Mobilné telefóny, Internet

Hackeri chcú destabilizovať finančný systém USA
- 16. 7. 2014 - Názory čitateľov (2)
Stovky kybernetických útokov na banky a ďalšie inštitúcie v Spojených štátoch, ku ktorým došlo v posledných rokoch, predstavujú cielený pokus výraznejšie narušiť tamojší finančný systém. Povedal to americký minister financií Jack Lew.
Ministerstvo financií bude vyberať mobilného operátora
SITA - 16. 7. 2014
Rezort financií plánuje pre svoje potreby a zároveň pre Úrad vlády SR a Správu finančnej kontroly Bratislava vo verejnom obstarávaní vybrať na štyri roky dodávateľa mobilných telekomunikačných služieb za takmer 900 tis. eur.
V Microsofte sa chystá najväčšie prepúšťanie za posledných päť rokov
- 15. 7. 2014
Americký softvérový gigant Microsoft svoje kroky v tomto smere oznámi zrejme už tento týždeň. Správu priniesla agentúra Bloomberg s odvolaním sa na informované zdroje z firmy. Rušenie miest v Microsofte bude súvisieť s integráciou mobilnej divízie fínskej Nokie, ktorej prevzatie spoločnosť dokončila tento rok na jar.
Kvôli internetu sa premrhá toľko elektriny, koľko spotrebuje Kanada
- 14. 7. 2014 - Názory čitateľov (4)
Na celom svete je k internetu pripojených 14 miliárd zariadení, ktoré spotrebujú viac elektriny ako Kanada. Do roku 2020 by sa počet zariadení mal zdvihnúť na 50 miliárd a ich spotreba energie do roku 2025 na 1140 terawatthodín, čo je viac, než koľko potrebuje Kanada a Nemecko dohromady, predstavuje to šesť percent globálnej spotreby elektriny.
Miliónovým zárobkom na módnych blogoch je koniec, reklame už stačia len fotografie
- 14. 7. 2014 - Názory čitateľov (3)
Dnes už stačí byť maniakom do módy, písať o nej blog a urobiť zopár narcistických fotiek z každého podujatia, na ktoré vás pozvú a máte zarobené?
Miliardár Slim sa chce vyhnúť regulácii, rozdelí svoje impérium
- 10. 7. 2014
Jeden z najbohatších podnikateľov sveta Mexičan Carlos Slim sa chystá rozdeliť svoje telekomunikačné impérium América Móvil (AM), ktoré ho počas posledného štvrťstoročia medzi najmajetnejších biznismenov vynieslo.
Barcelona pokutuje webstránku za nelegálne sprostredkúvanie ubytovanie turistom
- 9. 7. 2014
Nie je to prvýkrát, kedy sa internetové služby a mobilné aplikácie dostávajú do stretu so zavedeným biznisom v krajine.
Spackaný web: Marks & Spencer má nižšie tržby, užívatelia sa na stránke strácali
- 8. 7. 2014
Britskej maloobchodnej skupine Marks & Spencer v prvom štvrťroku klesli tržby z predaja odevov, obuvi a potrieb pre domácnosť. Je to pritom už dvanásty štvrťrok za sebou, kedy tržby klesali.
Európsky precedens: Francúzska polícia zabavila Bitcoiny za 200 tisíc eur
- 8. 7. 2014
Francúzska polícia zrušila nelegálne burzu s internetovou menou Bitcoin a zabavila celkom 388 Bitcoinov v hodnote zhruba 200 000 eur. Zásah francúzskych policajtov je vôbec prvým zrušením nelegálnej bitcoinovej burzy v Európe, oznámil francúzsky prokurátor.
Slovanet mení majiteľa, skupina Asseco odchádza
SITA - 8. 7. 2014
Podľa denníka Hospodárske noviny medzinárodná skupina Asseco odchádza, pričom svojich 51 % akcií predáva za 11 mil. eur spoločnosti Snet, za ktorou sú spolumajitelia a niekdajší zakladatelia firmy.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov