Rodina

Ekonomika škodí manželstvu: Životná neistota vedie k menšej ochote viazať sa
- 30. 7. 2015 - Názory čitateľov (35)
Počet novo uzatvorených manželstiev sa od konca recesie konečne začal dvíhať, pre tento jav existuje hneď niekoľko dôvodov, vrátane dramatických zmien v sociálnych a kultúrnych zvyklostiach. Nezabúdajme ale na ekonomické faktory, krátkodobé aj dlhodobé, ktoré nútia na otázku "vezmeš si ma?" odpovedať záporne.
Poslanec navrhuje kvóty na jedlo, aspoň polovica menu musia byť domáce jedlá
- 29. 7. 2015 - Názory čitateľov (12)
Najmenej polovicu ponuky na jedálnych lístkoch v ruských reštauráciách budú musieť tvoriť jedlá tradičnej ruskej kuchyne. V prípade, ak pripravovaný návrh komunistického poslanca ruský parlament schváli. Tomu prekáža, že v okolí Kremľa je podľa neho ľahšie nájsť americký fastfood než na poctivú ruskú stravu.
Svadby v domoch smútku: Biznis so smrťou je pomaly na ústupe, treba hľadať nové možnosti
- 21. 7. 2015 - Názory čitateľov (1)
Danessa Molinderová mala svoj veľký deň len nedávno. V bielych šatách so závojom vstúpila na nádvorie, kde ju na opačnom konci čakal ženích. Romantické prostredie, iba dekoratívne dvere s mriežkou im bránili v pohľade na neďaleký cintorín s 73 000 hrobmi.
Desať kradmých spôsobov, ako zistiť príjmy svojho partnera
- 14. 7. 2015 - Názory čitateľov (12)
Viete, koľko váš partner zarába? Ak nie, nie ste sami. V prieskume túto otázku položili viac ako tisícke párov, zosobášeným aj partnerským, štyria z desiatich neodpovedali správne. Len jeden z desiatich sa trafil aspoň do akceptovanej odchýlky.
Rýchle peniaze: Mladík hľadá priateľku, ak mu ju dohodíte, zaplatí vám 10 000
- 8. 7. 2015 - Názory čitateľov (13)
Tento chlapík z Alabamy má na krku tridsiatku. A za ostatných desať mesiacov mal 30 neúspešných rande. Ako sa dostať z tejto prekliatej situácie? Vytvoril webové stránky cez ktoré ponúka odmenu 10 000 dolárov tomu, kto mu pomôže nájsť priateľku.
Prázdninové úrazy: Ako vyskladať deťom poistenie
- 2. 7. 2015
Ročne musí byť kvôli úrazu ošetrených v ambulancii či nemocnici 200 tisíc detí. Je to štatisticky každé piate dieťa. Vzhľadom na vysoký počet hospitalizácií a vážnych úrazov sa poistná ochrana detí stáva nevyhnutnosťou, najmä počas dovolenkového obdobia.
Dovolenka po sezóne je lacnejšia, dá sa na ňu našetriť za pár mesiacov
TASR - 1. 7. 2015
Naplánovať si dovolenku až na koniec sezóny, riešiť si ju po vlastnej osi a obmedziť niektoré výdavky – to je podľa spoločnosti Partners Group SK cesta, ako si na ňu našetriť za tri mesiace bez zbytočných pôžičiek či úverov. Tie označuje za prvý krok do dlhovej pasce. "Splátky budú dovolenku pripomínať ešte dlho potom, ako vybledne letné opálenie," varuje odborníčka na osobné financie Marianna Bojdová.
Materská dávka má stúpnuť na 70 % z hrubej mzdy
SITA - 29. 6. 2015
Novela zákona má tiež odstrániť rozdiely v právnej úprave opätovného vzniku trvalého nároku na výplatu vdovského dôchodku vdov, ktoré ovdoveli do 31. decembra 2003, v porovnaní s vdovami, ktoré ovdoveli po tomto dni.
Koniec školského roka: Čaká sa odmena za dobré vysvedčenie
- 26. 6. 2015
Premýšľate nad tým, ako svojho potomka za vysvedčenie odmeniť? Názory na túto tému sa rôznia. Zaslúži si vaše dieťa odmenu, alebo nie? Ak áno, musí to byť výchovné.
Rodové odhalenie: Pracujúce mamičky majú úspešnejšie dcéry
- 26. 6. 2015 - Názory čitateľov (5)
Štúdia Harvard Business School zverejnená 19. júna tvrdí, že dcéry pracujúcich matiek majú väčšiu šancu získať zamestnanie, dostávajú sa na riadiace pozície a dokážu aj zarobiť viac peňazí, než dcéry žien, ktoré zostali v domácnosti.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov