Daňová reforma

Sieť chce rodinám s deťmi pridať ročne 500 eur
SITA - 24. 11. 2014 - Názory čitateľov (3)
Strana Radoslava Procházku navrhuje zvýšiť daňový bonus na každé dieťa o 120 eur, zvýšiť by sa mal aj nezdaniteľný základ dane každého dospelého, a to o 680 eur
Nezamestnanosť v eurozóne je neúnosne vysoká
TASR - 12. 11. 2014 - Názory čitateľov (1)
Nezamestnanosť v krajinách eurozóny je neúnosne vysoká a pri boji s krízou je potrebné prehĺbenie hospodárskej a politickej spolupráce.
Coeuré a Asmussen vyzvali Nemecko, aby znížilo dane zo mzdy
TASR - 19. 9. 2014
Benoît Coeuré, člen predstavenstva Európskej centrálnej banky (ECB), a Jörg Asmussen, štátny tajomník nemeckého ministerstva práce, spoločne vyzvali vládu v Berlíne, aby znížila dane zo mzdy a podporila investície, ktoré by viedli k oživeniu hospodárstva celej eurozóny.
Talianska ekonomika bude podľa premiéra stagnovať
SITA - 10. 9. 2014
Taliansky premiér Matteo Renzi očakáva v tomto roku približne nulový hospodársky rast, pričom predchádzajúca vládna prognóza počíta s rastom vo výške 0,8 %.
Grécky premiér očakáva v 3. kvartáli rast ekonomiky, sľubuje zníženie daní
TASR - 7. 9. 2014
Grécka ekonomika by v 3. kvartáli mala zaznamenať rast a "aj keď dlh je stále vysoký, v blízkej budúcnosti sa dostane na udržateľnú úroveň".
Ukrajinský premiér Jaceňuk predstavil daňovú reformu
Plán daňovej reformy obsahuje zmeny v dani z príjmov. Reforma počíta s vyššími daňovými sadzbami a taktiež s daňovou triedou pre ľudí s vyšším príjmom.
Nižšie dane na benzín a naftu v ČR napokon nebudú
SITA - 25. 7. 2014
Rozhodol o tom v piatok na druhý pokus český parlament. Nižšie spotrebné dane na naftu a benzín tak napokon nebudú napriek tomu, že v stredu tento návrh prešiel
Svetová banka prognózuje Chorvátsku šiesty rok recesie
SITA - 3. 7. 2014
Chorvátsku ekonomiku brzdí chýbajúca vôľa k reformám a politika vlády, ktorá preferuje verejný sektor na úkor súkromného podnikania, tvrdí predstaviteľ Svetovej banky.
Španielska daňová reforma môže ohroziť rating krajiny
SITA - 26. 6. 2014
Vláda reforma, ktorá má stimulovať výdavky a rast, podľa medzinárodnej ratingovej agentúry v nedostatočnej miere prihliada na odporúčania expertov
Sadzba dane pre firmy v Japonsku by mala klesnúť pod 30 %
SITA - 12. 6. 2014
Japonsko by daň pre firmy malo znižovať postupne vo viacerých krokoch
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov