Rodina

Na ceste za úspechom: Chlapci, čo vyrastali v biede, volia v dospelosti namiesto zamestnania trestnú činnosť
- 5. 2. 2016
Chlapci, ktorí vyrastajú v chudobe, si v Spojených štátoch s menšou pravdepodobnosťou nájdu zamestnanie v dospelom veku než dievčatá z rovnako znevýhodneného prostredia. To sú výsledky nového výskumu tímu ekonómov z Harvardu a Stanfordu.
Stratená generácia: Sú mladí, vzdelaní a utláčaní
- 27. 1. 2016 - Názory čitateľov (14)
Generácia Y sú vraj najväčšie mozgovne. Ide o najlepšie vzdelanú generáciu vôbec. Napriek tomu im starší kolegovia často bránia dosiahnuť plný potenciál, informuje The Economist.
Vláda ľuďom preplatí časť účtov za plyn, tesne pred voľbami
- 20. 1. 2016 - Názory čitateľov (9)
Vláda Roberta Fica pošle len niekoľkých týždňov pred marcovými parlamentnými voľbami 1,41 milióna domácnostiam štátny príspevok, ktorým bude obyvateľom kompenzovať časť výdavkov za zemný plyn. Novinárom to povedal samotný premiér, ktorého strana je s odstupom dlhodobo najobľúbenejšou politickou stranou.
Každý svojou cestou: 6 chybných krokov, ktorým sa vyvarujte pri delení majetku po rozvode
- 19. 1. 2016 - Názory čitateľov (5)
Rozvod má významný vplyv na vaše financie. Navyše ak sa dopustíte niektorých chybných krokov, celá táto ošemetná situácia bude ešte nákladnejšia.
Finančné chyby štyridsiatnikov: Sedem najčastejších prešľapov, ktorým je lepšie sa vyhnúť
- 21. 12. 2015 - Názory čitateľov (11)
Štyridsiatnici sú v jedinečnom období svojho finančného života. Spravidla si už vybudovali zázemie, majú úspory, postúpili v kariére a so svojimi prostriedkami nakladajú rozvážnejšie. Zároveň pred nimi stoja finančné výzvy, ako je dospievanie a štúdium detí, príprava na odchod do dôchodku alebo splatenie dlhov, hypotéky.
Neobývaná miestnosť je len zbytočne drahý vzduch: Ponaučenia, ktoré vám prinesie život v malom byte
- 18. 12. 2015 - Názory čitateľov (17)
V období od júla 2011 do augusta 2015 som žil v malom podkrovnom byte. Presťahoval som sa tam ešte počas štúdia, neskôr sa v tomto priestore moja rodina rozrástla. Počas tohto obdobia som zozbieral niektoré skúsenosti, z ktorých sa môžu poučiť aj ostatní.
Rodič samoživiteľ: Deväť rád ako zvládnuť finančne náročný život
- 1. 12. 2015 - Názory čitateľov (7)
Vychovávať dieťa nie je z finančného hľadiska vôbec jednoduchá úloha. Najmä pre tých, ktorí to robia sólo. Rodič tak nesie ďalšie bremeno, okrem emocionálnych potrieb je sám na to, aby uspokojil aj tie finančné.
Bez predvianočného zhonu: Na darčeky z eshopov je najvyšší čas
- 4. 11. 2015 - Názory čitateľov (4)
Vianoce sa nekompromisne blížia. Čoraz častejšie už riešime nákupy vianočných darčekov cez internetové obchody. Popularitu pritom získavajú aj obchody zahraničné. Kým pred pár rokmi ešte viedli americké e-shopy, dnes si skôr nechávame posielať tovar z Číny. S tým sa ale spája niekoľko potenciálnych rizík.
Mýtus vyvrátený: Mladí nie sú vôbec leniví, dokážu pracovať omnoho viac než ktokoľvek iný
- 1. 11. 2015 - Názory čitateľov (10)
Aj keď ich označujeme za "lenivcov", nový prieskum naznačuje, že mladí vo veku 16 -24 rokov trávia v práci viac hodín, než akékoľvek iné vekové skupiny
Čína starne: Komunisti zrušili po 35 rokoch politiku jedného dieťaťa
- 29. 10. 2015
Najvyššie vedenie Komunistickej strany Číny sa rozhodlo skončiť s dlhoročnou politikou jedného dieťaťa. Vo viac ako miliardovej krajine bude odteraz rodinám povolené mať deti dve. Informovali o tom dnes čínske štátne médiá, ktoré citovali z vyhlásenia vydaného na záver vrcholného zasadania vládnucich komunistov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov