Európska únia

ECB ponúkla bankám nové lacné peniaze
SITA - 15:31
Záujem o lacné peniaze bol oveľa slabší, než sa čakalo, keď banky z programu TLTRO čerpali iba 82,6 mld. eur z ponuky v celkovom objeme 400 mld. eur
Veľké sklamanie: Banky nemajú záujem o úvery z ECB
- 15:10
Centrálna banka eurozóny ponúkla v novom úverovom programe pôžičky v celkovej hodnote 400 miliárd eur. Banky si v prvej časti ale nepožičal ani 100 miliárd a analytici to považujú za veľké sklamanie. Program má pokračovať v decembri.
Prvá ponuka lacných úverov od ECB nesplnila očakávania
TASR - 14:01
Európska centrálna banka (ECB) dnes oznámila, že banky v eurozóne si v rámci prvej cielenej dlhodobej nefinančnej operácie (TLTRO), ktorá má posilniť ich likviditu, požičali menej peňazí, ako sa očakávalo.
Škóti: Odtrhnime sa a budeme bohatí vďaka rope a whisky
- 10:48
Dnes je pre Škótsko veľký deň, rozhoduje sa o svojej budúcnosti. Tí čo povedia áno odtrhnutiu a nezávislosti ani nepripúšťajú, že by sa im v novom štáte mohlo dariť zle. Spoliehajú sa na vývoz ropy, lososov alebo pravej škótskej whisky. Podľa expertov to však nebude výhra, ak by škótska ekonomika zostala úplne závislá na exporte a výrazne by do nej zasiahla cena ropy.
Mapa zásob: Komu by v Európe chýbal plyn z Ruska najskôr?
- včera o 11:43 - Názory čitateľov (6)
Nemecká štúdia na základe simulácie činnosti európskych plynovodov, kapacít zásobníkov a zariadení naviazaných na skvapalnený plyn (LNG) skúma, čo by sa stalo pri výpadku dodávok z Ruska po dobu 1, 3, 6 a 9 mesiacov.
Rozhodnutie súdu: Uber môže v Nemecku opäť fungovať
- včera o 10:14
Vozidlá alternatívnej taxislužby Uber môžu v Nemecku ďalej jazdiť, informuje o tom server denníka Frankfurter Allgemeine Zeitung. Súd vo Frankfurte nad Mohanom totiž zrušil predbežné opatrenie, ktoré činnosť americkej spoločnosti v krajine zakazovalo.
A. Hlina chce, aby ľudia vedeli viac o pôvode peňazí z eurofondov
TASR - včera o 10:01
Občania Slovenskej republiky musia vedieť, že na eurofondy sa skladajú všetci Európania zo svojich daní, teda aj oni sami.
V Poľsku je o 20 % lacnejšie ako u nás, s Českom sme na tom rovnako
- 16. 9. 2014 - Názory čitateľov (5)
„Všetko je drahé a bude ešte drahšie“, znie z úst mnohých Slovákov. Podľa štatistík sú však ceny tovarov a služieb na Slovensku v porovnaní s európskym priemerom nižšie až o 29 %. Na druhej strane ale priemerná mzda na Slovensku dosahuje len približne tretinu európskeho priemeru. Frflanie na cenovky v obchodoch tak nie je celkom neoprávnené. A to ani v porovnaní s okolitými krajinami.
Záruky ECB vytvorili časovanú bombu: Prasknutie dlhopisovej bubliny bude mať nevídané následky
- 16. 9. 2014 - Názory čitateľov (16)
Centrálne banky pripravili pôdu pre scenár, vedľa ktorého bude bankrot Lehman Brothers vyzerať ako nevinný vtip
ECB sa neobáva roztočenia deflačnej špirály v eurozóne
TASR - 13. 9. 2014
Európska centrálna banka (ECB) sa neobáva deflačnej špirály v eurozóne. Dnes to povedal člen Rady guvernérov ECB Jens Weidmann.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov