Rodina

Štrajk palubného personálu ČSA sa pravdepodobne odloží
SITA - 25. 8. 2015
Predbežné opatrenie súdu zakázalo letuškám a stevardom štrajkovať v plánovanom termíne 26. až 28. augusta
Dnes majetní zajtra biedni: Až 90 % bohatých rodín do tretej generácie schudobnie
- 21. 8. 2015 - Názory čitateľov (10)
Stephen Lovell ako malý chlapec navštevoval svojich prarodičov, ocital sa tak vo svete smokingov a koktailov, jácht a súkromných lietadiel. Kvôli kombinácii zlých rozhodnutí, smoly a závislosti na alkohole si ale ďalšie generácie tohto bohatstva už neužili.
Na vysokú školu sa musia pripraviť aj rodičia
Vysokoškolské štúdium kladie veľké nároky nielen na študentov, ale aj na ich rodiny, ktoré vzdelávanie financujú.
Šesťdesiatjeden percent Slovákov: Romantika na dovolenke áno, ale jedine s počítačom a internetom!
- 12. 8. 2015 - Názory čitateľov (2)
Dovolenka bez prístupu na internet medzi Slovákmi nie je v móde, aj v dňoch voľna chcú byť pripojení k svojim obľúbeným stránkam. Vďaka mobilným technológiám tak zostávajú v kontakte so svojou prácou, na dovolenke pracujú viac ako dve tretiny mužov, 45 % intenzívne. Podiel pracujúcich žien je nižší, napriek tomu nadpolovičný, 55 %. S prístrojom vo vrecku sa tretina ľudí cíti šťastnejšia a bezpečnejšia.
Ekonomika škodí manželstvu: Životná neistota vedie k menšej ochote viazať sa
- 30. 7. 2015 - Názory čitateľov (38)
Počet novo uzatvorených manželstiev sa od konca recesie konečne začal dvíhať, pre tento jav existuje hneď niekoľko dôvodov, vrátane dramatických zmien v sociálnych a kultúrnych zvyklostiach. Nezabúdajme ale na ekonomické faktory, krátkodobé aj dlhodobé, ktoré nútia na otázku "vezmeš si ma?" odpovedať záporne.
Poslanec navrhuje kvóty na jedlo, aspoň polovica menu musia byť domáce jedlá
- 29. 7. 2015 - Názory čitateľov (12)
Najmenej polovicu ponuky na jedálnych lístkoch v ruských reštauráciách budú musieť tvoriť jedlá tradičnej ruskej kuchyne. V prípade, ak pripravovaný návrh komunistického poslanca ruský parlament schváli. Tomu prekáža, že v okolí Kremľa je podľa neho ľahšie nájsť americký fastfood než na poctivú ruskú stravu.
Svadby v domoch smútku: Biznis so smrťou je pomaly na ústupe, treba hľadať nové možnosti
- 21. 7. 2015 - Názory čitateľov (1)
Danessa Molinderová mala svoj veľký deň len nedávno. V bielych šatách so závojom vstúpila na nádvorie, kde ju na opačnom konci čakal ženích. Romantické prostredie, iba dekoratívne dvere s mriežkou im bránili v pohľade na neďaleký cintorín s 73 000 hrobmi.
Desať kradmých spôsobov, ako zistiť príjmy svojho partnera
- 14. 7. 2015 - Názory čitateľov (12)
Viete, koľko váš partner zarába? Ak nie, nie ste sami. V prieskume túto otázku položili viac ako tisícke párov, zosobášeným aj partnerským, štyria z desiatich neodpovedali správne. Len jeden z desiatich sa trafil aspoň do akceptovanej odchýlky.
Rýchle peniaze: Mladík hľadá priateľku, ak mu ju dohodíte, zaplatí vám 10 000
- 8. 7. 2015 - Názory čitateľov (13)
Tento chlapík z Alabamy má na krku tridsiatku. A za ostatných desať mesiacov mal 30 neúspešných rande. Ako sa dostať z tejto prekliatej situácie? Vytvoril webové stránky cez ktoré ponúka odmenu 10 000 dolárov tomu, kto mu pomôže nájsť priateľku.
Prázdninové úrazy: Ako vyskladať deťom poistenie
- 2. 7. 2015
Ročne musí byť kvôli úrazu ošetrených v ambulancii či nemocnici 200 tisíc detí. Je to štatisticky každé piate dieťa. Vzhľadom na vysoký počet hospitalizácií a vážnych úrazov sa poistná ochrana detí stáva nevyhnutnosťou, najmä počas dovolenkového obdobia.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov