Európska únia

Zvýšené riziko v Taliansku: ECB sa chystá rozšíriť svoj nákupný program do budúceho septembra
Pre Maria Draghiho nemohlo prísť načasovanie talianskeho referenda a jeho výsledok v horšom čase, len niekoľko dní pred natoľko dôležitým decembrovým zasadnutím Európskej centrálnej banky, na ktorom má odhaliť budúcnosť programu nákupov.
Nová rana pre úniu: Talianske NIE vychyľuje barometer "protisystémových" nálad v Európe
- 5. 12. 2016 - Názory čitateľov (4)
Taliani v celonárodnom referende odmietli reformu ústavy navrhovanú premiérom Matteo Renzim. Podľa odhadov zverejnených tesne po polnoci viedli odporcovia reforiem s 59% hlasov, informovala televízia RAI News. Účasť dosiahla takmer 70 percent. Renzi po polnoci oznámil, že rezignuje.
Dlhodobá nezamestnanosť láme rekordy: Frustrovaní Európania vinia úniu
- 5. 12. 2016 - Názory čitateľov (13)
V USA sa obávajú dlhodobej nezamestnanosti, ale v porovnaní s tým, čo máme tu v Európe, sú ich problémy zanedbateľné. V eurozóne sa priemerná nezamestnanosť po roku 2000 drží nad 9 %. Len krátko sa pod túto úroveň dostala tesne pred Veľkou recesiou a po nej už sa drží nad 10 %.
V nedohľadne: Koniec dlhej zimy, kedy panovala hotovosť
- 4. 12. 2016 - Názory čitateľov (1)
Spoločnosť sa postupne stane úplne bezhotovostnou. Používanie bezhotovostných platieb v podobe kariet a aplikácií rastie exponenciálne, ale hotovosť, ako kráľ, ešte v ohrození nie je. Aspoň podľa novej správy Deutsche Bank.
Fed tento mesiac zrejme zvýši úrokové sadzby
TASR - 3. 12. 2016
Situácia na trhu práce v USA pokračuje v zlepšovaní, čo čoraz viac zvyšuje očakávania, že americká centrálna banka (Fed) po roku opäť zvýši úrokové sadzby.
Rozpad únie a koniec eura: Skutočne o tom môžu rozhodnúť Taliani?
- 2. 12. 2016 - Názory čitateľov (11)
Nielen investori sa psychicky pripravujú na ďalšie pomerne dôležité vyjadrenie názoru ľudu. Referendum o zmenách v talianskej ústave síce na prvý pohľad vyzerá celkom neškodne, ale podľa mnohých analytikov ide o jednu z kľúčových udalostí pre ďalší osud fungovania celej Európskej únie.
Dosť bolo mizerného života: Skutočný dôvod, prečo je obrovská šanca, že Taliani zaškrtnú "nie" v nedeľnom referende
- 1. 12. 2016 - Názory čitateľov (8)
Taliansky premiér Matteo Renzi tvrdí, že niet žiadneho ekonomického dôvodu pre jeho odstúpenie. Napriek tomu prisľúbil, že tak urobí, keď v nedeľnom referendum občania ústavné reformy odmietnu.
Kurz eura vzrástol na 1,0618 USD/EUR
TASR - 1. 12. 2016
Kurz spoločnej európskej meny opäť mierne vzrástol. Informovala o tom agentúra DPA. Euro sa dnes ráno predávalo po 1,0618 USD, teda pri o niečo vyššom kurze než v stredu (30.
Prepad ekonomiky: Rok 2017 bude rokom ekonomického nacionalizmu
- 29. 11. 2016 - Názory čitateľov (1)
Ratingová agentúra Fitch očakáva, že rok 2017 bude rokom "ekonomického nacionalizmu." Svoje varovanie pred rastúcou možnosťou obchodnej vojny medzi USA a Čínou vydala aj Deutsche Bank.
Rast objemu úverov v eurozóne sa v októbri zrýchlil
SITA - 28. 11. 2016
Celkový objem úverov súkromnému sektoru v eurozóne v októbri medziročne vzrástol o 2,2 % po septembrovom posilnení o 2,1 %.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov