Odvody a dávky

Mihál: Ľudia nedostanú po zvýšení minimálnej mzdy o 25 eur viac
TASR - včera o 10:31 - Názory čitateľov (1)
Zvýšenie minimálnej mzdy z 380 na 405 eur pomôže viac štátnej pokladnici než nízkopríjmovým zamestnancom. Zvýšia sa totiž nielen sociálne odvody, ale aj zdravotné. Ľudia tak nedostanú o 25 eur viac, ako vláda sľúbila, ale len o necelých 16 eur. Navyše, niektorí môžu o prácu prísť, keďže niektorí zamestnávatelia možno nebudú schopní platiť vyššie náklady. Upozornil na to v úvode deviateho rokovacieho dňa 58. schôdze Národnej rady SR poslanec za SaS Jozef Mihál v diskusii k novele zákona o zdravotnom poistení.
Podiel SZČO s minimálnym vymeriavacím základom klesá
TASR - 24. 11. 2015
Podiel živnostníkov, respektíve samostatne zárobkovo činných osôb (SZČO), ktoré platia sociálne odvody z minimálneho vymeriavacieho základu, klesol.
Podiel SZČO s minimálnymi sociálnymi odvodmi klesá
SITA - 24. 11. 2015
Nižší podiel SZČO, ktoré platia minimálne sociálne odvody, súvisí aj s novými pravidlami výpočtu vymeriavacieho základu, ktoré ešte v roku 2012 zaviedla vláda Roberta Fica.
Vláda premárnila príležitosť na modernizáciu, reformy a zníženie daní
TASR - 20. 11. 2015 - Názory čitateľov (4)
Vláda nevyužila príležitosť znížiť dane a uskutočniť potrebné reformy. Uviedli to opoziční poslanci Národnej rady SR v reakcii na dnes schválený rozpočet verejnej správy na roky 2016 až 2018.
Nová odvodová úľava by sa mala vzťahovať na 12 okresov v hladových dolinách
TASR - 19. 11. 2015 - Názory čitateľov (3)
Nová odvodová úľava pre zamestnancov s trvalým pobytom v takzvaných hladových dolinách by sa od polovice decembra tohto roka mala vzťahovať na 12 okresov, ktoré ešte oficiálne zverejní Ústredie práce, sociálnych vecí a rodiny (ÚPSVR) SR na svojom webovom sídle. Podľa predbežných údajov ústredia Sociálnej poisťovne (SP) by malo ísť o okresy Lučenec, Poltár, Revúca, Rimavská Sobota, Veľký Krtíš, Kežmarok, Sabinov, Svidník, Vranov nad Topľou, Rožňava, Sobrance a Trebišov.
SP vyberá od ekonomicky aktívnych vyššie odvody
SITA - 13. 11. 2015
Sociálna poisťovňa vybrala od ekonomicky aktívneho obyvateľstva za desať mesiacov tohto roka 5,3 mld. eur.
Zvýšenie príspevku na starostlivosť je podľa Brocku marketing
SITA - 11. 11. 2015
V parlamentnej rozprave upriamil Július Brocka pozornosť na to, že zvýšenie príspevku si vyžiada len 1,2 mil. eur a má ho dostávať približne 2,5 tisíc rodičov.
#Sieť ukázala tieňový rozpočet, chce znížiť dane a odvody a podporiť školstvo
Odbremeniť pracujúcich znížením daní, pomôcť firmám nižšími odvodmi či investovať viac peňazí do vzdelávania. To sú hlavné ambície "tieňového" rozpočtu, ktorý dnes prestavila mimoparlamentná strana #Sieť. Je určený na obdobie štyroch rokov a strana ho nazýva aj rozpočtom pre strednú vrstvu.
SZČO s odloženým daňovým priznaním za rok 2014 si má skontrolovať sumu sociálnych odvodov
SITA - 4. 11. 2015
Novo určenú sumu sociálnych odvodov, o ktorej ich Sociálna poisťovňa informovala listom, musia SZČO s odloženými daňami zaplatiť prvýkrát najneskôr do 9. novembra tohto roka.
Banky vyčleňujú zdroje na zaplatenie príspevkov do rezolučného fondu
TASR - 2. 11. 2015
Slovenské banky majú do konca roka zaplatiť príspevky do nového národného rezolučného fondu. Ten vznikol začiatkom tohto roka, je súčasťou druhého piliera bankovej únie a má slúžiť na ozdravenie bánk v prípade ich problémov v budúcnosti. Finančné domy na Slovensku už postupne vyčleňujú prostriedky na splnenie si tejto povinnosti.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov