Zdravotníctvo

Lekárnická komora vystríha pred falošnými receptami
SITA - 13:46
Slovenská lekárnická komora odporúča lekárnikom, ktorí sa stretnú s falošným receptom, aby sa obrátili na samosprávny kraj.
Lipšic neuspel s maximálnymi čakacími lehotami pre deti
SITA - 25. 3. 2015
Nezaradený poslanec chcel presadiť aj lekárske návštevy doma u detí, ktoré by boli plne hradené zdravotnými poisťovňami.
Opozícia začne zbierať podpisy na odvolanie Čisláka
SITA - 23. 3. 2015
Návrh na odvolávanie je pripravený, s počtom podpisov by nemal byť problém, záujem pridať sa prejavilo KDH, vraví Daniel Lipšic
Fico by mal Čisláka odvolať ešte dnes, tvrdí Procházka
Za situáciu v zdravotníctve nesie podľa Procházku priamu politickú zodpovednosť človek, ktorému minister zdravotníctva podlieha, a tým je predseda vlády
Etika a peniaze: Zbierky na operácie sa presúvajú na internet
- 16. 3. 2015 - Názory čitateľov (4)
Poisťovňa versus liečebné náklady. Na webe sa objavujú stránky, ktoré pomáhajú zozbierať peniaze na osobné, či dobročinné účely. Nejde pritom o klasický crowdfunding, je to miesto, kde sa ľudia chcú podeliť o svoju tragédiu a zároveň osloviť potenciálnych darcov.
Zamestnanosť v Trnavskom kraji vlani klesla
Vlani klesla na území Trnavského kraja zamestnanosť o 2,3 %. V podnikoch nad 20 osôb pracovalo spolu 110.681 ľudí, čo bolo menej o 2589 oproti roku 2013.
Koncern Alcoa sa dohodol na kúpe firmy RTI, dodávateľa titánu
TASR - 9. 3. 2015
Americký koncern Alcoa, najväčší výrobca hliníka v USA, dnes oznámil, že sa dohodol na kúpe dodávateľa titánu, firmy RTI International Metals, za 1,5 miliardy USD (1,38 miliardy eur), čo zodpovedá 41 USD za podiel.
Zastavenie zadlžovania nemocníc zostáva výzvou
Správa Európskej komisie o Slovensku pripomína meškajúci DRG systém, ako aj neefektívne postupy verejného obstarávania v zdravotníctve.
Hospodárstvo vlani zrýchlilo rast na 2,4 %
SITA - 6. 3. 2015
Slovenskú ekonomiku aj v poslednom kvartáli vlaňajška ťahal najmä domáci dopyt podporovaný hlavne rastom investícií.
Nedokážete sporiť? Môžu za to vaše gény
- 6. 3. 2015 - Názory čitateľov (11)
Ekonómovia už dlho špekulujú o tom, prečo sa ľudia snažia šetriť. Najviac preslávená je teória tzv. "životného cyklu" predložená nositeľom Nobelovej ceny za ekonómiu Francom Modiglianim v roku 1950. V skratke povedal asi toľko, že ľudia si sporia kým sú mladí, aby si financovali život keď zostarnú. Znelo to rozumne a malo to obrovský vplyv po celé desaťročia. Bol to ale veľký omyl.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov