Mzdy, Nezamestnanosť

Priemerná mzda v Česku vzrástla v 3. kvartáli o 4,5 %
TASR - 11:16
Priemerná mzda v Česku vzrástla v 3. štvrťroku medziročne o 1170 Kč na 27.220 Kč (1005,99 eura), teda o 4,5 %.
V Amerike tiká časovaná bomba: Nebude na dôchodky, verejná služba skolabuje, ľudia pôjdu masovo do ulíc
- 11:01
Chýbajúce dôchodky vo výške 1,3 bilióna dolárov, štátne peniaze, ktoré sa nedajú len tak ľahko vyčarovať. Hlavne v čase, keď americkú ekonomiku čakajú dramatické škrty vo verejných službách by to mohlo viesť k nepokojom pripomínajúcim Atény pred šiestimi rokmi.
Rast americkej ekonomiky sa má zrýchliť
SITA - 10:01
Podľa mediánového odhadu Národnej asociácie podnikových ekonómov sa hrubý domáci produkt USA v roku 2017 zväčší o 2,2 % po tohtoročnom odhadovanom raste o 1,6 %.
Berlín sa už začal pripravovať na konflikt s Trumpom: Nemecké prebytky a silný dolár smrdia obchodnou vojnou
- 09:58
Prebytok nemeckého bežného účtu leží na rekordne vysokých úrovniach. Berlín má obavy, že sa stane terčom nového amerického prezidenta. Kritici, ako je Donald Trump, tvrdia Nemci zlepšujú svoju ekonomickú situáciu na úkor iných krajín. Šetria namiesto toho, aby si kupovali tovar zo zahraničia, píše Der Spiegel.
Dlhodobá nezamestnanosť láme rekordy: Frustrovaní Európania vinia úniu
V USA sa obávajú dlhodobej nezamestnanosti, ale v porovnaní s tým, čo máme tu v Európe, sú ich problémy zanedbateľné. V eurozóne sa priemerná nezamestnanosť po roku 2000 drží nad 9 %. Len krátko sa pod túto úroveň dostala tesne pred Veľkou recesiou a po nej už sa drží nad 10 %.
Ekonomika a politika výrobného fetišizmu
- včera o 00:44 - Názory čitateľov (3)
Politickí lídri po celom svete majú v otázke zamestnanosti identický slovník. Donald Trump sľubuje milióny pracovných miest vo výrobe, Clintonová chce vraziť 10 miliárd dolárov do výroby, George Osborne mal výrobu ako leitmotív priemyselnej stratégie. Aj Jeremy Corbyn sľúbil, že podpora výroby bude prioritou pre národnú investičnú banku.
Fed tento mesiac zrejme zvýši úrokové sadzby
TASR - 3. 12. 2016
Situácia na trhu práce v USA pokračuje v zlepšovaní, čo čoraz viac zvyšuje očakávania, že americká centrálna banka (Fed) po roku opäť zvýši úrokové sadzby.
Americké indexy nenašli v piatok jasné smerovanie, Dow Jones klesol o 0,11 %
TASR - 3. 12. 2016
Americké akciové indexy nenašli v piatok (2. 12.) jasný smer. Prekvapivo pozitívna správa z trhu práce nedokázala ďalej podporiť kľúčový index Dow Jones Industrial, ktorý počas predchádzajúcich troch dní zaznamenal mierne zisky.
Fikcia a vymyslené príbehy: Prestaňte míňať na základe svojho okolia
- 3. 12. 2016 - Názory čitateľov (3)
Viete, čo je horšie, než súdiť knihu podľa obalu? Súdiť knihu podľa obalu, a potom robiť finančné rozhodnutia na základe toho, čo predpokladáte, že by vám kniha mohla povedať.
Nezamestnanosť v USA klesá na nové predkrízové minimá
Forexpro.sk - 2. 12. 2016
Piatok v noci sa zverejňovali výsledky maloobchodných tržieb z Austrálie, ktoré na mesačnej báze vzrástli o 0,5% oproti očakávaniam nastaveným na 0,3%.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov