Mzdy, Nezamestnanosť

Britská nezamestnanosť stále rekordne nízka
Forexpro.sk - 21:10
Stred týždňa bol znova bohatý na makroekonomické dáta, v Nemecku boli zverejnené čísla inflácie, ktorá na mesačnej báze vzrástla z 0.1% na 0.7%, v súlade s očakávaniami analytikov.
Počet nezamestnaných v Británii sa znížil
SITA - 14:16
Počas septembra až novembra počet nezamestnaných v krajine medziročne klesol o 81 tis. na 1,6 milióna. Nezamestnanosť medziročne klesla na 4,8 % z úrovne 5,1 %.
Nezamestnanosť v Británii v období september-november stagnovala
TASR - 12:46
Miera nezamestnanosti v období september-november 2016 stagnovala a zároveň počet nových žiadostí o podporu nečakane klesol.
Peter Pellegrini rokoval o rozvoji investícií z Brazílie aj o oblasti inovácií a výskumu
TASR - 12:01
Po návrate z výjazdu v okrese Martin prijal včera večer podpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter Pellegrini v prítomnosti štátneho tajomníka Ministerstva hospodárstva SR Vojtecha Ferencza, veľvyslankyňu Brazílie Susan Kleebank a delegáciu podnikateľov Brazílie podnikajúcich v regióne Spiša.
Reklama ako kľúčový motor ekonomiky: Každé takto investované euro prispieva k HDP EÚ sedemnásobne
Štúdia potvrdila silný vplyv reklamného priemyslu na ekonomický rast vo všetkých členských krajinách. Z výsledkov štúdie vyplýva, že reklama vytvára takmer 6 miliónov pracovných miest v celej Európskej únii a tvorí 4,6 percent z celkového HDP.
Najotvorenejšie: V raste európskych ekonomík sme na 17. mieste
Svetové ekonomické fórum (WEF) zverejnilo svoju výročnú správu o inkluzívnom raste a vývoji, v ktorej prináša poradie krajín podľa "otvorenosti" svojich ekonomík.
Vodiči autobusovej dopravy sú v štrajkovej pohotovosti, žiadajú zvýšenie platov
TASR - včera o 11:31
Pri kolektívnom vyjednávaní vo verejnej autobusovej doprave nastala patová situácia. Odbory sa nevedia dohodnúť s dopravcami na zvýšení platov pre zamestnancov v autobusovej doprave.
Priemerná mzda zamestnancov v Bratislavskom kraji vlani vzrástla na 1265 eur
TASR - včera o 10:31 - Názory čitateľov (1)
Priemerná mesačná mzda v prepočte na fyzické osoby v Bratislavskom kraji za obdobie 1. - 3. štvrťrok 2016 dosiahla výšku 1265 eur.
Nezamestnanosť v Turecku vzrástla v októbri na 6,5-ročné maximum
TASR - 16. 1. 2017
Nezamestnanosť v Turecku zaznamenala v októbri najvyššiu hodnotu za 6,5 roka, keď sa posunula výrazne bližšie k 12-% hranici.
Oxfam: 8 najbohatších vlastní toho viac, ako 50 % najchudobnejších ľudí sveta
- 16. 1. 2017 - Názory čitateľov (6)
Len osem jedincov vlastní toľko majetku, ako polovica najchudobnejšej svetovej populácie, uviedol Oxfam vo svojej pondelňajšej správe a vyzýva ku krokom na obmedzenie vyplácania odmeny pre tých najbohatších.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov