Rodina

Aj počas krízy miliardárov pribúda, najviac ich má Európa
- 18. 9. 2014 - Názory čitateľov (2)
Počet osôb, ktorých majetok presahuje miliardu dolárov tento rok stúpol oproti predchádzajúcemu roku o sedem percent. Celkovo na svete pribudlo 155 nových miliardárov. Najviac ich žije v Európe. Uviedla to agentúra APA s odvolaním sa na štúdiu švajčiarskej banky UBS a singapurskej spoločnosti Wealth-X.
Pravidlá finančnej gramotnosti by sa mali učiť aj deti
TASR - 2. 9. 2014
Umenie narábať s peniazmi je rovnako dôležité, ako vedieť ich zarobiť. Hoci sa to nezdá, platí to nielen pre dospelých, ale aj pre najmladšiu generáciu.
Ak leto, tak festival: Aj na vstupenkách sa dá ušetriť
- 11. 7. 2014
Vyber si ten svoj v predpredaji a ušetri na vstupnom.
Vyberáme dovolenku online: Neverte na prvý pohľad všetkým ponukám, trochu pátrať sa vždy oplatí
- 4. 7. 2014 - Názory čitateľov (3)
Či už sa v lete chystáte relaxovať pri mori, alebo spoznávať pamiatky a gastrozariadenia európskych miest, správnym výberom zájazdu na internete môžete nielen ušetriť, ale sa tiež vyhnúť mnohých sklamaniam.
Samostatnosť a neschopnosť tímovej práce: Existujú veci, s ktorými vám nikto nepomôže
- 28. 6. 2014 - Názory čitateľov (6)
Rodičia pre svoje deti chcú len to najlepšie, mnohokrát ale nevedomky páchajú viac škody ako úžitku. Nebezpečným fenoménom, na ktorý psychológovia už dlhšiu dobu upozorňujú, sú aj takzvané mamahotely. Život dospelých singles v spoločnej domácnosti s rodičmi síce dokáže usporiť značnú časť peňazí a teplá večera od mamičky tiež poteší, problém ale je, že ak deti odmietajúci vyletieť z rodinného hniezda, stávajú úplne nesamostatnými.
Sezóna dovoleniek: Zlodeji si vás vytipujú, či sa im oplatí vás vykradnúť
- 25. 6. 2014 - Názory čitateľov (3)
Topsezóna dovoleniek je najväčšou "šichtou" pre zlodejov. Ak nechcete prísť o svoj majetok, je dobré ak si osvojíte, ako vykrádači premýšľajú. Podľa poisťovní sa množia prípady, kedy idú zlodeji na istotu. Objekt si vopred vytipujú a dnu sa dostávajú najrôznejšími cestami.
Psychológ: Vreckové dávajte deťom nižšie, musia si zvyknúť na pocit nedostatku
- 18. 6. 2014 - Názory čitateľov (8)
Správať sa správne k svojim peniazom, vedieť s nimi hospodáriť a zbytočne sa nezadlžovať. Tak by mala vyzerať kostra finančného vzdelania detí. Tieto znalosti by mali získať už na základnej škole, ale ani rodina by určite nemala zostať bokom.
Koho tipuje Goldman Sachs ako víťaza futbalového šampionátu v Brazílii?
- 8. 6. 2014
Už vo štvrtok 12. júna štartuje dlho očakávaný športový sviatok, futbalové majstrovstvá sveta sa tentoraz usporiadajú v Brazílii. Pred veľkými športovými podujatiami sa športoví komentátori predháňajú s odhadmi výsledkov a tipujú víťaza šampionátu. Trochu netradične medzi "tiperov" pribudla aj investičná banka Goldman Sachs, ktorá pred brazílskym šampionátom zostavila rebríček krajín, podľa pravdepodobnosti na celkové víťazstvo.
Priepastný rozdiel medzi Bratislavou a ostatnými regiónmi: V banke 6 krát viac, dlh až osemnásobný
- 28. 5. 2014 - Názory čitateľov (7)
Vklady Slovákov v bankách sú stále o takmer tretinu vyššie ako sumy, ktoré majú z bánk požičané. To hovoria štatistiky, ktoré ale neplatia pre všetkých rovnako. A najmä nie pre obyvateľov Banskobystrického kraja. V rámci regiónov Slovenska totiž iba pri nich platí, že suma úverov z bánk prevyšuje sumu ich vkladov.
Nestaňte sa obeťou domáceho násilia: Ako sa úspešne brániť finančnému zneužívaniu
- 10. 4. 2014
Finančné zneužívanie je jedným z druhov domáceho násilia. Týka sa najčastejšie žien na rodičovskej dovolenke, invalidných dôchodcov a seniorov, teda osôb, ktoré majú len obmedzenú možnosť bývať samostatne.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov