Rodina

Rodič samoživiteľ: Deväť rád ako zvládnuť finančne náročný život
- 00:02
Vychovávať dieťa nie je z finančného hľadiska vôbec jednoduchá úloha. Najmä pre tých, ktorí to robia sólo. Rodič tak nesie ďalšie bremeno, okrem emocionálnych potrieb je sám na to, aby uspokojil aj tie finančné.
Bez predvianočného zhonu: Na darčeky z eshopov je najvyšší čas
- 4. 11. 2015 - Názory čitateľov (4)
Vianoce sa nekompromisne blížia. Čoraz častejšie už riešime nákupy vianočných darčekov cez internetové obchody. Popularitu pritom získavajú aj obchody zahraničné. Kým pred pár rokmi ešte viedli americké e-shopy, dnes si skôr nechávame posielať tovar z Číny. S tým sa ale spája niekoľko potenciálnych rizík.
Mýtus vyvrátený: Mladí nie sú vôbec leniví, dokážu pracovať omnoho viac než ktokoľvek iný
- 1. 11. 2015 - Názory čitateľov (10)
Aj keď ich označujeme za "lenivcov", nový prieskum naznačuje, že mladí vo veku 16 -24 rokov trávia v práci viac hodín, než akékoľvek iné vekové skupiny
Čína starne: Komunisti zrušili po 35 rokoch politiku jedného dieťaťa
- 29. 10. 2015
Najvyššie vedenie Komunistickej strany Číny sa rozhodlo skončiť s dlhoročnou politikou jedného dieťaťa. Vo viac ako miliardovej krajine bude odteraz rodinám povolené mať deti dve. Informovali o tom dnes čínske štátne médiá, ktoré citovali z vyhlásenia vydaného na záver vrcholného zasadania vládnucich komunistov.
Pre niekoho úžasné, pre iného katastrofa: Vzali by ste prácu z domu?
- 28. 10. 2015 - Názory čitateľov (9)
Práca z domova môže zvýšiť spokojnosť zamestnancov a znížiť firemné náklady. Môže mať ale aj negatívny dopad. Hlavne na zamestnanca.
Dobre mienené otcovské rady: Finančné desatoro, ktoré by malo pochopiť aj vaše dieťa
- 27. 10. 2015 - Názory čitateľov (7)
Máte doma novorodenca, ktorý vás zamestnáva 24 hodín denne? Možno si poviete, kde je ešte ten čas, kedy ho budem musieť poučiť ohľadom financií. Ani sa nenazdáte a môže byť neskoro.
Slovenská rodina za posledné dve desaťročia: Deti zostávajú finančne aj sociálne nezabezpečené
TASR - 23. 10. 2015 - Názory čitateľov (5)
Slovenská rodina za posledné dve desaťročia mení svoju štruktúru, prechádza zmenami. Uviedla to dnes pre TASR v rámci medzinárodnej konferencie o sociálnoprávnej ochrane detí a sociálnej kuratele jedna z jej organizátoriek Jana Špániková, riaditeľka Tera Viva, akreditovaného subjektu Ministerstvom práce, sociálnych vecí a rodiny SR. Spoluorganizátorom odborného podujatia je Úrad práce, sociálnych vecí a rodiny Bratislava.
Slováci považujú za najlepšie investície deti a bývanie
TASR - 16. 10. 2015 - Názory čitateľov (3)
Deti, vzdelanie a bývanie. To sú podľa Slovákov najlepšie životné investície. Ukázal to najnovší prieskum investičnej skupiny Pioneer Investments, ktorý uskutočnila v spolupráci s agentúrou Stem/Mark.
Choďte príkladom: 11 finančných zlozvykov, ktoré by si vaše deti nemali osvojiť
- 16. 10. 2015 - Názory čitateľov (5)
Neexistuje nič, čo by rodič neurobil radšej, ako si sadol so svojimi potomkami a vysvetlil im, čo majú robiť inak. Platí to samozrejme aj o peniazoch. Žiaľ, rovnako ako je to s každou inou lekciou, deti si viac zoberú z toho, čo robíme, než z toho, čo im hovoríme.
Skutočný príbeh: Keď vás chcú peniaze odstrihnúť od rodiny, musíte sa brániť
- 12. 10. 2015 - Názory čitateľov (4)
Moja žena a ja sme pracovali na startupoch, odhodlaní obetovať všetko pre svoju kariéru. Moja žena sa vrátila do práce iba dva týždne po tom, čo sa narodilo naše prvé dieťa, pretože sa blížilo uvedenie firmy na burzu. To ilustruje všetko.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov