Rodina

Nekalé praktiky obchodníkov: Ako naučiť deti prežiť v marketingovej džungli
- 8. 12. 2014 - Názory čitateľov (4)
Napriek tomu, že deti nie sú zárobkovo činné, sú pre obchodníkov zlatou baňou. Nielen v predvianočnom období. S trochou zveličenia sa dá povedať, že udávajú štýl nákupov už v prenatálnom štádiu. Ako to funguje a dá sa proti tomu niečo robiť?
Infografika: Ako vyzerá desaťročné meranie sledovanosti televízií
- 20. 10. 2014 - Názory čitateľov (2)
Za desať rokov strávil jeden obyvateľ sledovaním televízneho vysielania takmer 529 dní, denne sledujeme vysielanie v priemere 3,5 hodiny. Za tento čas sa dá vyrobiť v slovenských fabrikách asi milión a pol áut.
Dajte si skontrolovať komín aj bleskozvod, inak riskujete pokutu a neplatné poistenie
- 17. 10. 2014 - Názory čitateľov (14)
Začala vykurovacia sezóna. Uistili ste sa, či máte platnú kontrolu kotla, revíziu komína a bleskozvodu? V opačnom prípade riskujete, že vám pri poistnej udalosti poisťovňa skráti poistné plnenie, prípadne vám úplne odmietne uhradiť škodu. Podľa zákona má na to právo.
Takmer všetci Slováci považujú chudobu za problém: V prieskume prezradili, koľko stačí na slušný život!
Na slušný a skromný život potrebuje štvorčlenná rodina na Slovensku mesačne aspoň 900 eur. Vyplýva to z prieskumu, o ktorom dnes v Bratislave na tlačovej konferencii informoval programový riaditeľ Nadácie Milana Šimečku Laco Oravec.
Rady odborníka: Ako zmierniť riziko úrazov detí
- 15. 10. 2014
Ak si myslíte, že je nemožné ratolesti pred úrazmi ochrániť, mýlite sa. Existuje množstvo spôsobov, ktorými môžeme eliminovať riziko, prípadne uľahčiť znášanie následkov. A nie, nemusíte deti rovno zamykať vo vankúšmi obloženej detskej izbe.
Keď rodinný rozpočet ťahá žena: Muži sú bez práce, Slovenky zarábajú v Rakúsku
- 10. 10. 2014 - Názory čitateľov (12)
Tisícky žien zo Slovenska odchádzajú kvôli vysokej nezamestnanosti a možnosti vyššieho zárobku za prácou do zahraničia, najčastejšie ako opatrovateľky. Podľa posledných údajov pracuje v Rakúsku až 28 tisíc Sloveniek.
Tri príklady: Daňový bonus na dieťa sa dá uplatniť aj spätne
TASR - 9. 10. 2014
Zamestnanci, ktorí si uplatňujú daňový bonus na dieťa, ktoré v tomto roku presiahlo povinnú školskú dochádzku, alebo má viac ako 16 rokov, mali priniesť zamestnávateľovi do 30. septembra 2014 potvrdenie o návšteve školy.
Dostávali ste v detstve vreckové? Dlhy vám zrejme nehrozia
- 7. 10. 2014 - Názory čitateľov (3)
Deti, ktoré dostávajú vreckové, dokážu v dospelosti ďaleko lepšie spravovať svoje financie a je menej pravdepodobné, že upadnú do dlhov. Táto zaujímavá skutočnosť vyplynula z medzinárodného prieskumu ING Bank medzi piatimi tisíckami rodičov v 13 európskych krajinách.
Aj počas krízy miliardárov pribúda, najviac ich má Európa
- 18. 9. 2014 - Názory čitateľov (2)
Počet osôb, ktorých majetok presahuje miliardu dolárov tento rok stúpol oproti predchádzajúcemu roku o sedem percent. Celkovo na svete pribudlo 155 nových miliardárov. Najviac ich žije v Európe. Uviedla to agentúra APA s odvolaním sa na štúdiu švajčiarskej banky UBS a singapurskej spoločnosti Wealth-X.
Pravidlá finančnej gramotnosti by sa mali učiť aj deti
TASR - 2. 9. 2014
Umenie narábať s peniazmi je rovnako dôležité, ako vedieť ich zarobiť. Hoci sa to nezdá, platí to nielen pre dospelých, ale aj pre najmladšiu generáciu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov