Mzdy, Nezamestnanosť

Banky v eurozóne vrátia ECB 20 mld. eur
SITA - 19. 9. 2014
Správa naznačuje, že nové lacné peniaze, ktoré ECB uvoľnila tento týždeň, banky využijú na splatenie skorších pôžičiek a nie na úverovanie firiem
Nemeckí pracovníci VW chcú vyšší nárast platov než je inflácia
SITA - 19. 9. 2014
Nemeckí pracovníci spoločnosti Volkswagen AG budú presadzovať nárast miezd pre budúci rok, ktorý bude vyšší než miera inflácie. A to aj napriek tomu, že sa automobilka snaží šetriť.
Ceny ropy klesli, obchodovanie so zlatom bolo zmiešané
SITA - 19. 9. 2014
Svetové komoditné trhy - ropa, zlato
Počet nových nezamestnaných v USA klesol
SITA - 19. 9. 2014
Americké ministerstvo práce vo štvrtok informovalo, že počet žiadateľov o dávky v týždni končiacom sa 13. septembra poklesol o 36 tisíc na sezónne upravených 280 tisíc
Britská ekonomika by prípadný odchod Škótska mala zvládnuť
TASR - 18. 9. 2014
S najrýchlejším rastom ekonomiky spomedzi krajín skupiny G7 by Británia mala stratu Škótska ustáť, ak by v dnešnom referende Škóti rozhodli o svojej nezávislosti.
Počet žiadostí o podporu v USA klesol na 2-mesačné minimum
TASR - 18. 9. 2014
Počet Američanov, ktorí minulý týždeň požiadali o podporu v nezamestnanosti, klesol na 2-mesačné minimum, čo naznačuje, že pracovný trh v USA pokračuje v zotavovaní.
ECB ponúkla bankám nové lacné peniaze
SITA - 18. 9. 2014
Záujem o lacné peniaze bol oveľa slabší, než sa čakalo, keď banky z programu TLTRO čerpali iba 82,6 mld. eur z ponuky v celkovom objeme 400 mld. eur
Deň, keď už ani čínska pracovná sila nebude dosť lacná
- 18. 9. 2014 - Názory čitateľov (17)
Ak bude pokračovať súčasné tempo rastu svetovej populácie a zároveň aj priemyselná produkcia bude efektívnejšia, nevyhnutne sa dostaneme pred otázku globálnej krízy zamestnanosti, zverejnila nedávno vo svojej analýze Svetová banka. Ide o dva zdanlivo nesúvisiace, ale dôsledkami synergické trendy, ktoré zasiahnu v prvom kole predovšetkým regióny s drahšou pracovnou silou najmä v Európe a Severnej Amerike, ale rovnako aj rozvinutejšie oblasti Ázie.
Koľko stojí dôstojný život: Na Slovensku 300 – 400 eur
- 16. 9. 2014 - Názory čitateľov (17)
Ministerstvo navrhuje zvýšiť minimálnu mzdu o takmer 8 percent na 380 € mesačne. Aký príjem však naozaj potrebujú ľudia na dôstojný život, teda na pokrytie výdavkov na základné potreby v rôznych regiónoch a krajinách? Medzinárodný projekt WageIndicator, na Slovensku známy ako MôjPlat.sk, prináša odpoveď priamo od ľudí.
Minimálne sociálne odvody pre SZČO sa zvýšia
Kým do konca tohto roka predstavuje minimálne poistné na sociálne poistenie pre SZČO sumu 133,42 eura mesačne, od 1. januára 2015 budú živnostníci a ostatné SZČO uhrádzať mesačne najmenej 136,57 eura.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov