Rodina

Nestaňte sa obeťou domáceho násilia: Ako sa úspešne brániť finančnému zneužívaniu
- 10. 4. 2014
Finančné zneužívanie je jedným z druhov domáceho násilia. Týka sa najčastejšie žien na rodičovskej dovolenke, invalidných dôchodcov a seniorov, teda osôb, ktoré majú len obmedzenú možnosť bývať samostatne.
Smer-SD odmietol predaj po lehote minimálnej trvanlivosti
SITA - 28. 3. 2014
Cieľom novely bolo podľa zástupcov SaS znížiť mieru plytvania prírodnými zdrojmi a zvýšiť dostupnosť potravín pre osoby, ktoré sú vo finančnej núdzi.
Životné poistenie nie je sporenie, hlavne rodičia si to neuvedomujú
- 26. 3. 2014 - Názory čitateľov (1)
Takmer tri štvrtiny Slovákov (73 %) uzatvárajú životné poistenie v snahe ochrániť svojich blízkych pred následkami nečakaných životných situácií. Väčšina Slovákov si tak jasne uvedomuje nepredvídateľnosť osudu a snaží sa chrániť pred nepriaznivými okolnosťami. Zisťovali sme však i to, koľko percent poistených vníma poistenie skôr ako sporenie.
Deti a peniaze: Do rozpočtu domácnosti zapojte celú rodinu
- 19. 3. 2014 - Názory čitateľov (1)
Deti bez problémov kopírujú správanie rodičov, neraz i negatívne veci vnímajú ako normálne. Kázaniu o tom, aby si peniaze vážili, či si sporili do prasiatka nebudú brať nikdy vážne, ak sa v „rodinnej peňaženke“ deje pravý opak. Gazdujte a plánujte ako rodina!
Rodičovský príspevok? Podľa Kaníka len do štyroch detí
Poslanec za SDKÚ-DS súčasne navrhuje zvýšiť rodičovský príspevok pre pracujúce rodiny z terajších 203,2 eura na 220 eur.
Generál pod papučou: V šestine slovenských domácností "panuje" žena
- 10. 3. 2014 - Názory čitateľov (1)
Len pred niekoľkými dňami médiami preleteli správy o tom, že slovenské ženy zarábajú o pätinu menej ako muži. Hoci muži do domácnosti prinášajú viac peňazí, o ich použití v konečnom dôsledku rozhodujú práve ženy. Vyplýva to z prieskumu Eurostatu.
Rodina je základ štátu, prečo na ňu zabúdame pri naštartovaní ekonomiky?
- 5. 3. 2014 - Názory čitateľov (17)
Ak by bolo viac pracovných miest a viac vzdelaných mladých ľudí, bolo by aj menej rozvodov. A ak by bolo menej rozvodov, posilnilo by to ekonomiku.
Spoveď finančného poradcu: Skončil som, nechcem nikoho dostať do problémov
- 24. 2. 2014 - Názory čitateľov (43)
Finančný poradca nie je kariéra pre každého. Ak márne hľadáte prácu a jediné inzeráty, na ktoré narážate sú na túto pozíciu, dobre zvážte, či sa pre vás hodí.
Miliardár Soros nedrží svoje sľuby: Nadávky aj fackovanie ako z telenovely!
- 13. 2. 2014
Miliardár sľúbil svojej bývalej priateľke, herečke známej predovšetkým z nekonečných seriálov, dom. Po skončení vzťahu však na svoj sľub akosi zabudol a dar dostal nového adresáta.
Počet svadieb sa zvyšuje, Slováci si na ne šetria aj dva roky
- 10. 2. 2014
Počet uzatvorených manželstiev má za posledné tri roky stúpajúci trend. Zvyšuje sa aj priemerný vek ľudí, ktorí do manželstva vstupujú. Za svoj deň „D“ sú ochotní zaplatiť aj viac ako šesťnásobok svojho mesačného platu. Pritom si na svadbu budú radšej dva roky šetriť, ako by si mali požičať.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov