Grécko

Miera zamestnanosti absolventov na Slovensku sa približuje priemeru EÚ
TASR - 22. 8. 2016
Približne štvrtina absolventov v Európe aj na Slovensku ostáva bez zamestnania. Slovensku sa však v posledných rokoch, aj vďaka opätovnému naštartovaniu ekonomického rastu, podarilo v miere zamestnanosti absolventov priblížiť k priemeru Európskej únie (EÚ).
Grécko chce zdaniť ubytovanie prostredníctvom Airbnb
Gréci budú musieť platiť dane za prenájom ubytovania cez online platformy, ako je Airbnb. Informovala o tom agentúra DPA.
Prebytok gréckeho bežného účtu sa v júni takmer zdvojnásobil
TASR - 19. 8. 2016
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie Grécka sa v júni v porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka takmer zdvojnásobil, k čomu prispel najmä vývoj na účtoch primárnych a sekundárnych príjmov.
Čo chce dosiahnuť 27 členov európskeho bloku v rámci brexitu?
Rokovania o podmienkach odchodu Británie z Európskej únie (EÚ) sa ešte nezačali, ale obom stranám (Londýnu aj Bruselu) je jasné, že budú náročné. Otázkou však je, čo chce dosiahnuť zvyšných 27 členov európskeho bloku v rámci brexitu. Reportéri agentúry Bloomberg sa preto obrátili na vlády v EÚ a priniesli zoznam ich priorít a tzv. červených čiar, ktoré odmietajú prekročiť.
Grécka ekonomika v 2. štvrťroku medzikvartálne vzrástla o 0,3 %
TASR - 12. 8. 2016
Grécka ekonomika sa začína pomaly oživovať. Informovali o tom agentúry DPA a RTTNews. V 1. kvartáli 2016 sa hrubý domáci produkt (HDP) krajiny v porovnaní s predchádzajúcimi tromi mesiacmi na sezónne upravenej báze zvýšil o 0,3 %, uviedol grécky štatistický úrad Elstat vo svojom prvom odhade.
Priemysel celej EÚ medzimesačne vzrástol, ale v SR klesol
SITA - 12. 8. 2016
Júnová priemyselná výroba celej Európskej únie v júni oproti máju posilnila o 0,5 %, ale na Slovensku priemyselná produkcia medzimesačne o 0,1 % oslabila.
Bez práce bolo vlani 17 % Európanov vo veku 20 až 24 rokov
Na Slovensku sa vlani až 19,2 % mladých ľudí v tejto vekovej skupine ani nevzdávalo ani nepracovalo. Najhoršia situácia bola v Taliansku (31,1 %) a najlepšia v Holandsku (7,2 %).
V roku 2015 bolo v EÚ 17,3 % mladých ľudí bez práce, štúdia či odbornej prípravy
TASR - 11. 8. 2016
V roku 2015 nemalo zamestnanie 17,3 % mladých Európanov vo veku od 20 do 24 rokov, neštudovalo a ani nebolo zapojených do procesu odbornej prípravy.
Grécke dovozné ceny sa v júni znížili o 4,8 %
TASR - 10. 8. 2016
Grécke dovozné ceny pokračovali v júni v poklese, jeho tempo sa však spomalilo. Informovala o tom agentúra RTTNews.
Na dovolenke trápia turistov najmä tráviace ťažkosti
TASR - 10. 8. 2016
Dovolenkári zo Slovenska cestujú toto leto najmä za oddychom a turistikou, rizikové aktivity zostávajú skôr v úzadí. Traja zo štyroch sa pritom prepravujú autom, zatiaľ čo leteckú dopravu volí len desatina dovolenkárov. Vyplýva to z aktuálnych údajov ČSOB Poisťovne o uzavretých zmluvách o cestovnom poistení.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov