Nakupovanie

Týždenný prehľad ponuky Ekonomickej redakcie TASR na 35. týždeň
TASR - 12:01
Týždenný prehľad ekonomických podujatí TASR na 35. týždeň 25. august - pondelok Aktuality z domova: Akcie nie sú hlásené.26.
Benzíny v 33. týždni zlacneli, ceny nafty stagnovali, LPG zdražel
TASR - 10:01
Vývoj spotrebiteľských cien pohonných látok v 33. týždni v porovnaní s cenami v 32. týždni ovplyvnili nižšie ceny 95-oktánového a 98-oktánového benzínu.
Ceny benzínov klesli, LPG bolo o čosi drahšie
SITA - 10:01
Cena za liter benzínov poklesla o 0,003 eur.
Spotrebiteľská atmosféra v SR sa v júli medzimesačne zlepšila
TASR - 09:31
Spotrebiteľská atmosféra sa na Slovensku v júli oproti predchádzajúcemu mesiacu zlepšila. Indikátor spotrebiteľskej dôvery vzrástol oproti júnu o 1,7 bodu na mínus 9,9 v dôsledku optimistickejších hodnotení vývoja nezamestnanosti, budúceho vývoja ekonomiky SR a perspektív úspor.
Vyhliadky americkej ekonomiky sa v júli opäť zlepšili
TASR - včera o 19:46 - Názory čitateľov (3)
Rastové vyhliadky ekonomiky USA sa naďalej zlepšujú. Informovali o tom agentúry DPA a RTTNews. Zložený index hlavných ekonomických ukazovateľov inštitútu Conference Board vzrástol v júli o 0,9 %.
Spotrebiteľská dôvera v eurozóne klesla viac, než sa očakávalo
TASR - včera o 17:01
Dôvera spotrebiteľov v eurozóne sa v auguste zhoršila viac, než sa očakávalo. Informovala o tom agentúra RTTNews.
MPRV má pre ruské sankcie hlásené prvé straty
SITA - včera o 17:01 - Názory čitateľov (1)
Ministerstvo pôdohospodárstva po ruských sankciách zintenzívnilo kontroly dovážaných potravín. Za prvých deväť dní urobili inšpektori na cestách 23 kontrol.
Rusko zavrelo v Moskve štyri reštaurácie McDonald's
SITA - včera o 08:31 - Názory čitateľov (5)
Ruský úrad na ochranu spotrebiteľov Rospotrebnadzor uviedol, že v reštauráciách našiel početné porušenia hygienických predpisov. Zdroje agentúry Reuters sa odmietli vyjadriť k tomu, či rozhodnutie zatvoriť reštaurácie súvisí so sankciami namierenými proti Rusku vzhľadom na situáciu na Ukrajine
Ruské úrady zatvorili štyri moskovské reštaurácie McDonald's
Ruský úrad na ochranu spotrebiteľov (Rospotrebnadzor) nariadil dočasné zatvorenie štyroch moskovských reštaurácií siete rýchleho občerstvenia McDonald's.
Bude rok 2014 zlomovým pre čínske akcie?
Forexpro.sk - 20. 8. 2014
 Čínske akciové trhy v posledných mesiacoch zaútočili na vyššie úrovne, na zadnej strane silnejších ekonomických dát, uvoľnenejších menových podmienok a podporných politík od Pekingu, čo zintenzívnilo diskusie o tom, či tento neblaho preslávený zaostávaný trh sa konečne vymaní z jeho niekoľko-ročného poklesu.Čínsky akciový index Shanghai Composite dosiahol štyri rovné týždenné zisky za sebou, čím sa jeho celkový nárast dostal na úroveň 8 percent.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov