Grécko

WSJ: Eurozóna možno obetuje Grécko, aby zachránila Španielsko
Nezmieriteľným súperom novej gréckej vlády, ktorá chce zmierniť podmienky splácania svojich obrích dlhov u európskych partnerov, nemusí byť podľa ustálených predstáv Nemecko, ale v skutočnosti Španielsko. Píše o tom americký denník The Wall Street Journal v článku s titulom: "Prečo eurozóna bude možno musieť obetovať Grécko, aby zachránila Španielsko"
Objem vkladov v gréckych bankách sa v decembri znížil
SITA - včera o 17:46
Celková suma vkladov firiem a domácností v gréckych peňažných ústavoch sa v decembri medzimesačne znížila o 2,4 % na 160,3 mld. eur
Zmena smerovania Grécka nesmie byť záťaž pre zvyšok EÚ
SITA - včera o 14:16
Podľa nemeckého ministra hospodárstva Sigmara Gabriela by Grécko malo zostať v eurozóne, ale nový ľavicový líder Alexis Tsipras musí rešpektovať podmienky záchranného úveru.
Počet prenocovaní na Slovensku vlani klesol najviac v EÚ
SITA - včera o 13:31
V minulom roku turistické zariadenia na Slovensku evidovali pokles počtu prenocovaní domácej aj zahraničnej klientely o 5,5 %, v rámci členských krajín Európskej únie to bol najvýraznejší pokles. EÚ ako celok pritom evidovala rast počtu prenocovaní o 1,7 % na nový rekord zhruba 2,7 miliardy.
Juncker: Neexistuje dôvod na odpustenie dlhov Grécku
TASR - včera o 13:01 - Názory čitateľov (1)
Grécko musí rešpektovať Európu a neexistuje dôvod na zrušenie gréckeho dlhu, aj keď "niektoré jeho úpravy sú možné". Uviedol predseda Európskej komisie (EK) Jean-Claude Juncker v rozhovore pre dnešné vydanie francúzskeho denníka Le Figaro.
Výnosy 10-ročných gréckych dlhopisov vzrástli na 10,917 %
TASR - včera o 12:31
Náklady na obsluhu gréckeho dlhu pokračujú v raste. Dôvodom je nová vláda, ktorá vyhlásila, že chce vyrokovať nové podmienky záchranného balíka.
Kurz eura sa stabilizoval tesne pod 1,13 USD/EUR
TASR - včera o 11:16
Kurz spoločnej európskej meny sa po stredajších (28. 1.) stratách stabilizoval pod úrovňou 1,13 USD/EUR.
Grécky premiér Tsipras zmrazil privatizácie, trhy ovládol strach
- včera o 09:42 - Názory čitateľov (10)
Ľavicový grécky premiér Alexis Tsipras predhodil otvorenú výzvu medzinárodným veriteľom, keď v stredu zastavil privatizačné plány dohodnuté v rámci záchranného dohody, pretavilo sa to do ťažkých strát na finančných trhoch. Informuje agentúra Reuters.
EÚ je pripravená rokovať o gréckom dlhu
SITA - včera o 08:46 - Názory čitateľov (1)
Vyhlásil to v stredu európsky komisár pre hospodárske záležitosti Pierre Moscovici s tým, že neočakáva konfrontácie s novou gréckou vládou
Som mladá, nezamestnaná Grékyňa a jediné čo chcem späť, je moja dôstojnosť
- včera o 04:09 - Názory čitateľov (35)
Skončili bezsenné noci aj nekonečné predpovede a výskumy verejnej mienky. Dnes už môžeme povedať, že Alexis Tsipras prijal prísahu a je pripravený, aspoň na byrokratickej úrovni, vyviesť našu krajinu z krízy.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov