Odvody a dávky

Dohodári sú stále atraktívni, ale stúpol počet riadnych pracovných pomerov
TASR - 22. 7. 2014
Počet zamestnaní na dohodu o prácach vykonávaných mimo pracovného pomeru po decembri 2012 do júna 2014 klesol o 164.000, zo 626.000 na 462.000.
Podnikanie v strate neoslobodzuje od platenia sociálnych odvodov
Skutočnosť, že živnostníci a ostatné samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) vlani podnikali so stratou, neznamená, že nemusia platiť odvody do Sociálnej poisťovne (SP).
Strata SZČO neznamená, že nemusí platiť sociálne odvody
Sociálna poisťovňa upozorňuje, že rozhodujúci pre platenie sociálneho poistenia je hrubý príjem uvedený v daňovom priznaní.
Rezort financií chce zmeniť odpisy a zaviesť limity na autá
Ministerstvo financií pripravilo sériu zmien v zákone o dani z príjmov a v ďalších zákonoch. Tvrdí, že chce podporiť podnikateľské prostredie a zvýšiť daňovú spravodlivosť.
Životné minimum sa nemení, neznižujú sa tak ani iné dávky
TASR - 1. 7. 2014
Životné minimum, ktoré sa každoročne upravuje vždy k 1. júlu, ostáva v tomto roku bez zmeny. Minimálna suma na prežitie plnoletej osoby je tak naďalej 198,09 eura mesačne, ak v domácnosti žije spoločne s ňou ďalšia plnoletá fyzická osoba, napríklad manžel alebo manželka, jej životné minimum je 138,19 eura mesačne a 90,42 eura mesačne patrí na dieťa.
AZZZ víta zníženie odvodov pre nízkopríjmových zamestnancov
SITA - 30. 6. 2014
Odborári sociálno-ekonomický balíček Smeru-SD chvália, Republiková únia zamestnávateľov poukazuje na to, že hlavným záväzkom Slovenska je konsolidácia verejných financií.
Kiska podpísal novelu zabraňujúcu poklesu životného minima
SITA - 26. 6. 2014
Zníženie sumy životného minima by pritom znamenalo aj pokles výšky rodičovského príspevku, prídavku na dieťa, daňového bonusu na dieťa či nezdaniteľnej časti základu dane
Poslanci schválili novelu zabraňujúcu poklesu životného minima
Zníženie sumy životného minima by pritom znamenalo aj pokles výšky rodičovského príspevku, prídavku na dieťa, daňového bonusu na dieťa či nezdaniteľnej časti základu dane
Priemerný zamestnanec na Slovensku robí na štát do 20. júna
SITA - 19. 6. 2014
Nová štúdia, ktoré zohľadňuje odvody, dane z príjmu a daň z pridanej hodnoty priemerného zamestnanca v pomere k celkovej cene práce, ukázala, že daňovo-odvodové zaťaženie je u nás o niečo vyššie ako v priemere v Európskej únii.
Opozičné KDH neuspelo v parlamente s trojicou zákonov
TASR - 11. 6. 2014
Tri návrhy zákonov, ktoré parlamentu predložili poslanci opozičného KDH, neuspeli pri dnešnom hlasovaní.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov