by bola napríklad odbornosť, bezúhonnosť a rozhodoval by aj poradovník, ktorý by vytvorili.
Boj proti syndrómu vyhorenia: Nie každý sa môže po práci "odpojiť "
- 14. 4. 2014 - Názory čitateľov (2)
Mať vo vrecku mobilný telefón s internetom po ruke je pre niekoho nenahraditeľná výhoda, pre iného cesta k syndrómu vyhorenia. Francúzske firmy už ponúkajú IT pracovníkom možnosť sa po práci odpojiť. Teda vypnúť smartfóny.
Štátnej zdravotnej poisťovni dodá elektrinu firma Pow-en
Všeobecná zdravotná poisťovňa si vybrala na nasledujúce dva roky aj dodávateľa plynu. Stal sa ním Slovenský plynárensky priemysel.
VšZP vynaložila na liečbu onkopacientov 292 mil. eur
SITA - 10. 4. 2014
V minulom roku sa na zhubné nádorové ochorenie liečilo 264 tisíc poistencov Všeobecnej zdravotnej poisťovne.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov