Zdravotníctvo

Slovensko dalo v roku 2012 na zdravotníctvo 8,1% HDP
SITA - 7. 7. 2014
Výdavky na jedného obyvateľa v rámci zdravotníctva predstavovali 2 105 USD, oproti priemeru krajín OECD 3 484 USD.
Súmrak bridlicového plynu: Nemecko chce sedemročný zákaz frakovania
- 6. 7. 2014 - Názory čitateľov (7)
Nemecko do roku 2021 zakáže ťažbu zemného plynu pomocou hydraulického frakovania z hĺbky menšej ako 3000 metrov. Uvádza to návrh zákona, ktorý spoločne pripravili ministerstvo hospodárstva a ministerstvo životného prostredia. Proti návrhu protestujú opoziční Zelení, podľa nich nejde zákaz dosť ďaleko.
FT: Ako nás Facebook testuje
- 5. 7. 2014 - Názory čitateľov (2)
Niektorí sa domnievajú, že je prehnané robiť krik okolo psychologického experimentu firmy Facebook na tému šírenie emócií medzi užívateľmi tejto sociálnej siete. Nikto pri ňom neutrpel ujmu, ide o správu o zneužití vedy, akých už v minulosti bolo. Denník Financial Times sa však domnieva, že je tu jeden veľký rozdiel. Firmy testujú a potom klamú o svojom tovare, v prípade Facebooku sme to my, kto je testovaný.
Veľkým problémom krajských ciest je málo peňazí na ich údržbu a opravy
TASR - 4. 7. 2014
Dlhodobý nedostatok peňazí na krajské cesty sa odráža na ich kvalite a následný nápor nákladných áut tieto cesty ešte viac ničí.
Čierna štatistika nadčasov: Státisíce Číňanov sa upracujú na smrť
- 3. 7. 2014
Odhaduje sa, že ročne umrie v Číne až 600 tisíc ľudí na dôsledky nadmernej práce. Podľa čínskych médií sa v krajine šíri nová "epidémia."
Prvorodenci žnú úspech: Môže poradie narodenia ovplyvniť kvalitu života?
- 30. 6. 2014 - Názory čitateľov (4)
Vzhľadom k tomu, že úspech v podnikaní je čiastočne závislý od umenia vyznať sa v ľuďoch a od emočnej inteligencie, u ktorej poradie narodenia hrá kľúčovú úlohu, závery psychologických štúdií môžu byť užitočnou príručkou aj vo svete biznisu.
Americký HDP v 1. kvartáli medziročne klesol o 2,9 %
SITA - 25. 6. 2014
Pokles hrubého domáceho produktu (HDP) krajiny bol prudší, ako naznačoval predošlý odhad, podľa ktorého ekonomika USA oslabila o 1 %.
Svetová banka: Ekologické opatrenia by mohli zvýšiť výkon globálnej ekonomiky
- 24. 6. 2014 - Názory čitateľov (3)
Ak by sa svetovým vládam podarilo zlepšiť energetickú účinnosť, triedenie odpadu a verejnú dopravu, mohol by sa zvýšiť výkon globálnej ekonomiky do roku 2030 až o 2,6 bilióna dolárov. Taký je podľa agentúry Reuters záver štúdie Svetová banky.
Platby verejnej správy občanom by sa mali zlúčiť do centrálneho registra
Platby verejnej správy občanom by sa mali zefektívniť integrovaním ich distribúcie. Vyplýva to zo zámeru Ministerstva financií (MF) SR na vypracovanie koncepcie s názvom Efektívnejšia, integrovaná distribúcia platieb verejnej správy občanom, ktorú na svojom stredajšom (25. 6.) zasadnutí prerokuje vláda.
Cestovatelia by pred odchodom do zahraničia mali pamätať na očkovanie
TASR - 22. 6. 2014
Cestovatelia by pred odchodom do zahraničia, najmä do exotických či rozvojových krajín, nemali zabúdať na očkovanie v rámci prevencie infekčných chorôb.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov