Mobilné telefóny, Internet

RÚ obstaráva vykonávateľa e-aukcií na pridelenie frekvencií
SITA - včera o 15:31
Záujemcovia môžu predkladať ponuky do 20. októbra tohto roka.
Stačí mobil, či platobná karta: Cestovné lístky už úplne stratili fyzickú podobu
- 17. 9. 2014 - Názory čitateľov (1)
Londýn bol vždy v čele inovácií pri zavádzaní elektronických cestovných lístkov, veď tzv. Oyster karta sa tam prvý krát objavila pred desiatimi rokmi. Teraz ale urobilo mesto ďalší krok, na väčšine londýnskych liniek sa dajú použiť bezkontaktné platobné karty.
Sedem z desiatich Slovákov berie výplatu v prvej polovici mesiaca
Deň výplaty je pre každého jedným z najočakávanejších momentov mesiaca. Jeho prvá časť je pritom zväčša radostnejšia, než tá druhá. Sedem z desiatich Slovákov totiž dostane výplatu do polovice mesiaca.
Rozhodnutie súdu: Uber môže v Nemecku opäť fungovať
- 17. 9. 2014
Vozidlá alternatívnej taxislužby Uber môžu v Nemecku ďalej jazdiť, informuje o tom server denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung. Súd vo Frankfurte nad Mohanom totiž zrušil predbežné opatrenie, ktoré činnosť americkej spoločnosti v krajine zakazovalo.
Kráľom ruského internetu je spojenec Kremľa Usmanov
- 17. 9. 2014
Ruská internetová spoločnosť Mail.ru získala plnú kontrolu nad najväčšou ruskou sociálnou sieťou VKontakte. Za zvyšných 48 percent akcií, ktoré ešte nevlastnila, zaplatila zhruba 1,5 miliardy dolárov. Mail.ru je súčasťou impéria najbohatšieho Rusa Ališera Usmanova, ktorý je blízkym spojencom Kremľa.
Orange neplánuje ďalšie akvizície
SITA - 16. 9. 2014
Plánovaná kúpa španielskeho operátora Jazztel predstavuje mimoriadny prípad, uviedol generálny riaditeľ francúzskej telekomunikačnej skupiny Orange
Prídavné zariadenia k mobilom môžu rušiť zariadenia polície
SITA - 16. 9. 2014
Prídavný prístroj goTenna, ktorý má prísť na americký trh, bude podľa Úradu pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb pracovať v pásme 151 - 154 MHz s výkonom 2 W. Na Slovensku toto frekvenčné pásmo využíva mestská polícia, či železnice, ale aj obranné systémy.
Prídavné zariadenia k mobilu môžu spôsobiť rušenie
TASR - 16. 9. 2014
Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) upozorňuje verejnosť, že prídavné zariadenie k mobilnému telefónu – goTenna, ktoré má zabezpečiť spojenie medzi dvoma účastníkmi aj v miestach bez signálu mobilného operátora, je určené pre americký trh a v Slovenskej republike by mohlo spôsobiť rušenie zariadení mestskej polície, železníc a obranných systémov.
Microsoft prevezme výrobcu Minecraftu za 2,5 miliardy dolárov
SITA - 16. 9. 2014
Firma Mojang vymyslela populárnu videohru Minecraft. Americká spoločnosť Microsoft zaplatí . Mojang od uvedenia na trh v roku 2009 predal viac ako 50 miliónov kópií hry Minecraft. Vlani firma vykázala zisk viac ako 100 miliónov dolárov z hry a tovaru, ktorý je s ňou spojený. Hra je už k dispozícii pre Xbox aj PlayStation, počítače a inteligentné telefóny.
Operátori Orange a O2 plánujú na Slovensku spojiť svoje siete
Dvaja konkurenční telekomunikační operátori pôsobiaci na Slovensku Orange a O2 hodlajú zlúčiť svoje siete do jednej a šetriť tým náklady na ich prevádzku a modernizáciu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov