Rodina

Minimum finančnej gramotnosti: Tri základné veci, ktoré by ste mali o peniazoch vedieť, ak sa chcete mať v budúcnosti lepšie
Všetci, ale najmä mladí, by sa mali posnažiť, aby pochopili tieto tri veľké myšlienky o peniazoch, správaní sa investorov a ľudskom kapitále.
Na podporu rodiny dal štát vlani menej financií
SITA - 2. 5. 2016
Najväčšia suma smerovala na vyplácanie rodičovských príspevkov, a to takmer 355,3 mil. eur, medziročne táto čiastka klesla o 720,7 tis. eur.
Matky z krízových centier a azylových domov sa učia narábať s financiami
TASR - 21. 4. 2016
Ako si aj napriek nízkemu príjmu sporiť, ako efektívne hospodáriť, či ochrániť svoj majetok pred exekúciou sa okrem iného počas nasledujúcich šiestich mesiacov naučia matky z krízových centier a z azylových domov v rámci projektu Zvyšovanie a rozvoj finančnej gramotnosti. Projekt spustila a Nadácia Poštovej banky v spolupráci s Nadáciou J&T.
Desať milosrdných lží: Klamstvá, ktoré nám pomáhajú odkladať splácanie dlhov
- 18. 4. 2016 - Názory čitateľov (7)
Stále počúvame to isté dokola. Dlh je zlý, vyvarujte sa mu! Napriek tomu, že to vieme, neraz sa pustíme cestou finančnej skazy. Dokážeme sa vôbec donútiť, aby sme nepodľahli výhodným ponukám lacných pôžičiek? Našťastie existuje aj cesta von. Smutnou pravdou ale je, že ide o cestu riadne zarúbanú. Predovšetkým preto, že sa snažíme klamať samých seba.
Osud spečatený geografiou: Prečo chudobní zomierajú mladí
- 17. 4. 2016 - Názory čitateľov (5)
Na základe množstva štúdií by sa to dalo zhrnúť asi takto: fajčenie, obezita, a telocvik sú najdôležitejšie faktory dlhovekosti. V chudobných štvrtiach dosahujú z každej z nich najhoršie skóre. Prečo je tomu tak?
Inšpirujte sa: Päť zvykov miliardára, z ktorých by dokázal ťažiť aj bežný človek
- 7. 4. 2016 - Názory čitateľov (9)
Miliardár John Paul DeJoria je členom "The Giving Pledge", charitatívnej kampane vedenej Warrenom Buffettom a Billom a Melindou Gatesovcami. Plánuje ponúknuť viac ako polovicu svojho bohatstva na filantropiu ešte počas svojho života. Prípadne neskôr.
Nie sú to deti: Jeden vážny dôvod prečo ženy v tridsiatke opúšťajú svoje zamestnanie
- 31. 3. 2016 - Názory čitateľov (3)
Ženy si najčastejšie berú prestávku v budovaní svojej kariéry kvôli výchove detí. Preto ak im firma vyjde v ústrety a zjednoduší zladiť pracovný život s tým rodinným, je väčšia šanca, že na materskej nezostanú dlho.
Materská dovolenka a HDP: Podhodnotenie žien je pre hospodárstvo viac, než len feministický problém
- 27. 3. 2016 - Názory čitateľov (4)
Ekonomika má vážny ženský problém. Nie je to len, že ako spoluautorky významných míľnikov sú neraz ignorované médiami. Problém je omnoho väčší. Je to tým, ako ekonómovia oceňujú úlohu žien v ekonomike. Druh práce, ktorá obvykle pripadá ženám v podobe starostlivosti o dieťa, či domácnosť sa totiž nezapočítava do HDP.
Konkubína ekonomiky
- 26. 3. 2016 - Názory čitateľov (2)
V posledných desaťročiach sa ekonomike podarilo kolonizovať niekoľko ľudských činností, ktoré boli doteraz oslobodené od formálneho kalkulu. Kritici tvrdia, že takáto "ekonomika imperializmu", umožnila vznik ekonomiky lásky, umenia, hudby, jazyka, literatúry, a mnohého ďalšieho.
Nebudú to roboty, ani umelá inteligencia: V budúcnosti ovládnu svet starí a majetní ľudia
- 19. 3. 2016 - Názory čitateľov (8)
Nebudú to ľudia starí zmýšľaním, ani telom, budú starí len pri pohľade na ich dosiahnutý vek. Ľudstvu sa totiž podarí uniknúť smrti, lebo dokáže zastaviť proces starnutia. A všetci tí, čo si to budú môcť dovoliť, budú razom vyzerať neprirodzene mlado ako všetky tie nestarnúce hollywoodske hviezdy.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov