Mzdy, Nezamestnanosť

Počet nových nezamestnaných v USA klesol
SITA - včera o 16:31 - Názory čitateľov (2)
Počet nových nezamestnaných v krajine sa minulý týždeň znížil o 16 tis. na sezónne upravených 269 tisíc.
Počet žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA minulý týždeň klesol
TASR - včera o 15:16
Počet nových žiadostí o podporu v nezamestnanosti v USA minulý týždeň klesol viac, ako ekonómovia očakávali a dosiahol najnižšiu úroveň za sedem týždňov.
Miera nezamestnanosti v Grécku v novembri mierne klesla
TASR - včera o 13:46
Miera nezamestnanosti v Grécku po októbrovej stagnácii v novembri mierne klesla. Vyplýva to z údajov Helénskeho štatistického úradu, ktoré dnes zverejnila agentúra RTTNews.
Nezamestnanosť v Grécku mierne klesla
SITA - včera o 12:16
V porovnaní s priemerom eurozóny, kde miera nezamestnanosti v decembri v priemere dosiahla 10,4 %, je však nezamestnanosť v Grécku naďalej viac ako dvojnásobná.
Situácia v SR bola vlani historicky najmenej negatívna
SITA - včera o 10:16 - Názory čitateľov (1)
Avšak v európskom porovnaní obstálo Slovensko nelichotivo, skončilo totiž medzi poslednými krajinami v rebríčku krajín EÚ.
Prieskum: Priemerný Slovák na obed preje hodinu práce
- včera o 09:36 - Názory čitateľov (9)
V rôznych krajinách sa mzdy môžu výrazne líšiť, avšak rozhodujúce je, čo si za ne môžu ľudia kúpiť. Ako dlho musia pracovať na jeden obed závisí nie len od ich výplatnej pásky, ale aj od cien tovarov a služieb. Index BigMac nám takéto medzinárodné porovnanie umožňuje.
Fed možno zmierni tempo rastu úrokových sadzieb
TASR - 10. 2. 2016
Americká ekonomika čelí viacerým globálnym hrozbám, ktoré by mohli nepriaznivo ovplyvniť jej rast a donútiť centrálnu banku, aby spomalila tempo budúceho zvyšovania úrokových sadzieb.
Slovenskí spotrebitelia sú o niečo optimistickejší
V posledných troch mesiacoch minulého roka boli slovenskí spotrebitelia vďaka priaznivým hospodárskym výsledkom o niečo optimistickejší ohľadom budúcich výsledkov slovenskej ekonomiky.
Nezamestnavosť v Portugalsku vo 4. kvartáli vzrástla na 12,2 %
TASR - 10. 2. 2016
Nezamestnanosť v Portugalsku sa za posledný kvartál vlaňajška zvýšila. Miera nezamestnanosti za tri mesiace od októbra do konca decembra 2015 vzrástla na 12,2 % z 11,9 % v predchádzajúcom štvrťroku.
Akčný plán má znižiť nezamestnanosť v okrese Kežmarok
TASR - 10. 2. 2016
Hlavným cieľom akčného plánu rozvoja okresu Kežmarok je hlavne zníženie nezamestnanosti a regionálneho rozdielu oproti celoštátnemu priemeru.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov