Rodina

Nie je jednoduché skoncovať s manželstvom s ruským magnátom: Príbeh Putinovho priateľa vyrozprávaný jeho bývalou
- 18. 7. 2016 - Názory čitateľov (13)
Keď krachlo po 30-rokoch manželstvo Natalii Potaninovej, jej bývalý manžel Vladimir jej údajne ponúkol 140 miliónov dolárov ako vyrovnanie. Namiesto toho sa Natalia rozhodla bojovať o viac. Mala totiž právo na polovicu majetku manželov, ktorý podľa Fortune v roku 2014 bol na úrovni 15 miliárd dolárov.
Najdlhší kontrakt v živote: Mladí na dôchodky kašľú, nikto ich nenaučil sporiť
- 14. 7. 2016 - Názory čitateľov (19)
V roku 2016 ukončí štúdium podľa údajov Centra vedecko-technických informácií Slovenskej republiky približne 118 660 absolventov. Vstupom na trh práce a svojím prvým platom by si mali začať sporiť na dôchodok. Uvedomujú si to?
Mladí ľudia dlhujú v priemere necelých 800 eur
TASR - 14. 7. 2016
Štatistiky spoločnosti KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), ktorá sa zameriava na správu pohľadávok finančných ústavov a korporátnych zákazníkov, ukazujú, že Slováci si začínajú požičiavať peniaze už ako „násťroční“.
Finančná závislosť: Vaše dospelé deti nie sú tak nevďačné, ako si to možno myslíte
- 30. 6. 2016 - Názory čitateľov (8)
Rodičia detí, ktorí sa približujú k dôchodkovému veku, nemusia byť nervózni. Ich potomkovia im pravdepodobne pomôžu v neľahkej životnej situácii. Prieskum Fidelity ukazuje, že deti starnúcich rodičov sa im neobracajú chrbtom.
Odkaz Société Générale: Ak chcete peniaze na dôchodok, musíte zmeniť spôsob investovania
- 22. 6. 2016 - Názory čitateľov (5)
Ľudia, ktorí si chcú odkladať peniaze na dôchodok, musia počítať s väčšou investovanú sumou, dlhším investičným horizontom, alebo investíciou do rizikovejších aktív, ktoré ponúkajú väčší výnosový potenciál.
Prázdniny a deti: Nie každý letný zážitok končí dobre
- 21. 6. 2016
Letné prázdniny sú pre deti snáď najkrajším obdobím roka. Škola akoby ani neexistovala a oni sa môžu naplno venovať zábave, hrám, oddychu aj priateľom. Niekedy však leto prinesie okrem skvelých zážitkov aj nejaký ten úraz či zranenie.
Lekári a liečitelia, alebo prečo je prívržencov alternatívnej medicíny stále viac
- 7. 6. 2016 - Názory čitateľov (11)
Dlhé čakanie, neosobný prístup a v konečnom dôsledku často nejednoznačné a niekedy dokonca mylné určenie diagnózy – to a ešte iné faktory dnes ovplyvňujú náš pohľad na lekárov a „západnú medicínu“ vôbec. V prípade zdravotných problémov sa preto často uchýlime k iným riešeniam v podobe domácej „samodiagnostiky“ a samoliečby.
Najmladšia miliardárka sveta: Chcela by som jazdiť na koni do konca svojho života
- 6. 6. 2016 - Názory čitateľov (3)
Traja najmladší miliardári sveta sú Nóri. Devätnásťročná Alexandra Andresenové, jej dvadsaťročná sestra Katherina a dvadsaťdvaročný Gustav Magnar Witzoe, ktorý bohatstvo takisto získal vďaka rodine. V Škandinávii je bežné odovzdať deťom časť majetku veľmi skoro, aby sa od mladosti zapojili do rodinného biznisu.
Dokáže si zarobiť viac než vy: Stačí ak synak bude vyrastať medzi knihami
- 4. 6. 2016
Nová štúdia ukazuje, ako u mužov prístup ku knihám v mladom veku korešponduje s vyššími zárobkami počas celého života.
V dileme tohto leta pomôže porovnanie cien: Skúsite opäť Chorvátsko, alebo stačí aj Balaton?
- 30. 5. 2016 - Názory čitateľov (18)
Situácia v zahraničí úplne poprehadzovala cieľové destinácia letných dovolenkárov. Nečudo, že si to všimli aj Chorváti, ktorí neváhali zdvihnúť ceny ubytovania. Porovnávať Jadran s nejakým jazerom asi zmysel nemá, ale v časoch ekonomickej krízy prežíva dovolenka na Balatone svoju renesanciu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov