Mobilné telefóny, Internet

Akcie eBay letia hore: Icahn uspel, Paypal sa oddelí
- včera o 14:57
Akcie celosvetovo najväčšej obchodnej platformy na internete eBay rastú o bezmála 12 percent. Pohyb vyvolala správa, že v roku 2015 dôjde na rozdelenie eBay-u platobnej divízie Paypal do dvoch samostatných, verejne obchodovaných spoločností.
Rady odborníka: Ako sa nestať ľahkou obeťou útokov na vaše bankové konto
- 29. 9. 2014 - Názory čitateľov (1)
Mobilné aplikácie bánk v smartfónoch už čelia rovnakým bezpečnostným hrozbám ako osobné počítače. Na ochranu proti nim však väčšinou stačí sedliacky rozum a používanie iba overených zdrojov.
Čínske a španielske firmy podpísali dohody za 3,2 mld. eur
Čína a Španielsko dnes uzavreli dohody v celkovej hodnote 3,2 miliardy eur počas návštevy premiéra Mariana Rajoya v ázijskej krajine, ktorej cieľom je získať podporu pre španielsku ekonomiku.
O2 spustí v decembri 4G sieť v Bratislave a Košiciach
TASR - 25. 9. 2014
Mobilný operátor O2 plánuje štart prevádzky najrýchlejšieho mobilného internetu LTE (Long Term Evolution) alebo 4G pre zákazníkov v Bratislave a Košiciach už v decembri tohto roka.
O2 odštartuje prevádzku 4G siete v Bratislave a Košiciach
SITA - 25. 9. 2014
Podľa zverejnených informácií chce O2 Slovakia v budúcom roku pokryť 4G sieťou 50 % populácie Slovenska.
Samsung končí s predajom notebookov v Európe, nedarí sa mu
- 25. 9. 2014
Trh prenosných osobných počítačov tento rok na vyspelých trhoch stúpne o 5,6 percenta, no Samsung medzi značkami, ktoré tento rast ťahajú, nie je.
Najlacnejší E-shop: Namiesto nákupu elektroniky prenájom
- 25. 9. 2014 - Názory čitateľov (17)
Ako znížiť cenu ponúkaného tovaru v tvrdej konkurencii internetových obchodov? Novou službou. Zákazník si namiesto kúpy elektroniky tovar len prenajíma. Tým sa vyhne plateniu DPH a tovar je výrazne lacnejší. Podľa odborníkov na dane však služba nemusí u finančných úradov prejsť.
Aplikácia zníži riziká internetu pre deti, dá pomocnú ruku rodičom
TASR - 24. 9. 2014
Riziká, ako je závislosť od internetu, anonymita vo virtuálnom priestore, nevhodný obsah či ešte závažnejšia hrozba kyberšikanovania, sú medzi mladými viac než aktuálne.
Slovák musí byť online: Máme viac ako štyri digitálne zariadenia, predbehli sme Čechov i Maďarov
- 24. 9. 2014 - Názory čitateľov (2)
Ešte nedávno sme sa mohli na internet pripájať len prostredníctvom osobných počítačov alebo notebookov. Dnes je už situácia iná, surfovanie na internete sa stalo bežnou a obľúbenou súčasťou nášho každodenného života a tak nám moderné technológie poskytujú čoraz viac príležitostí na to, ako byť online.
Bezhotovostná budúcnosť tlačené bankovky neohrozí, peňazí je v obehu stále viac
- 24. 9. 2014 - Názory čitateľov (1)
Mince sú špinavé, bankovky sa trhajú. S hotovosťou nie sú spojené žiadne zľavy ani vernostné programy. Ale asi najhoršie na hotovosti je, že ju nemôžete zrolovať do svojho smartfónu alebo tabletu, aby ste ňou zaplatili on-line. Napriek všetkému je peňazí v obehu stále viac. Prečo?
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov