Odvody a dávky

Slovenskú ekonomiku zachránia investície do starnúcej populácie
Európska populácia starne, rodí sa menej detí a ľudia sa dožívajú vyššieho veku. Šancou pre Slovensko, ale aj celosvetovú ekonomiku je preto podpora striebornej ekonomiky, teda investícií do potrieb starnúcej populácie.
Odvodové úľavy pri študentských brigádach sa zvýšia
SITA - 28. 10. 2014
V súčasnosti sú študenti od 18 do 26 rokov oslobodení od odvodov do sumy zárobku na jednu brigádnickú dohodu vo výške 159 eur a študenti do 18 rokov do príjmu z dohody vo výške 68 eur, od začiatku budúceho roka sa táto hranica pre obe skupiny študentov zvýši na jednotnú sumu 200 eur.
Za dôchodcov v pracovnom pomere zamestnávatelia platia o 4% menej
TASR - 27. 10. 2014
Ľudia s priznaným starobným alebo predčasným dôchodkom oproti ostatným zamestnancom na Slovensku neplatia do Sociálnej poisťovne poistné na invalidné poistenie (3 %), a ani na poistenie v nezamestnanosti (1 %).
Výdavky MPSVR by mali budúci rok dosiahnuť 2,22 mld. eur
SITA - 15. 10. 2014
O medziročný nárast výdavkov rezortu sa majú postarať zdroje z Európskej únie, ktoré vrátane spolufinancovania zo štátneho rozpočtu majú vzrásť o 168 mil. eur, resp. o 141 %.
Asociácia pacientov chce rokovať o dlhodobo chorých
SITA - 24. 9. 2014
Asociácia na ochranu práv pacientov chce rokovaniami s ministerstvom zdravotníctva, poisťovňami a lekármi dosiahnuť opatrenia na dôstojné dožitie dlhodobo chorých.
Minimálne sociálne odvody pre SZČO sa zvýšia
Kým do konca tohto roka predstavuje minimálne poistné na sociálne poistenie pre SZČO sumu 133,42 eura mesačne, od 1. januára 2015 budú živnostníci a ostatné SZČO uhrádzať mesačne najmenej 136,57 eura.
Odpočítateľná položka má podľa Kažimíra podporu
Podľa šéfa rezortu financií Petra Kažimíra by malo byť o mesiac či dva jasné, aká vysoká bude odpočítateľná položka.
Daňové dlhy Grékov prudko rastú
Čoraz viac Grékov nedokáže platiť svoje daňové podlžnosti. Dôvodmi sú tvrdšie zdanenie, nárast nezamestnanosti a pokles platov.
Sociálne opatrenia vlády sú podľa Kaníka neúčinné
SITA - 20. 8. 2014
Vláda sa podľa predsedu poslaneckého klubu SDKÚ-DS Ľudovíta Kaníka snaží napodobňovať opatrenia, ktoré boli prijímané v sociálnej oblasti ešte v rokoch 2002 až 2005 za druhej Dzurindovej vlády, ale robí to poväčšine nesprávnymi a málo účinnými nástrojmi.
Výdavky MPSVR by mali budúci rok dosiahnuť 2,24 mld. eur
SITA - 15. 8. 2014
O medziročný nárast výdavkov rezortu sa majú postarať zdroje z Európskej únie, ktoré vrátane spolufinancovania zo štátneho rozpočtu majú vzrásť o 168 mil. eur, resp. o 141 %.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov