Odvody a dávky

Sociálne opatrenia vlády sú podľa Kaníka neúčinné
SITA - 20. 8. 2014
Vláda sa podľa predsedu poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovíta Kaníka snaží napodobňovať opatrenia, ktoré boli prijímané v sociálnej oblasti ešte v rokoch 2002 až 2005 za druhej Dzurindovej vlády, ale robí to poväčšine nesprávnymi a málo účinnými nástrojmi.
Výdavky MPSVR by mali budúci rok dosiahnuť 2,24 mld. eur
SITA - 15. 8. 2014
O medziročný nárast výdavkov rezortu sa majú postarať zdroje z Európskej únie, ktoré vrátane spolufinancovania zo štátneho rozpočtu majú vzrásť o 168 mil. eur, resp. o 141 %.
Príspevok na starostlivosť o dieťa šiel pre 1,8 tis. rodičov
SITA - 14. 8. 2014
Naproti tomu rodičovský príspevok, pri poberaní ktorého môžu rodičia pracovať, v minulom roku dostávalo v priemere 142,9 tisíc rodičov mesačne.
Belgicko ako posledná z krajín EÚ sa v stredu dočká dňa daňovej slobody
TASR - 5. 8. 2014
Belgicko je poslednou členskou krajinou Európskej únie, ktorej občania ešte nedosiahli takzvaný deň daňovej slobody.
Novú sumu poistného do SP treba zaplatiť do 8. augusta
SITA - 3. 8. 2014
Ak SZČO doteraz platili poistné z minimálneho vymeriavacieho základu a podľa vlaňajších príjmov si opäť vypočítajú minimálny vymeriavací základ, naďalej budú do poisťovne platiť minimálne odvody v sume 133,42 eura mesačne.
Slovenskí podlahári sa nemôžu presadiť na trhoch EÚ
Podnikateľské prostredie na Slovensku je podľa cechmajstra Cechu podlahárov Slovenska (CPS) Tibora Pásztora aj naďalej v kríze.
Novelu o dani z príjmov zasypali stovkami pripomienok
K návrhu novely zákona o dani z príjmov, ktorú rezort financií prezentoval ako snahu podporiť podnikateľské prostredie a zvýšiť daňovú spravodlivosť, prišlo takmer 300 zásadných pripomienok.
Dohodári sú stále atraktívni, ale stúpol počet riadnych pracovných pomerov
TASR - 22. 7. 2014
Počet zamestnaní na dohodu o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru po decembri 2012 do júna 2014 klesol o 164.000, zo 626.000 na 462.000.
Podnikanie v strate neoslobodzuje od platenia sociálnych odvodov
Skutočnosť, že živnostníci a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) vlani podnikali so stratou, neznamená, že nemusia platiť odvody do Sociálnej poisťovne (SP).
Strata SZČO neznamená, že nemusí platiť sociálne odvody
Sociálna poisťovňa upozorňuje, že rozhodujúci pre platenie sociálneho poistenia je hrubý príjem uvedený v daňovom priznaní.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov