Rodina

Skutočný príbeh: Koľko to stojí, keď k vám mieri hurikán
- 13. 10. 2016 - Názory čitateľov (3)
Alarm o prichádzajúcej ničivej sile zaznel o tretej nad ránom. Začali sme baliť kufre a diskutovať o tom, ktoré cennosti a predmety so sentimentálnym nádychom spomienok si so sebou vezmeme, keď takto narýchlo opúšťame náš domov.
Richter avizuje zvýšenie materskej aj rodičovského príspevku
SITA - 11. 10. 2016
Ako uviedol minister práce Ján Richter, suma materskej dávky by sa mala zvýšiť zo súčasných 70 % na 75 % z hrubej mzdy zamestnanca, resp. vymeriavacieho základu samostatne zárobkovo činnej osoby a rodičovský príspevok by mal stúpnuť o viac ako 2 percentá.
Prvé chladnejšie dni: 7 spôsobov, ako správne kúriť a ušetriť
- 5. 10. 2016 - Názory čitateľov (2)
Tento týždeň klesli teploty natoľko, že mnohé domácnosti aj na juhu krajiny začali s prikurovaním. Vo výhode sú domácnosti, ktoré sú na vykurovaciu sezónu pripravené. Prinášame sedem základných tipov, ako dokážete optimalizovať účet za vykurovanie.
Prečo politici nechcú rozdávať peniaze: Základný garantovaný príjem ublíži hlavne chudobným
- 30. 9. 2016 - Názory čitateľov (14)
Zatiaľ čo sa základný garantovaný príjem môže pochváliť ideologickou príťažlivosťou naprieč politickým spektrom, jednotliví politici majú veľmi odlišné predstavy o tom, ako by v praxi mohol fungovať. To je dôvod, prečo sa niektorí z dnešných vedúcich liberálnych ekonómov a analytikov verejnej politiky obracajú proti myšlienke základného garantovaného príjmu. Ich obavy sú dobre odôvodniteľné.
Tri spôsoby, ako odmietnuť, keď vaše dospelé dieťa žiada peniaze
- 28. 9. 2016 - Názory čitateľov (7)
Počuli ste to už asi tisíckrát. Šetrite, kým zarábate, aby ste sa mali lepšie, keď budete na dôchodku. Môže však nastať situácia, podobná tej v lietadle, kedy si najskôr sebe musíte nasadiť masku na dýchanie, až následne pomôcť svojmu dieťaťu. Môžete si dovoliť poskytovať finančnú výpomoc pre svoje dospelé dieťa? Odmietnutie v podobe slovíčka "nie" tak neraz zostane uviaznuté v krku.
Nové možnosti ekonomiky: Lenivosť mladých je len mýtus, nevytvárajme zbytočné generačné napätie
- 1. 9. 2016 - Názory čitateľov (12)
Pred troma rokmi prišiel časopis Time s príbehom, v ktorom opisuje mladých z generácie Y ako lenivcov a narcisov, ktorí stále žijú v spoločnej domácnosti so svojimi rodičmi.
Peniaze, drogy, moc: 10 faktov poukazujúcich na absurditu bohatstva Kráľa kokaínu
- 23. 8. 2016 - Názory čitateľov (2)
Stačilo mu 35 rokov života aby sa zo syna chudobného kolumbijského farmára stal jedným z najbohatších mužov sveta. Napriek skromným začiatkom sa podarilo Pablovi Escobarovi dostať do čela kartelu, ktorý bol zodpovedný za 80 % svetového trhu s kokaínom.
Analýza Economist Intelligence Unit: Najlepšie sa žije v Austrálii a Kanade
- 18. 8. 2016 - Názory čitateľov (1)
Šesť z desiatich miest, ktoré vyšli z prieskumu ako najvhodnejšie pre život, je v Austrálii alebo Kanade. Na prvom mieste sa opäť umiestnilo austrálske Melbourne, druhé miesto patrí Viedni a tretím je Vancouver.
Na čom všetkom sa dá zarobiť: Svadobný biznis trochu inak, aj družička môže mať svoju cenu
- 16. 8. 2016 - Názory čitateľov (3)
Predstavte si, že na svojich svadobných fotkách pózujete s úplne cudzím človekom, ktorý ale má na nich svoje čestné miesto, rovnako ako na celej oslave. Nie je to nikto, kto by mal záujem o rozbitie práve sa potvrdzujúceho vzťahu, nie je to ani žiadna nová priateľka. Je to žena, ktorej ste zaplatili, aby tam bola. Profesionálna družička.
Vreckové nedostáva nadpolovičná väčšina slovenských detí
Najčastejšie dávajú rodičia deťom peniaze v týždenných intervaloch.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov