Európska únia

Dlhy nahradia dlhy: 19 krajín s najvyššou mierou vládnych záväzkov
Aktuálne žijeme vo svete, kde sú úrokové sadzby supernízke, dokonca záporné, a to aj v niektorých najbohatších štátoch sveta. To znamená, že pre ľudí a vlády je jednoduchšie splácať svoje dlhy a zároveň sa tým podporuje spotreba.
Brexit: Tak kde je ten ohlasovaný kolaps britskej ekonomiky?
- včera o 11:31 - Názory čitateľov (7)
Objavujú sa pochybnosti o pravdivosti všetkých varovaní pred tým, aký strašidelný bude dopad Brexitu na britskú ekonomiku. Aj keď sa nakoniec problémy objavia, bude ťažké dokázať, že príčinou bol práve Brexit. Je možné, že skutočné ekonomické vplyvy Brexitu skončia v koši medzi ostatnými nevyriešenými otázkami. A to môže mať rovnako veľký význam pre samotnú Veľkú Britániu, ako aj pre celú Európu.
Kenneth Rogoff: Čína je na tom horšie, než priznáva
- 27. 9. 2016 - Názory čitateľov (7)
Najväčšou hrozbou pre svetovú ekonomiku je riziko prudkého útlmu v Číne. V rozhovore pre BBC to povedal bývalý hlavný ekonóm Medzinárodného menového fondu Kenneth Rogoff.
V poradí 15. kolo rokovaní o TTIP bude začiatkom októbra v New Yorku
TASR - 26. 9. 2016
Európska komisia (EK) dnes oznámila, že v poradí už 15. kolo rokovaní medzi EÚ a USA o Transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve (TTIP) sa bude konať v New Yorku v dňoch 3. až 7. októbra.
Kurz eura klesol pod 1,12 USD/EUR
TASR - 23. 9. 2016
Kurz spoločnej európskej meny mierne klesol a dostal sa pod hranicu 1,12 USD/EUR. Informovala o tom agentúra DPA.
Kontrariáni zo Citigroup: Zamerajte sa na európsky bankový sektor!
- 23. 9. 2016
Niektorí investori idú vždy proti davu. V investičnom svete sa označujú ako "kontrariáni". Charakteristickým znakom tejto skupiny sú investície, ktoré idú proti predstave väčšiny obchodníkov. Nejde však o stávky založené iba na stratégii "bezmyšlienkovite proti všetkým", je to obchodovanie stojace na racionálnych fundamentoch, ktoré zvyšok davu prehliada.
Nemci končia so sporením: Sme bohatí, musíme sa zbaviť svojich peňazí!
- 22. 9. 2016 - Názory čitateľov (11)
Nemci sú dobre známi svojou sporivosťou. V ostatnom čase ale podľa denníka Financial Times nezvyčajne veľa míňajú, čo je dôsledok rekordne vysokej zamestnanosti, rastu miezd, nízkej inflácie a takmer nulových úrokov.
Rakúšania sa nedokážu rozlúčiť so šilingom, v obehu je ich stále osem miliárd
- 22. 9. 2016 - Názory čitateľov (1)
Rakúšania sa zrejme stále nemôžu rozlúčiť so svojou pôvodnou menou, ktorú v roku 2002 vystriedalo euro. Podľa rakúskej centrálnej banky sú naďalej v obehu mince a bankovky v hodnote zhruba osem miliárd šilingov, teda 581,38 milióna eur.
Keď si Amerika kýchne, Európa prechladne: Ekonomiku čakajú ťažké časy, žiadna krajina neunikne, varuje analytik
- 22. 9. 2016 - Názory čitateľov (13)
Po mnohých rokoch slušného, hoci nerovnomerného hospodárskeho rastu, sa objavujú signály, že nadchádzajúce roky prinesú isté cyklické spomalenie. Situácia zrejme vyvrcholí tzv. sekulárnou stagnáciou, teda dlhým obdobím, kedy budeme sotva pozorovať nejaký rast, aspoň nie v rozvinutom svete.
Zamestnanosť v eurozóne rastie rýchlejšie, ako sa čakalo
TASR - 21. 9. 2016
Zamestnanosť v eurozóne rastie rýchlejšie, ako odborníci očakávali. A tento trend môže pokračovať, ale na úkor produktivity a potenciálne aj dlhodobého tempa hospodárskeho rastu euroregiónu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov