Daňová reforma

Rast francúzskej ekonomiky by mohol tento rok prekonať 1 %
TASR - 7. 9. 2015
Francúzska ekonomika sa zotavuje a mohla by prekonať 1-% rast, ktorý je oficiálnym odhadom francúzskej vlády pre tento rok.
Francúzsko bude znižovať dane
SITA - 7. 9. 2015
Francúzsky prezident Francois Hollande plánuje v rámci budúcoročného štátneho rozpočtu daňové úľavy v celkovom objeme zhruba 2 mld. eur, dopad majú mať na 8 mil. domácností.
V Rumunsku schválili zníženie DPH na 20 %
SITA - 3. 9. 2015
Zníženie DPH z 24 % na 20 % spolu so zvýšením miezd lekárov a nemocničného personálu má podľa odhadov v roku 2016 viesť k rozpočtovému deficitu takmer 2 % HDP.
Francúzsko sľubuje zníženie daní z príjmov
SITA - 26. 8. 2015
Minister financií Michel Sapin vyhlásil, že zdanenie pracovných príjmov je to, čo občanov krajiny v posledných rokoch poškodzuje najviac
Peniaze z otvorenia 2. piliera by mali ísť na zníženie dlhu
Peniaze z otvorenia druhého dôchodkového piliera by mali ísť na zníženie dlhu alebo daní. Nemali by sa minúť na predvolebné sociálne balíčky.
Poľsko plánuje zníženie DPH, daň z príjmu sa nebude platiť do veku 30 rokov
SITA - 8. 7. 2015
Denník Gazeta Wyborcza uviedol, že vláda chce znížiť daň z pridanej hodnoty z 23 % na 22 % od roku 2016. Zároveň chce prijať výnimku, podľa ktorej by daň z príjmu neplatili ľudia vo veku do 30 rokov.
Francúzska reforma dane z príjmov má platiť od roku 2018
SITA - 17. 6. 2015
Podľa agentúry Reuters Francúzi mesačné zrážky dane z príjmov uvítajú.
Znížiť DPH je podľa SaS populizmus, lepšia je rovná daň
Liberáli považujú znižovanie cien základných potravín cez nižšiu sadzbu DPH, ako to údajne zvažuje Smer-SD v rámci druhého sociálneho balíčka, za populizmus. Slovensku by podľa SaS viac prospel návrat k rovnej dani a zníženie jej sadzby.
Rakúsko plánuje zvýšiť najvyššiu sadzbu milionárskej dane
TASR - 11. 3. 2015
Rakúsko sa v súčasnosti zaoberá rozsiahlou daňovou reformou. V rámci nej je čoraz pravdepodobnejšie zvýšenie maximálnej sadzby pre ľudí, ktorých príjmy sa pohybujú v rádoch miliónov eur. Informoval o tom denník Die Presse.
Kažimír: Spotrebné dane z palív znižovať nebudeme!
Daňová politika nemôže byť podľa ministra financií Petra Kažimíra nástrojom na elimináciu nákupnej turistiky kompenzáciou pohybov suverénnych mien okolitých krajín, ktoré nie sú členmi eurozóny.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov