Rodina

Prečo politici nechcú rozdávať peniaze: Základný garantovaný príjem ublíži hlavne chudobným
Zatiaľ čo sa základný garantovaný príjem môže pochváliť ideologickou príťažlivosťou naprieč politickým spektrom, jednotliví politici majú veľmi odlišné predstavy o tom, ako by v praxi mohol fungovať. To je dôvod, prečo sa niektorí z dnešných vedúcich liberálnych ekonómov a analytikov verejnej politiky obracajú proti myšlienke základného garantovaného príjmu. Ich obavy sú dobre odôvodniteľné.
Tri spôsoby, ako odmietnuť, keď vaše dospelé dieťa žiada peniaze
- 28. 9. 2016 - Názory čitateľov (6)
Počuli ste to už asi tisíckrát. Šetrite, kým zarábate, aby ste sa mali lepšie, keď budete na dôchodku. Môže však nastať situácia, podobná tej v lietadle, kedy si najskôr sebe musíte nasadiť masku na dýchanie, až následne pomôcť svojmu dieťaťu. Môžete si dovoliť poskytovať finančnú výpomoc pre svoje dospelé dieťa? Odmietnutie v podobe slovíčka "nie" tak neraz zostane uviaznuté v krku.
Nové možnosti ekonomiky: Lenivosť mladých je len mýtus, nevytvárajme zbytočné generačné napätie
- 1. 9. 2016 - Názory čitateľov (12)
Pred troma rokmi prišiel časopis Time s príbehom, v ktorom opisuje mladých z generácie Y ako lenivcov a narcisov, ktorí stále žijú v spoločnej domácnosti so svojimi rodičmi.
Peniaze, drogy, moc: 10 faktov poukazujúcich na absurditu bohatstva Kráľa kokaínu
- 23. 8. 2016 - Názory čitateľov (2)
Stačilo mu 35 rokov života aby sa zo syna chudobného kolumbijského farmára stal jedným z najbohatších mužov sveta. Napriek skromným začiatkom sa podarilo Pablovi Escobarovi dostať do čela kartelu, ktorý bol zodpovedný za 80 % svetového trhu s kokaínom.
Analýza Economist Intelligence Unit: Najlepšie sa žije v Austrálii a Kanade
- 18. 8. 2016 - Názory čitateľov (1)
Šesť z desiatich miest, ktoré vyšli z prieskumu ako najvhodnejšie pre život, je v Austrálii alebo Kanade. Na prvom mieste sa opäť umiestnilo austrálske Melbourne, druhé miesto patrí Viedni a tretím je Vancouver.
Na čom všetkom sa dá zarobiť: Svadobný biznis trochu inak, aj družička môže mať svoju cenu
- 16. 8. 2016 - Názory čitateľov (3)
Predstavte si, že na svojich svadobných fotkách pózujete s úplne cudzím človekom, ktorý ale má na nich svoje čestné miesto, rovnako ako na celej oslave. Nie je to nikto, kto by mal záujem o rozbitie práve sa potvrdzujúceho vzťahu, nie je to ani žiadna nová priateľka. Je to žena, ktorej ste zaplatili, aby tam bola. Profesionálna družička.
Vreckové nedostáva nadpolovičná väčšina slovenských detí
Najčastejšie dávajú rodičia deťom peniaze v týždenných intervaloch.
V hmotnej núdzi bolo na Slovensku v júni 90,2 tisíc detí
SITA - 8. 8. 2016
V porovnaní so šiestym mesiacom minulého roka išlo o pokles o 12,1 tisíc detí.
Cestovné poistenie domácich miláčikov
- 8. 8. 2016
Odísť na dovolenku a na niekoľko dní sa rozlúčiť so svojim domácim miláčikom nie je vždy jednoduché. Zvieratká prirastú k srdcu a stanú sa doslova členom rodiny. Tak prečo ich nevziať so sebou? Ak ste sa aj vy tento rok rozhodli nenechávať psíka či mačičku u známych, okrem maškrty im na cestu pribaľte aj poistenie.
Zúfalé mamičky: Chceme si dovoliť odísť na materskú, prispejte!
- 5. 8. 2016 - Názory čitateľov (17)
Spomedzi industrializovaných krajín majú Spojené štáty jednu z najslabších politík na podporu rodičovstva. Zašlo to tak ďaleko, že mladí americkí rodičia hľadajú peniaze na financovanie výpadku príjmu na internete cez tzv. crowdfunding.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov