Úvery

Odbor ochrany spotrebiteľa radí, ako sa brániť proti nekalým praktikám
TASR - včera o 09:01 - Názory čitateľov (1)
Odbor ochrany spotrebiteľa na Ministerstve spravodlivosti (MS) SR eviduje podania občanov týkajúce sa spoločnosti Pohotovosť.
Prezident podpísal novelu zákona o bankovom odvode
SITA - 20. 10. 2016
Sadzba osobitného odvodu bánk na kalendárne roky 2017 až 2020 sa ponechá na súčasnej úrovni.
Čínska ekonomika vzrástla aj v 3. kvartáli o 6,7 %
TASR - 19. 10. 2016
Ekonomika Číny vzrástla v 3. kvartáli medziročne o 6,7 %, uviedol dnes čínsky štatistický úrad. To znamená rovnaké tempo ako v predchádzajúcich dvoch štvrťrokoch, pričom výsledok je v súlade s očakávaniami.
Banky začnú ku koncu roka sprísňovať podmienky pre firemné úvery
- 19. 10. 2016 - Názory čitateľov (1)
Komerčné banky v eurozóne pravdepodobne vo štvrtom štvrťroku po prvýkrát za dva a pol roka sprísnia podmienky pre poskytovanie úverov firmám. Vyplýva to z výsledkov prieskumu Európskej centrálnej banky. Komerčné banky podľa prieskumu zaujímajú opatrnejší prístup k riziku a čelia negatívnemu vplyvu záporných úrokových sadzieb.
Prečo Harry Potter suší svoje milióny v banke: 3 finančné ponaučenia od mladého čarodejníka
- 18. 10. 2016 - Názory čitateľov (7)
Daniel Radcliffe zarobil odhadom asi 74 miliónov libier od čias, kedy sa objavil v hlavnej úlohe trhákov série "Harry Potter". Asi to nebude žiadne prekvapenie, ak si vezmeme, že každý z ôsmich filmov zo série zarobil celosvetovo okolo 8 miliárd dolárov. O niečo prekvapivejšia je skutočnosť, že dnes 27-ročný britský herec svoje peniaze uložil do banky a naďalej sporí.
Hyundai otvorí v EÚ novú banku, ktorá bude ponúkať úvery na autá
TASR - 17. 10. 2016
Juhokórejský výrobca automobilov Hyundai Motor Group dnes oznámil, že získal súhlas Európskej centrálnej banky (ECB) s otvorením novej banky v Európe, ktorá bude ponúkať klientom pomoc s financovaním kúpy auta.
Nekalé bankové praktiky: Ako správne vnímať reklamu, aby ste jej rozumeli
- 17. 10. 2016 - Názory čitateľov (2)
Reklama na úrok bez uvedenia podmienok, cena časti produktu bez vymenovania ostatných poplatkov, neurčitá výška úrokovej sadzby „od“ alebo vyzdvihovanie výhod a neuvedenie nástrah. Aj takto môžu vyzerať reklamy na finančné produkty, ktoré sa v zahraničí považujú za nekalé praktiky.
Deutsche Bank obmedzí svoje podnikanie v Spojených štátoch
TASR - 17. 10. 2016 - Názory čitateľov (2)
New York 17. októbra (TASR)- Deutsche Bank v Spojených štátoch ešte stále hrozí pokuta 14 miliárd USD (12,72 miliardy eur) za jej počínanie si s hypotekárnymi úvermi pred rokom 2008 a počas neho.
Zisk JPMorgan Chase v treťom kvartáli klesol o 8 %
SITA - 14. 10. 2016
Ziskom na akciu za tretí štvrťrok v sume 1,58 USD však najväčšia americká banka prekonala očakávania analytikov, ktorí predpovedali, že bude na úrovni 1,39 USD na akciu.
Deutsche Bank zvažuje, že prepustí dvojnásobne viac ľudí
TASR - 14. 10. 2016
Nemecká Deutsche Bank môže zrušiť až dvojnásobne viac pracovných miest, ako avizovala. Zástupcom zamestnancov to prezradil finančný riaditeľ banky Marcus Schenck.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov