Európska únia

Koniec krízy v Európe: Netešme sa predčasne!
Údaje z eurozóny sú v posledných týždňoch lepšie ako očakávania analytikov. Z dlhodobejšieho hľadiska sa ale ukazuje, že hospodárstvo je stále mimoriadne slabé. Rastú obavy, že sa ekonomický vývoj v Európe čoraz viac podobá tomu v Japonsku, píše britský ekonóm, šéf Capital Economics a autor stĺpčekov v Daily Telegraph, Roger Bootle.
Prebytok platobnej bilancie eurozóny vo februári klesol na 26,4 mld eur
TASR - včera o 13:46
Prebytok platobnej bilancie eurozóny sa vo februári tohto roka výrazne znížil. Dôvodom je pokles primárnych príjmov.
Spoločná európska mena oslabila
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen, česká koruna, poľský zlotý, maďarský forint
"Boľševická" chyba Grékov a európsky darček Putinovi
- 15. 4. 2015 - Názory čitateľov (7)
Návšteva Alexisa Tsiprasa v Moskve bol prehliadkou jednoty a bratstva. Položil veniec k hrobu neznámeho vojaka, prehovoril o spoločnom boji proti fašizmu, a uistil, že "Grécko nie je žiadnym žobrákom". Vladimír Putin oznámil, že jeho návšteva "nemohla prísť v lepšom čase" a priadol pri tom ako mačka nad miskou smotany.
Miera úspor domácností v eurozóne stúpla
SITA - 14. 4. 2015
Podľa sezónne upravených údajov miera úspor domácností eurozóny v období októbra až decembra medzikvartálne posilnila na 13 % z úrovne 12,8 %
V Bardejove by mala tento rok vyrásť protipovodňová ochrana za 5,5 milióna eur
TASR - 14. 4. 2015
Slovenský vodohospodársky podnik (SVP), š. p., by mal do septembra tohto roka zrealizovať v Bardejove projekt ochrany pred povodňami na rieke Topľa za viac ako 5,5 milióna eur.
Euro pokračuje v oslabovaní, ráno sa predávalo po 1,0540 USD
Kurz spoločnej európskej meny pokračuje v poklese. Informovala o tom agentúra DPA. Euro sa dnes ráno predávalo po 1,0540 USD, teda pri o niečo nižšom kurze ako v pondelok (13.
Gazprom varuje EÚ: Blokáda Turkish Stream je chyba
- 13. 4. 2015 - Názory čitateľov (7)
"Ak niekto pomýšľa na zablokovanie Turkish Streamu ..., potom je to veľmi vážna chyba. Tento plyn môže ísť na ďalšie trhy," vyhlásil dnes šéf ruského monopolného vývozcu plynu Gazprom Alexej Miller smerom k Európskej únii, ktorá plynovod vníma ako politický projekt na oslabenie Ukrajiny a zvýšenie závislosti EÚ na Rusku.
Draghiho úsmev: ECB ešte nemá vyhraté
- 13. 4. 2015 - Názory čitateľov (5)
ECB si pravdepodobne v tomto týždni bude mädliť ruky. Štart kvantitatívneho uvoľňovania sa podaril a Frankfurt zatiaľ nemám problémy s odkupovaním vládnych dlhopisov z trhu. Súčasne prichádzajúce čísla potvrdzujú zlepšovanie ekonomických vyhliadok eurozóny.
Euro zostáva pod tlakom, jeho kurz sa pohybuje na 1,0580 USD/EUR
TASR - 13. 4. 2015
Kurz spoločnej európskej meny zostáva pod tlakom. Informovala o tom agentúra DPA. Euro sa dnes ráno predávalo po 1,0580 USD, teda približne pri rovnakom kurze ako v piatok (10.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov