Mobilné telefóny, Internet

Putin chce mať sociálne siete pod kontrolou, môže zablokovať Facebook a Twitter
- včera o 09:49 - Názory čitateľov (8)
Ruská Štátna duma prijala zákon, ktorý službám, ako sú Facebook alebo Twitter, nariaďuje uchovávať informácie o užívateľoch a sprístupňovať ich "kompetentným orgánom". Svoje servery navyše musia presťahovať do Ruska.
Zisk Facebooku v 1. kvartáli vzrástol na takmer trojnásobok vlaňajšej úrovne
TASR - včera o 09:31
Americká spoločnosť Facebook zaznamenala v uplynulom 1. kvartáli nárast zisku na takmer trojnásobok jeho vlaňajšej úrovne. Vďačí za to príjmom z reklamy, ktoré stúpli až o 82 %. Informovali o tom agentúry AP a DPA.
Lidl má na Facebooku už viac ako 10 000 000 fanúšikov, v Európe nemá konkurenciu
PR článok - 23. 4. 2014
Lidl prekonal na jar 2014 hranicu 10 miliónov fanúšikov na Facebooku. Podarilo sa mu to ako prvému maloobchodnému reťazcu na starom kontinente. Prestížna monitorovacia agentúra Socialbakers podložila tento fakt štúdiou „Lidl Now #1 European Food Retailer on Facebook”.
Drahý, či lacný internet: Bruselu vadia klamstvá operátorov
- 22. 4. 2014 - Názory čitateľov (2)
Internet na Slovensku patrí v porovnaní s okolitými krajinami k tým lacnejším, v priemere zaplatíme menej než obyvatelia ostatných stredoeurópskej štátov Vyšehradskej štvorky. Napríklad v Poľsku sa účet môže vyšplhať až na 140 eur mesačne.
Telefónica Slovakia sa má premenovať na O2 Slovakia
SITA - 18. 4. 2014
Bez uvedenia zdrojov o tom informoval portál motejlek.com
Sci - fi, alebo skutočnosť? Kamera aj do kontaktných šošoviek
- 17. 4. 2014
Kto sa doteraz bál straty súkromia kvôli inteligentným okuliarom Google Glass, radšej bude dúfať v neschopnosť inžinierov Googlu. Inak totiž bude mať kameru k dispozícii aj ľudské oko a nebude sa dať len tak ľahko odhaliť.
Kim Dotcom sa teší, majetok zabavený v súvislosti s kauzou Megaupload získa späť
- 17. 4. 2014
Nový Zéland bude musieť excentrickému internetovému podnikateľovi vrátiť majetok, ktorý mu bol pred dvoma rokmi zabavený na žiadosť amerických vyšetrovateľov.
Peniaze už čoskoro prevediete aj cez Facebook
- 16. 4. 2014
Facebook sa chce dostať na finančný trh, bude môcť vydať vlastné elektronické peniaze, ale aj sprostredkovať prevody, napísal Financial Times. Spoločnosť by podľa novín mala získať potrebnú licenciu od írskej centrálnej banky behom niekoľkých týždňov.
Zisk spoločnosti Intel prekonal očakávania
SITA - 16. 4. 2014
Za január až marec výrobca počítačových čipov evidoval zisk 1,95 mld. USD alebo 38 centov na akciu, v rovnakom období predchádzajúceho roka to bolo 2,05 mld. USD, čiže 40 centov na akciu
Príjmy spoločnosti Yahoo v prvom kvartáli mierne rástli
SITA - 16. 4. 2014
Príjmy spoločnosti Yahoo, ktoré nezahŕňajú poplatky zaplatené partnerským internetovým stránkam, sa v sledovanom období vyšplhali na 1,087 mld. USD
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov