Odvody a dávky

Rady odborníka: Registre o vás vedia všetko, radšej nebyť ako byť dlžníkom
- 28. 8. 2015 - Názory čitateľov (10)
Lekárske ošetrenie len v urgentných prípadoch, zamietnutie žiadosti o úver, poriadne vysoké penále. Aj takéto nepríjemnosti na vás čakajú, ak sa objavíte na niektorom zo zoznamov dlžníkov kvôli neplateniu splátok úverov, faktúr, zdravotných či sociálnych odvodov.
SP prekročila plán vo výbere poistného za sedem mesiacov
SITA - 18. 8. 2015
Za január až júl tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška vybrala Sociálna poisťovňa od ekonomicky aktívneho obyvateľstva viac o 200,18 mil. eur.
Opozícia napáda minimálny dôchodok na Ústavnom súde SR
Ako na tlačovej besede uviedla poslankyňa za OĽaNO Erika Jurinová, pod podanie sa podpísalo 66 opozičných poslancov.
Sociálna poisťovňa bude aj naďalej dotovaná zo štátneho rozpočtu
Drvivá väčšina ľudí, ktorí vystúpili z druhého dôchodkového piliera, sú nepracujúci a tí, čo neplatia odvody, respektíve majú veľmi nízke príjmy.
Od júla sa na Slovensku zavádza minimálny dôchodok
Sociálna poisťovňa penzistom s nárokom na minimálny dôchodok zašle najneskôr do 31. augusta tohto roka výzvu na preukázanie ďalších rozhodujúcich skutočností a po doručení vyplnenej výzvy do 60 dní rozhodne o nároku a výške minimálneho dôchodku.
Zatkli dvoch manažérov alternatívnej taxislužby Uber
Dvoch výkonných manažérov alternatívnej taxislužby Uber zadržali v pondelok vo Francúzsku. Hovorkyňa parížskej prokuratúry potvrdila ich vzatie do vyšetrovacej väzby a vypočúvanie pre podozrenie z "nedovolenej aktivity".
Poľská opozičná strana chce zaviesť bankovú daň
SITA - 24. 6. 2015
Navrhovaná banková daň by mohla vyniesť približne 6 mld. zlotých a daň z investičných fondov a poisťovní ďalších 1,4 mld. zlotých.
Umelé znižovanie odvodov sa podpíše pod nízke dôchodky
Umelo znižovať sociálne odvody sa občanom nevyplatí. Sociálna poisťovňa (SP) upozorňuje, že takzvaná optimalizácia platieb poistného tak, aby zodpovedali minimálnemu vymeriavaciemu základu, sa totiž v budúcnosti odrazí na nízkych starobných dôchodkoch.
Deficit Sociálnej poisťovne bude rásť, prvý pilier potrebuje zmeny
Prvý pilier je neudržateľný a deficit Sociálnej poisťovne (SP) sa bude v najbližších rokoch zvyšovať.
V súčasnosti až 641.000 ľudí platí minimálne odvody
Takzvaná optimalizácia platieb poistného tak, aby zodpovedali minimálnemu vymeriavaciemu základu, sa v budúcnosti odrazí na nízkych starobných dôchodkoch.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov