Rodina

Menej môže byť viac: Dlhý pracovný čas poškodzuje ekonomiku aj rodinu
- 13. 1. 2017 - Názory čitateľov (5)
Trh práce je zásadný pri diskusiách o tom, ako oživiť ekonomiku. Opakuje sa niekoľko základných tém ako je produktivita práce, starnutie populácie aj rovnosť pohlaví.
Slováci a zimná dovolenka: Radšej u nás, kratšie a častejšie
- 10. 1. 2017 - Názory čitateľov (2)
Podobne ako leto, aj zima má dovolenkárom čo ponúknuť. Tradičné lyžovačky či sánkovačky sú v plnom prúde. Najobľúbenejšie sú stále Tatry, no radi navštívime aj Liptov či zahraničie.
Hľadáte možnosti, ako sa zabezpečiť na dôchodok? Opatrnosť je na mieste, nie každý investičný nápad funguje
- 9. 1. 2017 - Názory čitateľov (8)
Od začiatku 90. rokov sa na trhoch objavilo veľké množstvo nástrojov, ktoré vychádzajú z pôvodne pasívne spravovaných fondov naviazaných na najznámejšie indexy. Dnes ich už nahrádzajú netradične aktívne riadené konštrukcie naviazané na exotické podkladové aktíva. Nie vždy je to ale výhra. A to doslova.
Naštartujte svoj nový rok s jednoduchým vizuálnym trikom
- 27. 12. 2016 - Názory čitateľov (1)
Je to rada od bývalej kariérnej „trénerky“ v Google. Jenny Blakeová vytvára pracovné stratégie, pomohla už viac ako 1000 záujemcom s ich pracovným životom.
Smrtiaca komoda: IKEA zaplatí odškodné 50 miliónov dolárov
- 23. 12. 2016 - Názory čitateľov (1)
IKEA súhlasila so zaplatením odškodného 50 miliónov amerických dolárov trom americkým rodinám, ktorým zomreli deti po tom, čo sa na ne prevrhla komoda MALM. Uviedol to právny zástupca všetkých troch rodín, ktorý je zamestnancom spoločnosti Feldman Shepherd Wohlgelernter Tanner Weinstock & Dodig LLP.
Ekonomický sprievodca nákupom darčekov: Viete vybrať niečo, čo skutočne poteší?
- 23. 12. 2016
"Sú tu svety, kde sa v tomto ročnom období plytvá prostriedkami, získavajú sa veci, ktoré nikto nechce, a nikoho nezaujíma, čo vlastne dostal." To sú slová, ktoré napísal Harriet Beecher Stowe v roku 1850. Je to len pripomienka toho, že obavy z vianočného konzumu nie sú ničím novým. ,
Skutočný príbeh miliardára: Chcel som rozšíriť svoj biznis, ale popálil som sa
- 22. 12. 2016
Indický podnikateľ stojí za najväčšou spoločnosťou na výrobu jednotiek na ochladzovanie vzduchu. Svojim akcionárom dokázal ponúknuť neuveriteľnú 91 000 % návratnosť za posledných desať rokov.
Nekonečné hádky rodičov: Prečo sa nikdy nenaučili hovoriť o peniazoch?
- 21. 12. 2016 - Názory čitateľov (6)
Tu je príbeh. Môj príbeh, o tom, čo sa stane, keď rodičia nedokážu naučiť seba, nieto ešte svoje deti, to, ako nakladať s peniazmi. Keď emócie ovládnu peňažné záležitosti.
Vianoce ako oslava konzumu: Najlepšie darčeky sú zážitky, nie materiálne veci
- 19. 12. 2016 - Názory čitateľov (5)
Konzumná spoločnosť. Trend, ktorý sa rýchlo udomácňuje po celom svete. Aj keď sa mnohým zdá, že spotreba je synonymom šťastia, nie je to ani zďaleka tak jednoduché. Konštantný prísun hmotných statkov vyvoláva u ľudí ignorovanie takých aspektov života, ktoré môžu prispieť k všeobecnému blahu.
Stop domácemu násiliu: Päť tipov, ako sa brániť finančnému zneužívaniu
- 16. 12. 2016 - Názory čitateľov (2)
Možno to ani neviete, ale finančné zneužívanie je jedným z druhov domáceho násilia. Týka sa najčastejšie žien na rodičovskej dovolenke, invalidných dôchodcov a seniorov, teda osôb, ktoré majú len obmedzenú možnosť bývať samostatne.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov