Rodina

Aj vy dokážete ušetriť: Musíte oklamať sami seba
- včera o 05:51 - Názory čitateľov (13)
Dali ste si novoročné predsavzatie viac šetriť, ale po necelom mesiaci ste zistili, že sa vám to stále nedarí? Tieto jednoduché stratégie vám pomôžu odbúrať z rozpočtu zbytočné náklady a zabezpečiť viac peňazí na sporiacom účte.
Medzinárodný prieskum: Vplyv dlhov na rodinný život
- 26. 1. 2015 - Názory čitateľov (2)
So svojou finančnou situáciou sa najbližším príbuzným zverujú dve tretiny obyvateľov Rumunska a približne polovica obyvateľov Slovenska, Česka a Poľska. Slováci, Česi a Poliaci sa rodine najčastejšie zveria preto, aby ju ochránili pred zbytočnými problémami, ktoré by jej nepríjemná finančná situácia mohla spôsobiť. Pre Rumunov je najčastejším dôvodom zamlčania informácií o domácich financiách snaha udržať v rodine pozitívne a optimistické ovzdušie.
Dôvody nešťastného manželstva: Drahý prsteň, malá svadba a nízke platy
- 26. 12. 2014 - Názory čitateľov (8)
Podľa novej štúdie drahý zásnubný prsteň zvyšuje riziko rozvodu. Páry, ktoré chcú minimalizovať pravdepodobnosť rozchodu by sa podľa vedcov mali držať nasledujúcich rád.
Nekalé praktiky obchodníkov: Ako naučiť deti prežiť v marketingovej džungli
- 8. 12. 2014 - Názory čitateľov (4)
Napriek tomu, že deti nie sú zárobkovo činné, sú pre obchodníkov zlatou baňou. Nielen v predvianočnom období. S trochou zveličenia sa dá povedať, že udávajú štýl nákupov už v prenatálnom štádiu. Ako to funguje a dá sa proti tomu niečo robiť?
Infografika: Ako vyzerá desaťročné meranie sledovanosti televízií
- 20. 10. 2014 - Názory čitateľov (2)
Za desať rokov strávil jeden obyvateľ sledovaním televízneho vysielania takmer 529 dní, denne sledujeme vysielanie v priemere 3,5 hodiny. Za tento čas sa dá vyrobiť v slovenských fabrikách asi milión a pol áut.
Dajte si skontrolovať komín aj bleskozvod, inak riskujete pokutu a neplatné poistenie
- 17. 10. 2014 - Názory čitateľov (14)
Začala vykurovacia sezóna. Uistili ste sa, či máte platnú kontrolu kotla, revíziu komína a bleskozvodu? V opačnom prípade riskujete, že vám pri poistnej udalosti poisťovňa skráti poistné plnenie, prípadne vám úplne odmietne uhradiť škodu. Podľa zákona má na to právo.
Takmer všetci Slováci považujú chudobu za problém: V prieskume prezradili, koľko stačí na slušný život!
Na slušný a skromný život potrebuje štvorčlenná rodina na Slovensku mesačne aspoň 900 eur. Vyplýva to z prieskumu, o ktorom dnes v Bratislave na tlačovej konferencii informoval programový riaditeľ Nadácie Milana Šimečku Laco Oravec.
Rady odborníka: Ako zmierniť riziko úrazov detí
- 15. 10. 2014
Ak si myslíte, že je nemožné ratolesti pred úrazmi ochrániť, mýlite sa. Existuje množstvo spôsobov, ktorými môžeme eliminovať riziko, prípadne uľahčiť znášanie následkov. A nie, nemusíte deti rovno zamykať vo vankúšmi obloženej detskej izbe.
Keď rodinný rozpočet ťahá žena: Muži sú bez práce, Slovenky zarábajú v Rakúsku
- 10. 10. 2014 - Názory čitateľov (12)
Tisícky žien zo Slovenska odchádzajú kvôli vysokej nezamestnanosti a možnosti vyššieho zárobku za prácou do zahraničia, najčastejšie ako opatrovateľky. Podľa posledných údajov pracuje v Rakúsku až 28 tisíc Sloveniek.
Tri príklady: Daňový bonus na dieťa sa dá uplatniť aj spätne
TASR - 9. 10. 2014
Zamestnanci, ktorí si uplatňujú daňový bonus na dieťa, ktoré v tomto roku presiahlo povinnú školskú dochádzku, alebo má viac ako 16 rokov, mali priniesť zamestnávateľovi do 30. septembra 2014 potvrdenie o návšteve školy.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov