Európska únia

Kurz eura mierne klesol na 1,0866 USD/EUR
TASR - včera o 08:46
Spoločná európska mena odštartovala nový týždeň s miernymi stratami. Informovala o tom agentúra DPA.
Tri scenáre: Grexit nutný nie je, ponúkajú sa aj polovičné riešenia
- 28. 3. 2015 - Názory čitateľov (6)
Otázka Grexitu sa čoraz častejšie objavuje v médiách a to aj napriek, že takýto rozhodný krok asi v nastávajúcich dňoch očakávať nemožno. Po šiestich rokoch snáh Grécko zúfalo v eurozóne udržať už všetkým dochádza trpezlivosť. Navyše vláde gréckeho premiéra Tsiprasa dochádzajú peniaze.
ECB mení postoj k sťahovaniu clearingových centier do eurozóny
SITA - 27. 3. 2015
Európska centrálna banka (ECB) sa vzdala požiadavky, aby clearingové centrá, ktoré pracujú s cennými papiermi denominovanými v eurách mali sídlo v eurozóne
Cena piva o európskej ekonomike: Čakajme zdražovanie!
- 26. 3. 2015 - Názory čitateľov (2)
Európska ekonomika sa nachádza v podivuhodnej situácii. Aj keď údaje ekonomického rastu, spotreby a spotrebiteľskej dôvery v eurozóne vykazujú pozitívny vývoj, stále sa po Európe preháňa strašiak deflácie. Nezvyčajná kombinácia. Lepšiu predstavu o tom, čo sa vlastne deje, môže načrtnúť vývoj ceny piva.
Šance Grécka na dohodu s veriteľmi podľa Stournarasa stúpli
SITA - 26. 3. 2015
Uviedol v stredu to šéf gréckej centrálnej banky Jannis Stournaras. Zároveň varoval pred odchodom krajiny z eurozóny
Diaľničné poplatky v Nemecku: Zaplatíte podľa objemu a typu motora
- 25. 3. 2015 - Názory čitateľov (8)
Výška krátkodobých poplatkov za používanie nemeckých diaľnic pre osobné autá sa zrejme bude líšiť podľa ekologickej náročnosti automobilu. Podľa denníka Handelsblatt sa na tom v noci na utorok dohodli vládne strany. Doterajší návrh počítal s pevnou výškou krátkodobých poplatkov, to ale kritizovala Európska komisia, pretože v prípade áut s malým motorom by tento poplatok bol neúmerne vysoký v porovnaní s ročným.
Grécke banky nemajú zvyšovať objem gréckeho dlhu v držbe
SITA - 25. 3. 2015
Európska centrálna banka (ECB) žiada grécke bánk, aby nezvyšovali objem gréckych vládnych cenných papierov vo svojej držbe, čo sa týka aj pokladničných poukážok.
Chápadlá chobotnice dosiahli na starý kontinent: Prečo má v Európe čínsky kapitál zelenú?
- 25. 3. 2015 - Názory čitateľov (8)
Firmy v Európskej únii sú pre čínskych investorov silným magnetom. Ich ciele sa posúvajú čoraz vyššie. Stačí sa pozrieť na posledné dva príklady, keď prejavili záujem o súbor objektov na berlínskom Potsdamer Platz, či o talianskeho výrobcu pneumatík Pirelli. Z nejakého nepochopiteľného dôvodu sa Európa domnieva, že čínski investori, ktorí neraz zastupujúci štátne záujmy, sú o niečo prijateľnejší, než povedzme, tí ruskí.
Aktivita súkromného sektora eurozóny v marci vzrástla
TASR - 24. 3. 2015
Aktivita súkromného sektora eurozóny v marci vzrástla viac, ako odborníci očakávali. Hodnota príslušného indexu dosiahla najvyššiu úroveň takmer za štyri roky.
Grécko a Nemecko: Všetci len rozprávajú, ale nikto nekoná
- 24. 3. 2015
V pondelok sa Alexis Tsipras a Angela Merkelová v Berlíne stretli, aby diskutovali o tom, ako sa Atény dokážu vyhnúť pádu do defaultu. Ale ekonómovia aj po tejto schôdzke zostávajú skeptickí, pýtajú sa ako dlho bude trvať, kým Grécko pristúpi ku konkrétnym reformám.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov