Grécko

Európsky útok na grécku demokraciu
Silnejúci hašterenie a zatrpknutosť v Európe môžu ľuďom zvonku pripadať ako nevyhnutný výsledok toho, čo sa odohráva medzi Gréckom a jeho veriteľmi. Európski predstavitelia konečne začínajú odhaľovať pravú podstatu prebiehajúceho dlhového sporu, pričom odpoveď nie je príjemná: oveľa viac než o peniaze a ekonómiu tu ide o moc a demokraciu.
W. Schäuble tlmí očakávania skorej dohody o novej pomoci Grécku
TASR - včera o 20:01
Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble stlmil nádeje, že po referende v Grécku dôjde k skorému uzatvoreniu novej dohody.
Grécky súd dal definitívne zelenú nedeľňajšiemu referendu
TASR - včera o 18:46
Najvyšší grécky administratívny súd dnes podľa očakávaní zamietol odvolanie voči zákonnosti víkendového referenda o úsporných opatreniach a reformách, čím definitívne udelil zelenú nedeľňajšiemu (5.7.) hlasovaniu.
Grécke banky majú hotovosť len do 6. júla, potom to bude závisieť od ECB
TASR - včera o 17:31
Grécke banky majú do pondelka 6. júla zabezpečený dostatok hotovosti, no po tomto termíne bude financovanie bánk závisieť od Európskej centrálnej banky (ECB).
Slovensko a Taliansko sa zhodujú na solidarite voči Grécku
TASR - včera o 15:46 - Názory čitateľov (3)
Princíp solidarity Európskej únie platí aj pri Grécku. Zhodli sa na tom dnes šéfovia diplomacií SR a Talianska Miroslav Lajčák a Paolo Gentiloni, ktorý je na návšteve v Bratislave.
Nie v referende dramaticky oslabí pozíciu Grécka pri rokovaniach
TASR - včera o 14:01
Odpoveď NIE v nedeľnom (5.7.) referende v Grécku dramaticky oslabí jeho pozíciu pri vyjednávaniach s veriteľmi.
Čína bude pokračovať v spolupráci s Gréckom aj vo finančnej sfére
TASR - včera o 13:16
Čína bude naďalej podporovať dvojstrannú spoluprácu s Gréckom vrátane spolupráce vo finančnej sfére a už aj reagovala na grécku žiadosť.
Európske a americké trhy oslabili, japonské rástli
SITA - včera o 11:16
Paneurópsky akciový index FTSEurofirst 300 klesol o 0,4 % na 1 527,86 bodu, americký Dow Jones oslabil o 0,16 % na 17 730,11 bodu a japonský Nikkei vzrástol o 0,1 % na 20 539,79 bodu
Aj Nemci sú rozdelení na dva rovnaké tábory v otázke udržania Grécka v eurozóne
TASR - včera o 10:16
Nielen v Grécku, ale aj v Nemecku je počet ľudí, ktorí sú za udržanie Grécka v eurozóne takmer rovnaký, ako počet tých, ktorí chcú, aby zadlžená krajina menovú úniu opustila.
Ťažký návrat ku drachme: Staronovú menu Gréci nemajú na čom vytlačiť
- včera o 09:31 - Názory čitateľov (7)
Grécko nie je schopné tlačiť drachmy, pretože v minulosti nechalo zničiť všetky svoje tlačové dosky, uviedol grécky minister financií Janis Varufakis. Takáto otázka je podľa neho v každom prípade zbytočná, pretože krajina si "zo všetkých síl" želá zostať v eurozóne.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov