Mobilné telefóny, Internet

Výsledky spoločnosti Facebook prekonali očakávania
SITA - 08:31
Celkové príjmy spoločnosti Facebook v štvrtom kvartáli dosiahli hodnotu 3,85 mld. USD, kým v rovnakom období predchádzajúceho roka boli vo výške 2,59 mld. USD
Nobelovec Shiller: Všetci sa bojíme budúcnosti
Ľudstvo má v sebe hlboko zakorenené obavy z technológií, čo je vidieť vo všetkých oblastiach, aj v prípade negatívnych výnosov na dlhopisových trhoch, tvrdí nositeľ Nobelovej ceny, ekonóm Robert Shiller v rozhovore pre CNBC.
Firma Apple dosiahla rekordné štvrťročné tržby aj čistý zisk
SITA - včera o 09:31
Spoločnosť Apple dosiahla v prvom štvrťroku hospodárskeho roka 2015 rekordné príjmy vo výške 74,6 mld. USD a rekordný čistý zisk 18 mld. USD
Príjmy RÚ v roku 2014 dosiahli 172,92 milióna eur
TASR - 26. 1. 2015
Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) v roku 2014, teda v prvom roku svojej existencie, dosiahol príjmy vo výške 172,92 milióna eur.
Je bezstratový formát ďalšia prelomová vec v hudbe, alebo len marketingový ťah?
- 26. 1. 2015 - Názory čitateľov (5)
Kto počúva Neila Younga, určite vie aj o jeho krížových výpravách za audiofilov, aby ľudia kašľali na stratové formáty a volili radšej vyššiu kvalitu zvuku digitálnej hudby. Na veľtrhu Consumer Electronics Show v Las Vegas, spevák predstavil svoj dlho očakávaný nový prenosný prehrávač Pono, ktorý uviedol na trh čiastočne s financovaním z kampaní na crowdfundingovej platforme Kickstarter.
Gatesovci chcú vyriešiť ďalší celosvetový problém: bankovníctvo
- 23. 1. 2015 - Názory čitateľov (22)
Bill a Melinda Gates sú známi tým, že neváhajú financovať projekty, ktoré by pomohli vyriešiť vážne problémy sveta, aj keď sú to nápady, ktoré neraz vyvolávajú úsmev na tvári. Stačí spomenúť redizajn toaliet a kondómov, či močom poháňané palivové články. Aktuálne vo svojom výročnom liste zverejnili, že majú ambíciu vrhnúť sa na ďalší chaotický sektor. Bankový.
Do Indexu online reputácie bolo zaradených 108 slovenských firiem
TASR - 19. 1. 2015
Upovedomiť firmy o tom, že na online reputácii záleží a ľudia si stále častejšie prostredníctvom internetu overujú údaje o tej-ktorej spoločnosti, má za cieľ Index online reputácie, ktorý agentúra Visibility zverejnila na svojej stránke reputation.sk.
Google by mohol odkúpiť firmu Softcard
SITA - 18. 1. 2015
Softcard sa zaoberá systémom mobilných platieb. Prostredníctvom tejto transakcie by mohol spoločnosti Google pomôcť v konkurenčnom boji so spoločnosťou Apple a jej novou službou Apple Pay.
Digitálna cesta z chudoby
- 18. 1. 2015 - Názory čitateľov (5)
Na čo by malo svetové spoločenstvo zamerať v najbližších 15 rokoch svoju pozornosť? Očividne na zdravie, výživu a vzdelávanie, ale prekvapivo silnejú argumenty, aby sa prioritou stalo zabezpečenie prístupu k rýchlemu internetu.
Internet kamenné obchody nevytlačí, trendom je ich prepájanie
TASR - 17. 1. 2015
Internetový obchod predstavuje najväčšiu revolúciu v oblasti maloobchodu od zavedenia samoobsluhy v potravinách a jeho význam bude narastať, nákupným miestom číslo jeden však stále zostane kamenný obchod.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov