Rodina

Odkaz Société Générale: Ak chcete peniaze na dôchodok, musíte zmeniť spôsob investovania
- 22. 6. 2016 - Názory čitateľov (5)
Ľudia, ktorí si chcú odkladať peniaze na dôchodok, musia počítať s väčšou investovanú sumou, dlhším investičným horizontom, alebo investíciou do rizikovejších aktív, ktoré ponúkajú väčší výnosový potenciál.
Prázdniny a deti: Nie každý letný zážitok končí dobre
- 21. 6. 2016
Letné prázdniny sú pre deti snáď najkrajším obdobím roka. Škola akoby ani neexistovala a oni sa môžu naplno venovať zábave, hrám, oddychu aj priateľom. Niekedy však leto prinesie okrem skvelých zážitkov aj nejaký ten úraz či zranenie.
Lekári a liečitelia, alebo prečo je prívržencov alternatívnej medicíny stále viac
- 7. 6. 2016 - Názory čitateľov (11)
Dlhé čakanie, neosobný prístup a v konečnom dôsledku často nejednoznačné a niekedy dokonca mylné určenie diagnózy – to a ešte iné faktory dnes ovplyvňujú náš pohľad na lekárov a „západnú medicínu“ vôbec. V prípade zdravotných problémov sa preto často uchýlime k iným riešeniam v podobe domácej „samodiagnostiky“ a samoliečby.
Najmladšia miliardárka sveta: Chcela by som jazdiť na koni do konca svojho života
- 6. 6. 2016 - Názory čitateľov (3)
Traja najmladší miliardári sveta sú Nóri. Devätnásťročná Alexandra Andresenové, jej dvadsaťročná sestra Katherina a dvadsaťdvaročný Gustav Magnar Witzoe, ktorý bohatstvo takisto získal vďaka rodine. V Škandinávii je bežné odovzdať deťom časť majetku veľmi skoro, aby sa od mladosti zapojili do rodinného biznisu.
Dokáže si zarobiť viac než vy: Stačí ak synak bude vyrastať medzi knihami
- 4. 6. 2016
Nová štúdia ukazuje, ako u mužov prístup ku knihám v mladom veku korešponduje s vyššími zárobkami počas celého života.
V dileme tohto leta pomôže porovnanie cien: Skúsite opäť Chorvátsko, alebo stačí aj Balaton?
- 30. 5. 2016 - Názory čitateľov (18)
Situácia v zahraničí úplne poprehadzovala cieľové destinácia letných dovolenkárov. Nečudo, že si to všimli aj Chorváti, ktorí neváhali zdvihnúť ceny ubytovania. Porovnávať Jadran s nejakým jazerom asi zmysel nemá, ale v časoch ekonomickej krízy prežíva dovolenka na Balatone svoju renesanciu.
Peniaze a vzťahy: Ako kapitalizmus mení spôsob randenia
- 25. 5. 2016 - Názory čitateľov (6)
Žijeme v podivuhodnom svete. To platí aj pre nadväzovanie vzťahov. Na zoznamovanie už neslúžia spoločenské podujatia, ale skôr rôzne aplikácie a elektronické komunikačné kanály. Radšej pošleme SMS, akoby sme sa mali na plánovaní spoločnej večere dohadovať po telefóne. Ale taký je vývoj, z historického pohľadu bolo vždy randenie previazané na ekonomiku.
Šokujúci nový spôsob, ako dokážete mať svoje výdavky pod kontrolou
- 20. 5. 2016 - Názory čitateľov (3)
Je to Pavlovov podmienený reflex pre internetový vek. V momente ak prekročíte svoj osobný rozpočet, náramok na ruke vám to dá nepríjemne pocítiť, elektrickým šokom. To je novinka od Intelligent Environments, britského predajcu softvéru pre banky ako HSBC a Bank of Ireland.
5 rád ako zabezpečiť domácnosť pred odchodom na dovolenku
- 17. 5. 2016
Blíži sa leto, ku ktorému neodmysliteľne patrí dovolenková sezóna. Čas relaxu, či už aktívneho alebo pasívneho, no predovšetkým čas bez starostí. Mnohí z vás sa určite chystajú na niekoľko dní opustiť svoje domácnosti a odpočinúť si od každodennej námahy. Odchádzať sa však bude určite lepšie, ak nejako zabezpečíme to, čo so sebou vziať nemôžeme.
Peniaze likvidujú náboženstvo: Vedci vysvetľujú, čo je to pomalý životný štýl
- 17. 5. 2016 - Názory čitateľov (15)
Nárast bohatstva obyvateľstva by mohol priniesť koniec náboženstva. Tvrdí to skupina vedcov, ktorí porovnávali život bohatých s chudobnými. Skupina akademikov sa pozrela na hlavné svetové náboženstvá, vrátane kresťanstva, islamu, judaizmu, hinduizmu a budhizmu, aby zdokumentovali, ako sa počas evolúcie prejavovali rozdiely v životnom štýle medzi bohatou elitou a chudobnejšími komunitami.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov