Daňová reforma

Rakúsko plánuje zvýšiť najvyššiu sadzbu milionárskej dane
TASR - 11. 3. 2015
Rakúsko sa v súčasnosti zaoberá rozsiahlou daňovou reformou. V rámci nej je čoraz pravdepodobnejšie zvýšenie maximálnej sadzby pre ľudí, ktorých príjmy sa pohybujú v rádoch miliónov eur. Informoval o tom denník Die Presse.
Kažimír: Spotrebné dane z palív znižovať nebudeme!
Daňová politika nemôže byť podľa ministra financií Petra Kažimíra nástrojom na elimináciu nákupnej turistiky kompenzáciou pohybov suverénnych mien okolitých krajín, ktoré nie sú členmi eurozóny.
Sieť chce rodinám s deťmi pridať ročne 500 eur
SITA - 24. 11. 2014 - Názory čitateľov (3)
Strana Radoslava Procházku navrhuje zvýšiť daňový bonus na každé dieťa o 120 eur, zvýšiť by sa mal aj nezdaniteľný základ dane každého dospelého, a to o 680 eur
Nezamestnanosť v eurozóne je neúnosne vysoká
TASR - 12. 11. 2014 - Názory čitateľov (1)
Nezamestnanosť v krajinách eurozóny je neúnosne vysoká a pri boji s krízou je potrebné prehĺbenie hospodárskej a politickej spolupráce.
Coeuré a Asmussen vyzvali Nemecko, aby znížilo dane zo mzdy
TASR - 19. 9. 2014
Benoît Coeuré, člen predstavenstva Európskej centrálnej banky (ECB), a Jörg Asmussen, štátny tajomník nemeckého ministerstva práce, spoločne vyzvali vládu v Berlíne, aby znížila dane zo mzdy a podporila investície, ktoré by viedli k oživeniu hospodárstva celej eurozóny.
Talianska ekonomika bude podľa premiéra stagnovať
SITA - 10. 9. 2014
Taliansky premiér Matteo Renzi očakáva v tomto roku približne nulový hospodársky rast, pričom predchádzajúca vládna prognóza počíta s rastom vo výške 0,8 %.
Grécky premiér očakáva v 3. kvartáli rast ekonomiky, sľubuje zníženie daní
TASR - 7. 9. 2014
Grécka ekonomika by v 3. kvartáli mala zaznamenať rast a "aj keď dlh je stále vysoký, v blízkej budúcnosti sa dostane na udržateľnú úroveň".
Ukrajinský premiér Jaceňuk predstavil daňovú reformu
Plán daňovej reformy obsahuje zmeny v dani z príjmov. Reforma počíta s vyššími daňovými sadzbami a taktiež s daňovou triedou pre ľudí s vyšším príjmom.
Nižšie dane na benzín a naftu v ČR napokon nebudú
SITA - 25. 7. 2014
Rozhodol o tom v piatok na druhý pokus český parlament. Nižšie spotrebné dane na naftu a benzín tak napokon nebudú napriek tomu, že v stredu tento návrh prešiel
Svetová banka prognózuje Chorvátsku šiesty rok recesie
SITA - 3. 7. 2014
Chorvátsku ekonomiku brzdí chýbajúca vôľa k reformám a politika vlády, ktorá preferuje verejný sektor na úkor súkromného podnikania, tvrdí predstaviteľ Svetovej banky.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov