Odvody a dávky

Francúzsky súd potvrdil rozhodnutie proti službe Uber
Ústavný súd potvrdil, že vodiči alternatívnej taxislužby nesmú prepravovať osoby, pokiaľ nie sú registrovaní ako profesionáli
Nemocnice Topoľčany a Levice v polroku so ziskom
Kladný hospodársky výsledok sa podarilo dosiahnuť aj napriek zvyšovaniu platov lekárov od januára 2015
Firmy potrebujú nové reformy a impulzy pre podnikanie
TASR - 11. 9. 2015
V posledných rokoch Slovensko v medzinárodných rebríčkoch mierne klesá, čo podľa Podnikateľskej aliancie Slovenska (PAS) znamená, že postupne voči okolitým krajinám strácame konkurenčné výhody.
Cena práce v Nemecku v 2. kvartáli vzrástla najstrmšie za vyše 2 roky
TASR - 8. 9. 2015
Náklady na prácu v Nemecku v 2. kvartáli vzrástli najstrmšie za vyše dva roky. To môže pomôcť ostatným štátom eurozóny zvýšiť konkurencieschopnosť ich produktov vďaka nižším nákladom na výrobu.
Krajské nemocnice vykazujú predbežný zisk takmer milión eur
TASR - 7. 9. 2015
Nemocniciam v Topoľčanoch a Leviciach sa darí fungovať bez dlhov a v plusových číslach. Obe zdravotnícke zariadenia spravuje Nitriansky samosprávny kraj (NSK) prostredníctvom neziskovej organizácie Nemocnice s poliklinikami (NsP).
Inšpektori práce sa zamerajú na dôchodkové poistenie rizikových povolaní
TASR - 7. 9. 2015
Inšpektoráty práce rozbiehajú kontrolnú akciu "škrtič", počas ktorej sa zamerajú na dodržiavanie povinností zamestnávateľov v oblasti doplnkového dôchodkového sporenia zamestnancov zaradených do rizikových kategórií. Mimoriadne celoslovenské kontroly sa robia oddnes až do konca mesiaca. V prípade zistenia závažných alebo opakovaných nedostatkov, budú inšpektoráty práce ukladať pokuty, ktorých výška môže dosiahnuť až 100.000 eur.
Rady odborníka: Registre o vás vedia všetko, radšej nebyť ako byť dlžníkom
- 28. 8. 2015 - Názory čitateľov (12)
Lekárske ošetrenie len v urgentných prípadoch, zamietnutie žiadosti o úver, poriadne vysoké penále. Aj takéto nepríjemnosti na vás čakajú, ak sa objavíte na niektorom zo zoznamov dlžníkov kvôli neplateniu splátok úverov, faktúr, zdravotných či sociálnych odvodov.
SP prekročila plán vo výbere poistného za sedem mesiacov
SITA - 18. 8. 2015
Za január až júl tohto roka v porovnaní s rovnakým obdobím vlaňajška vybrala Sociálna poisťovňa od ekonomicky aktívneho obyvateľstva viac o 200,18 mil. eur.
Opozícia napáda minimálny dôchodok na Ústavnom súde SR
Ako na tlačovej besede uviedla poslankyňa za OĽaNO Erika Jurinová, pod podanie sa podpísalo 66 opozičných poslancov.
Sociálna poisťovňa bude aj naďalej dotovaná zo štátneho rozpočtu
Drvivá väčšina ľudí, ktorí vystúpili z druhého dôchodkového piliera, sú nepracujúci a tí, čo neplatia odvody, respektíve majú veľmi nízke príjmy.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov