Európska únia

Kurz eura vzrástol na 1,1286 USD/EUR
TASR - 25. 8. 2016
Kurz spoločnej európskej meny sa mierne spamätal zo stredajších (24. 8.) strát. Informovala o tom agentúra DPA.
Centrálne banky sveta v Jackson Hole prediskutujú peňažnú politiku
TASR - 24. 8. 2016
Od poslednej finančnej krízy sú popredné centrálne banky sveta v pohotovosti a s pomocou záporných úrokov a nevídanou záplavou peňazí chcú naštartovať stagnujúce hospodárstvo a nízku infláciu. Očakávaný efekt sa však nedostavil a dokonca Federálny rezervný systém USA (Fed) sa len ťažko dostáva z krízového režimu. Podľa agentúry DPA šéfka Fedu Janet Yellenová vo štvrtok 25. augusta pocestuje do Jackson Hole, kde sa majú stretnúť zástupcovia všetkých centrálnych bánk a možno prestavia výhybku globálnej peňažnej politiky.
ECB bude musieť uvoľniť menovú politiku, ak eurozóna nezrealizuje reformy
TASR - 23. 8. 2016
Európska centrálna banka (ECB) možno bude musieť ešte viac uvoľniť menovú politiku, ak sa nezrealizujú naliehavo potrebné fiškálne a štrukturálne reformy, uviedol člen Výkonnej rady ECB Benoit Coeure.
Účty bez poplatkov? Dnes už nie, povedali si banky pod ťarchou záporných sadzieb
- 23. 8. 2016 - Názory čitateľov (38)
Milióny Nemcov si musí začať zvykať na vyššie bankové poplatky. Nemecké banky totiž začali vo veľkom reagovať na to, že musia platiť za to, že prebytočné vklady "parkujú počas noci" v Európskej centrálnej banke. Najväčšia banka pre bežnú klientelu Postbank už oznámila koniec účtu zadarmo a pridala sa ku konkurencii, ktorá začala so zdražovaním už skôr.
Turecký hospodársky zázrak sa končí, aj vďaka sultánovi
- 23. 8. 2016 - Názory čitateľov (12)
Sultán Erdoğan hľadá a trestá nepriateľov, škrtí ekonomiku, vydiera Európu a straší bankárov. Hospodárstvo Turecka bývalo symbolom ekonomického a sociálneho úpadku, neschopnosti vlády, klientelizmu a korupcie. V minulých desaťročiach sa ale krajina otvorila, presadzoval sa v nej dynamický kapitalizmus a štát sa zlej povesti aspoň sčasti dokázal zbaviť. Lenže teraz ako by sa Turecko obrátilo chrbtom k svojej histórii.
Ako zatočiť so znižovaním sadzieb? Prevodom elektronických peňazí na hotovosť
- 22. 8. 2016 - Názory čitateľov (4)
Predstava skladovania vriec s bankovkami v silne zabezpečených trezoroch môže vyzerať ako výjav zo starého filmu. Ale s klesajúcimi úrokovými sadzbami naprieč Európou sa tento scenár javí ako lákavý pre čoraz viac bánk a poisťovní.
Joseph Stiglitz: Niet divu, že EÚ nefunguje
- 20. 8. 2016 - Názory čitateľov (24)
Globalizácia vyvoláva v ostatnom čase oveľa viac nespokojnosti než kedysi. Stačí spomenúť Brexit, Trumpovu prisťahovaleckú rétoriku, a aktivity proti podpisu transatlantickej obchodnej dohody. Hospodárske výhody vyplývajúce z voľného pohybu tovaru a kapitálu, a do určitej miery aj obyvateľstva, ktoré dominovali pri tvorbe ekonomickej politiky v roku 1990, dnes čelia stále húževnatejšiemu odporu vo vyspelých ekonomikách sveta.
Kurz eura zostáva nad úrovňou 1,13 USD/EUR
TASR - 19. 8. 2016
Kurz spoločnej európskej meny sa aj napriek miernemu poklesu drží nad úrovňou 1,13 USD/EUR. Informovala o tom agentúra DPA.
ECB potrebuje viac času, aby zhodnotila dôsledky brexitu
TASR - 18. 8. 2016
Európska centrálna banka (ECB) potrebuje viac času na to, aby zhodnotila dôsledky hlasovania Britov za odchod z Európskej únie (EÚ).
Kurz eura dnes vzrástol až na 1,1339 USD/EUR
TASR - 18. 8. 2016
Spoločná európska mena dnes nadviazala na zisky z predchádzajúcich obchodných dní. Informovala o tom agentúra DPA.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov