Rodina

Prázdninové úrazy: Ako vyskladať deťom poistenie
- 09:56
Ročne musí byť kvôli úrazu ošetrených v ambulancii či nemocnici 200 tisíc detí. Je to štatisticky každé piate dieťa. Vzhľadom na vysoký počet hospitalizácií a vážnych úrazov sa poistná ochrana detí stáva nevyhnutnosťou, najmä počas dovolenkového obdobia.
Dovolenka po sezóne je lacnejšia, dá sa na ňu našetriť za pár mesiacov
TASR - včera o 08:31
Naplánovať si dovolenku až na koniec sezóny, riešiť si ju po vlastnej osi a obmedziť niektoré výdavky – to je podľa spoločnosti Partners Group SK cesta, ako si na ňu našetriť za tri mesiace bez zbytočných pôžičiek či úverov. Tie označuje za prvý krok do dlhovej pasce. "Splátky budú dovolenku pripomínať ešte dlho potom, ako vybledne letné opálenie," varuje odborníčka na osobné financie Marianna Bojdová.
Materská dávka má stúpnuť na 70 % z hrubej mzdy
SITA - 29. 6. 2015
Novela zákona má tiež odstrániť rozdiely v právnej úprave opätovného vzniku trvalého nároku na výplatu vdovského dôchodku vdov, ktoré ovdoveli do 31. decembra 2003, v porovnaní s vdovami, ktoré ovdoveli po tomto dni.
Koniec školského roka: Čaká sa odmena za dobré vysvedčenie
- 26. 6. 2015
Premýšľate nad tým, ako svojho potomka za vysvedčenie odmeniť? Názory na túto tému sa rôznia. Zaslúži si vaše dieťa odmenu, alebo nie? Ak áno, musí to byť výchovné.
Rodové odhalenie: Pracujúce mamičky majú úspešnejšie dcéry
- 26. 6. 2015 - Názory čitateľov (5)
Štúdia Harvard Business School zverejnená 19. júna tvrdí, že dcéry pracujúcich matiek majú väčšiu šancu získať zamestnanie, dostávajú sa na riadiace pozície a dokážu aj zarobiť viac peňazí, než dcéry žien, ktoré zostali v domácnosti.
Ako si uľahčiť život na dôchodku: Stačí sa naučiť hovoriť "nie"
- 24. 6. 2015 - Názory čitateľov (17)
Po rokoch snívania a plánovania ste sa konečne dočkali. Už nemusíte chodiť do práce. Rozlúčili ste sa kolegami a stojíte pred náročnou úlohou. Prechod na život s pevným rozpočtom, ale pružnejším harmonogramom dňa, môže trvať mesiace.
Diskutujte podľa konkrétnej situácie: Osem spôsobov, ktoré pomôžu pri finančnom vzdelávaní detí
- 23. 6. 2015 - Názory čitateľov (3)
Škola hrou. Naučte svoje deti čo-to o peniazoch pomocou situácií z bežného života. Zabudnite na jeden dôležitý rozhovor. Čaká vás nekonečné množstvo rozhovorov.
Radíme oslávencom: Základné finančné lekcie nielen pre čerstvých oteckov
- 21. 6. 2015 - Názory čitateľov (2)
Nie je jednoduché zžiť sa s novou rodinnou situáciou, keď čakáte prírastok do rodiny. Aj keď máte dostatok času na vytvorenie núdzového fondu, alebo na náčrt zmysluplného rozpočtu ešte pred narodením potomka, nakoniec až v priebehu prvého roka sa čerství rodičia naučia, ako po novom pristupovať k rodinným financiám. Všetko osobné sa stáva rodinné.
Šialené pracovné tempo v honbe za peniazmi: Zastavte sa, kým je čas!
- 8. 6. 2015 - Názory čitateľov (24)
Nikdy by ste nechceli takto skončiť. Ani len pripustiť, že to raz príde. V honbe za vyšším zárobkom vás pohltí Overkill Cult.
Paríž má problém: Priveľa lásky
- 1. 6. 2015
V Paríži to už prerástlo do tradície. Turisti z celého sveta si chcú svoju lásku poistiť zámkou na moste Pont des Arts, neďaleko Tuilerijských záhrad. Možno ani netušia, aký je to problém.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov