Mobilné telefóny, Internet

Investovať v Severnej Kórei? Ešte to tak!
- 23. 8. 2015 - Názory čitateľov (3)
Severná Kórea čaká zahraničných investorov s otvorenou náručou, tí ktorí sú tam, majú tendenciu utiecť.
Všetko, čo si myslíte, že viete o internetovej ekonomike, je úplne inak
- 22. 8. 2015 - Názory čitateľov (2)
Keď sa povie internet, väčšine ľudí zíde na um to, čo najčastejšie používajú. Rôzne vyhľadávače, sociálne médiá, on-line služby a streamovanie videa či hudby. To je nepochybne dôvod, prečo si politici myslia, že digitálna ekonomika je ovládaná týmito službami.
Slováci sa najviac pripájali na internet cez Slovak Telekom
SITA - 20. 8. 2015
Druhým poskytovateľom, ktorého si vyberali bytoví aj nebytoví zákazníci najčastejšie, bol Orange Slovensko, nasledovaný firmou UPC Broadband Slovakia
Dávajte si pozor, komu si sadnete do auta: Kvôli chybám v systéme jazdia pre Uber aj kriminálnici
- 20. 8. 2015 - Názory čitateľov (3)
V San Franciscu a Los Angeles to bolo 25 vodičov s kriminálnou minulosťou. A nešlo pritom o žiadne malé priestupky, sedeli za vraždu, zneužívanie detí, a napadnutie, napriek tomu im bolo povolené vyjsť na cestu a ponúkať odvoz.
Stránky podporujúce neveru peniaze z burzy neuvidia, hackeri zverejnili časť údajov o užívateľoch
- 19. 8. 2015 - Názory čitateľov (1)
Hackeri sprístupnili na internete zlomok osobných údajov zhruba milióna užívateľov medzinárodnej záletníckej siete, ktorú pre milovníkov nemanželských dobrodružstiev prevádzkuje kanadský server Ashley Madison.
Pravdivý príbeh milionára z chatrče: Inzerát z novín mu zmenil život, dnes by svoju firmu nepredal ani Billovi Gatesovi
- 19. 8. 2015 - Názory čitateľov (5)
Ambarish Mitra býval v Munirke, slume v juhozápadnej časti Dillí. Bol tam asi sedem mesiacov, keď v novinách objavil inzerát o "e-business" súťaži, ako sa v roku 1997 označovali internetové služby. Mitra nezaváhal ani minútu. Dnes má firmu s hodnotou vyše miliardy dolárov a sen, ktorý sa môže zdať pronajmenšom bizarný.
Čistý zisk ruského operátora MTS klesol o 22 %
SITA - 18. 8. 2015
Najväčší ruský mobilný operátor evidoval pokles čistého zisku v druhom štvrťroku na sumu 17 mld. rubľov (RUB) z úrovne zhruba 22 mld. RUB v rovnakom období vlaňajška
eGovernmentu v praxi: Elektronicky sa dá požiadať o 40 rôznych štátnych dávok
Slováci môžu v rámci eGovernmentu cez internet podať 40 rôznych žiadostí o štátne sociálne dávky, sociálnu pomoc a pomoc v hmotnej núdzi. Konzultačno-softvérová spoločnosť Softec odovzdala do prevádzky systém elektronických služieb občanom, ktorý objednalo Ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny SR.
Miliardár Soros sa zbavuje akcií Alibaba, chce Facebook
- 17. 8. 2015 - Názory čitateľov (3)
Fond vo vlastníctve vplyvného miliardára Georgea Sorosa predal väčšinu svojich akcií v čínskej on-line maloobchodnej firme Alibaba. Soros Fund Management má teraz len 60 000 akcií v hodnote 4,88 milióna dolárov, vyplýva to z údajov regulátora.
Uber prichádza na Slovensko, začne pokusne v Bratislave
Vo viacerých krajinách mala firma problémy s tradičnými taxislužbami a regulačnými úradmi. Na Slovensku ťažkosti neočakáva, bude využívať výhradne licencovaných vodičov a pripojiť sa môžu aj súčasní taxikári.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov