Nakupovanie

Ceny pohonných látok sa v 33. týždni zvýšili
TASR - 09:31
Vývoj spotrebiteľských cien pohonných látok v 33. týždni 2016 v porovnaní s cenami v 32. týždni 2016 ovplyvnili vyššie ceny 95-oktánového a 98-oktánového benzínu, LPG, ako aj motorovej nafty.
Jadrové spotrebiteľské ceny v Japonsku klesli v júli najvýraznejšie za tri roky
TASR - 08:01
Spotrebiteľské ceny v Japonsku klesli v júli medziročne o 0,4 %, čo znamená rovnaké tempo poklesu ako v predchádzajúcom mesiaci, v prípade jadrových cien sa však pokles zrýchlil a dosiahol najvýraznejšie tempo za viac než tri roky.
QUDAL: Privátne značky Lidl získali 25 prvenstiev
TASR - včera o 14:16 - Názory čitateľov (2)
Spotrebitelia rozhodli, že 25 kategórií výrobkov predávaných spoločnosťou Lidl Slovenská republika pod privátnymi značkami získalo medailu kvality v prieskume Qudal Private Label 2016/2017.
9 zásadných rozdielov: Ste lakomec, alebo len šetrný človek?
- včera o 00:49 - Názory čitateľov (5)
Lakomstvo a šetrnosť majú k sebe blízko, ale medzi lakomcom a šetrným človekom je podstatný rozdiel. Vo svojej knihe I Will Teach You to Be Rich sa im venuje Ramit Sethi. Vy patríte do ktorej skupiny ľudí?
Dôvera voči českej ekonomike sa zvýšila
SITA - 24. 8. 2016
Súhrnný ukazovateľ dôvery voči domácej ekonomike v Českej republike sa v auguste oproti júlu podľa prieskumu štatistického úradu zlepšil o 1,4 bodu na hodnotu 96,8 bodu.
Nálada v českej ekonomike sa tento mesiac zlepšila
TASR - 24. 8. 2016
Nálada v českej ekonomike sa aj tento mesiac zlepšila po júlovom oživení, ktorému predchádzal jej prepad na osemmesačné minimum v júni.
Ako míňa svoje milióny najrýchlejší muž planéty?
- 24. 8. 2016
Jamajský šprintér Usain Bolt si od začiatku roka do olympiády v Riu de Janeiro zarobil 32,5 milióna dolárov. Je jediným atlétom, ktorý sa dostal na rebríček najlepšie platených športovcov časopisu Forbes, v ktorom mu patrí mu 32. miesto. Ako rýchlo Bolt podľa serveru Business Insider míňa svoje milióny?
Ceny ropy klesli
TASR - 24. 8. 2016
Ropa zmazala predchádzajúce zisky a jej ceny klesli. Dôvodom sú najnovšie štatistiky amerického ropného inštitútu (API), ktoré ukázali, že zásoby komodity v USA minulý týždeň vzrástli o 4,5 milióna barelov.
Spotrebiteľská dôvera v eurozóne klesla v auguste na 4-mesačné minimum
TASR - 23. 8. 2016
Spotrebiteľská dôvera v eurozóne zaznamenala v auguste ďalší pokles, už tretí mesiac po sebe, pričom dosiahla najnižšiu úroveň za posledné štyri mesiace.
Maďarská centrálna banka potvrdila svoju menovú politiku
SITA - 23. 8. 2016
Centrálna banka krajiny ponechala hlavnú úrokovú sadzbu vo výške 0,9 % a uviedla, že jej terajšia úroveň a udržiavanie voľnej menovej politiky počas dlhšieho obdobia je v súlade so strednodobým cieľom dosiahnutia želanej inflácie.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov