Rodina

Šokujúci nový spôsob, ako dokážete mať svoje výdavky pod kontrolou
- 20. 5. 2016 - Názory čitateľov (3)
Je to Pavlovov podmienený reflex pre internetový vek. V momente ak prekročíte svoj osobný rozpočet, náramok na ruke vám to dá nepríjemne pocítiť, elektrickým šokom. To je novinka od Intelligent Environments, britského predajcu softvéru pre banky ako HSBC a Bank of Ireland.
5 rád ako zabezpečiť domácnosť pred odchodom na dovolenku
- 17. 5. 2016
Blíži sa leto, ku ktorému neodmysliteľne patrí dovolenková sezóna. Čas relaxu, či už aktívneho alebo pasívneho, no predovšetkým čas bez starostí. Mnohí z vás sa určite chystajú na niekoľko dní opustiť svoje domácnosti a odpočinúť si od každodennej námahy. Odchádzať sa však bude určite lepšie, ak nejako zabezpečíme to, čo so sebou vziať nemôžeme.
Peniaze likvidujú náboženstvo: Vedci vysvetľujú, čo je to pomalý životný štýl
- 17. 5. 2016 - Názory čitateľov (14)
Nárast bohatstva obyvateľstva by mohol priniesť koniec náboženstva. Tvrdí to skupina vedcov, ktorí porovnávali život bohatých s chudobnými. Skupina akademikov sa pozrela na hlavné svetové náboženstvá, vrátane kresťanstva, islamu, judaizmu, hinduizmu a budhizmu, aby zdokumentovali, ako sa počas evolúcie prejavovali rozdiely v životnom štýle medzi bohatou elitou a chudobnejšími komunitami.
Čím viac peňazí, tým viac detí? Mestá s najvyššími nákladmi na život majú aj vyššiu pôrodnosť
- 16. 5. 2016
Pôrodnosť celosvetovo klesá. Ale nie rovnako. Nové výskumy ukazujú, že pôrodnosť v 41 veľkých európskych a amerických mestách je v skutočnosti o 7 % vyššia, než je národný priemer v jednotlivých krajinách. Dokonca aj mestá s najvyššími nákladmi na život hlásia zvýšenú pôrodnosť.
Zopár zrozumiteľných grafov: Prečo blahobyt v Dánsku nie je žiadna utópia a v čom je Slovensko lepšie
- 13. 5. 2016 - Názory čitateľov (10)
Dánsko je super bohatý štát, a navyše je aj nadmieru rovnostárske. Je tu však niečo, čo sa o Danksu tak často nespomína, Dáni majú veľa dlhov. V skutočnosti, najviac dlhov.
Zaplatíte, ak je vaše dieťa tyran: Mastná pokuta pre rodičov, ktorých deti šikanujú ostatné
- 6. 5. 2016 - Názory čitateľov (2)
Rodičia dokážu zabrániť, aby ich deti šikanovali v škole svojich vrstovníkov. Myslí si to mestská rada v meste Shawano v americkom Wisconsine.
Akvapark postaví firma Machjan Slovakia s poľským investorom
Lipianski mestskí poslanci vo štvrtok (5.5.) podvečer na neverejnom rokovaní zastupiteľstva vyhodnotili obchodno-verejnú súťaž o investora, ktorý postaví akvapark v termálnom parku v Lipanoch v okrese Sabinov. Ako pre TASR uviedol primátor mesta Vladimír Jánošík, do súťaže sa prihlásil iba jeden uchádzač, ktorý splnil požadované podmienky. Poslanci akceptovali jeho ponuku. Ide o poľského investora s firmou Machjan Slovakia zaregistrovanou na Slovensku.
Minimum finančnej gramotnosti: Tri základné veci, ktoré by ste mali o peniazoch vedieť, ak sa chcete mať v budúcnosti lepšie
- 4. 5. 2016 - Názory čitateľov (14)
Všetci, ale najmä mladí, by sa mali posnažiť, aby pochopili tieto tri veľké myšlienky o peniazoch, správaní sa investorov a ľudskom kapitále.
Na podporu rodiny dal štát vlani menej financií
SITA - 2. 5. 2016
Najväčšia suma smerovala na vyplácanie rodičovských príspevkov, a to takmer 355,3 mil. eur, medziročne táto čiastka klesla o 720,7 tis. eur.
Matky z krízových centier a azylových domov sa učia narábať s financiami
TASR - 21. 4. 2016
Ako si aj napriek nízkemu príjmu sporiť, ako efektívne hospodáriť, či ochrániť svoj majetok pred exekúciou sa okrem iného počas nasledujúcich šiestich mesiacov naučia matky z krízových centier a z azylových domov v rámci projektu Zvyšovanie a rozvoj finančnej gramotnosti. Projekt spustila a Nadácia Poštovej banky v spolupráci s Nadáciou J&T.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov