Európska únia

Kurz eura sa pohybuje okolo úrovne 1,12 USD/EUR
TASR - 27. 5. 2016
Kurz spoločnej európskej meny sa pohybuje okolo úrovne 1,12 USD/EUR. Informovala o tom agentúra DPA.
Kurz eura mierne vzrástol na 1,1184 USD/EUR
TASR - 26. 5. 2016
Kurz spoločnej európskej meny pokračuje v miernom zotavovaní. Informovala o tom agentúra DPA. Euro sa dnes ráno predávalo po 1,1184 USD.
Atény si vydýchli: Eurozóna odklepla desať miliárd v podobe nových úverov
- 25. 5. 2016 - Názory čitateľov (3)
Grécko bude môcť dostať nové úvery v celkovej sume 10,3 miliardy eur. Dohodli sa na tom v stredu po polnoci po jedenásťhodinovom rokovaní ministri financií krajín eurozóny. Členovia euroskupiny sa zhodli aj na princípoch zmiernenia gréckej dlhovej záťaže. Ide o "prelom", ktorý zrejme zabezpečí účasť Medzinárodného menového fondu v treťom záchrannom programe pre Grécko.
Kurz eura klesol na 2-mesačné minimum 1,1146 USD/EUR
TASR - 24. 5. 2016
Kurz spoločnej európskej meny dnes klesol na 2-mesačné minimum. Informovala o tom agentúra DPA. Euro sa dnes popoludní predávalo po 1,1146 USD, pričom ešte ráno sa jeho kurz pohyboval nad hranicou 1,12 USD/EUR.
Krajina, kde by väčšina Európanov najradšej žila a naopak tá, ktorej by sa najradšej vyhla
- 24. 5. 2016 - Názory čitateľov (24)
Európa má za sebou búrlivý rok 2015. Dva teroristické útoky zasiahli Francúzsko,grécka ekonomika sa prepadla do hlbokej depresie, rekordný počet utečencov dorazilo na pobrežie kontinentu. A s vyhliadkou na Brexit si nie je nikto istý, čo ešte prinesie rok 2016.
UBS: Európsky bankový sektor je stále vo veľmi ťažkej situácii
- 24. 5. 2016 - Názory čitateľov (2)
Predseda UBS, Axel Weber, v utorok varoval, že sužovaný európsky bankový sektor stále čelí mnohým výzvam, najmä pokiaľ ide o regulačné a kapitálové oblasti, a že Európska centrálna banka pravdepodobne vyčkáva, aby zistila, ako jej politika zaberá, než sa rozhodne pre zmenu kurzu.
Kurz eura klesol pod 1,12 USD/EUR
TASR - 23. 5. 2016
Slabé údaje z eurozóny mali dnes negatívny vplyv na kurz spoločnej európskej meny. Informovala o tom agentúra DPA.
Zakážu predávať Fiaty v Nemecku? Akcie automobilky po správe oslabujú
- 23. 5. 2016 - Názory čitateľov (5)
Cena akcií taliansko-americkej automobilovej skupiny Fiat Chrysler Automobiles (FCA) sa dnes prepadli o viac ako päť percent. Investori tak reagovali na víkendovú správu nemeckého denníka Bild, podľa ktorej by firme mohol hroziť zákaz predaja áut v Nemecku, ak by naďalej nebrala ohľad na pravidlá týkajúce sa automobilových emisií.
Európski veritelia pripravujú uvoľnenie 11 mld. eur z úveru pre Grécko
Európski veritelia pripravujú uvoľnenie 11 miliárd eur z tretieho záchranného programu pre Grécko hneď, ako ich zástupcovia úspešne dokončia prvú revíziu plnenia úverových podmienok. Informovala o tom agentúra Bloomberg.
Strašiak menom globalizácia: Príjmová nerovnosť rastie, nespokojná môže byť hlavne stredná trieda
- 23. 5. 2016 - Názory čitateľov (2)
Víťazmi sú relatívne chudobné ázijské krajiny a najbohatšie 1 % globálnej populácie. Proti nim stojí stredná trieda vo vyspelých ekonomikách.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov