Mobilné telefóny, Internet

Na Slovensku smartfón s väčšou obrazovkou neletí, má ho len približne každý piaty
- 09:07
Popularita smartfónov s veľkým displejom, alebo tiež phabletov, celosvetovo narastá. Je spôsobená predovšetkým veľkým nárastom tých užívateľov, ktorí na svojich smartfónoch sledujú online videá.
Najbohatší Čech Petr Kellner zvýšil podiel v O2 na vyše 83 %
TASR - včera o 17:31 - Názory čitateľov (1)
Petr Kellner zvýšil podiel v českom a slovenskom mobilnom operátorovi O2 na viac ako 83 %. Informoval o tom portál ihned.cz.
Príjmy firmy Facebook v treťom kvartáli vzrástli
SITA - 29. 10. 2014
Príjmy sa zvýšili o 59 % na 3,2 mld. USD.
Žartovník Jack Ma: Kúpil som pol futbalového tímu, ale bol som opitý
- 28. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Jack Ma dal niekoľko zaujímavých vyhlásení počas technologickej konferencie usporiadanej The Wall Street Journal. Tu je zopár perličiek.
Ľudia sú podľa Ericssonu stále viac online
SITA - 26. 10. 2014
Podľa riaditeľa Ericsson ConsumerLab Vishnu Singha sa zvyšuje počet miest, kde sa ľudia pripájajú na internet a s tým rastie aj počet zariadení, ktoré používajú.
Nákupy bez peňaženky: Ako bude vyzerať život v bezhotovostnom svete
- 24. 10. 2014 - Názory čitateľov (12)
Vo Švédsku sú štyri platby z piatich uhradené platobnou kartou alebo elektronicky. Okrem Izraela sa tak aj táto škandinávska krajina môže už čoskoro pochváliť bezhotovostnou spoločnosťou. Naopak v USA sú konzervatívni. Podobne ako sa nechceli vzdať pagerov, hoci Európa už komunikovala mobilnými telefónmi, dnes sa držia kreditných kariet, aj keď majú vo vrecku inteligentné iPhony.
Štvrťročné tržby skupiny Orange dosiahli takmer 10 mld. eur
SITA - 23. 10. 2014
K výsledkom firmy prispelo v treťom kvartáli najmä znižovanie nepriamych prevádzkových nákladov o 333 mil. eur.
Príbeh najhoršieho šéfa v dejinách: Poučia sa technologickí lídri z rýchlej smrti ikony mobilnej komunikácie?
- 23. 10. 2014 - Názory čitateľov (9)
Zdá sa, že v odvetví technológií sa stalo pravidlom, že popredné spoločnosti o svoje postavenie nakoniec prídu. Často rýchlo a brutálne. Výnimkou nebola ani Nokia, šampión v oblasti mobilných telefónov, jeden z najväčších technologických úspechov Európy, ktorý svoj podiel na trhu stratil v priebehu niekoľkých rokov. Môžu sa noví úspešní hráči v tomto odvetví, Apple a Google, o titanoch v iných technických sektoroch ani nehovoriac, vystríhať osudu Nokie?
Nová aplikácia: Už žiadne zbytočné návštevy bankových pobočiek, tvrdí nemecký startup
- 22. 10. 2014
Stačí 5 minút na otvorenie účtu on-line, transfery sú v reálnom čase, zablokovanie platobnej karty a jej aktivácia stlačením jediného tlačidla. To všetko poskytuje Number26, ktorého vývojári sľubujú reformovanie európskeho bankového systému.
Problémy s kupónmi: Ako správne reklamovať nákup cez zľavový portál
TASR - 20. 10. 2014
Všetci zákazníci zľavových portálov majú právo na služby a tovary v prezentovanej kvalite, rovnako ako zákazníci, ktorí si zaplatia plnú sumu bez zľavy. Predtým, ako sa ponuky poskytovateľov zliav objavia na portáli, prechádzajú prísnym výberom. Aj napriek tvrdým kritériám sa aj v tomto segmente vyskytnú prípady, kedy zákazník so zakúpeným výrobkom nie je spokojný, nákup si rozmyslel, či prezentovaná úroveň ponuky nenaplnila jeho očakávania. Čo robiť v takýchto prípadoch?
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov