Finančná kríza

Miera nezamestnanosti v Grécku v novembri mierne klesla
TASR - 13:46
Miera nezamestnanosti v Grécku po októbrovej stagnácii v novembri mierne klesla. Vyplýva to z údajov Helénskeho štatistického úradu, ktoré dnes zverejnila agentúra RTTNews.
Nezamestnanosť v Grécku mierne klesla
SITA - 12:16
V porovnaní s priemerom eurozóny, kde miera nezamestnanosti v decembri v priemere dosiahla 10,4 %, je však nezamestnanosť v Grécku naďalej viac ako dvojnásobná.
Situácia v SR bola vlani historicky najmenej negatívna
Avšak v európskom porovnaní obstálo Slovensko nelichotivo, skončilo totiž medzi poslednými krajinami v rebríčku krajín EÚ.
Zmena kurzu politiky amerického Fedu je nepravdepodobná
SITA - 08:16
Americkým zákonodarcom to povedala šéfka Fedu Janet Yellenová. Americká centrálna banka by mala pokračovať v "postupnom" zvyšovaní úrokových sadzieb
Moskva sa neprestáva snažiť: Opäť nový plán pre záchranu hospodárstva
Ohrozené sú dôchodky aj vojenské výdavky. Rusko predstavuje jeden plán za druhým na zmiernenie dopadu krízy v krajine. Jeden z posledných navrhuje tri alternatívy.
Kto za tým všetkým stojí: Päť (konšpiračných) teórií o tom, prečo ceny ropy klesajú tak hlboko
Pamätáte si, kedy sme tu mali naposledy takýto prudký prepad cien ropy? Pod 30 dolárov za barel sa dostala v časoch, keď Ben Affleck a Jennifer Lopez tvorili pár a Saddám Husajn sa práve dostal do zajatia amerických vojakov v Iraku. V decembri roku 2003 sa svet, podobne ako je tomu dnes, topil v rope. Aj vtedy kartel OPEC zvýšil produkciu, hoci celosvetový dopyt spomaľoval a výsledkom bol ďalší pokles cien.
Pokles akcií a problémy Deutsche Bank spolkovú vládu neznepokujujú
TASR - včera o 15:46
Prudký pokles burzových akciových indexov a problémy Deutsche Bank, najväčšej nemeckej komerčnej banky, spolkovú vládu v Berlíne neznepokojujú.
Slovensko vedie vo využívaní inkasných služieb od externých firiem
TASR - včera o 14:31
Zákazníci v Európe siahajú v oblasti manažmentu pohľadávok čoraz častejšie po spolupráci s externou firmou.
Marc Faber: Ja osobne by som peniaze Saudskej Arábii nepožičal
- včera o 00:48 - Názory čitateľov (2)
Saudská Arábia má stále peniaze, ale v prípade, že cena ropy zostane ďalšie tri roky rovnaká, krajina v podstate zbankrotuje. Súdim, že celý Stredný východ sa vráti tam, odkiaľ prišiel - do púšte. To sú slová Marca Fabera, ktorý sa nedávno o rope vyjadril pre Daily Reckoning.
EK predstaví balík opatrení o bezpečnosti energetických dodávok pre EÚ
Európska komisia (EK) na budúci týždeň v utorok (16. 2.) predstaví tzv. zimný balíček o bezpečnosti energetických dodávok pre EÚ.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov