Mzdy, Nezamestnanosť

Britské reťazce rozpútali cenovú vojnu, potraviny majú byť lacnejšie dlhodobo
- včera o 09:16 - Názory čitateľov (2)
Na britskom maloobchodnom trhu sa odohráva ostrý boj o zákazníka. Supermarkety zlacňujú a investujú veľké peniaze do reklamných kampaní. Posledné slovo zatiaľ malo Tesco. Líder trhu od utorka zlacnel o desiatky percent desiatky potravín. Medzi inými aj tie základné, chlieb či vajcia. Nízke ceny chce udržať dlhodobo.
Francúzsko očakáva tento rok rozpočtový deficit na úrovni 3,8 % HDP
TASR - 23. 4. 2014
Francúzska vláda dnes revidovala svoj fiškálny cieľ pre tento rok. Aktuálne očakáva rozpočtový deficit na úrovni 3,8 % hrubého domáceho produktu (HDP) namiesto 3,6 % HDP.
Kľúčovou témou Národného programu reforiem SR je zamestnanosť
TASR - 23. 4. 2014
Kľúčovou témou Národného programu reforiem (NPR) SR na rok 2014, ktorý dnes schválila vláda, je zamestnanosť.
Zdravotné sestry cestujú za zárobkom, šejkovia sľubujú rozprávkové platy
- 23. 4. 2014 - Názory čitateľov (3)
Martin Vrba postavil svoj ​​biznis na tom, že posiela zdravotné sestry prostredníctvom špecializovanej agentúry pracovať do arabských nemocníc. Láka ich na tučné zárobky a ročne ich takto do cudziny vyšle viac ako sto.
Podivné črty bohatých: Lakomec, sociopat a ich čiernobiele videnie
- 23. 4. 2014 - Názory čitateľov (5)
Výška pravidelných príjmov bohatých ľudí má často len málo čo do činenia s celkovou hodnotou ich majetku. Niekto zarobí počas kariéry stovky miliónov, ale aj tak skončí na mizine. Niektorí ľudia s vysokými príjmami skrátka nevedia s peniazmi nakladať. Aké vlastnosti robia z ľudí boháčov?
Daňové príjmy v Nemecku výrazne vzrástli
SITA - 22. 4. 2014
Výber daní v najväčšej európskej ekonomike sa v marci zvýšil o 7,2 % na 55,4 mld. eur
Miera nezamestnanosti v SR klesla v marci na 13,28 %
SITA - 22. 4. 2014
Počet disponibilných uchádzačov o zamestnanie dosiahol na konci minulého mesiaca 358,3 tis. osôb. V porovnaní s februárom tohto roka ide o pokles o 5,8 tis. ľudí.
Bankový sektor vlani zvýšil svoju ziskovosť aj kapitálovú primeranosť
TASR - 22. 4. 2014
Slovenský bankový sektor zvýšil v roku 2013 svoju ziskovosť aj kapitálovú primeranosť. Bankám sa vlani darilo najmä vďaka mierne silnému rastu retailových úverov, čo finančné domy zaznamenali hlavne vo zvýšení čistých úrokových príjmov.
Príbeh úspešného Taliana: Práca sa už nedá hľadať, človek si ju musí vytvoriť
- 22. 4. 2014 - Názory čitateľov (8)
Talianska vláda chce pomôcť mladým. Všetkým do 25 rokov sľubuje pracovné miesto alebo ďalšie vzdelávanie najneskôr štyri mesiace po skončení školy. Úrady sa tak chcú vysporiadať s ich vysokou nezamestnanosťou. Prácu nemá takmer 43 percent mladých ľudí. Tí vzdelanejší často odchádzajú do zahraničia. Existujú ale aj výnimky.
Putin chce z Krymu urobiť raj hazardu
- 22. 4. 2014 - Názory čitateľov (1)
Ruský prezident Vladimir Putin predstavil návrh zákona na vytvorenie zóny hazardných hier na anektovanom Kryme. V Rusku sa hazard zo zákona môže prevádzkovať v štyroch špecifických oblastiach, všetky ležia ďaleko od Moskvy.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov