Mzdy, Nezamestnanosť

Ekonómom, ktorý študuje šťastie: Čím častejšie okolie potvrdí, že ho máte, tým lepšie sa budete mať
- 00:54
Šťastie praje pripraveným. Mnoho ľudí súhlasne prikývne, že šťastie skutočne zohralo nemalú úlohu pri dosiahnutí cieľa, iní radšej pripisujú svoje úspechy vlastnému talentu a tvrdej práci. V zúriacom konkurenčnom boji je ale takmer nemožné, aby ste sa vypracovali až na vrchol bez toho, aby ste počas tejto strastiplnej cesty nemali ani štipku šťastia.
Dve rozdielne ekonomiky, dva rozdielne prístupy bankárov: Ostrá kritika situácii nepomôže, politici by sa mali nad sebou zamyslieť
- včera o 00:59 - Názory čitateľov (8)
Aj keď sú vedúce ekonomiky v rôznych fázach globálneho hospodárskeho cyklu, dve centrálne banky zdieľajú názory na to, čo je potrebné urobiť pre posilnenie dopytu, produkcie a zamestnanosti v Európe a v Spojených štátoch.
S&P potvrdila Slovensku rating na úrovni A+ so stabilným výhľadom
Ratingová agentúra Standard and Poor’s (S&P) dnes potvrdila Slovensku dlhodobý rating na úrovni A+ so stabilným výhľadom.
Nezamestnanosť v EÚ sa medziročne znížila
Júnová nezamestnanosť v Európskej únii bola na úrovni 8,6 %, v júni minulého roka bola vo výške 9,5 %. Na Slovensku nezamestnanosť medziročne klesla na 9,8 % z úrovne 11,4 % v júni minulého roka.
Miera inflácie v eurozóne bola v júli 0,2 %, nezamestnanosť bola v júni stabilná
TASR - 29. 7. 2016
Rast spotrebiteľských cien v 19 krajinách eurozóny zostáva nízky. Podľa prvého odhadu európskeho štatistického úradu Eurostat v júli dosiahla priemerná ročná miera inflácie 0,2 %, v júni išlo o 0,1 %.
Nálada v ekonomike sa v júli mierne zlepšila
SITA - 29. 7. 2016
Sentiment v slovenskom hospodárstve v siedmom mesiaci tohto roka potiahli nahor pozitívnejšie vyhliadky v priemysle, službách a obchode.
Miera nezamestnanosti v Japonsku v júni klesla o 3,1 %
TASR - 29. 7. 2016
Miera nezamestnanosti v Japonsku v júni v porovnaní s májom klesla o 3,1 %, čo je prvý pokles za posledné tri mesiace.
Experti vybrali: Ak chcete zbohatnúť, musíte sa zamerať na jedno z týchto 16 odvetví
- 29. 7. 2016 - Názory čitateľov (8)
Poradenská spoločnosť Capgemini vo svojej výročnej World Wealth Report zverejnila odvetvia, v ktorých sa do roku 2025 zrodí najviac milionárov, teda ľudí, ktorí okrem svojej nehnuteľnosti budú mať aktíva v hodnote viac ako jeden milión dolárov.
Európske akciové indexy v červenom
Forexpro.sk - 28. 7. 2016
Štvrtok bol z hľadiska makroekonomických dát bohatý a v EU priniesol prevažne pozitívne dáta, aj napriek tomu zatvárali európske akciové indexy v červených číslach.
Počet nových nezamestnaných v USA vzrástol
SITA - 28. 7. 2016
Počet nových žiadateľov o dávky v nezamestnanosti stúpol o 14 tis. na sezónne upravených 266 tis., ale štvortýždňový priemerný počet klesol o 1000 na 256 500.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov