Mobilné telefóny, Internet

Už to nie je len o daniach: Prerod nevinných technológov na skutočnú politickú hrozbu
Za najvážnejšie geopolitické riziká súčasnosti sú všeobecne považované napätie na Blízkom a Strednom východe, migračná kríza či rastúce ambície Číny. Podľa Iana Bremmer a Cliffa Kupchana z konzultačnej spoločnosti Eurasia Group ale existuje hrozba, o ktorej sa napriek jej veľkosti prakticky vôbec nehovorí.
Ste pripravení na bezhotovostnú budúcnosť?
- 4. 2. 2016 - Názory čitateľov (21)
Hotovosť nám celkom pekne slúžila, takých 4000 rokov. V týchto dňoch sa ale zmráka nad jej budúcnosťou. Bankovky aj mince sú stále viac v nemilosti. Sú totiž tak špinavé a nebezpečné, nemotorné a drahé, staromódne a tak veľmi analógové.
Výpadok služieb v národnom roamingu bol odstránený
TASR - 3. 2. 2016
V čase od 12.48 do 14.20 h sme zaznamenali výpadok služieb na strane nášho zmluvného partnera poskytujúceho službu 2G národného roamingu.
Amazon plánuje otvoriť stovky tzv. kamenných kníhkupectiev
TASR - 3. 2. 2016
Americký internetový obchod Amazon.com plánuje otvoriť stovky tzv. kamenných kníhkupectiev. Uviedol to Sandeep Mathrani, riaditeľ spoločnosti General Growth Properties, ktorá vlastní alebo prevádzkuje obchodné centrá v USA.
Peniaze cez telefón či e-mail: ECB plánuje zaviesť nový systém bankových prevodov
- 2. 2. 2016 - Názory čitateľov (1)
Európska centrálna banka pracuje na pláne, ktorý by umožnil uskutočniť presuny peňazí pomocou elektronickej pošty alebo telefónnych čísel. V rozhovore s holandskou spravodajskou stanicou RTL Nieuws to podľa agentúry Reuters uviedol člen Výkonnej rady ECB Yves Mersch.
Swan bude vystupovať pod menom Swan Mobile
SITA - 1. 2. 2016
Zmeny v skupine Swan vytvárajú podľa informácií spoločnosti priestor pre vstup nového akcionára do spoločnosti Swan Mobile.
Len tretina rodičov v Európe sa s deťmi rozpráva o rizikách internetu
TASR - 1. 2. 2016
Počet detí, ktoré sa stávajú obeťami hrozieb v online prostredí, stále narastá. V prieskume spoločností Kaspersky Lab a B2B International poukázala na tento fakt polovica európskych rodičov.
Čo dokáže IBAN: Nové číslo účtu a podvodník na telefóne vás ľahko pripravia o peniaze
- 1. 2. 2016 - Názory čitateľov (29)
IBAN sa stáva jediným identifikátorom platby. Podvodníkom stačí vymeniť číslo účtu za iné a nechať si poslať peniaze. Banka o tom, komu skutočne mali prísť peniaze, nič netuší.
Nové obavy podnikateľov: Nestabilita trhu a hackeri
Prerušenie prevádzky je opäť najväčším rizikom podnikateľov vo svete, vývoj na trhu a kybernetické útoky sú prvýkrát v trojici najväčších globálnych hrozieb podnikateľov.
Príjmy Facebooku v závere vlaňajška výrazne stúpli
SITA - 28. 1. 2016
Sociálna sieť Facebook dosiahla nárast príjmov o 51,7 % na 5,84 mld. USD.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov