Európska únia

Návrat do reality: Dlh niektorých krajín vyzerá neudržateľne
Ekonomiky zachraňovaných krajín sa začali znova zasekávať. ECB je pripravená urobiť čokoľvek, aby udržala eurozónu pohromade.
Soros bije na poplach: Európa, zobuď sa!
- včera o 09:07 - Názory čitateľov (27)
Miliardár a známy investor George Soros sa pustil do európskych politikov. Prichádza s dôrazným varovaním. Ak sa vraj Európa nespamätá, nepodporí Ukrajinu a neprestane šetriť, nemusí už čoskoro existovať.
Kurz eura zostáva na úrovni okolo 1,2650 USD/EUR
TASR - 23. 10. 2014
Kurz spoločnej európskej meny sa nedokázal zotaviť z výrazných strát z predchádzajúcich dní. Informovala o tom agentúra DPA.
Kým Slovák musí pracovať takmer 8 mesiacov, Švajčiar to isté v čistom zarobí za mesiac
- 23. 10. 2014 - Názory čitateľov (19)
Podľa údajov Štatistickému úradu EÚ sú rozdiely v príjmoch obyvateľov jednotlivých krajín sú priepastné. Vyplýva z nich okrem iného aj to, že na čistý mesačný švajčiarsky plat musí priemerne zarábajúci Slovák odpracovať až takmer 8 mesiacov. Ešte horšie sú na tom ale Bulhari a Rumuni, ktorí sa k priemernej čistej mesačnej mzde Švajčiara alebo Nóra nedopracujú ani za celý kalendárny rok.
Strestesty ECB: 11 európskych bánk zrejme neprejde
SITA - 22. 10. 2014
Túto nedeľu zverejní Európska centrálna banka (ECB) výsledky zatiaľ najdetailnejších bankových strestestov, ktoré skúmajú kondíciu európskych bankových domov, najmä kvalitu držaných aktív a expozíciu voči riziku.
Kurz eura stagnuje na úrovni tesne nad 1,27 USD/EUR
TASR - 22. 10. 2014
Kurz spoločnej európskej meny stagnuje pred zverejnením dôležitých údajov z USA. Informovala o tom agentúra DPA.
Silnie tlak na vystúpenie z únie: Taliansko s eurom sa už nedá zachrániť
- 22. 10. 2014 - Názory čitateľov (18)
Beppe Grillo a jeho Hnutie piatich hviezd spustilo v Taliansku petíciu, ktorá by mala iniciovať odchod krajiny z menovej únie a návrat k jej ekonomickej suverenite. Hnutie piatich hviezd, čiže Cinque Stelle požaduje vytvorenie eurodlhopisov a opustenie fiškálneho kompaktu.
Spoločná európska mena oproti doláru klesla
SITA - 21. 10. 2014 - Názory čitateľov (2)
Svetové devízové trhy - euro, dolár, austrálsky dolár, česká koruna, poľský zlotý, maďarský forint
ECB zvažuje, že začne s nákupom firemných dlhopisov
- 21. 10. 2014 - Názory čitateľov (1)
Európska centrálna banka (ECB) zvažuje, že začne nákupy podnikových dlhopisov na sekundárnom trhu. Agentúre Reuters to dnes povedali zdroje oboznámené so situáciou. Banka by tak rozšírila program nákupov cenných papierov v súkromnom sektore, ktorý je súčasťou snahy o podporu hospodárskeho rastu a odvrátenie hrozby deflácie v eurozóne. ECB ale žiadne rozhodnutie v tomto smere neurobila, povedal jej hovorca.
Ďalší trest za manipulácie: Brusel vymeral pokutu trom bankám
- 21. 10. 2014
Za manipulácie s úrokovou sadzbou LIBOR rozdala Európska komisia pokuty hneď trom bankám. Viac ako 115 miliónov dolárov majú zaplatiť americká JPMorgan a švajčiarska UBS a Credit Suisse. Podľa rozhodnutia inštitúcie manipulovali so sadzbou švajčiarskeho franku a nelegálne dohodli cenu derivátov na sadzby švajčiarskej meny.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov