Odvody a dávky

Ministri financií EÚ diskutujú o zákaze presunu zisku koncernov v EÚ
TASR - včera o 13:16 - Názory čitateľov (1)
V lotyšskej Rige pokračuje dnes rokovanie ministrov financií EÚ venované projektu daňových prísľubov firmám v spoločenstve, tax rulings.
Čistý zisk Boeingu v prvom štvrťroku stúpol o 38 %
SITA - 22. 4. 2015
Výrobca lietadiel za január až marec vykázal čistý zisk v sume 1,34 mld. USD, čiže 1,87 USD na akciu
Eurostat nám potvrdil vlaňajší deficit na úrovni 2,87 % HDP
Deficit verejných financií v minulom roku stúpol. Dlh verejnej správy v pomere k hrubému domácemu produktu však vďaka rastu ekonomiky naopak klesol na 53,6 %.
Zaťaženie práce daňami a odvodmi v SR dosahuje 41 %
SITA - 14. 4. 2015
Daňovo-odvodové zaťaženie práce zamestnancov na Slovensku sa tak v porovnaní s rokom 2013 nezmenilo.
Nová eurodaň by mala motivovať spotrebiteľov správať sa ekologicky
TASR - 13. 4. 2015
Pripravovaná spoločná európska daň by mala zaťažiť výrobky a služby, ktorých výroba je ekologicky náročná. Predbežný stav prác na stanovisku Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru, čo sa týka vlastných zdrojov, z ktorých sa financuje rozpočet Európskej únie, predstavil v piatok (10. 4.) na Eurofóre v Bratislave spravodajca iniciatívneho stanoviska o eurodani a vlastných zdrojoch a viceprezident ekonomickej sekcie Európskeho hospodárskeho a sociálneho výboru (EHSV) Viliam Páleník.
Zdravotné poisťovne posielajú pred vymáhaním poistného výzvy
TASR - 7. 4. 2015
Zdravotné poisťovne (ZP) vymáhajú poistné priamo od zamestnancov, keď si zamestnávatelia na Slovensku nesplnia oznamovaciu povinnosť vyplývajúcu zo zákona o zdravotnom poistení a neprihlásia im svojich zamestnancov.
Cena práce v SR rástla rýchlejšie ako priemer EÚ
SITA - 30. 3. 2015
Priemerná hodinová cena práce v rámci celej Európskej únie vlani stúpla o 1,4 % a v rámci celej eurozóny o 1,1 %, na Slovensku sa zvýšila o 5,2 % a tento rast bol v rámci eurozóny tretí najvýraznejší
Slovenský turizmus potrebuje systémové riešenia ako nižšie dane či odvody
Snahu vlády podporiť domáci cestovný ruch prostredníctvom poukážok na dovolenky hodnotí Zväz cestovného ruchu (ZCR) SR pozitívne. Turizmus na Slovensku však podľa zväzu potrebuje systémové riešenia, ktoré pomôžu naštartovať podnikateľský sektor, čím sa zvýši konkurencieschopnosť.
Poslanci zamietli zvýšenie a predĺženie materskej
Viliam Novotný neúspešne presadzoval zvyšovanie a predlžovanie materskej, flexibilné čerpanie rodičovského príspevku, odpočítateľnú položku na bývanie a aj možnosť pre rodičov pracovať bez straty statusu poistenca štátu
V. Novotný neuspel s balíčkom siedmich opatrení na podporu rodín s deťmi
TASR - 24. 3. 2015
Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Viliam Novotný dnes neuspel v parlamente s balíčkom siedmich opatrení na podporu rodín s malými deťmi.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov