Rodina

Jablko ďaleko od stromu: Čo by ste mali urobiť, aby ste svoje finančné zlozvyky nepreniesli na svoje deti
- 00:52
Deti rodičov, ktorí v živote vyhlásila osobný bankrot, majú sklon nešetriť, ale získané peniaze okamžite oplieskať a očakávať od svojich rodičov, že im kúpia všetko, čo chcú. Vyplýva to z prieskumu T. Rowe Price. Našťastie, aj keď už máte za sebou nejaké finančné prešľapy, môžete svoje deti usmerniť, aby sa podobným chybám vyhli.
Legálna polygamia: Za mnohoženstvo by mali mať muži daňové úľavy
- 22. 3. 2017 - Názory čitateľov (7)
Mali by sme finančne motivovať mužov, aby si brali viac žien naraz, navrhuje iracká poslankyňa. Kontroverzný návrh prichádza v nadväznosti na nedávne právne predpisy zakazujúce alkohol, pripomína server Independent.
5 krokov za 5 rokov: Pripravte sa na dôchodok, aby to pre vás nebol šok
- 15. 3. 2017 - Názory čitateľov (8)
Raz to príde, ale nie každý to bez problémov zvládne. Vo vyspelých krajinách preto ponúkajú špeciálne kurzy pre ľudí v preddôchodkovom veku. Venujú sa nielen otázkam finančnej pripravenosti na túto etapu života, ale aj otázkam zdravotným, či ako efektívne tráviť voľný čas.
Ak ide o priateľov, Slováci nemajú problém ročne pustiť stovky eur
- 11. 3. 2017 - Názory čitateľov (1)
Každý tretí Slovák si ide s kamarátmi sadnúť aspoň raz za týždeň, pričom v reštaurácii nechá zvyčajne do 20 eur. Ženy preferujú nákupy s priateľkami, ktoré ich mesačne stoja priemerne 40 eur. Siedmi z desiatich platia tieto aktivity sami za seba. Pokiaľ ale treba za niekoho opakovane zatiahnuť účet, skoro polovica ľudí sa nabudúce jeho spoločnosti vyhne. Pre spoločnosť Home Credit to zistil exkluzívny prieskum agentúry STEM/MARK.
Život bez peňazí: Mladí Ázijci sedia na časovanej bombe
- 10. 3. 2017 - Názory čitateľov (3)
Nová štúdia zistila, že tzv. millennials v Ázii predstavujú nezanedbateľné riziko. V neskoršom veku táto generácia už nedokáže splácať svoje hypotekárne dlhy a dokonca jej môžu úplne dôjsť peniaze. Dôvod je prozaický. Podobne ako u nás, väčšina sporí peniaze v banke s nulovým zhodnotením.
Bývalý bankár šokuje verejnosť: Svoje nové podnikanie založil na zdieľanej antipatii
- 6. 3. 2017 - Názory čitateľov (3)
29-ročný zakladateľ aplikácie na spájanie ľudí s rovnakými názormi hovorí, že sa stal terčom nenávisti a po kontroverznej marketingovej kampani sa mu vyhrážali smrťou.
Keď už nejde o majetok: Čoho sa najviac boja superbohatí
- 4. 3. 2017
Zo správy Knight Frank "Wealth Report,"vyplýva, že najväčší strach ultraboháčov, teda tých, ktorí vlastnia aktíva za 30 a viac miliónov dolárov, nemusí byť nevyhnutne spojený s ekonomikou a financiami.
5 dôvodov, prečo ženy zarábajú menej ako muži
- 3. 3. 2017 - Názory čitateľov (9)
Podľa rôznych prieskumov zarábajú ženy asi o pätinu menej ako muži. Niekde je tento rozdiel menší, inde ešte väčší. Pozrite si prečo sa zárobky príslušníkov oboch pohlaví tak diametrálne rozchádzajú.
Nemá to nič spoločné s peniazmi: Bill Gates a Warren Buffett majú rovnakú definíciu úspechu
- 1. 3. 2017 - Názory čitateľov (1)
Bill Gates má majetok v odhadovanej hodnote 86,4 miliárd dolárov, Warren Buffett v hodnote asi 76,8 miliárd. Títo dvaja priatelia majú rovnakú definíciu úspechu, ktoré nemá nič spoločné s bohatstvom.
Najskôr bývanie a hotovosť, až potom môže byť reč o svadbe
- 28. 2. 2017 - Názory čitateľov (2)
Ideálna nevesta čínskeho mládenca je mladá a krásna, má svetlú pleť, nie je ani vychudnutá, ani bacuľatá, a najlepšie ak má vysokoškolský diplom. Povedať si "áno" pred oltárom ale v Číne predstavuje veľmi nákladnú záležitosť.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov