Nakupovanie

Najväčšie klamstvá v obchodoch: Nie všetko drahšie je aj zdravšie
- 06:38
Pri nákupoch potravín sme neraz ochotní zaplatiť oveľa vyššiu cenu za tovar, ktorému veríme, že je zdravší. Vznešene znejúce názvy, znížený podiel soli alebo tuku, to všetko sú často poriadne chytáky. O biopotravinách za trojnásobok ceny bežných ani nehovoriac. Oplatí sa mať na pozore.
Nemecká ekonomika porastie na konci roka len mierne
TASR - včera o 18:31
Motor európskej ekonomiky, ktorým je Nemecko, sa zadrháva. Avšak dobrá nálada domácich spotrebiteľov zabráni tomu, aby najväčšia európska ekonomika upadla do recesie, uviedla Bundesbank.
Na cigarety a alkohol sa postupne zavedú nové kontrolné známky
TASR - včera o 16:31
Ministerstvo financií postupne spúšťa nový systém tlače a distribúcie kontrolných známok, ktoré budú na škatuľkách cigariet a fľašiach s alkoholom.
Nové známky na cigarety a liehoviny zavedú postupne
SITA - včera o 14:31
Duálny režim označovania cigariet a liehovín starými aj novými kontrolnými známkami bude trvať do konca marca budúceho roku.
Zisk Electroluxu v treťom kvartáli medziročne stúpol
SITA - včera o 12:31
Upravený jadrový zisk švédskeho výrobcu domácich spotrebičov v treťom štvrťroku vzrástol na 1,39 mld. švédskych korún z úrovne 1,08 mld. SEK, na ktorej bol v rovnakom období minulého roka
Hovädzie z EÚ už do Ruska nesmie, vraj je plné jedov
- včera o 10:34 - Názory čitateľov (17)
Rusko označuje sankcie uvalené EÚ za hlúpe a niekoľkokrát tvrdilo, že sprísňovať embargo nebude. Dnes je však všetko inak. Šéf ruskej veterinárnej a fytosanitárnej služby Rosselchoznadzor Sergej Dankvert zakázal od 21. októbra dovoz výrobkov z hovädzieho mäsa, odrezkov a mäsokostnej múčky z krajín Európskej únie.
Spotrebiteľská dôvera v Holandsku sa v októbri nečakane zvýšila
TASR - včera o 10:31
Spotrebiteľská dôvera v Holandsku zaznamenala v októbri nečakaný rast. Vyplýva to z dnes zverejnených údajov holandského štatistického úradu.
Japonský akciový trh posilnil
SITA - včera o 10:31
Japonský akciový index Nikkei v pondelok posilnil o 4 % na 15 111,23 bodu a širší Topix vzrástol o 4 % na 1 224,34 bodu
Problémy s kupónmi: Ako správne reklamovať nákup cez zľavový portál
TASR - včera o 08:31
Všetci zákazníci zľavových portálov majú právo na služby a tovary v prezentovanej kvalite, rovnako ako zákazníci, ktorí si zaplatia plnú sumu bez zľavy. Predtým, ako sa ponuky poskytovateľov zliav objavia na portáli, prechádzajú prísnym výberom. Aj napriek tvrdým kritériám sa aj v tomto segmente vyskytnú prípady, kedy zákazník so zakúpeným výrobkom nie je spokojný, nákup si rozmyslel, či prezentovaná úroveň ponuky nenaplnila jeho očakávania. Čo robiť v takýchto prípadoch?
Výrobca kultoviek Converse: Nikto nebude kopírovať naše plátenky!
- 19. 10. 2014 - Názory čitateľov (4)
Americký výrobca jedného z najpredávanejších modelov topánok Chuck Taylor All Star zažaloval desiatky preslávených módnych firiem. Spoločnosti Converse vadí, že napodobňujú jej topánky, ktoré preslávil James Dean, Kurt Cobain alebo Harry Potter.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov