Európska únia

Taliansky expremiér: EÚ sa môže rozpadnúť, zásluhu na tom bude mať Brusel aj korupcia
Mario Monti pôsobil ako taliansky premiér a eurokomisár. Jeho skepsa pramení z vlastných hodnotení národných vlád aj Európskej rady. Podľa jeho názoru sa nedá predstierať, že za oneskorenú reakciu na krízy môže Európska komisia, parlament či ECB. Problém spočíva na strane Európskej rady a jednotlivých vlád, u ktorých je zrejmý postupný posun k nacionalizmu, populizmu a zameranie iba na krátkodobé problémy.
Príjmy domácností v EÚ v štvrtom kvartáli stúpli
SITA - včera o 12:31
Podľa údajov Eurostatu a Európskej centrálnej banky reálne príjmy domácností na jedného člena v Európskej únii v záverečnom štvrťroku vlaňajška vzrástli o 0,6 %.
Rast úverov súkromnému sektoru v eurozóne sa v marci mierne spomalil
TASR - 27. 4. 2016
Tempo rastu peňažnej zásoby v eurozóne sa v marci mierne zrýchlilo. Naopak, rast úverov súkromnému sektoru sa o niečo spomalil.
Kurz eura stagnuje na úrovni 1,13 USD/EUR
TASR - 27. 4. 2016
Kurz spoločnej európskej meny stagnuje pred dnešným rozhodnutím americkej centrálnej banky (Fed) o úrokových sadzbách.
Kurz eura vzrástol až na 1,1340 USD/EUR
TASR - 26. 4. 2016
Kurz spoločnej európskej meny po slabých údajoch z USA vzrástol. Informovala o tom agentúra DPA. Kurz eura sa popoludní dostal až na dnešné maximum 1,1340 USD/EUR.
Masívny nákup ECB: Firemné dlhopisy idú v Európe kvôli špekuláciám na dračku, aj tie prašivé
- 26. 4. 2016 - Názory čitateľov (3)
Záujem o bondy európskych firiem živia špekulácie o masívnych nákupoch týchto aktív Európskou centrálnou bankou. S trojpercentným zhodnotením je v tomto roku dlh veľkých kontinentálnych korporácií zatiaľ jedným z mála burzových artiklov, kde zárobok prevyšuje obvyklé desatiny percenta.
Má vôbec zmysel rokovať? Francúzsko hrozí zastavením rozhovorov o TTIP
- 25. 4. 2016 - Názory čitateľov (7)
Francúzsko pohrozilo zastavením ďalších rokovaní o novej dohode o voľnom obchode medzi EÚ a USA, ak v nasledujúcich mesiacoch nedôjde k významnému pokroku, vyhlásil nedávno minister obchodu Matthias Fekl.
Húfne nakupujú trezory: Nemcom sa nepáči politika ECB
- 23. 4. 2016 - Názory čitateľov (18)
Politici, podnikatelia aj manažéri v Nemecku sú stále viac frustrovaní z monetárnej politiky Európskej centrálnej banky. Konfrontácia môže dokonca ohrozovať samotnú eurozónu. Nemcov jednoducho nerozčúli nič na toľko, ako keď ich úspory miznú kvôli nekonvenčnej politike ECB.
ECB musí pracovať nezávisle od politických vplyvov
TASR - 22. 4. 2016
Európska centrálna banka (ECB) musí podľa šéfa Euroskupiny Jeroena Dijsselbloema pracovať nezávisle od politických vplyvov.
Nemeckým strojárom by tohto roku stačila stagnácia tržieb
SITA - 22. 4. 2016
Vzhľadom na politickú neistotu od Británie po Rusko, ktorá brzdí investície, by nemeckí strojári boli v tomto roku spokojní aj s nulovým rastom tržieb. Vlani nemecké strojárstvo dosiahlo tržby v sume 218 mld. eur.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov