Mzdy, Nezamestnanosť

Miera nezamestnanosti v Maďarsku klesla na 5,5 %
TASR - 10:01
Maďarská nezamestnanosť za tri mesiace od apríla do konca mája klesla viac, než sa očakávalo. Informovala o tom agentúra RTTNews.
Indikátor ekonomického sentimentu v júni medzimesačne klesol o dva body
TASR - 09:46
Trojmesačný kĺzavý priemer indikátora ekonomického sentimentu (IES) v júni 2016 klesol oproti výsledku predchádzajúceho mesiaca o 2 body. Jeho hodnota (99,1) sa znížila v dôsledku negatívneho vývoja v priemysle a stavebníctve. Aktuálne IES zaostáva za hodnotou rovnakého obdobia minulého roka o 2,1 bodu a za úrovňou dlhodobého priemeru o 5 bodov. Informoval o tom dnes Štatistický úrad (ŠÚ) SR.
Zápas Brexit očami top ekonómov skončil remízou: Na jednej strane katastrofa a utrpenie, na druhej žiadna pohroma
Ešte pred samotným termínom britského referenda mnohí ekonómovia opätovne varovali, že Brexit môže mať hrozivý dôsledok. Británia by mohla stratiť svoj výhodný prístup na európske trhy, neistota by mohla odstaviť firemné investície, krajina by mohla skĺznuť do recesie. Britskí volič ale rozhodol. A teraz ho čaká zápas.
Primátor J. Šimko podrobil vládne uznesenie kritike
TASR - včera o 21:31 - Názory čitateľov (1)
Zdrvujúcej kritike podrobil rimavskosobotský primátor Jozef Šimko na dnešnej tlačovej konferencii v Banskej Bystrici výjazdové zasadnutie vlády, ktoré sa uskutočnilo v piatok (24.6.) v Rimavskej Sobote, a tiež s tým spojené vládne uznesenie.
Nezamestnanosť vo Francúzsku v máji stúpla
SITA - 26. 6. 2016
Počet nezamestnaných v krajine ku koncu mája medzimesačne vzrástol o 9 200 na 3,52 milióna.
EÚ musí brať brexit ako šancu uskutočniť odkladané reformy
Brexit je potrebné brať ako budíček, aby sme dobehli doteraz odkladané reformy Európskej únie (EÚ), uviedol šéf Nemeckého inštitútu pre výskum ekonomiky (DIW) Marcel Fratzscher.
Po Lučenci zasadnú ministri na výjazdovom rokovaní v Rimavskej Sobote
TASR - 24. 6. 2016
Vládny kabinet čaká dnes druhé výjazdové rokovanie po sebe. Ministri zasadnú v Rimavskej Sobote. Podobne ako vo štvrtok (23.6.) v Lučenci, budú aj na dnešnej schôdzi schvaľovať akčný plán rozvoja, a to okresu Rimavská Sobota.
Vedúci ekonomický index v USA v máji nečakane klesol
Kľúčový ukazovateľ ďalšieho vývoja americkej ekonomiky zaznamenal v máji nečakaný pokles. Oznámil to dnes americký inštitút Conference Board.
Miera nezamestnanosti v Chorvátsku klesla v máji na 14,4 %
TASR - 23. 6. 2016
Miera nezamestnanosti v Chorvátsku sa v máji znížila štvrtý mesiac po sebe. Informovala o tom agentúra RTTNews.
Miera nezamestnanosti v Poľsku klesla v máji na 9,1 %
TASR - 23. 6. 2016
Poľská miera nezamestnanosti sa v máji znížila tretí mesiac po sebe a v súlade s očakávaniami. Informovala o tom agentúra RTTNews.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov