Mobilné telefóny, Internet

4 grafy, ktoré ukazujú, prečo Blackberry končí s telefónmi
Blackberry nakoniec zavesil svoje telefóny na klinec. Vo svete dotykového displeja dominujú iPhony a Samsungy, fanúšikov BlackBerry zostala len hŕstka. Spoločnosť preto presunie výrobu telefónov na svojich partnerov.
Videohry a sociálne siete úplne ovládli životy mladých, voľný čas je pre nich hodnotnejší, než pravidelná mzda
Technológie za niekoľko desaťročí zásadne zmenili spôsob našej práce, spôsob, akým sa zabávame, spôsob, akým žijeme. Technológie dokázali zmeniť pracovné trhy.
Uberu taxíky nestačia, v Európe začína s rozvozom jedla
- včera o 09:11
UberEats spustil pilotnú prevádzku pred dvoma rokmi v USA. Tento rok v júni vstúpila firma do Londýna, kde sľúbila dodanie do 30 minút bez požiadavky minimálnej veľkosti objednávky a bez dodatočných poplatkov. Jej konkurenti väčšinou garantujú dodanie do hodiny, požadujú minimálny objem objednávky a účtujú zákazníkom poplatky. UberEats ťaží aj z podpory, ktorú mu poskytuje populárna aplikácie materskej firmy pre osobnú prepravu.
Facebook musí ukončiť zdieľanie dát s dcérskou firmou WhatsApp
SITA - 27. 9. 2016
Facebook musí na základe rozhodnutia nemeckého úradu na ochranu dát vymazať napríklad telefónne čísla, ktoré získal od svojej dcérskej firmy WhatsApp.
Reklama a technológie: Má len 34-rokov, a je najnovším americkým miliardárom
- 26. 9. 2016
Je pozoruhodné, ak sa objaví niekto, kto má záujme kúpiť vašu firmu. Ešte sladšie bude prekvapenie, keď zistíte, že ste sa stali vďaka tomu miliardárom.
Spoločnosť O2 spúšťa druhú fázu budovania 4G siete
TASR - 26. 9. 2016
Mobilný operátor O2 v súčasnosti spúšťa druhú fázu pokrývania Slovenska vysokorýchlostným internetom, pričom na jej konci by mala byť 4G sieť k dispozícii už pre 66 % populácie Slovenska.
Médiá špekulujú kto nakoniec kúpi Twitter: Toto sú horúci kandidáti a ich motivácie
- 26. 9. 2016
Americká spoločnosť Twitter by už čoskoro mohla dostať oficiálnu ponuku na prevzatie, záujem o ňu prejavilo niekoľko veľkých technologických podnikov. S odvolaním sa na informované zdroje to uviedol server finančnej televízie CNBC. Cena akcií Twitteri po správe vzrástla o viac ako 15 percent.
Nemáte čas chodiť do banky? Založiť si môžete aj online
PR článok - 20. 9. 2016
Nemáte čas chodiť do banky ale napriek tomu by ste chceli využívať účet, ktorý bude naviac bez poplatkov a bez podmienok? Riešenie ponúka Fio banka. Osobný účet bez poplatkov si môžete založiť pomocou jednoduchého online formulára.
Budúcnosť mobilných platieb: Podľa Alibaba sú to žilky na očnej buľve
- 16. 9. 2016
Apple chce donútiť spotrebiteľov, aby platili odtlačkom prsta. Google a Amazon sa spolieha na rozpoznávanie tváre. Alibaba vidí riešenie inde.
Orange plánuje rozšíriť svoju optickú sieť
SITA - 14. 9. 2016
Do roku 2018 by mali domácnosti možnosť využívať optický internet či digitálnu televíziu na optike od Orange v ďalších 38 mestách
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov