Európska únia

Základný účet zadarmo: Dokážeme vďaka nemu usporiť na poplatkoch?
- 19. 4. 2014 - Názory čitateľov (7)
Ktokoľvek si už môže otvoriť bankový účet so základnými službami ak sa legálne zdržiava v EÚ. Netreba mať ani štátnu príslušnosť či trvalé bydlisko. Hovorí o tom zákon nedávno prijatý Európskym parlamentom. Bankové sadzby a podmienky by mali byť transparentné a porovnateľné s inými produktmi, takže zákazníci môžu jednoducho zmeniť svoj ​​účet a prejsť tak k poskytovateľovi lepšej služby.
Prečo je deflačná špirála najväčším postrachom centrálnych bankárov
- 19. 4. 2014 - Názory čitateľov (1)
Za defláciou je treba vidieť aj pokles cien, nie len samotné zníženie tempa inflácie, ktoré je nazývané dezinfláciou. Strach z deflácie bol hlavným dôvodom toho, že Fed začal s prvým programom kvantitatívneho uvoľňovania. Tento strach pramení z troch hlavných oblastí.
Otázka nemeckého vodcovstva
- 18. 4. 2014 - Názory čitateľov (3)
Mnohí v krízou postihnutých krajinách eurozóny sa sťažujú, že prameňom ich utrpenia je rigidný režim ekonomického sprísňovania. Okrem iného znižovanie miezd a dôchodkov, zvyšovanie daní a prudko rastúca nezamestnanosť, to všetko im vnucuje Nemecko. Nepriateľstvo voči Nemecku dosiahlo úroveň, akú sme v Európe nezažili od konca druhej svetovej vojny.
Brusel zlikvidoval americký startup: Za car-sharing cez Uber hrozí pokuta 10 tisíc eur
- 17. 4. 2014 - Názory čitateľov (3)
Konkurencii sa nepáčila car - sharingová služba UberPOP. Tá premení na taxikára v podstate kohokoľvek. Stačí prejsť testom, mať aspoň tri roky vodičák a vlastniť auto. Minimálna cena za jednu jazdu - 4 eurá.
Čo nastane po rozdelení Ukrajiny podľa JP Morgan
- 16. 4. 2014 - Názory čitateľov (2)
Z pohľadu trhov by šlo o veľmi negatívny scenár ak by sa niekoľko regiónov východnej Ukrajiny odtrhlo, pretože predstavujú významnú ekonomickú váhu, myslia si analytici JP Morgan v Londýne Podľa nich by schôdzka ohlásená na štvrtok mohla v rusko-ukrajinskej kríze priniesť posun, no nedávny rozhovor Putina s Obamom to nedokazuje.
Ďalšie klinec do rakvy legendy: Vo Francúzsku zatvoria továreň na Gauloises
- 16. 4. 2014 - Názory čitateľov (2)
Nepríjemný úder zasadila fajčiarskej legende britská tabaková spoločnosť Imperial Tobacco, ktorá mieni zatvoriť najväčšiu továreň na výrobu cigariet Gauloises vo francúzskom Nantes. Úsporným opatreniam v súvislosti s klesajúcim predajom v Európe padne za obeť aj jeden závod na výrobu cigariet v Británii.
Plynovod South Stream by mohol viesť cez Turecko
SITA - 16. 4. 2014
Vláda v Ankare zváži prípadnú žiadosť Moskvy o povolenie viesť plynovod South Stream cez územie Turecka, uviedol turecký minister energetiky Taner Yildiz
Všetky výrobky predávané v EÚ budú mať povinne označenie pôvodu
- 16. 4. 2014 - Názory čitateľov (1)
Na všetkých výrobkoch predávaných v krajinách Európskej únie s výnimkou potravín a liekov by mala byť povinne označená krajina pôvodu. Zhodli sa na tom poslanci Európskeho parlamentu. V rámci hlasovania parlament tiež odsúhlasil návrh prísnejších postihov pre firmy predávajúce potenciálne nebezpečné produkty.
Euro mierne posilnilo, predáva sa po 1,3831 USD
TASR - 16. 4. 2014
Kurz spoločnej meny dnes ráno mierne vzrástol. Trh dnes očakáva zverejnenie dôležitých makroekonomických údajov z USA.
Priemerná mzda na Slovensku je 3,4 krát nižšia ako priemer EÚ
- 16. 4. 2014 - Názory čitateľov (7)
O tom, že na Slovensku sú platy nižšie ako v mnohých európskych ekonomikách, vedia všetci. Nižšie mzdy ako priemerní Slováci majú už len v siedmich krajinách Európskej únie. Priemerný Slovák musí pracovať viac ako tri mesiace, aby zarobil toľko, čo priemerný Európan zarobí za mesiac.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov