Mobilné telefóny, Internet

Nákupy bez peňaženky: Ako bude vyzerať život v bezhotovostnom svete
Vo Švédsku sú štyri platby z piatich uhradené platobnou kartou alebo elektronicky. Okrem Izraela sa tak aj táto škandinávska krajina môže už čoskoro pochváliť bezhotovostnou spoločnosťou. Naopak v USA sú konzervatívni. Podobne ako sa nechceli vzdať pagerov, hoci Európa už komunikovala mobilnými telefónmi, dnes sa držia kreditných kariet, aj keď majú vo vrecku inteligentné iPhony.
Štvrťročné tržby skupiny Orange dosiahli takmer 10 mld. eur
SITA - včera o 11:01
K výsledkom firmy prispelo v treťom kvartáli najmä znižovanie nepriamych prevádzkových nákladov o 333 mil. eur.
Príbeh najhoršieho šéfa v dejinách: Poučia sa technologickí lídri z rýchlej smrti ikony mobilnej komunikácie?
- včera o 05:38 - Názory čitateľov (7)
Zdá sa, že v odvetví technológií sa stalo pravidlom, že popredné spoločnosti o svoje postavenie nakoniec prídu. Často rýchlo a brutálne. Výnimkou nebola ani Nokia, šampión v oblasti mobilných telefónov, jeden z najväčších technologických úspechov Európy, ktorý svoj podiel na trhu stratil v priebehu niekoľkých rokov. Môžu sa noví úspešní hráči v tomto odvetví, Apple a Google, o titanoch v iných technických sektoroch ani nehovoriac, vystríhať osudu Nokie?
Nová aplikácia: Už žiadne zbytočné návštevy bankových pobočiek, tvrdí nemecký startup
- 22. 10. 2014
Stačí 5 minút na otvorenie účtu on-line, transfery sú v reálnom čase, zablokovanie platobnej karty a jej aktivácia stlačením jediného tlačidla. To všetko poskytuje Number26, ktorého vývojári sľubujú reformovanie európskeho bankového systému.
Problémy s kupónmi: Ako správne reklamovať nákup cez zľavový portál
TASR - 20. 10. 2014
Všetci zákazníci zľavových portálov majú právo na služby a tovary v prezentovanej kvalite, rovnako ako zákazníci, ktorí si zaplatia plnú sumu bez zľavy. Predtým, ako sa ponuky poskytovateľov zliav objavia na portáli, prechádzajú prísnym výberom. Aj napriek tvrdým kritériám sa aj v tomto segmente vyskytnú prípady, kedy zákazník so zakúpeným výrobkom nie je spokojný, nákup si rozmyslel, či prezentovaná úroveň ponuky nenaplnila jeho očakávania. Čo robiť v takýchto prípadoch?
Štvrtý mobilný operátor SWAN spustil sieť v Trnave, komerčné služby nepredstavil
SITA - 16. 10. 2014
Začiatok komerčných služieb operátor nezverejnil. Podľa predsedu predstavenstva spoločnosti SWAN komerčnú prevádzku brzdí komerčný národný roaming, o ktorom zvyšní operátori s operátorom odmietli rokovať.
Mobilný operátor Swan spustil 4G sieť v prvej lokalite - Trnave
TASR - 16. 10. 2014
V týchto dňoch spustil štvrtý mobilný operátor, spoločnosť Swan, verejné testovacie hovory v mobilnej 4G sieti v prvej lokalite - meste Trnava.
Slováci minú v internetových obchodoch tento rok 611 mil. eur
SITA - 16. 10. 2014
Na celkovom slovenskom maloobchodnom obrate to predstavuje 5-percentný podiel
Európsky trh stagnoval, japonská burza rástla
SITA - 15. 10. 2014
Paneurópsky akciový index FTSEurofirst 300 uzatvoril bez zmeny na úrovni 1 293,47 bodu, Dow Jones klesol o 0,04 % na 16 315,19 bodu a Nikkei posilnil o 0,9 % na 15 073,52 bodu
Generácia Y mení pravidlá: Nech s nami banky komunikujú na Facebooku
- 14. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Klienti bánk si stále viac želajú, aby s nimi banky lepšie komunikovali na Facebooku či Twitteri. Miera spokojnosti zákazníkov s bankovými službami po prvýkrát za posledné tri roky závisí práve na komunikácii na sociálnych sieťach, vyplýva to z prieskumu spoločnosti Capgemini.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK




Dnešný vývoj USD




Dnešný vývoj GBP





Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov