Mobilné telefóny, Internet

Šéfka Yahoo!! sa výpovede báť nemusí, ak ju vyhodia, dostane rozprávkové odstupné
Telekomunikačná spoločnosť Verizon v pondelok oznámila, že kupuje internetového giganta Yahoo!. S podobnými akvizíciami ide ruka v ruke neraz aj výmena vrcholného vedenia. Šéfka Yahoo! Marissa Mayerová sa však budúcnosti obávať nemusí. Ako pripomenul server BBC, v prípade prepustenia totiž dostane doslova rozprávkové odstupné.
Telefónica Deutschland po roku opäť vykázala zisk
TASR - 09:01
Koncern Telefónica Deutschland (O2) vďaka mimoriadnemu príjmu z predaja mobilných vysielačov zaznamenal v 2.
Jadrový zisk skupiny Orange v prvom polroku mierne klesol
SITA - včera o 16:01
Telekomunikačný operátor za január až jún vykázal zisk pred úrokmi, zdanením a odpismi (EBITDA) v sume 5,913 mld. eur, čo bolo o 0,6 % menej ako v prvom polroku vlaňajška.
Dostupnosť internetu vo vlakoch na Slovensku
TASR - včera o 10:01
Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) zisťoval dostupnosť prístupu k internetu a k ďalším elektronickým komunikačným službám vo vlakoch na Slovensku.
Regulačný úrad zisťoval dostupnosť internetu vo vlakoch
SITA - včera o 10:01
Podľa hovorcu regulačného úradu Romana Vavra totiž steny železničných vozňov spôsobujú pomerne veľký útlm signálov mobilných sietí.
Úver, prečerpanie, alebo kreditka? Poradíme Vám!
- 25. 7. 2016 - Názory čitateľov (3)
Rozhodnutie o forme úveru závisí najmä od účelu, na ktorý chcete peniaze použiť. Každý typ produktu sa hodí na niečo iné. Výrazný vplyv zohrávajú aj úrokové sadzby a poplatky, ktoré s nimi súvisia
Verizon kupuje za 4,8 miliardy dolárov hlavnú časť firmy Yahoo!
- 25. 7. 2016
Americká telekomunikačná spoločnosť Verizon Communications prevezme za 4,83 miliardy USD hlavné aktivity internetovej spoločnosti Yahoo! Firmy to v pondelok uviedli v spoločnej tlačovej správe. Transakcia znamená koniec jednej éry internetu, pretože Yahoo! je priekopníkom v oblasti bezplatných e-mailových služieb a v minulosti firma spoluurčovala podobu najväčšej svetovej počítačovej siete. Transakcia by mala byť dokončená začiatkom budúceho roka.
Mladý multimilionár sa peňazí z predaja firmy ani nedotkol, radšej predal osobné veci, aby mohol ísť na dovolenku s rodinou
- 25. 7. 2016 - Názory čitateľov (6)
Má len 26 rokov a jeho snom bolo cestovanie. Garrett Gee spoluzaložil s hŕstkou svojich priateľov z vysokej školy v roku 2014 firmu, ktorej sa podarilo vyvinúť úspešnú technológiu. Firmu predali za 54 miliónov dolárov. A hoci má peňazí viac než dosť, stále hľadá spôsoby, ako financovať netradičný život svojej rodiny.
Šéf Amazonu mení pozície, vytlačil Warrena Buffetta z tretej priečky najbohatších ľudí planéty
- 22. 7. 2016
Jeff Bezos je aktuálne tretí najbohatší muž na svete. Podľa agentúry Bloomberg, má celkové čisté imanie v hodnote 65, 05 miliardy dolárov. Warren Buffett, zakladateľ Berkshire Hathaway, o 32 miliónov menej.
Mobilné aplikácie pomaly prekonávajú internetové bankovníctvo
SITA - 21. 7. 2016
Prechod na mobilné bankovníctvo sa uskutoční postupne v najbližších rokoch, internetové bankovníctvo cez desktop by však nemalo vymiznúť.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov