Grécko

Aténsku burzu otvoria v pondelok, ministerstvo financií vydalo dekrét
TASR - včera o 11:01
Grécku akciovú burzu v pondelok 3. augusta opäť otvoria. Stane sa tak po piatich týždňoch od uzatvorenia.
Grécky regulátor počíta s otvorením aténskej burzy v pondelok
Grécka burza by sa mohla otvoriť v pondelok 3. augusta, stále sa však čaká na príslušný dekrét od ministerstva financií, ktorý by mal obsahovať podrobnosti o nových obchodných pravidlách.
Prvú polovicu prázdnin hodnotia Tatranci lepšie ako vlani
TASR - 31. 7. 2015
Tatranci sú s návštevnosťou počas prvej polovice letných prázdnin spokojní. "Táto letná sezóna je podstatne lepšia ako vlaňajšia.
Nezamestnanosť v SR sa vyvíja mierne lepšie ako priemer EÚ
Júnová nezamestnanosť v rámci celej Európskej únie sa medzimesačne nezmenila a stagnovala na úrovni 9,6 %, na Slovensku klesla z 11,9 % na 11,8 %
Nezamestnanosť v eurozóne zostala v júni na úrovni 11,1 %
TASR - 31. 7. 2015
Nezamestnanosť v eurozóne v júni stagnovala na rovnakej úrovni ako v máji. Informoval o tom európsky štatistický úrad Eurostat.
Tsipras potvrdil, že Atény pripravovali plán B
Exminister financií Janis Varoufakis na základe poverenia od premiéra Tsiprasa pripravoval plán, ktorý mali Atény použiť v prípade, ak by sa naplnil scenár núteného odchodu krajiny z eurozóny
Tsipras navrhuje Syrize stranícke referendum
SITA - 30. 7. 2015
Grécky premiér Alexis Tsipras vo štvrtok vyzval svoju stranu Syriza na usporiadanie mimoriadneho kongresu budúci mesiac s cieľom prekonať rozkol v strane, zároveň však uviedol, že by bolo možné akceptovať aj rýchle stranícke referendum, ak to bude nutné.
Tsipras očakáva redukciu dlhu v novembri; nulový prebytok alebo deficit rozpočtu
Grécko očakáva redukciu svojho dlhu zo strany medzinárodných veriteľov až po prvom vyhodnotení prijatých reforiem v novembri tohto roka.
Tajný plán B: Pôjde kvôli nemu Varoufakis pred súd?
- 29. 7. 2015 - Názory čitateľov (1)
Kauza okolo bývalého gréckeho ministra financií Janisa Varoufakisa a jeho tajného plánu B, teda vytvorenia paralelného platobného systému pre prípadný prechod na drachmu, ešte môže mať nepríjemnú dohru. Najvyšší súd v Aténach dal podnet parlamentu, aby zvážil zrušenie Varoufakisovej poslaneckej imunity. Urobil tak na základe dvoch trestných oznámení podaných na bývalého ministra.
Tsipras: Rebeli vo vnútri strany si môžu vynútiť predčasné voľby
TASR - 29. 7. 2015
Grécky premiér Alexis Tsipras dnes uviedol, že si neželá predčasné voľby, ale rebeli vo vnútri jeho ľavicovej strany Syriza by si ich mohli vynútiť. Informovala o tom agentúra AP.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov