Makroekonomika

Spotrebiteľské ceny na Cypre klesli aj v auguste, ale tempo poklesu sa zmiernilo
TASR - 14:46
Spotrebiteľské ceny na Cypre pokračovali v poklese aj v auguste, tempo poklesu sa však oproti predchádzajúcemu obdobiu čiastočne spomalilo.
Úrokové sadzby vo Švédsku zostávajú na rekordnom minime
TASR - 12:16
Švédska centrálna banka (Sveriges Riksbank) ponechala úrokové sadzby na rekordnom minime. Ako dôvod uviedla zvyšovanie ekonomickej aktivity a zrýchľovanie inflácie.
Americká ekonomika si udržala "priemerné" tempo rastu
TASR - 09:31
Americká ekonomika si v uplynulých mesiacoch udržala priemerné tempo rastu. Firmy v USA sa však sťažujú, že spomaľovanie čínskej ekonomiky a silný dolár škodia ich podnikom. Uviedla to vo svojej správe, tzv. Béžovej knihe (Beige Book), americká centrálna banka Fed. Informovali o tom agentúry Reuters a AP.
Migračná kríza ako finančný test
Nekontrolovaná migrácia je emotívna, desivá a komplikovaná. Má však aj istú analógiu s financiami. V oboch oblastiach, vysoké výnosy prilákajú nových účastníkov, ktorí ohrozujú komfortný život pôvodným obyvateľom. Možné reakcie sú podobné: zlikvidovanie konkurenčnej súťaže, alebo nájsť nové a lepšie spôsoby, z ktorých by mali prospech všetci.
Poľská centrálna banka úroky nezmenila
SITA - včera o 17:01
Vedenie banky konštatovalo, že najnovšie ekonomické údaje naznačujú stabilný rast hospodárstva v nadchádzajúcich mesiacoch
Poľska centrálna banka ponechala kľúčové úrokové sadzby nezmenené
TASR - včera o 14:01
Poľska centrálna banka dnes ponechala kľúčové úrokové sadzby nezmenené na rekordne nízkej úrovni, už piaty mesiac v rade.
Voľná menová politika ČNB môže trvať dlhšie, tvrdí Tomšík
SITA - včera o 13:16
Riziká prognózy, podľa ktorej má politika slabého kurzu koruny pokračovať do konca budúceho roka, sú vychýlené skôr v protiinflačnom smere, tvrdí viceguvernér ČNB Vladimír Tomšík
Nezamestnanosť v SR aj celej EÚ v júli klesla
Júlová nezamestnanosť v rámci celej Európskej únie medziročne klesla na 9,5 % z úrovne 10,2 %. Na Slovensku sa znížila na 11,7 % z úrovne 13,2 % v júli 2014
Medziročná miera inflácie v eurozóne zostala v auguste na úrovni 0,2 %
TASR - 31. 8. 2015
Inflácia v eurozóne zostáva nízka. Hlavným dôvodom je pokles cien energií. Informovali o tom európsky štatistický úrad Eurostat a agentúry DPA a APA.
Fed stále nevylúčil zvýšenie úrokových sadzieb už v septembri
TASR - 30. 8. 2015
Americká centrálna banka stále nevylúčila, že by úrokové sadzby mohla zvýšiť už v septembri, napriek najnovším otrasom na akciových trhoch.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov