Európska únia

Šéf ECB naznačil možnosť kvantitatívneho uvoľňovania
SITA - včera o 14:31
Mario Draghi signalizoval, že Európska centrálna banka by mohla začať tlačiť peniaze a nakupovať aktíva, ak by sa zhoršil výhľad inflácie.
Sporné regulačné opatrenia: Prečo rastúci vplyv štátu ničí finančný sektor
- včera o 03:52 - Názory čitateľov (4)
Od okamihu, kedy v roku 2008 skrachovala investičná banka Lehman Brothers, vo svojej dobe štvrtá najväčšia v USA, investori pravidelne upozorňujú na to, že by mali byť regulačné úrady v záujme posilnenia stability finančného sektora oveľa aktívnejšie. V skutočnosti sú ale prísnejšie regulačné opatrenia a silnejúci dohľad štátov nad bankami veľkým problémom, ktorý nemá s posilňovaním ich stability nič spoločné.
Kurz eura vzrástol a pohybuje sa na úrovni okolo 1,385 USD/EUR
TASR - 23. 4. 2014
Robustné ekonomické údaje a pozitívne správy z krízou zasiahnutých štátov eurozóny dnes podporili spoločnú európsku menu.
Projekt pre terminály ŽSR v Bratislave dodá Reming Consult
SITA - 23. 4. 2014
Vo verejnej súťaži na dodanie projektovej dokumentácie pre terminály integrovanej osobnej prepravy v Bratislave na železničnom úseku Devínska Nová Ves - Hlavná stanica - Podunajské Biskupice uspela spoločnosť Reming Consult s ponukou 349,7 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty
Drahý, či lacný internet: Bruselu vadia klamstvá operátorov
- 22. 4. 2014 - Názory čitateľov (2)
Internet na Slovensku patrí v porovnaní s okolitými krajinami k tým lacnejším, v priemere zaplatíme menej než obyvatelia ostatných stredoeurópskej štátov Vyšehradskej štvorky. Napríklad v Poľsku sa účet môže vyšplhať až na 140 eur mesačne.
Veľký prehľad daní v Európe: Kde štát vysáva z občanov najviac?
- 22. 4. 2014 - Názory čitateľov (4)
V 15 krajinách Európskej únie funguje systém s druhou, zníženou sadzbou dane z pridanej hodnoty. Patrí medzi ne napríklad Maďarsko, Poľsko alebo Francúzsko, ale aj Slovensko. Niektoré štáty majú zavedenú ešte tzv. superzníženú sadzbu DPH, nižšiu ako päť percent. Ide o výnimku udelenú "starým" štátom EÚ, ktoré boli povinné od roku 1993 zvýšiť svoju základnú sadzbu o viac ako dve percentá.
Príbeh úspešného Taliana: Práca sa už nedá hľadať, človek si ju musí vytvoriť
- 22. 4. 2014 - Názory čitateľov (8)
Talianska vláda chce pomôcť mladým. Všetkým do 25 rokov sľubuje pracovné miesto alebo ďalšie vzdelávanie najneskôr štyri mesiace po skončení školy. Úrady sa tak chcú vysporiadať s ich vysokou nezamestnanosťou. Prácu nemá takmer 43 percent mladých ľudí. Tí vzdelanejší často odchádzajú do zahraničia. Existujú ale aj výnimky.
Tusk vyzýva na vytvorenie energetickej únie v EÚ
Závislosť na ruských energetických zdrojoch podľa poľského premiéra Donalda Tuska EÚ oslabuje
Výhľad Portugalska sa naďalej zlepšuje, tvrdí MMF
SITA - 22. 4. 2014
Medzinárodný menový fond však varoval Portugalsko, že naďalej musí pokračovať v reformách
Základný účet zadarmo: Dokážeme vďaka nemu usporiť na poplatkoch?
- 19. 4. 2014 - Názory čitateľov (7)
Ktokoľvek si už môže otvoriť bankový účet so základnými službami ak sa legálne zdržiava v EÚ. Netreba mať ani štátnu príslušnosť či trvalé bydlisko. Hovorí o tom zákon nedávno prijatý Európskym parlamentom. Bankové sadzby a podmienky by mali byť transparentné a porovnateľné s inými produktmi, takže zákazníci môžu jednoducho zmeniť svoj ​​účet a prejsť tak k poskytovateľovi lepšej služby.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov