Odvody a dávky

Na podporu rodiny dal štát vlani menej financií
SITA - 2. 5. 2016
Najväčšia suma smerovala na vyplácanie rodičovských príspevkov, a to takmer 355,3 mil. eur, medziročne táto čiastka klesla o 720,7 tis. eur.
Dávky v hmotnej núdzi dostávalo v marci 112,8 tis. osôb
SITA - 21. 4. 2016
Na dávky v hmotnej núdzi bolo po zohľadnení ostatných členov rodiny na konci minulého mesiaca celkovo odkázaných 239,6 tis. osôb, čo je 4,42 % z celkového počtu obyvateľov na Slovensku.
Peter Mihók: Bez úspešnej ekonomiky nemôže byť úspešná a dynamická žiadna spoločnosť
Bez úspešnej ekonomiky nemôže byť úspešná a dynamická žiadna spoločnosť. Uviedol to vo svojom vystúpení v Bratislave na výročnom zasadnutí Zhromaždenia delegátov Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) jej predseda a predseda Svetovej komorovej federácie Medzinárodnej obchodnej komory Peter Mihók.
Sociálna poisťovňa začala posielať informačné listy zamestnancom
Sociálna poisťovňa začala posielať informačné listy fyzickým osobám, ktoré za rok 2015 eviduje vo svojom registri ako zamestnancov.
Zamestnanci dostanú listy o odvodoch ich zamestnávateľov
Sociálna poisťovňa týmto krokom podľa riaditeľky odboru poistného Andrey Zahoranovej reaguje na "množiace sa prípady čiernej práce".
Maďarsko by v tomto roku malo posilniť o 3 %, tvrdí Orbán
SITA - 10. 3. 2016
Maďarský premiér Viktor Orbán zároveň avizoval zmeny v mzdovej oblasti.
Chemici očakávajú od budúcej vlády zníženie daní a odvodov
Podľa Zväzu chemického a farmaceutického priemyslu je potrebné podporiť najmä malé a stredné podniky, ktoré sú postihnuté neustálym zhoršovaním podnikateľského prostredia.
SDKÚ navrhuje opatrenia, ktorými by živnostníci ušetrili
Strana SDKÚ-DS pred marcovými parlamentnými voľbami navrhuje dvadsať opatrení, ktorými by slovenskí živnostníci ušetrili ročne viac ako 15-tisíc eur
SZČO a dobrovoľným poistencom rastú minimálne odvody
Minimálne odvody na sociálne poistenie pre SZČO sa od začiatku tohto roka zvýšili zo 136,57 eura na 142,20 eura, vyššiu sumu minimálnych odvodov treba zaplatiť na účet Sociálnej poisťovne najneskôr 8. februára tohto roka.
SaS chce rovnú daň 19 percent, neskôr 15 percent
SITA - 1. 2. 2016
Ak sa má Slovensku dariť, musí sa dariť aj živnostníkom. Živnostník nie je žiadny darmožráč. Je to človek, ktorý sa živí prácou a vytvára hodnoty, vraví Jana Kiššová
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov