Európska únia

Index ekonomickej dôvery v eurozóne v júli mierne posilnil
SITA - 30. 7. 2014
Index ekonomickej dôvery v eurozóne, ktorý zostavuje Európska komisia, posilnil v júli na 102,2 bodu z revidovanej júnovej úrovne 102,1 bodu.
Trenčanom dnes na Štúrovom námestí poradia, ako usporiť energiu
TASR - 30. 7. 2014
Poradiť ľuďom priamo na ulici, ako usporiť energie a pre koho je vhodné investovať do obnoviteľných zdrojov energie, je hlavným cieľom podujatia Slovenskej inovačnej a energetickej agentúry (SIEA), ktoré pripravila pre Trenčanov a návštevníkov mesta na dnešné popoludnie na Štúrovom námestí.
Kurz eura pokračuje v poklese, dostal sa až na 1,3405 USD/EUR
TASR - 30. 7. 2014
Spoločná európska mena pokračuje v oslabovaní. Informovala o tom agentúra DPA. Dnes ráno sa euro predávalo po 1,3405 USD, čo je o niečo menej ako v utorok (29.
Kurz eura klesol na 1,3430 USD/EUR
TASR - 29. 7. 2014
Spoločná európska mena si nedokázala udržať svoje mierne pondelkové (28. 7.) zisky. Informovala o tom agentúra DPA.
ECB podporuje výzvy Bundesbank na dohody o vyšších mzdách
SITA - 28. 7. 2014
Pre magazín Der Spiegel to v nedeľu vyhlásil predstaviteľ ECB Peter Praet. Podľa jeho slov boli dohody o nízkych mzdách potrebné v niektorých krajinách eurozóny, ktoré zasiahla kríza. V Nemecku je však podľa neho trh práce v dobrom stave.
Nemeckí profesori napadli bankovú úniu na súde
Skupina profesorov podala sťažnosť na nemecký ústavný súd a tvrdí, že banková únia nemá legálny podklad v zmluvách o Európskej únii.
Kurz eura sa pohybuje na úrovni okolo 1,3470 USD/EUR
TASR - 25. 7. 2014
Kurz spoločnej európskej meny dnes ráno stagnoval. Investori totiž čakajú na zverejnenie dôležitých makroekonomických údajov.
Hackeri napadli webovú strániu ECB, ale nezískali citlivé údaje
TASR - 24. 7. 2014
Európska centrálna banka (ECB) dnes oznámila, že jej webovú stránku napadli hackeri a ukradli niektoré e-mailové adresy a ďalšie kontakty.
ECB nesmie podľa šéfa Bundesbanky brať ohľad na finančnú situáciu štátov
Európska centrálna banka (ECB) nesmie pri budúcom rozhodovaní o nastavení menovej politiky brať žiaden ohľad na finančnú situáciu krajín eurozóny, vyhlásil šéf nemeckej centrálnej banky Deutsche Bundesbank Jens Weidmann.
Význam eura ako globálnej rezervnej meny vlani klesol
SITA - 16. 7. 2014
Spoločná mena koncom vlaňajška zodpovedala za 24,4 % globálnych devízových rezerv, čo po očistení o kurzové vplyvy znamenalo pokles o 0,9 percentuálneho bodu
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov