Grécko

Nezamestnanosť v EÚ bola v marci najnižšia od apríla 2009
SITA - včera o 15:46
Nezamestnanosť v Európskej únii v marci klesla na 8,8 % z februárových 8,9 %, znížila sa aj na Slovensku, a to na 10,2 % z februárových 10,3 %.
Ku koncu novembra sa na Slovensku chovalo 36 tisíc kôz
SITA - včera o 14:16 - Názory čitateľov (1)
Na Slovensku sa podľa Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory väčšina kôz chová pre produkciu mlieka, pričom vlani sa ho na Slovensku vyprodukovalo takmer 15 miliónov litrov.
Z Bratislavy sa od dnešného dňa lieta na grécky ostrov Korfu
TASR - včera o 10:46
Z bratislavského letiska Milana R. Štefánika sa od dnešného dňa lieta na grécky ostrov Korfu. Ide o novú pravidelnú linku spoločnosti Ryanair s frekvenciou raz týždenne.
Ekonomika Španielska si v 1. kvartáli udržala 0,8-% rast
TASR - včera o 10:46
Španielska ekonomika pokračovala v 1. štvrťroku v raste, už 11. kvartál po sebe. Tempo rastu sa udržalo na úrovni z predchádzajúceho štvrťroka, pričom ekonómovia očakávali mierne spomalenie.
Eurogroup vo štvrtok o Grécku rokovať nebude
SITA - 27. 4. 2016
Ministri financií eurozóny mali rokovať o dvoch balíkoch gréckych reforiem, ktoré by krajine mali otvoriť cestu k novým úverom.
Náklady práce na Slovensku boli vlani deviate najnižšie v rámci EÚ
TASR - 26. 4. 2016
V nákladoch práce boli aj vlani v Európskej únii (EÚ) výrazné rozdiely. Informoval o tom nemecký štatistický úrad Destatis.
Zamestnanosť v Európskej únii vlani stúpla
SITA - 26. 4. 2016
V minulom roku sa zamestnanosť ľudí vo veku 20 až 64 rokov v EÚ zvýšila na 70,1 % z úrovne 69,2 %, na ktorej bola v roku 2014.
Únia duchov: Skutočne hrozí rozpad EÚ?
- 20. 4. 2016 - Názory čitateľov (12)
Čiernych scenárov predpovedajúcich kolaps EÚ nájdeme nespočetné množstvo. Väčšinou sú založené na ekonomických problémoch, masách utečencov, terorizme, populizme, novom budovaní hraníc, protinemeckom sentimente, britskej snahe o odtrhnutie, ruskej agresivite či americkej nevšímavosti. Zoznam by mohol byť ešte dlhší a na každom bode niečo je. Ak napríklad Británia skutočne z EÚ odíde, ďalšiu ranu by únii mohlo zasadiť Grécko a s tým by vzrástli protieurópske nálady v Nemecku a všetko by mohlo skončiť kolapsom.
Českí miliardári J. Šmejc a K. Komárek ovládnu talianske Lotto
Českí miliardári Jiří Šmejc a Karel Komárek rozširujú svoje herné impérium na Apeninský polostrov. V širokej investičnej koalícii budú prevádzkovať taliansku lotériu Lotto.
Gréckej ekonomike sa vlani darilo lepšie, než sa čakalo
Grécke hospodárstvo sa z krízy zotavuje oveľa rýchlejšie, než sa očakávalo. Podľa informácií gréckeho premiéra Alexisa Tsiprasa hrubý domáci produkt (HDP) vlani klesol len o 0,2 %.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov