Úvery

Počet schválených hypoték v Británii klesol na 18-mesačné minimum
TASR - 25. 8. 2016
Počet schválených hypoték klesol v Británii v júli výraznejšie, než sa čakalo, pričom dosiahol najnižšiu úroveň za 1,5 roka.
BCPB - Oznam
SITA - 25. 8. 2016
BRATISLAVA 25. augusta (SITA) -Informácie o hospodárení emitentov:Emitent kótovaných cenných papierov Všeobecná úverová banka, a.s. poskytol BCPB neau
Predaj starších domov v USA v júli klesol
SITA - 24. 8. 2016
Minulý mesiac sa predaj starších domov v krajine zmenšil o 3,2 percenta na sezónne upravenú ročnú mieru 5,39 mil. domov.
Slováci sú k bankám a poisťovniam lojálni
Zmenu banky alebo poisťovne podľa prieskumu Slováci zvažujú len výnimočne. Ak sa tak rozhodnú, tak zvyčajne kvôli cenám.
Vlani na Slovensku vzniklo najmenej firiem od krízy, situácia sa prudko mení
V minulom roku na Slovensku vzniklo len o niečo viac ako 12.500 spoločností s ručením obmedzeným a akciových spoločností.
Počet nových firiem sa v 1. polroku prudko zvýšil
SITA - 24. 8. 2016
V prvom polroku 2016 na Slovensku vzniklo 10 365 firiem, pričom za celý minulý rok ich bolo 12 683
Centrálne banky sveta v Jackson Hole prediskutujú peňažnú politiku
TASR - 24. 8. 2016
Od poslednej finančnej krízy sú popredné centrálne banky sveta v pohotovosti a s pomocou záporných úrokov a nevídanou záplavou peňazí chcú naštartovať stagnujúce hospodárstvo a nízku infláciu. Očakávaný efekt sa však nedostavil a dokonca Federálny rezervný systém USA (Fed) sa len ťažko dostáva z krízového režimu. Podľa agentúry DPA šéfka Fedu Janet Yellenová vo štvrtok 25. augusta pocestuje do Jackson Hole, kde sa majú stretnúť zástupcovia všetkých centrálnych bánk a možno prestavia výhybku globálnej peňažnej politiky.
Predaj nových domov v USA vzrástol v júli najviac za takmer deväť rokov
TASR - 23. 8. 2016
Predaj nových domov v Spojených štátoch v júli nečakane vzrástol, pričom rast dosiahol najvyššie tempo za takmer deväť rokov.
Predaj nových domov v USA na takmer 9-ročnom maxime
Predaj nových domov v krajine v júli posilnil o 12,4 percenta na sezónne upravenú ročnú mieru 654 tis. bytových jednotiek.
Podľa Moodys zostanú ceny ropy nízke dlhší čas
SITA - 23. 8. 2016
Ceny ropy sa podľa agentúry v strednodobom časovom horizonte budú pohybovať v pásme 40 až 60 USD za barel a úverová spoľahlivosť štátov Perzského zálivu bude naďalej pod tlakom.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov