Podnikanie

Opätovné rozhodnutie súdu: Kontroverzný Kim Dotcom môže byť vydaný do USA
- 20. 2. 2017
Rozhodnutie prichádza po piatich rokoch, keď americké úrady zatkli Dotcoma za zdieľanie súborov na webových stránkach Megaupload. Obvinili ho zo sprisahania, vydierania a prania špinavých peňazí. Ak by ho uznali vinným, mohol by si odsedieť desiatky rokov vo väzení.
TMR preinvestuje v poľskom lyžiarskom stredisku viac ako 60 miliónov eur
SITA - 17. 2. 2017
Spoločnosť Tatry mountain resorts plánuje do začiatku zimnej sezóny 2019/2020 v stredisku Szczyrkowski Ośrodek Narciarski zmodernizovať lyžiarsku infraštruktúru a priniesť dvesto nových pracovných miest.
Europarlament schválil CETA: Obchod EÚ s Kanadou vzrastie až o pätinu
- 16. 2. 2017
Európsky parlament v stredu schválil obchodnú dohodu medzi Európskou úniou a Kanadou známu pod skratkou CETA. Zmluvu, ktorá uľahčuje obchod a investície, podporila väčšina poslancov najsilnejších klubov ľudovcov a socialistov. Platiť začne po ratifikácii národnými parlamentmi.
Fúzia, ktorá pozmení tvár európskeho automobilového trhu: Peugeot by mohol kúpiť Opel od GM
- 14. 2. 2017 - Názory čitateľov (3)
Automobilová skupina PSA uviedla, že uvažuje o prevzatí Opla, európske dcéry amerického kolosu General Motors. Podľa špekulácií, ktoré dnes prebehli médiami, rokuje s GM aj o kúpe britskej sesterskej značky Vauxhall.
Čo je za čulou náladou v Rusku? Oveľa viac než len Trump
- 13. 2. 2017 - Názory čitateľov (14)
Neustále kolujú reči o tom, ako sa za Trumpovej éry utužia vzťahy medzi USA a Ruskom. Ale nálada na ruskom akciovom trhu nie je vyvolaná výhradne obsadením Bieleho domu Trumpom.
Peniaze, fotky, diamanty: Zoznámte sa s 42-ročnou investičnou bankárkou, ktorá už dosiahla zdanlivo všetko
- 13. 2. 2017 - Názory čitateľov (4)
Je na vrchole. Táto matka dvoch chlapcov bola jedným z najviac oslovovaných ľudí v elitných kruhoch v Davose. Svetové ekonomické fórum jej dokonca pred troma rokmi udelilo ocenenie Young Global Leader.
Nemci ročne zjedia Döner Kebab za štyri miliardy eur
- 10. 2. 2017 - Názory čitateľov (6)
Nemecko s 82 miliónmi obyvateľov denne skonzumuje dva milióny kebabov, uvádza Gürsel Ülber, hovorca Zväzu výrobcov tureckého Döner v Európe (ATDiD).
Menová vojna: Biely dom sa snaží napadnúť euro, alebo vnútiť myšlienku, že sa únia rozpadá
- 9. 2. 2017 - Názory čitateľov (2)
Začarovaný kruh menovej vojny a protekcionizmu, čí preteky v znehodnocovaní mien. To sú témy, ktorá sa v súčasnom Nemecku najčastejšie skloňujú pri rastúcich obavách zo smeru, akým sa vydal nový americký prezident. Nemeckí topmanažéri otvorene hovoria o menovej vojne ako o najväčšom nebezpečenstve Trumpovej administratívy.
 Počet slovenských firiem v daňových rajoch sa opäť zvýšil
SITA - 9. 2. 2017
Podľa spoločnosti Bisnode Slovensko sa v daňových rajoch nachádza 4 777 podnikov.
Schyľuje sa k obchodnej vojne? Trump si myslí, že štát je jeho firma
- 8. 2. 2017 - Názory čitateľov (1)
Hospodárska politika amerického prezidenta Donalda Trumpa silne dolieha na nemeckých podnikateľov. Podľa šéfa nemeckého zväzu obchodu BGA Antona Börnera by nebezpečenstvo amerického protekcionizmu mohol znížiť aj tohtoročný rast nemeckého exportu, odhadovaného na 2,5 percenta.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov