Úvery

OTP Banka Slovensko vykázala vlani stratu 443 tis. eur
SITA - 3. 3. 2015
V roku 2013 evidovala banka pritom ešte čistý zisk 1,01 mil. eur
V Nemecku dokončili vlani rekordný počet bytov
V Nemecku dokončili vlani približne 250.000 bytov. DPA sa odvoláva na dnešnú správu finančného ústavu Kreditanstalt für Wiederaufbau (KfW), ktorý je štátnou rozvojovou bankou.
Čínsky výrobný sektor vzrástol vo februári prvýkrát za 4 mesiace
TASR - 2. 3. 2015
Aktivita čínskeho výrobného sektora zaznamenala vo februári prvý rast za štyri mesiace, dôležité exportné objednávky však klesli.
V Kežmarku je záujem o nájomné byty, mesto plánuje výstavbu 2 bytoviek
V meste Kežmarok je spolu 299 mestských nájomných bytov, pričom voľných je 15 z nich. V dome s opatrovateľskou službou sa nachádzajú tri byty, ďalších 12 je nevhodných na bývanie a potrebujú rozsiahlu rekonštrukciu.
Slovenská sporiteľňa uzavrela rok s čistým ziskom 182,1 milióna eur
Slovenská sporiteľňa dosiahla za rok 2014 čistý zisk 182,1 milióna eur. Posilnila si pozíciu lídra vo financovaní obyvateľstva v SR a stala sa 11. najstabilnejšou bankou eurozóny. Čistý úrokový výnos vzrástol medziročne o 3,5 % z 448 milióna na 463,9 milióna eur. Pozitívne sa pod to podpísal najmä nárast objemu úverov klientom, ktorý sa zvýšil o 924,4 milióna eur, ako aj pokles úrokových nákladov pre vklady z dôvodu zmeny štruktúry v prospech bežných a sporiacich účtov.
Agentúra Moodys prehodnocuje rating Tatra banky
Medzinárodná ratingová agentúra Moodys Investors Service udržiava dlhodobý a krátkodobý depozitný rating Tatra banky v domácej a v cudzej mene v procese revízie s možnosťou zníženia
ECB je pripravená znovu akceptovať grécke dlhopisy
Zo stanoviska šéfa Európskej centrálnej banky Maria Draghiho však vyplýva, že to nebude okamžite.
Ratingová agentúra Moodys znížila rating siedmich veľkých ruských bánk
TASR - 25. 2. 2015
Ratingová agentúra Moodys znížila rating siedmich veľkých ruských bánk. Ako dôvod uviedla nedávne zníženie ratingu Ruskej federácie, čo môže mať negatívne dôsledky aj pre vedúce finančné inštitúcie v krajine. Informovala o tom agentúra TASS.
VÚB banka dosiahla vlani zisk 111,7 mil. eur
SITA - 25. 2. 2015
Celá finančná skupina VÚB evidovala v minulom roku konsolidovaný zisk 145,8 mil. eur
Zisk amerických bánk klesol vlani vo 4. štvrťroku o vyše 7 %
TASR - 24. 2. 2015
Zisk amerických bánk klesol vo 4. kvartáli minulého roka medziročne o vyše 7 %, keď ho ovplyvnili zvýšené náklady niektorých veľkých bánk na súdne spory, ako aj pokles príjmov z hypotekárneho biznisu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov