Mobilné telefóny, Internet

Vysoké poplatky? Slováci majú široko ďaleko najlacnejšiu platenú televíziu
- včera o 10:03 - Názory čitateľov (8)
Neustále dvíhanie poplatkov, výmena zastaraných prijímačov, nedostatočná kvalita obrazu, či zvuku. To sú len niektoré príklady nespokojnosti, ktoré v ostatnom čase spomínajú televízny diváci. Ako však vyplynulo zo štúdie spoločnosti Strategy Analytics, Slováci platia za káblovku či satelit najmenej v regióne.
Francúzske firmy chcú investovať do obnoviteľných energií
SITA - 26. 11. 2015 - Názory čitateľov (2)
Do produkcie energií z obnoviteľných zdrojov a do nízko karbónových technológií sa 39 francúzskych firiem zaviazalo investovať prinajmenšom 45 mld. eur
Cestujúci na niektorých tratiach môžu cestovať aj na SMS lístok
TASR - 26. 11. 2015
Cestujúci vo vlakoch Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) už môžu cestovať aj na SMS lístok. Nový druh lístka kúpený cez mobilný telefón prostredníctvom krátkej textovej správy je dostupný zatiaľ zo všetkých staníc na troch vybraných linkách, a to z Trnavy do Kútov, z Čadce do Makova a na linke Humenné - Stakčín.
Free wifi za privysokú cenu: Ukradnuté údaje k bankovým účtom idú na čiernom trhu za zhruba 190 dolárov
- 26. 11. 2015
Podľa štúdie Intel Security majú pre čierny trh najväčšiu hodnotu prístupové údaje k bankovým účtom. Slováci sú práve tak zraniteľní ako ktorýkoľvek iný užívateľ, jazyková bariéra nás neochráni.
Osem stratégií ako minúť menej: Rady od ľudí, ktorí dokázali ušetriť viac ako polovicu svojich príjmov
- 25. 11. 2015 - Názory čitateľov (20)
Ak chcete nahromadiť bohatstvo, musíte znížiť výdavky. Ako začať? Inšpirujte sa stratégiou sporenia od tých, ktorí dokázali ušetriť viac ako 50 % svojich príjmov.
Reklama 4ky nie je v rozpore s Etickým kódexom
TASR - 23. 11. 2015
Reklama 4ky nie je v rozpore s Etickým kódexom reklamnej praxe a neobsahuje klamlivé údaje. Rozhodla o tom Rada pre reklamu (RPR) a zamietla podanie O2 Slovakia, ktorá napadla prebiehajúcu kampaň štvrtého mobilného operátora.
Česká taxi aplikácia Liftago s trhoviskom jázd vstupuje na Slovensko
TASR - 23. 11. 2015
Na slovenský trh prichádza česká taxislužba Liftago, ktorú má vo svojich smartfónoch vyše 100.000 ľudí. Cieľom mobilnej služby je ponúkať zákazníkom široké portfólio kvalitných a dostupných vodičov. Český startup aktuálne testuje beta verziu aplikácie pre Android a iOS medzi vodičmi aj zákazníkmi v Bratislave.
Na hrane jemných klamstiev: Crowdfunding, alebo crowdphishing?
- 21. 11. 2015 - Názory čitateľov (1)
Keby človek hľadal dokonalý príklad, prečo je tak ťažké zabezpečiť dobré fungovanie finančných trhov, stačilo by, aby sa zameral na ťažkosti a kontroverzie okolo crowdfundingu, hromadného financovania projektov v Spojených štátoch.
E-shopy hlásia pripravenosť: Vianočné objednávky dokážeme vybaviť promptnejšie!
- 20. 11. 2015
Tento rok očakávajú najväčšie internetové obchody menej hektické nákupy. Súvisí to predovšetkým s ďalším výrazným skrátením času dodávky tovaru. Bratislavčania si tak napríklad môžu vyzdvihnúť nakúpené darčeky už za štyri hodiny, ostatní nakupujúci dostanú drvivú väčšinu darčekov nasledujúci deň.
Mobilný internet aktívne využívajú takmer dve tretiny obyvateľov Slovenska
TASR - 19. 11. 2015
Počet aktívnych užívateľov mobilného širokopásmového internetu na Slovensku polročne narástol o 100.000.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov