Európska únia

Nebyť v EÚ sa oplatí
- včera o 10:29 - Názory čitateľov (8)
Z európskeho rozpočtu sa vlani nečlenským krajinám vyplatilo 9,8 miliárd eur, ich platby do EÚ však predstavovali len 4,3 miliardy eur.
Kurz eura stagnuje na 1,0579 USD/EUR
TASR - 24. 2. 2017
Kurz spoločnej európskej meny na konci týždňa stagnuje. Euro sa dnes ráno predávalo po 1,0579 USD, teda takmer pri rovnakom kurze ako vo štvrtok (23.
Kto skôr: Nezhody Bruselu a ECB o tom, ako zachrániť najstaršiu banku na svete
- 23. 2. 2017 - Názory čitateľov (6)
O problémovej Banca Monte dei Paschi di Siena, najstaršej nepretržite fungujúcej banke na svete, nie je od konca minulého roka príliš počuť. Denník The Financial Times prišiel s tvrdením, že plán na rekapitalizáciu banky sa zadrháva, lebo sa Európska komisia nedokáže dohodnúť s Európskou centrálnou bankou na postupe ohľadom schvaľovania štátnej pomoci.
JPMorgan: Ak Le Penová vyhrá francúzske voľby, nemecké akcie pôjdu hore
- 22. 2. 2017 - Názory čitateľov (2)
Nemecké akcie by mohli predstavovať bezpečný prístav v rámci eurozóny uprostred nadchádzajúcej politickej neistoty. Dokonca by mohli výraznejšie posilniť, ak by sa podarilo zvíťaziť antiimigračnej krajne pravicovej francúzskej prezidentskej kandidátke, Marine Le Penovej v májových voľbách. Myslí si to tím stratégov JPMorgan.
Prebytok bežného účtu eurozóny v roku 2016 vzrástol
TASR - 17. 2. 2017
Prebytok bežného účtu platobnej bilancie eurozóny zaznamenal na záver minulého roka pokles, za celý rok 2016 ale vzrástol oproti predchádzajúcemu roku o vyše 45 miliárd eur.
ECB zvýšila vlani zisk medziročne o viac ako 10 %
SITA - 17. 2. 2017
Pod rast sa podpísali vyššie úrokové výnosy z portfólia programu nákupu aktív a portfólia v amerických dolároch.
Plošný zákaz nebezpečnej látky môže spôsobiť zdraženie nepremokavého oblečenia
- 17. 2. 2017 - Názory čitateľov (4)
Európska únia sa rozhodla zakázať priemyselné použitie perfluorokarbónov, látok, ktoré majú unikátnu vlastnosť. Správajú sa ako membrána, neprepúšťajú vodu dovnútra. V praxi to znamená, že mnoho firiem vyrábajúcich nepremokavé oblečenie a topánky bude musieť prejsť na inú alternatívu. V Európe tak skončí napríklad technológia typu Gore-Tex.
Europarlament schválil CETA: Obchod EÚ s Kanadou vzrastie až o pätinu
- 16. 2. 2017
Európsky parlament v stredu schválil obchodnú dohodu medzi Európskou úniou a Kanadou známu pod skratkou CETA. Zmluvu, ktorá uľahčuje obchod a investície, podporila väčšina poslancov najsilnejších klubov ľudovcov a socialistov. Platiť začne po ratifikácii národnými parlamentmi.
Kurz eura mierne vzrástol na 1,0619 USD/EUR
TASR - 16. 2. 2017
Kurz spoločnej európskej meny nadviazal na stredajšie (15. 2.) zotavovanie a mierne vzrástol. Euro sa dnes ráno predávalo po 1,0619 USD, čo bolo o niečo viac, než v stredu večer.
Musíme pomôcť Taliansku, inak bude zle
- 16. 2. 2017 - Názory čitateľov (16)
Taliansko chudobnie a to by mohlo viesť k vážnej politickej kríze. Ak by sa v tejto krajine dostala k moci nejaká protieurópska strana či hnutie, mohlo by dokonca dôjsť k odchodu z eurozóny.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov