Podnikanie

Výrobca okuliarov Ray-Ban sa zlúči s konkurentom Esillor
SITA - 10:31
Talianska spoločnosť Luxottica, ktorá je najväčším výrobcom okuliarov na svete, sa dohodla na zlúčení s francúzskym konkurentom Esillor. Informoval o tom v pondelok portál bbc.com. Zlúčený podnik bude mať podľa odhadov hodnotu 46 mld. eur.
Juhokórejská prokuratúra dnes požiadala o zatknutie dediča spoločnosti Samsung
TASR - 10:01
Juhokórejská prokuratúra požiadala dnes o zatknutie dediča spoločnosti Samsung, I Če-jonga, pre obvinenia z korupcie súvisiace so stále sa rozrastajúcim škandálom okolo prezidentky Pak Kun-hje. Informovala o tom tlačová agentúra Jonhap.
Všetko, alebo nič: To, čo sa deje tu, má často dôsledok niekde inde
- včera o 00:57 - Názory čitateľov (6)
Mnohí kritizujú a stavajú sa proti myšlienke globalizácie. Tvrdia, že z nej má osoh len hŕstka ľudí, zatiaľ čo ostatní na ňu doplácajú. Ak ale pripustíme možnosť upustenia od globalizácie, samotná existencia medzinárodnej agendy sa ocitne v ohrození.
Návšteva Číny: Sláva na ústupe, 3 možné scenáre, kadiaľ sa bude krajina ďalej uberať
- 9. 1. 2017
Keď sa vlani v januári prepadol čínsky akciový trh a oslabila tamojšia mena, analytici tvrdili, že sa blíži koniec čínskeho ekonomického zázraku. Nestalo sa nič. Čínske hospodárstvo medziročne vzrástlo o 6,5 percenta a splnilo ciele, ktoré stanovila vláda. Akciový trh vzrástol od januára 2016 o 19 percent, čínsky juan oslabuje aj naďalej, ale nie prudko.
Fundamentálna forma nerovnosti: Prečo je tak málo miliardárok?
- 8. 1. 2017 - Názory čitateľov (3)
Nový výskum ukazuje, že zatiaľ čo v osemdesiatych a deväťdesiatych rokoch dochádzalo k rýchlemu rastu počtu veľmi bohatých žien, teraz ich počet v podstate stagnuje.
Tvrdá práca, duševné vlastníctvo a voľné trhy: 5 najväčších lží o globálnom kapitalizme
- 7. 1. 2017 - Názory čitateľov (17)
Žijeme v ére globálneho kapitalizmu. Nemusí sa nám to páčiť, ale je to skutočnosť, ktorú len ťažko dokážeme zmeniť. Pritom ale nie všetko, čo sa nám veľké korporácie alebo politici snažia o globálnom kapitalizme nahovoriť, je pravda. Pozrite sa na päť najväčších lží.
Rok 2017 očami bánk: Čím viac predpovedí, tým viac prekvapení
- 5. 1. 2017
Brexit a Trumpa ako prezidenta mohol predvídať kdekto, ale málokto čakal, ako na to trhy zareagujú. Rovnako na tom pravdepodobne budeme v roku 2017. Zozbierali sme niekoľko predpovedí, ktoré sa nemusia zhodovať s väčšinovými výhľadmi.
NASES rozširuje prevádzkový čas ústredného kontaktného centra
TASR - 5. 1. 2017
Národná agentúra pre sieťové a elektronické služby (NASES) rozširuje od 11. januára hodiny ústredného kontaktného centra.
Kúsok z histórie: Ako stredoveké mestá vydláždili cestu kapitalizmu
- 3. 1. 2017 - Názory čitateľov (9)
Kým sa vidiek do značnej miery spoliehal na pomerne komplexný systém sebestačnosti, mestá a tí, ktorí sa v nich zdržiavali, získavali celý rad vecí, ktoré ku svojmu životu potrebovali, prostredníctvom obchodovania. V ich rukách bol výmenný obchod aj peňažná ekonomika.
Projekt novej jadrovej elektrárne zrejme zmrazia
SITA - 29. 12. 2016 - Názory čitateľov (8)
Podľa ministra hospodárstva Petra Žigu sa v súčasnosti pre nízke ceny elektriny na trhoch neoplatí stavať.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov