Európska únia

Ceny v eurozóne by mali v druhom polroku rásť, myslí si Nowotny
SITA - 11:31
V eurozóne sa môže inflácia v prvom polroku dostať do negatívneho teritória, hrozba dlhodobej deflácie však bola odvrátená, vyhlásil člen rady guvernérov ECB Ewald Nowotny.
Index mizérie na Slovensku: Horšie už je len v 5 krajinách EÚ
Hospodárstvu Slovenska sa vlani darilo. Rástlo najrýchlejšie od roku 2010, rady nezamestnaných sa skracovali a vďaka chýbajúcej inflácii Slováci aj reálne zarobili viac. Ak by sme sa ale pozreli na takzvaný index mizérie, výsledok by príliš optimistický nebol.
Kurz eura sa pohybuje okolo úrovne 1,13 USD/EUR
TASR - včera o 09:01
Spoločná európska mena si dnes ráno udržala väčšinu svojich kurzových ziskov z utorka (9.2.). Informovala o tom agentúra DPA.
Objem nesplácaných úverov v Taliansku ostáva stabilný
SITA - 9. 2. 2016
Po dlhej recesii je to najvýraznejší problém talianskych bánk.
Kurz eura sa drží nad úrovňou 1,12 USD/EUR
TASR - 9. 2. 2016
Kurz spoločnej európskej meny sa drží nad úrovňou 1,12 USD/EUR. Informovala o tom agentúra DPA. Euro sa dnes ráno predávalo po 1,1205 USD, čo je o niečo viac ako v pondelok (8.
Nemecko a Francúzsko chcú v eurozóne spoločný rezort financií
Šéf nemeckej centrálnej banky Jens Weidmann a šéf francúzskej centrálnej banky Francois Villeroy de Galhau vyzývajú na vytvorenie spoločného ministerstva financií v rámci eurozóny.
10 mrazivých predpovedí, ako bude svet vyzerať o 10 rokov
- 8. 2. 2016 - Názory čitateľov (18)
Strategic Forecasting zverejnila svoju predpoveď pre nasledujúcu dekádu. Píše sa v nej o globálnom i politickom a hospodárskom vývoji, pričom sa analytici snažia identifikovať hlavné trendy budúceho desaťročia. Okrem iného by svet mal byť oveľa nebezpečnejším miestom, americká moc oslabne a mnoho ďalších významných krajín čaká obdobie chaosu a úpadku.
Ak to bude potrebné, ECB by mohla v marci prísť s ďalšími stimulmi
Európska centrálna banka (ECB) je pripravená podporiť ekonomiku eurozóny v marci ďalšími stimulmi, avšak až po dôkladnom zhodnotení dostupných údajov.
Pokles jenu sa zastavil, euro voči doláru stúplo
SITA - 1. 2. 2016
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen, česká koruna, poľský zlotý, maďarský forint
Návrh EK má umožniť Britom obmedziť dávky pre migrantov
SITA - 1. 2. 2016
Návrh legislatívy, ktorý umožní Veľkej Británii "okamžite" obmedziť sociálne dávky migrantom z iných štátov EÚ, je pripravený, zatiaľ však nie je predmetom dohody s vládami zostávajúcich členských štátov.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov