Grécko

E. Macron žiada podstatné zmeny v EÚ a eurozóne, vrátane vyrovnania
TASR - včera o 18:01
Francúzsky minister hospodárstva Emmanuel Macron podporuje zásadné obnovenie EÚ a eurozóny. Finančná kríza a rokovania o záchrane Grécka dokázali, že menová únia nemôže ďalej fungovať tak ako doteraz.
Takmer 50 % britských výrobných podnikov sa obáva vývoja v Číne
Takmer polovica britských podnikov vo výrobnom sektore sa obáva prípadného prudkého spomalenia čínskej ekonomiky a každá desiata firma prehodnocuje svoj biznis plán.
Grécka ekonomika rástla v 2. kvartáli rýchlejšie, než sa čakalo
Grécka ekonomika rastie ešte rýchlejšie, než sa doteraz predpokladalo. Informovala o tom agentúra Reuters.
Grécka ekonomika posilnila viac, ako sa očakávalo
Medzikvartálne sa hospodárstvo krajiny počas apríla až júna zväčšilo o 0,9 %, predošlý odhad naznačoval, že rast bol na úrovni 0,8 %
S&P ponecahala EFSF rating na úrovni AA/A-1+ s negatívnym výhľadom
Medzinárodná ratingová agentúra Standard & Poor's (S&P) ponechala dočasnému záchrannému fondu eurozóny, Európskemu finančnému a stabilizačnému mechanizmu (European Financial Stability Facility, EFSF), ratingovú známku na úrovni AA/A-1+ s negatívnym výhľadom.
Približne 15,5 milióna Poliakov pôjde v lete na dovolenku a minú 20,2 mld. PLN
TASR - 22. 8. 2015
Poliaci plánujú utratiť tento rok za dovolenky približne 20,2 miliardy zlotých (4,8 miliardy eur). Vyplýva to z prieskumu spoločnosti KPMG, ktorý zverejnila agentúra PAP.
Sulík: Rezignácia Tsiprasa je dôkazom neochoty prevziať zodpovednosť za reformy
Rezignácia gréckeho premiéra Alexisa Tsiprasa je podľa opozičnej strany SaS jasným dôkazom neochoty prevziať politickú zodpovednosť za realizáciu reforiem v krajine. Za týchto okolností je preto podľa liberálov hlboko iracionálne, aby eurozóna poskytla Grécku ďalšiu pomoc.
Európska komisia: Tsiprasova rezignácia nie je dôvodom na obavy
SITA - 21. 8. 2015
Reformy dohodnuté s veriteľmi v rámci tretej úverovej dohody majú podporu gréckeho parlamentu a možno ich uskutočniť bez ohľadu na výsledky volieb, uviedla hovorkyňa Európskej komisie
Svetové akciové trhy klesli
SITA - 21. 8. 2015
Paneurópsky akciový index FTSEurofirst 300 klesol o 1,9 % na 1 477,35 bodu, Dow Jones oslabil o 2,06 % na 16 990,69 bodu a Nikkei o 3,0 % na 19 435,83 bodu
Premiér Tsipras podal demisiu, Grécko v septembri čakajú tento rok už druhé predčasné voľby
- 21. 8. 2015 - Názory čitateľov (3)
Vláda gréckeho premiéra Alexisa Tsiprasa podala demisiu, a Grékov tak tento rok čakajú už druhé predčasné voľby. Pravdepodobný termín volieb je 20. septembra, píšu grécka médiá, konečný dátum ale musí stanoviť prezident.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov