Daňová reforma

Francúzsko sľubuje zníženie daní z príjmov
SITA - 26. 8. 2015
Minister financií Michel Sapin vyhlásil, že zdanenie pracovných príjmov je to, čo občanov krajiny v posledných rokoch poškodzuje najviac
Peniaze z otvorenia 2. piliera by mali ísť na zníženie dlhu
Peniaze z otvorenia druhého dôchodkového piliera by mali ísť na zníženie dlhu alebo daní. Nemali by sa minúť na predvolebné sociálne balíčky.
Poľsko plánuje zníženie DPH, daň z príjmu sa nebude platiť do veku 30 rokov
SITA - 8. 7. 2015
Denník Gazeta Wyborcza uviedol, že vláda chce znížiť daň z pridanej hodnoty z 23 % na 22 % od roku 2016. Zároveň chce prijať výnimku, podľa ktorej by daň z príjmu neplatili ľudia vo veku do 30 rokov.
Francúzska reforma dane z príjmov má platiť od roku 2018
SITA - 17. 6. 2015
Podľa agentúry Reuters Francúzi mesačné zrážky dane z príjmov uvítajú.
Znížiť DPH je podľa SaS populizmus, lepšia je rovná daň
Liberáli považujú znižovanie cien základných potravín cez nižšiu sadzbu DPH, ako to údajne zvažuje Smer-SD v rámci druhého sociálneho balíčka, za populizmus. Slovensku by podľa SaS viac prospel návrat k rovnej dani a zníženie jej sadzby.
Rakúsko plánuje zvýšiť najvyššiu sadzbu milionárskej dane
TASR - 11. 3. 2015
Rakúsko sa v súčasnosti zaoberá rozsiahlou daňovou reformou. V rámci nej je čoraz pravdepodobnejšie zvýšenie maximálnej sadzby pre ľudí, ktorých príjmy sa pohybujú v rádoch miliónov eur. Informoval o tom denník Die Presse.
Kažimír: Spotrebné dane z palív znižovať nebudeme!
Daňová politika nemôže byť podľa ministra financií Petra Kažimíra nástrojom na elimináciu nákupnej turistiky kompenzáciou pohybov suverénnych mien okolitých krajín, ktoré nie sú členmi eurozóny.
Sieť chce rodinám s deťmi pridať ročne 500 eur
SITA - 24. 11. 2014 - Názory čitateľov (3)
Strana Radoslava Procházku navrhuje zvýšiť daňový bonus na každé dieťa o 120 eur, zvýšiť by sa mal aj nezdaniteľný základ dane každého dospelého, a to o 680 eur
Nezamestnanosť v eurozóne je neúnosne vysoká
TASR - 12. 11. 2014 - Názory čitateľov (1)
Nezamestnanosť v krajinách eurozóny je neúnosne vysoká a pri boji s krízou je potrebné prehĺbenie hospodárskej a politickej spolupráce.
Coeuré a Asmussen vyzvali Nemecko, aby znížilo dane zo mzdy
TASR - 19. 9. 2014
Benoît Coeuré, člen predstavenstva Európskej centrálnej banky (ECB), a Jörg Asmussen, štátny tajomník nemeckého ministerstva práce, spoločne vyzvali vládu v Berlíne, aby znížila dane zo mzdy a podporila investície, ktoré by viedli k oživeniu hospodárstva celej eurozóny.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov