Európska únia

Kurz eura sa pohybuje na úrovni okolo 1,3470 USD/EUR
TASR - 10:01
Kurz spoločnej európskej meny dnes ráno stagnoval. Investori totiž čakajú na zverejnenie dôležitých makroekonomických údajov.
Hackeri napadli webovú strániu ECB, ale nezískali citlivé údaje
TASR - včera o 12:31
Európska centrálna banka (ECB) dnes oznámila, že jej webovú stránku napadli hackeri a ukradli niektoré e-mailové adresy a ďalšie kontakty.
ECB nesmie podľa šéfa Bundesbanky brať ohľad na finančnú situáciu štátov
Európska centrálna banka (ECB) nesmie pri budúcom rozhodovaní o nastavení menovej politiky brať žiaden ohľad na finančnú situáciu krajín eurozóny, vyhlásil šéf nemeckej centrálnej banky Deutsche Bundesbank Jens Weidmann.
Význam eura ako globálnej rezervnej meny vlani klesol
SITA - 16. 7. 2014
Spoločná mena koncom vlaňajška zodpovedala za 24,4 % globálnych devízových rezerv, čo po očistení o kurzové vplyvy znamenalo pokles o 0,9 percentuálneho bodu
Kurz eura oslabil a pohybuje sa hlboko pod hranicou 1,36 USD/EUR
TASR - 16. 7. 2014
Spoločná európska mena dnes pokračovala v oslabovaní. Informovala o tom agentúra DPA. Euro sa dnes ráno predávalo po 1,3558 USD.
ECB má už hlavu pod katovou sekerou, snaží sa zachrániť ako vie
- 16. 7. 2014 - Názory čitateľov (13)
Európska centrálna banka nedávno zaviedla negatívne úrokové sadzby a pripravuje formu kvantitatívneho uvoľňovania, aby mohla nakúpiť firemné a vládne dlhopisy. Prečo by sa mala ECB pokúšať nútiť banky k zlým úverom, ak zvážime, že politika kvantitatívneho uvoľňovania skončila totálnym zlyhaním s jasnými neúmyselnými dôsledkami v USA a Japonsku?
Úrokové sadzby ECB sú pre Nemecko príliš nízke
Forexpro.sk - 15. 7. 2014
Európska centrálna banka by mala sprísniť politiku, akonáhle to bude možné a jej úrokové sadzby sú pre Nemecko príliš nízke.
Novým riaditeľom handlovskej nemocnice je Miloš Mladý
SITA - 14. 7. 2014
V spoločnosti nie je nováčikom, niekoľko rokov mal na starosti projekty zdravotníckych zariadení, ktoré patria do skupiny Unipharma.
Šok pre Nemecko: Merkelová údajne odstúpi a zamieri do medzinárodnej politiky
- 14. 7. 2014 - Názory čitateľov (5)
Nemecká kancelárka Angela Merkelová plánuje, že nedokončí plné funkčné obdobie a pred voľbami v roku 2017 sa dobrovoľne vzdá úradu. Urobila by tak ako prvá šéfka nemeckej spolkovej vlády od roku 1949. V najnovšom vydaní to napísal nemecký týždenník Spiegel, ktorý sa odvoláva na niekoľko nemenovaných členov vlády a vysoko postavených činiteľov z kancelárkinej konzervatívnej únie CDU/CSU.
Opatrenia ECB nie sú všeliekom pre ekonomiku
SITA - 14. 7. 2014
Vyhlásil to člen Výkonnej rady Európskej centrálnej banky Benoit Coeuré s tým, že monetárna politika nezlepší produktivitu a dlhodobý rast
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov