Rodina

Kontroverzný biznis opäť na burze: Investovali by ste do akcií firmy s neverou?
- včera o 01:03 - Názory čitateľov (1)
Je to bývalý športový právnik. Hovorí, že bol často nútený vysporiadať sa s následkami záležitostí svojho klienta. Rozbehol preto biznis, ktorý pomáha ženám dohnať mužov. Ale nie tým, že im ponúka rovnakú mzdu alebo vyššie vzdelanie, ale tým, že im umožní podvádzať rovnako často, ako to robia muži.
Aké deti, také starosti: Kedy musia rodičia platiť za dlhy svojich potomkov?
- 27. 5. 2015 - Názory čitateľov (2)
Veľké starosti sú vo väčšine prípadov spojené s peniazmi. Aké povinnosti a práva majú rodičia, ak ich deti nesplácajú požičané, ak ručia svojim majetkom za ich dlhy? Kedy môžu svojich potomkov vydediť?
Tri najčastejšie finančné chyby, ktorých sa dopúšťajú páry
- 26. 5. 2015 - Názory čitateľov (1)
Či už ste novomanželia, alebo sa chystáte osláviť svoje strieborné výročie, bude dobré ak sa vyvarujete vážnym chybám pri správe svojich peňazí ako pár.
Kde každý pozná každého: Ako môj otec dokázal skoncovať s bezdomovectvom
- 23. 5. 2015 - Názory čitateľov (8)
V roku 1979 mal môj otec 27 rokov. Prišiel o svoju prácu stredoškolského učiteľka angličtiny a kúpil si obchod s hudobninami. Predával platne, kazety aj gitary, a prenajímal nástroje študentom.
Ako si splniť americký sen o bývaní: Mladý pár si dokázal nasporiť na dom za dva roky
- 18. 5. 2015 - Názory čitateľov (40)
Vraj to nebolo vôbec ťažké. On pracoval ako kapitán a ona ako kuchárka na jachte. Za dva roky sa im podarilo nasporiť 100 000 dolárov. Svoj príbeh vyrozprávali serveru businessinsider.
Veľký veštec Bill Gates: Ako sa naplnilo jeho 15 odvážnych predpovedí z roku 1999
- 3. 5. 2015 - Názory čitateľov (9)
V roku 1999 sa na pultoch objavila kniha Billa Gatesa s názvom “Business @ the Speed of Thought.” V nej Gates spomína aj 15 odvážnych predpovedí, v čase, kedy mohli znieť dosť poburujúco.
Finančný plán nie je nič komplikované, zmestí sa aj na papierovú servítku
- 10. 4. 2015 - Názory čitateľov (7)
Carl Richards sa vo finančnom svete vyzná. Preslávili ho populárne stĺpčeky v New York Times, kde publikuje svoje nie-nezmyselné finančné tipy vyobrazené na papierových servítkach.
Herečka žaluje vlastnú matku, prišla o miliónovú vilu
- 8. 4. 2015
Herečka Mischa Bartonová, ktorá je známa predovšetkým z televízneho seriálu O.C., v utorok v Los Angeles podala žalobu proti vlastnej matke. Týmto spôsobom od nej chce získať peniaze, ktoré jej údajne Nuala Bartonová "ukradla" na počiatku jej hereckej kariéry.
Vankúšové rozhovory: Najlepšie finančné stratégie sa rodia v posteli
- 27. 3. 2015 - Názory čitateľov (5)
Riad je umytý, pracovné maily odoslané, deti už konečne spia. Teraz, keď je pokoj a ticho, nastal ideálny čas pritúliť sa k svojej polovičke a... začať hovoriť o peniazoch?
Čomu sa vo finančnom svete vyvarovať, aby sa vám nerozpadlo aj ďalšie manželstvo
- 20. 3. 2015
Aj keď podľa Demografického atlasu SR patríme k populáciám s miernou intenzitou rozvodovosti, stále je to necelých 11 000 rozvodov ročne. Keď vstupujete do manželstva prvýkrát, máte pocit, že vaše manželstvo pretrvá navždy. Ale keď uzatvárate druhé manželstvo, do popredia sa dostávajú úplne iné pocity. Iste, väčšina sa snaží poučiť z chýb predošlých, napriek tomu sa môžete zamotať do celého radu finančných komplikácií.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov