Grécko

Na Slovensku sú potraviny najdrahšie spomedzi krajín V4
TASR - včera o 14:16 - Názory čitateľov (6)
Potraviny a nápoje patria k tým najlacnejším v rámci Európskej únie (EÚ). Nižšie ceny potravín sú už len v siedmich krajinách európskej dvadsaťosmičky.
EBOR chce finančne podporiť Transjadranský plynovod
SITA - 26. 7. 2016
Európska banka pre obnovu a rozvoj začala rokovania o tom, že by výstavbu plynovodu z Turecka do Talianska priamo financovala sumou 500 mil. eur, pričom plánuje prilákať financie až do sumy 1 mld. eur od syndikátu komerčných bánk.
Schäuble hovoril o dani z finančných transakcií aj na G20
SITA - 25. 7. 2016
Hoci v Európskej únii sa dohodu na dani z finančných transakcií dosiahnuť zatiaľ nedarí, nemecký minister financií tému nastolil na globálnom fóre G20.
Grécko môže odlákať Turecku dovolenkárov
Grécko môže po neúspešnom pokuse o prevrat odlákať Turecku dovolenkárov, ktorí vyhľadávajú tzv. last-minute ponuky.
Deficit verejných financií eurozóny aj celej EÚ klesol
SITA - 22. 7. 2016
Na Slovensku sa deficit verejných financií podobne ako v rámci celej eurozóny aj celej EÚ medzikvartálne znížil, a to na 2,8 % HDP v prvom kvartáli tohto roka z úrovne 3 % HDP, na ktorej bol za október až december 2015.
Lagardeová vyzvala na ukončenie neistoty, ktorú vyvolal brexit
Generálna riaditeľka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová dnes vyzvala na čo najrýchlejšie ukončenie neistoty, ktorú vyvolalo júnové referendum v Británii o odchode krajiny z Európskej únie (EÚ).
Jacob Lew bude v Aténach rokovať o pokroku reforiem
SITA - 20. 7. 2016
Účelom návštevy je povzbudiť grécku vládu, aby pokračovala v silnom reformnom úsilí, vďaka čomu by európski lídri mohli na jeseň začať s Medzinárodným menovým fondom rokovania o podrobnostiach zmiernenia podmienok splácania gréckeho dlhu, uviedlo ministerstvo financií vo Washingtone.
Výnosy 10-ročných tureckých dlhopisov vzrástli na 9,53 %
TASR - 19. 7. 2016
Investori po minulotýždňovom nepodarenom vojenskom prevrate v Turecku podstatne menej dôverujú tureckým dlhopisom.
Gréci nasadzujú psov na vyňuchanie eura, ľudia ich doma schovávajú miliardy
- 19. 7. 2016 - Názory čitateľov (2)
Grécko ktoré bojuje s chronickým nedostatkom peňazí sa rozhodlo spoľahnúť sa na ostrý čuch najlepších priateľov človeka. A preto miestne ministerstvo financií hľadá psov s kvalitným výcvikom, ktoré by bolo možné naučiť vyhľadať nezdanené zásoby hotovosti u obyvateľov, napísal britský denník The Times.
Gréckym colníkom budú na hranici pomáhať proti úniku kapitálu psi
Ako je známe, peniaze nesmrdia, ale kapitál môže unikať. Informuje o tom APA. Grécki colníci si preto v budúcnosti budú uľahčovať pátranie po pašerákoch nepovolenej hotovosti z krajiny stopárskymi psami.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov