Mzdy, Nezamestnanosť

Prečo politici nechcú rozdávať peniaze: Základný garantovaný príjem ublíži hlavne chudobným
Zatiaľ čo sa základný garantovaný príjem môže pochváliť ideologickou príťažlivosťou naprieč politickým spektrom, jednotliví politici majú veľmi odlišné predstavy o tom, ako by v praxi mohol fungovať. To je dôvod, prečo sa niektorí z dnešných vedúcich liberálnych ekonómov a analytikov verejnej politiky obracajú proti myšlienke základného garantovaného príjmu. Ich obavy sú dobre odôvodniteľné.
Nemecku chýbajú inžinieri: Strojárstvo, chrbtica prosperujúcej priemyselnej ekonomiky, má digitálne problémy
Nemecko je tretím najväčším výrobcom strojov na svete po Číne a USA, v sektore má 3200 firiem, väčšina z nich je v rodinnom vlastníctve. Sektor zamestnáva zhruba milión pracovníkov, čo je viac než ktorákoľvek iné odvetvie. Tri štvrtiny príjmom tvorí export. Nemecké univerzity ale nedokážu dodať potrebný počet inžinierov.
Inflácia v ekonomikách eurozóny teší ECB
Forexpro.sk - včera o 20:10
Štvrtok bol bohatší na makroekonomické dáta v Európe aj v Amerike. V Európe boli zverejnené dáta z Dánska, kde nezamestnanosť ostala na úrovni 4.3%, pričom analytici očakávali pokles na 4.2%.
Predaj starších domov v USA v auguste klesol
TASR - včera o 17:46
Predaj starších domov v USA v auguste klesol a dosiahol najnižšiu úroveň od januára tohto roka. Pod tento výsledok sa podpísal aj nedostatok voľných nehnuteľností.
Počet nezamestnaných v Nemecku v septembri nečakane vzrástol
TASR - včera o 12:46 - Názory čitateľov (2)
Počet nezamestnaných v Nemecku zaznamenal tento mesiac nečakaný rast, miera nezamestnanosti sa však napriek tomu udržala v najväčšej ekonomike Európskej únie na historickom minime.
Nemecká ekonomika by mala v tomto roku vzrásť o 1,9 %
SITA - včera o 12:46 - Názory čitateľov (1)
Spoločná prognóza piatich európskych ekonomických inštitútov, o ktorej informuje inštitút Ifo, ráta v tomto roku s rastom ekonomiky Nemecka o 1,9 %, predošlá takáto predikcia rátala s posilnením o 1,6 %.
Zaostávajúce okresy v SR majú suroviny i potenciál pre turizmus
TASR - včera o 11:46 - Názory čitateľov (1)
Zaostávajúce okresy v SR majú potenciál rozvoja, ktorý sa nevyužíva na znižovanie nezamestnanosti. V diskusnej relácii na TABLET.TV to povedal splnomocnenec vlády SR pre podporu najmenej rozvinutých okresov Anton Marcinčin.
Videohry a sociálne siete úplne ovládli životy mladých, voľný čas je pre nich hodnotnejší, než pravidelná mzda
- včera o 00:08 - Názory čitateľov (8)
Technológie za niekoľko desaťročí zásadne zmenili spôsob našej práce, spôsob, akým sa zabávame, spôsob, akým žijeme. Technológie dokázali zmeniť pracovné trhy.
Nálada francúzskych spotrebiteľov sa v septembri nezmenila
SITA - 28. 9. 2016
Index dôvery domácností, ktorý zostavuje francúzsky štatistický úrad, sa oproti augustu nezmenil a zostal vo výške 97 bodov.
Tri spôsoby, ako odmietnuť, keď vaše dospelé dieťa žiada peniaze
- 28. 9. 2016 - Názory čitateľov (6)
Počuli ste to už asi tisíckrát. Šetrite, kým zarábate, aby ste sa mali lepšie, keď budete na dôchodku. Môže však nastať situácia, podobná tej v lietadle, kedy si najskôr sebe musíte nasadiť masku na dýchanie, až následne pomôcť svojmu dieťaťu. Môžete si dovoliť poskytovať finančnú výpomoc pre svoje dospelé dieťa? Odmietnutie v podobe slovíčka "nie" tak neraz zostane uviaznuté v krku.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov