Nakupovanie

Zníženie DPH nebude mať na ceny žiadny alebo len mierny vplyv
TASR - 17:31
Zníženie dane z pridanej hodnoty (DPH) na 19 % zo súčasných 20 % nepovedie k zníženiu cien. Ak, tak len v minimálnej miere.
Zisk American Express v 1. štvrťroku vzrástol o 12 %
TASR - 14:46
Výdavky amerických spotrebiteľov rastú. Navyše, Američania radi platia kreditnými kartami, čo malo pozitívny vplyv na hospodárske výsledky prevádzkovateľa kreditných kariet American Express.
Predaj áut v Európe v marci posilnil
SITA - 13:31
Podľa údajov Európskeho združenia výrobcov automobilov (ACEA) počet registrácii vozidiel sa minulý mesiac zväčšil o 10 % na 1,49 milióna.
Dôvera japonských spotrebiteľov sa zhoršila
SITA - 09:01
Index nálady domácností, ktorý odzrkadľuje názory na príjmy a trh práce, v marci oslabil na 37,5 bodu z februárových 38,5 bodu.
Polliter piva za deväť eur: Pozrite si ceny v desiatich najdrahších mestách
Informácie o cenách v mestách, ktoré sa chystáte navštíviť, si ľahko zistíte cez komunitné weby. Existuje však aj mnoho prieskumov, ktoré zoraďujú mestá podľa nákladov na živobytie. Mnohé rebríčky sú si viac menej podobné, iné sa rozchádzajú. Ak ide o najdrahšie pivo, Oslo vedie.
Peniaze už čoskoro prevediete aj cez Facebook
- včera o 15:33
Facebook sa chce dostať na finančný trh, bude môcť vydať vlastné elektronické peniaze, ale aj sprostredkovať prevody, napísal Financial Times. Spoločnosť by podľa novín mala získať potrebnú licenciu od írskej centrálnej banky behom niekoľkých týždňov.
Britská nezamestnanosť klesla na päťročné dno
SITA - včera o 14:01
Miera nezamestnanosti počas troch mesiacov do februára klesla na 6,9 %, mzdy v sledovanom období prvýkrát po takmer štyroch rokoch rástli rovnakým tempom ako inflácia
Ruská ropa je pre Európu menším problémom ako plyn
TASR - včera o 12:31
Prípadné obmedzenie alebo zastavenie dodávok ropy z Ruska kvôli aktuálnej situácii na Ukrajine by bolo pre Európu oveľa menším problémom ako v prípade plynu.
Inflácia v eurozóne je najnižšia od novembra 2009
TASR - včera o 12:01
Medziročné tempo rastu spotrebiteľských cien v eurozóne sa v marci v súlade očakávaniami spomalilo na 52-mesačné minimum.
Máte strach z jadrovej havárie? Kúpte si protiradiačný pás
- včera o 11:11
Izraelská spoločnosť Stemrad vyvinula telesný pás, ktorý dokáže ochrániť pred najhoršími účinkami gama žiarenia. Nesie názov Stemrad 360 Gamma a mohol by sa dostať do výbavy záchrancov pohotovostných zložiek počas nukleárnej havárie.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov