Zahraničné akcie

Ako dopadlo „jablko“?
Forexpro.sk - 09:05
Včera po skončení obchodovania na Wall Street, zverejňoval kvartálne výsledky technologický gigant Apple.  V číslach to spoločnosť za fiškálny 3Q poriadne odpálila.
Rast príjmov spoločnosti Apple nenaplnil očakávania
SITA - 08:31
Príjmy spoločnosti Apple stúpli v treťom kvartáli hospodárskeho roka o 6 % na 37,4 mld. USD. Obchodníci na Wall Street očakávali, že príjmy spoločnosti dosiahnu približne 38 mld. USD.
Verizon Communications zaznamenal v 2. kvartáli nárast zisku aj tržieb
TASR - včera o 14:31
Americký telekomunikačný gigant Verizon Communications dosiahol v 2. kvartáli väčší, ako očakávaný nárast zisku aj tržieb, za čo vďačí úplnému ovládnutiu spoločnosti Verizon Wireless.
Holcim a Lafarge pokročili v rokovaniach s regulátormi
Podmienky navrhovanej fúzie, ktorá má vytvoriť najväčšieho producenta cementu na svete, skúmajú regulačné úrady v 15 krajinách
Kľúčový americký index Dow Jones v piatok posilnil o 0,73 %
Kríza na Ukrajine a napätie na Blízkom východe pribrzdili americkú burzu len dočasne. Akciové indexy, ktoré oslabili po zostrelení dopravného lietadla na východe Ukrajiny a izraelskej ofenzíve v Pásme Gazy, v piatok (18.
Akcie, zlato a 5 iných trhov, ktoré reagovali na haváriu lietadla
Tragická zrážka lietadla spoločnosti Malaysia Airlines s 295 cestujúcimi vo východnej Ukrajine vyvolal nával smerom k bezpečným aktívam, ako je zlato a štátne dlhopisy USA, zatiaľ čo americké akcie zaznamenali ich najväčší pokles v mesiacoch.
Základné makroekonomické údaje SR
SITA - 18. 7. 2014
Aktuálne údaje k 18. júlu
Prehľad najdôležitejších správ predchádzajúceho dňa
SITA - 18. 7. 2014
Udalosti zo 17. júla. Kým v máji sa pokles cien na Slovensku zastavil, v júni ceny opäť klesli. Podľa údajov zverejnených Štatistickým úradom SR totiž ceny merané harmonizovaným indexom spotrebiteľských cien Európskej únie (HICP) v šiestom mesiaci medziročne klesli o 0,1 %. Priemerná ročná miera harmonizovanej inflácie k júnu dosiahla 0,4 %. Medzimesačne ceny v šiestom mesiaci oproti máju stúpli o 0,1 %, pričom v máji oproti aprílu vzrástli o 0,3 %.
Microsoft plánuje zrušiť 1000 pracovných miest vo Fínsku
TASR - 16. 7. 2014
Americká spoločnosť Microsoft, ktorá prevzala mobilnú divíziu fínskej firmy Nokia, plánuje zrušiť v škandinávskej krajine 1000 pracovných miest.
Henkel má na akvizície 5 mld. eur
SITA - 14. 7. 2014
Prípadné akvizície v objeme 4 až 5 mld. eur neohrozia vysoké úverové ratingy firmy, tvrdí generálny riaditeľ nemeckého koncernu Kasper Rorsted
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov