Odvody a dávky

Poslanci zamietli zvýšenie a predĺženie materskej
Viliam Novotný neúspešne presadzoval zvyšovanie a predlžovanie materskej, flexibilné čerpanie rodičovského príspevku, odpočítateľnú položku na bývanie a aj možnosť pre rodičov pracovať bez straty statusu poistenca štátu
V. Novotný neuspel s balíčkom siedmich opatrení na podporu rodín s deťmi
TASR - 24. 3. 2015
Nezaradený poslanec Národnej rady (NR) SR Viliam Novotný dnes neuspel v parlamente s balíčkom siedmich opatrení na podporu rodín s malými deťmi.
Živnostníci musia splniť podmienky, ak si chcú uplatniť bonus na dieťa a znížiť základ dane
Živnostníci si môžu daň v priznaní k dani z príjmov za rok 2014, ktoré treba podať do 31. marca 2015, znížiť o daňový bonus na dieťa a základ dane o nezdaniteľné časti na seba a na manželku alebo živnostníčky na svojho manžela. Musia však splniť viaceré podmienky.
KDH neuspelo s dvoma návrhmi zákonov na pomoc rodinám
TASR - 20. 3. 2015
Opozičná strana KDH dnes neuspela v parlamente s dvojicou návrhov zákonov, ktorými chcela pomôcť rodinám na Slovensku.
Štúdia IFP a OECD odporúča znížiť zaťaženie práce
SITA - 16. 3. 2015
Organizácia pre ekonomickú spoluprácu a rozvoj nám odporúča aj zvážiť zníženie sadzby korporátnej dane. Financovať by sa malo z rozšírenia daňovej základne a zvýšením efektívnosti jej výberu.
Slovensko by malo znížiť daňové zaťaženie práce a zlepšovať výber daní
Vláda na Slovensku by sa mala v najbližších rokoch zamerať na zníženie daňového zaťaženia práce, ako aj pokračovať v zlepšení výberu daní. To sú hlavné odporúčania pre Slovensko vyplývajúce zo štúdie o daňovom systéme, ktorú zostavil Inštitút finančnej politiky (IFP) spolu s Oragnizáciou pre hospodársku spoluprácu a rozvoj (OECD).
Odvodová úľava je tento rok do príjmu 552,08 eura
SITA - 13. 3. 2015
Ide o úľavu na odvodoch pri zamestnaní dlhodobo nezamestnaného, ktorý je evidovaný na úrade práce viac ako jeden rok.
V Európe sa z dôchodkov zvyknú platiť odvody aj dane
Vo viacerých európskych krajinách dôchodky, podobne ako iné príjmy, podliehajú daniam a odvodom. Kým dôchodca na Slovensku dostane svoj dôchodok v hotovosti alebo na účet v plnej sume, v krajinách ako Nemecko, Rakúsko, Švajčiarsko sú síce ich sumy vyššie, znižujú ich však dane či odvody.
Za sankcie pre neplatičov odvodov je 80 % opýtaných
SITA - 26. 2. 2015
Podľa zdravotnej poisťovne Dôvera sú najčastejšími neplatičmi podnikatelia či živnostníci s priemerným mesačným príjmom nad 1 200 eur.
Odpočítateľná položka môže podľa Mihála pripraviť aktívnych ľudí o prácu
Odvodová odpočítateľná položka na zdravotné poistenie pre nízko príjmových zamestnancov ide proti aktívnejším zamestnancom s legálnymi bočnými príjmami.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov