Mobilné telefóny, Internet

Skutočný príbeh niekdajšieho obracača hamburgerov: Chcem dosiahnuť v digitálnych platbách to, čo v hudbe ABBA v 70. rokoch
V roku 2002 stopoval, aby sa z Los Angeles dostal do New Yorku. Spal na uliciach a sprchoval sa na odpočívadlách. Prešlo asi desať rokov a dnes je z neho bohatý švédsky podnikateľ. Hoci v Amerike nežije, má ju stále vo svojom biznis hľadáčiku.
Satoši Nakamoto je Craig Wright: Autorom Bitcoinov je austrálsky podnikateľ
- včera o 15:29 - Názory čitateľov (2)
Tvorcom kybernetickej meny Bitcoin je austrálsky podnikateľ Craig Wright. Uviedol to sám Wright v rozhovore pre BBC a poskytol aj dôkazy, ktoré jeho tvrdenia potvrdzujú. Týmto priznaním končí dlhé obdobie špekulácií o tom, kto s originálnym nápadom digitálneho peňažného systému prišiel. Doteraz tvorca vystupoval pod menom Satoši Nakamoto.
Nová zbraň pre naháňanie dlžníkov aj šľapiek: Rozpoznanie tvárí
- včera o 12:31 - Názory čitateľov (3)
Aplikácia "FindFace" bol vytvorená s cieľom pomôcť nájsť na fotkách svojich priateľov. Ale dá sda využiť aj úplne inak.
Sociálne siete naberajú na sile: 5 kľúčových oblastí, v ktorých udávajú smer finančným službám
- 1. 5. 2016 - Názory čitateľov (3)
Obľúbené aj nenávidené. Nech už sa na sociálne siete pozeráme akokoľvek, jedno im priznať musíme. Dokázali zmeniť moderné biznis v mnohých ohľadoch. Od zlepšenia klientskych služieb po rozvoj možností finančných on-line platforiem.
Spoločnosť Tado získala peniaze na ovládanie kúrenia cez mobil
Mníchovská spoločnosť Tado, ktorá sa zameriava na ovládanie kúrenia pomocou mobilného telefónu, získala od investorov ďalších 20 miliónov eur.
Čaro bankoviek sa v digitálnej ére vôbec nevytráca: Hotovosť je stále v kurze!
- 29. 4. 2016
Ak sa s otázkou o budúcnosti peňazí obrátite na zástupcov technologických, či telekomunikačných spoločností, alebo aj niektorých mimovládnych organizácií, ich odpoveď bude s najväčšou pravdepodobnosťou rovnaká. Peniaze budúcnosti budú založené na technológiách. Čiastočne budú mať pravdu, ale nie z dôvodov, ktoré by ste predpokladali.
Najväčšie lúpeže v histórii: Peniaze v banke nie sú v takom bezpečí, ako si myslíte
- 28. 4. 2016 - Názory čitateľov (9)
Ide väčšinou o vzácne prípady, keď sa zločincom podarí okradnúť niektorú z centrálnych bánk akejkoľvek krajiny. Ale keď už k tomu dôjde, palcové titulky v médiách z toho urobia silný príbeh. Nie je to žiadne „troškárenie“ ako prepad miestneho obchodu, či pobočky komerčnej banky. Centrálna banka je úplne iná liga.
K 31.3. Orange Slovensko evidoval 2,896 milióna zákazníkov mobilných služieb
TASR - 26. 4. 2016
K 31.marcu 2016 evidoval Orange Slovensko 2,896 milióna aktívnych zákazníkov mobilných služieb. Je to o percento viac než v rovnakom období minulého roku.
Orange zaznamenal v 1. štvrťroku mierne zvýšenie tržieb, ale EBITDA klesol
TASR - 26. 4. 2016
Francúzska telekomunikačná spoločnosť Orange zaznamenala v 1. štvrťroku mierne zvýšenie tržieb. Prispelo k tomu oživenie ich rastu na španielskom trhu po rokoch krízy a tiež noví klienti, ktorí si predplatili rýchlejšie širokopásmové služby Orange vo Francúzsku.
Orange Slovensko v prvom kvartáli s výnosmi cez 135 mil. eur
SITA - 26. 4. 2016
Ku koncu marca evidoval Orange Slovensko 2,896 milióna aktívnych zákazníkov mobilných služieb, o percento viac ako v rovnakom období minulého roka.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov