Európska únia

Štvrtá ríša: Vplyvným hráčom sa stanete len vtedy, keď ste ochotní platiť viac ako ostatní
Britský The Sun opisuje EÚ ako "neustále sa rozširujúci sa federálny štát, ktorému dominuje Nemecko". Ide síce o emocionálne tvrdenie, napriek tomu však je namieste sa opýtať, či Nemecko Európskej únii skutočne nejakým spôsobom dominuje, alebo nie.
Neschopná bruselská byrokracia: Európska únia je odsúdená na neúspech
- včera o 09:15 - Názory čitateľov (4)
Európska únia je odsúdená na neúspech, povedal autor "Black Swan" Nassim Nicholas Taleb v rozhovre pre televíziu CNBC. Podľa neho sa EÚ stala "metastatická kvôli rastu neschopnej byrokracie".
Dôchodcovia majú problém: Presakujúca nákaza ohrozuje celú úniu
- 30. 6. 2016 - Názory čitateľov (15)
Záporné úrokové sadzby a ich dlhodobé udržiavanie sú hrozbou pre finančné inštitúcie, ako sú banky, poisťovne, penzijné fondy a pod. Podľa analytikov zo Citigroup prostredie dlhodobo záporných sadzieb doslova ohrozuje životaschopnosť týchto spoločností.
Akcia vyvoláva kontraakciu: Putin predlžuje odvetné sankcie proti Západu
- 30. 6. 2016 - Názory čitateľov (2)
Ruský prezident Vladimir Putin predĺžil platnosť odvetných obchodných sankcií proti západným krajinám až do konca budúceho roka. Príslušné nariadenie podľa agentúry TASS nadobudlo účinnosť hneď po podpise dokumentu prezidentom. Pred týždňom sa veľvyslanci členských krajín EÚ zhodli na predĺžení únijných sankcií voči Rusku o ďalší polrok.
Slabý výhľad globálneho rastu: Tri kroky, ktoré musia urobiť vlády pre zlepšenie kondície ekonomiky
- 29. 6. 2016 - Názory čitateľov (5)
Súčasná situácia v ekonomike a na finančných trhoch vedie firmy k nahrádzaniu investícií spätnými odkupmi kvôli nedostatočnej motivácii a investorov zasa ku zbytočne drahým investíciám s vysokým rizikom kvôli nedostatku iných príležitostí. Oba problémy možno vyriešiť naraz. Nebude to ani jednoduché, ani rýchle.
Boj o Britániu: Obchodné združenie EFTA je pripravené prijať svojho bývalého člena späť
- 28. 6. 2016 - Názory čitateľov (3)
Európske združenie voľného obchodu (EFTA) je pripravené prijať Británii späť po tom, čo sa jej občania vyslovili pre odchod z Európskej únie. Uviedli to v pondelok podľa agentúry AP predstavitelia združenia. To v súčasnosti sú to Švajčiarsko, Nórsko, Lichtenštajnsko a Island.
Kurzy eura aj libry sa mierne zotavili
TASR - 28. 6. 2016
Kurz spoločnej európskej meny podobne ako aj britskej libry sa dnes mierne zotavili po šoku, ktorý spôsobilo hlasovanie za brexit. Informovala o tom agentúra DPA.
Víťazstvo Putina? Brexit pripomína rozpad ZSSR
- 28. 6. 2016 - Názory čitateľov (10)
Zmätok po britskom referende, v ktorom sa voliči minulý štvrtok vyslovili pre odchod krajiny z Európskej únie, pripomína kolaps Sovietskeho zväzu v roku 1991, cituje agentúra Bloomberg hovorcu ruského prezidenta Dmitrija Peskova.
Zápas Brexit očami top ekonómov skončil remízou: Na jednej strane katastrofa a utrpenie, na druhej žiadna pohroma
- 28. 6. 2016 - Názory čitateľov (11)
Ešte pred samotným termínom britského referenda mnohí ekonómovia opätovne varovali, že Brexit môže mať hrozivý dôsledok. Británia by mohla stratiť svoj výhodný prístup na európske trhy, neistota by mohla odstaviť firemné investície, krajina by mohla skĺznuť do recesie. Britskí volič ale rozhodol. A teraz ho čaká zápas.
Rast peňažnej zásoby v eurozóne sa v máji zrýchlil
TASR - 27. 6. 2016
Rast objemu peňazí v obehu sa v máji v eurozóne zrýchlil. Informovala o tom agentúra RTTNews. Široký menový agregát M3, ktorý je indikátorom peňažnej zásoby v eurozóne, v máji medziročne stúpol o 4,9 % po 4,6-% náraste v apríli, uviedla Európska centrálna banka (ECB).
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov