Makroekonomika

Nové spoliehanie sa na abnormálne prostriedky centrálnych bánk
Forexpro.sk - 14:52
 Nový normál" je novinkou. Je však sotva normálom.Podľa správ zverejnených počas tohto mesiaca od Eda Yardeniho z Yardeni Research v New Yorku a Marka Cliffeho od ING Bank v Londýne "By bolo vhodnejšie použiť termín Nový Abnormál."Cliff 7.
Obchodný prebytok Talianska s nečlenmi EÚ najvyšší za 21 rokov
TASR - 12:01
Prebytok zahranično-obchodnej bilancie Talianska s krajinami, ktoré nie sú členmi Európske únie (EÚ), sa v októbri vyšplhal na najvyššiu hodnotu za 21 rokov.
Slovensko podľa prognostikov SAV čaká rapídne starnutie populácie
TASR - 12:01
Slovensko v najbližších rokoch čaká dynamické starnutie populácie spôsobené predovšetkým posúvaním početných generácií do seniorského veku.
Putin podporuje tvrdé opatrenia ruskej centrálnej banky a zvýšil jej nezávislosť
TASR - včera o 13:31 - Názory čitateľov (2)
Vzhľadom na zhoršovanie sa hospodárskej situácie Ruska v dôsledku sankcií a klesajúcich cien ropy prezident Vladimir Putin povolil centrálnej banke výrazne zvýšiť úrokové sadzby a uvoľniť výmenný kurz rubľa.
Voľby do Kongresu USA: Čo tento presun moci znamená?
- 22. 11. 2014 - Názory čitateľov (1)
Voľby v USA podľa očakávania vyhrali republikáni. Strana získala nadpolovičnú väčšinu v senáte a posilnila svoje pozície v snemovni reprezentantov. Republikáni tak prvýkrát od roku 2006 držia väčšinu v kongrese. Republikáni tiež uspeli v kľúčových guvernérskych voľbách.
Ani pokles konjunktúry nezastavil v Nemecku rast daňových príjmov
TASR - 21. 11. 2014
Napriek súčasnému oslabeniu tempa nemeckej ekonomiky vzrástli aj v októbri daňové príjmy federálneho rozpočtu a rozpočtov spolkových krajín.
Výnosy z 10-ročných dlhopisov troch krajín eurozóny sú rekordne nízke
TASR - 21. 11. 2014
Výnosy z desaťročných dlhopisov troch krajín eurozóny dnes klesli na rekordne nízku úroveň. Je to reakcia na vyhlásenie prezidenta Európskej centrálnej banky (ECB) Maria Draghiho, že banka je pripravená rozšíriť nákup aktív aj o dlhopisy eurozóny.
Priemerná mzda v Maďarsku stúpla o 2,9 %
SITA - 21. 11. 2014
Priemerná mesačná hrubá mzda ľudí pracujúcich na celý úväzok bola v Maďarsku za január až september vo výške 234 tis. forintov
ECB zvýši tlak a vystupňuje svoje úsilie na pomoc ekonomike eurozóny
TASR - 21. 11. 2014
Európska centrálna banka (ECB) je ochotná ešte zvýšiť tlak a vystupňovať svoje úsilie na podporu hospodárstva eurozóny.
Ak nízka inflácia pretrvá, ECB rýchlo zasiahne
SITA - 21. 11. 2014
Mandát k udržaniu cenovej stability znamená, že Európska centrálna banka musí pracovať na tom, aby inflácia aj inflačné očakávania vzrástli čo najskôr, uviedol prezident ECB Mario Draghi
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov