Mzdy, Nezamestnanosť

Slováci s minimálnou mzdou sú na tom podľa OECD dobre, dane im ukroja len 13 %
- 01:45
Organizácia pre hospodársku spoluprácu a rozvoj priniesla na svojom Facebookovom profile zaujímavý graf, v ktorom porovnáva, aké percento vezmú z minimálnej mzdy v jednotlivých krajinách rôzne dane a poplatky.
Nezamestnanosť vo Francúzsku sa v júni stabilizovala
TASR - včera o 19:01 - Názory čitateľov (1)
Nezamestnanosť vo Francúzsku zostáva na vysokej úrovni, no v júni sa stabilizovala. Na konci júna 2015 evidovali úrady práce 3,55 milióna nezamestnaných, čo je v porovnaní s májom o 1300 viac.
Jaguar v súťaži o nový závod údajne favorizuje Poľsko
SITA - včera o 12:31 - Názory čitateľov (1)
Podľa medializovaných informácií v hre o výstavbu nového závodu britského výrobcu luxusných automobilov zostáva aj Poľsko
Eurozóna potrebuje podľa Padoana hlbšiu integráciu
SITA - včera o 09:16 - Názory čitateľov (1)
Taliansky minister hospodárstva Pier Carlo Padoan vyzýva na hlbšiu integráciu, aby sa stratilo riziko trieštenia eurozóny.
Americká ekonomika ožíva a Fed by čoskoro mohol zvýšiť úroky
TASR - 25. 7. 2015
Tempo rastu americkej ekonomiky ožíva po slabom výkone v 1. polroku 2015. Americká centrálna banka Fed by tak mohla už v septembri zvýšiť úrokové sadzby, prvýkrát po vyše deviatich rokoch.
MMF: Príjmová nerovnosť sa prehlbuje, produktivita stúpa, mzdy klesajú
- 25. 7. 2015 - Názory čitateľov (16)
Vyšla nová správa Medzinárodného menového fondu o príčinách a dôsledkoch príjmovej nerovnosti z globálnej perspektívy. Jej cieľom je poukázať, prečo sa musia politici viac zamerať na chudobných a strednú triedu. Správa tvrdí, že nerovnosť príjmov a rozdelenie príjmov sa vo veľkej miere podieľajú na ekonomickom raste a jeho udržateľnosti v danej krajine.
Sconto prichádza do Bratislavy, vytvorí viac než sto pracovných miest
- 24. 7. 2015 - Názory čitateľov (2)
Na jeseň otvorí nemecký predajca nábytku a bytových doplnkov Sconto v Bratislave svoj doteraz najväčší obchodný dom na slovenskom a českom trhu.
Návrh rozpočtu je podľa KDH len predvolebná kamufláž
Návrh rozpočtu na budúci rok je len predvolebná kamufláž. Tvrdí to opozičná strana KDH, podľa ktorej sa Ministerstvo financií (MF) SR snaží zdôrazňovať ekonomický rast a relatívny pokles dlhu.
Firmy počas letných horúčav zavádzajú teplotné pracovné prestávky
TASR - 24. 7. 2015
Pitný režim, postrekovanie hál vodou, či viaceré prestávky počas práce. Takýmito metódami bojujú firmy proti letným horúčavám.
Pre Áziu je európska integrácia príkladom
TASR - 24. 7. 2015
Slovenský poslanec Európskeho parlamentu (EP) Ivan Štefanec (KDH) sa v rámci pracovnej cesty Delegácie EP pre vzťahy s krajinami južnej Ázie na Taiwane prihovoril za rozšírenie hospodárskych kontaktov medzi Slovenskom a Taiwanom.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov