Mzdy, Nezamestnanosť

Slabšie dáta z EU a UK, USA sú na tom ale stále dobre
Forexpro.sk - 22:07
Menej Američanov podaložiadosti o podporu v nezamestnanosti za uplynulý mesiac, než kedykoľvek za posledných 14 rokov, akovýsledok zlepšenia ekonomiky  čo zadôsledok znamená väčšiu ochotu zamestnávateľov udržať si svojich zamestnancov.
Zvýšená mobilita a kvalitné služby s Wi-Fi na R1 PR1BINA
TASR - 12:31
Rýchlostná cesta R1 PR1BINA priniesla podľa obyvateľov Nitrianskeho a  Banskobystrického regiónu zvýšenú bezpečnosť a plynulosť premávky.
Nezamestnanosť v Španielsku klesla v 3. štvrťroku pod 24 %
TASR - 11:01
Miera nezamestnanosti v Španielsku klesla v 3. štvrťroku oproti predchádzajúcemu kvartálu viac než sa čakalo a zaznamenala najnižšiu úroveň za takmer tri roky.
Slovák ušetrí takmer 100 eur mesačne
TASR - 10:31
Priemerný Slovák mesačne sporí 96 eur, čo je o 6 eur viac ako vlani. Viac si v regióne dokážu odložiť len Rakúšania, a to 188 eur.
Kým Slovák musí pracovať takmer 8 mesiacov, Švajčiar to isté v čistom zarobí za mesiac
Podľa údajov Štatistickému úradu EÚ sú rozdiely v príjmoch obyvateľov jednotlivých krajín sú priepastné. Vyplýva z nich okrem iného aj to, že na čistý mesačný švajčiarsky plat musí priemerne zarábajúci Slovák odpracovať až takmer 8 mesiacov. Ešte horšie sú na tom ale Bulhari a Rumuni, ktorí sa k priemernej čistej mesačnej mzde Švajčiara alebo Nóra nedopracujú ani za celý kalendárny rok.
Predseda vlády SR Robert Fico v Bruseli na zasadnutí Európskej rady
TASR - včera o 15:31
24. októbra v Bruseli zúčastní na zasadnutí Európskej rady. Hlavnými témami rokovania budú klimatické a energetické otázky, hospodárska problematika a vonkajšie vzťahy.
Priemerná mzda v Maďarsku medziročne vzrástla o 2,9 %
SITA - 21. 10. 2014
Priemerná hrubá mzda ľudí pracujúcich na celý úväzok v období januára až augusta sa oproti rovnakému obdobiu vlaňajška zvýšila na 234 600 maďarských forintov.
Miera nezamestnanosti v septembri klesla na 12,44 %
SITA - 20. 10. 2014 - Názory čitateľov (2)
Minister práce a sociálnych vecí Ján Richter upozornil na to, že od septembra 2006 sa na Slovensku nestalo, že sa nezamestnanosť v deviatom mesiaci roka znížila.
Nezamestnanosť na Slovensku v septembri dosiahla úroveň 12,44 %
TASR - 20. 10. 2014
Miera evidovanej nezamestnanosti na Slovensku dosiahla v septembri tohto roka úroveň 12,44 %. Medzimesačne, v porovnaní s augustom, keď bola na úrovni 12,56 %, tak poklesla o 0,12 percentuálneho bodu (p.
Muž s nápadom, ktorý pobláznil celý svet
- 20. 10. 2014 - Názory čitateľov (4)
Jeho náramky nosia britský kráľovský pár Kate a William, futbalista David Beckham, herečka Julia Roberts, či dokonca pápež František. Ako mohol bezpečnostný inžinier bez skúseností a znalostí o biznise či hračkárskom priemysle vymyslieť produkt, ktorý sa stal globálnym hitom a pobláznil tak celý svet? Prečítajte si zaujímavý životný príbeh muža, ktorý vďaka jednému skvelému nápadu zarobil hotové bohatstvo.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov