Rodina

Finančný plán nie je nič komplikované, zmestí sa aj na papierovú servítku
- 10. 4. 2015 - Názory čitateľov (7)
Carl Richards sa vo finančnom svete vyzná. Preslávili ho populárne stĺpčeky v New York Times, kde publikuje svoje nie-nezmyselné finančné tipy vyobrazené na papierových servítkach.
Herečka žaluje vlastnú matku, prišla o miliónovú vilu
- 8. 4. 2015
Herečka Mischa Bartonová, ktorá je známa predovšetkým z televízneho seriálu O.C., v utorok v Los Angeles podala žalobu proti vlastnej matke. Týmto spôsobom od nej chce získať peniaze, ktoré jej údajne Nuala Bartonová "ukradla" na počiatku jej hereckej kariéry.
Vankúšové rozhovory: Najlepšie finančné stratégie sa rodia v posteli
- 27. 3. 2015 - Názory čitateľov (5)
Riad je umytý, pracovné maily odoslané, deti už konečne spia. Teraz, keď je pokoj a ticho, nastal ideálny čas pritúliť sa k svojej polovičke a... začať hovoriť o peniazoch?
Čomu sa vo finančnom svete vyvarovať, aby sa vám nerozpadlo aj ďalšie manželstvo
- 20. 3. 2015
Aj keď podľa Demografického atlasu SR patríme k populáciám s miernou intenzitou rozvodovosti, stále je to necelých 11 000 rozvodov ročne. Keď vstupujete do manželstva prvýkrát, máte pocit, že vaše manželstvo pretrvá navždy. Ale keď uzatvárate druhé manželstvo, do popredia sa dostávajú úplne iné pocity. Iste, väčšina sa snaží poučiť z chýb predošlých, napriek tomu sa môžete zamotať do celého radu finančných komplikácií.
Etika a peniaze: Zbierky na operácie sa presúvajú na internet
- 16. 3. 2015 - Názory čitateľov (4)
Poisťovňa versus liečebné náklady. Na webe sa objavujú stránky, ktoré pomáhajú zozbierať peniaze na osobné, či dobročinné účely. Nejde pritom o klasický crowdfunding, je to miesto, kde sa ľudia chcú podeliť o svoju tragédiu a zároveň osloviť potenciálnych darcov.
Nedokážete sporiť? Môžu za to vaše gény
- 6. 3. 2015 - Názory čitateľov (11)
Ekonómovia už dlho špekulujú o tom, prečo sa ľudia snažia šetriť. Najviac preslávená je teória tzv. "životného cyklu" predložená nositeľom Nobelovej ceny za ekonómiu Francom Modiglianim v roku 1950. V skratke povedal asi toľko, že ľudia si sporia kým sú mladí, aby si financovali život keď zostarnú. Znelo to rozumne a malo to obrovský vplyv po celé desaťročia. Bol to ale veľký omyl.
Ste skôr zlodej, alebo lakomec? Päť základných typov osobnosti podľa finančného správania sa
- 5. 3. 2015 - Názory čitateľov (5)
Autor bestsellerov, televízna hviezda a nesmierne úspešný podnikateľ. Aj to je finančný expert Kevin O'Leary. Vo svojej poslednej knihe predstavuje ďalších päťdesiat chýb, ktorých sa dopúšťame s peniazmi. Neponúka len rady ohľadom výdavkov, dlhov a úverov. Počas svojej bohatej obchodnej kariéry vystriedal rad odborov a videl toho dosť na to, aby vo svojej knihe "Cold Hard Truth on Family, Kids and Money" dokázal zhrnúť najbežnejšie vzorce finančného správania len do piatich osobnostných typov.
Najdrahšie filmy všetkých čias sú zo žánru sci - fi a fantasy
- 20. 2. 2015 - Názory čitateľov (1)
Najznámejší herci sveta sa už túto nedeľu 22. februára 2015 stretnú na červenom koberci. Udalosťou roka je v Hollywoode už 87. rozdávanie Oscarov. Štvorkilový rytier s mečom v ruke je oblečený do 24 karátového zlata a stojí na filmovom kotúči. Ten symbolicky piatimi „cievkami“ znázorňuje počet zakladajúcich odvetví Akadémie, ktorými boli producenti, režiséri, scenáristi, herci a technici.
Valentínska infografika: Svadby už dávno nie sú len v sobotu
- 12. 2. 2015
Mnohí Slováci považujú sv. Valentína za americký sviatok, ktorý by sa u nás oslavovať nemal, ale nefalšovanú radosť z neho určite majú majitelia kvetinárstiev, parfumérií, klenotníctiev či rôznych darčekových predajní. A keďže tento rok pripadol na sobotu, praskať vo švíkoch budú aj mnohé reštaurácie, kinosály, ale zrejme aj kostoly. Viacerí zaľúbenci si určite Valentínsku sobotu vybrali aj za deň, kedy si povedia svoje „áno“.
Nákupy v Rusku zhltnú polovicu výplaty: Zaveďte potravinové lístky!
- 10. 2. 2015 - Názory čitateľov (82)
Podľa spotrebiteľskej organizácie Verejná kontrola sa podiel výdavkov na potraviny v rozpočtoch ruských domácností neustále zvyšuje. Trpia hlavne tí najchudobnejší.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov