Podnikanie

Nie je vaše poistenie nehnuteľnosti len vyhadzovanie peňazí?
- včera o 00:29 - Názory čitateľov (6)
Skontrolujte si svoje staré zmluvy, za ostatný čas sa niektoré okolnosti zmluvy mohli zmeniť. Tí z nás, ktorí budú na zmeny pripravení, môžu ušetriť nemalé peniaze.
Nechcete zažívať ťažké dni? Prečo byť radšej zamestnancom, než mať vlastnú firmu
- 24. 3. 2017 - Názory čitateľov (4)
Od roku 2012, World Happiness Report vytvára zoznam krajín na základe "úrovne šťastia". Niektorí sa prikláňajú k názoru, že takéto hodnotenie má väčšiu výpovednú hodnotu o úspešnosti krajiny, než HDP. Tento rok sa v správe analyzuje aj to, ako je práce previazaná so šťastím.
Väčšina daňovníkov platí dane na poslednú chvíľu
Na podanie daňového priznania a zaplatenie vyrubenej dane v riadnom termíne zostáva týždeň. Štatistiky ČSOB o platbách potvrdzujú, že daňovníci si nechávajú túto povinnosť najčastejšie práve na posledný možný deň. Pri platbe je pritom rozhodujúci termín, kedy sú peniaze z účtu daňovníka odpísané.
OECD varuje Čínu: Dajte si pozor na obrovský rast firemného dlhu
- 21. 3. 2017
Firemný dlh v Číne dosiahol zhruba 175 percent hrubého domáceho produktu a je jedným z najvyšších v porovnaní s ďalšími rozvíjajúcimi sa ekonomikami. Čína by však mohla zmierniť tento vplyv podpisom dohôd o voľnom obchode s ďalšími partnermi, napísala agentúra Reuters.
Pivná transakcia roka dostala zelenú, Japonci prevezmú Topvar koncom marca
- 21. 3. 2017 - Názory čitateľov (1)
Asahi Group Holdings, 12. najväčší výrobca piva na svete, ponúkol vlani v decembri za pivovary na Slovensku, v Česku, Poľsku, Maďarsku a Rumunsku v konkurencii siedmich záujemcov najvyššiu cenu. Transakciu už schválila Európska komisia. Za päť pivovarov v Európe zaplatí Asahi takmer 7,3 miliardy eur.
Prezident Uberu kvôli škandálom odstúpil
- 20. 3. 2017 - Názory čitateľov (1)
Jeff Jones odôvodnil svoje rozhodnutie tým, že jeho definície vedúceho pracovníka sú nezlučiteľné s tým, čo zažil v Uberi. Preto už ďalej vo svojej práci pokračovať nemôže.
Najväčší stret Trumpovej vlády so svetom: G20 sa postavili proti voľnému obchod
- 20. 3. 2017 - Názory čitateľov (5)
Ministri financií krajín G20 nepodporili v spoločnom vyhlásení voľný obchod. Proti boli predovšetkým Spojené štáty. Americký prezident Donald Trump síce tvrdí, že je zástancom voľného obchodu, tvrdí však, že obchodné vzťahy musia byť férové ​​a pripúšťa zavedenie ciel a ďalších prostriedkov.
Vytvorte si svoju vlastnú budúcnosť podľa rád Briana Tracyho
PR článok - 13. 3. 2017
Brian Tracy je uznávaný autor, mentor a tréner najväčších korporácií sveta . Veľmi dobre vie, že všetko, o čom prednáša, aj skutočne platí a funguje. Stačí nasledovať jeho mentorské rady. On sám si to vyskúšal, na vlastnej koži a pozrite, kde je dnes.
IT tajnostkári: Politika monopolu aj vládna podpora
- 10. 3. 2017
Na konferencii Google Cloud Next v San Franciscu sa mnohí novinári zamerali na analýzu tržieb Googlu za rok 2016. Konkrétne čísla zisku z reklamy z vyhľadávača ale neuvádza. Na čom vlastne najhodnotnejšia firma na svete zarába?
Absolútne prvenstvo: V žiadnej inej krajiny nenájdete toľko ženských miliardárok
- 9. 3. 2017 - Názory čitateľov (2)
Čína je domovom najväčšieho množstva miliardárok, ktoré sa k svojmu bohatstvu dopracovali vlastnoručne. Podľa Hurun Report je vo svete len 88 takýchto miliardárok, ktoré majetok nezdedili, v Číne je z nich 56.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov