Finančná kríza

Putin podporuje tvrdé opatrenia ruskej centrálnej banky a zvýšil jej nezávislosť
TASR - včera o 13:31 - Názory čitateľov (2)
Vzhľadom na zhoršovanie sa hospodárskej situácie Ruska v dôsledku sankcií a klesajúcich cien ropy prezident Vladimir Putin povolil centrálnej banke výrazne zvýšiť úrokové sadzby a uvoľniť výmenný kurz rubľa.
Pôvod aféry LuxLeaks: Možno úpadok morálky Západu
- včera o 05:18 - Názory čitateľov (3)
Firmy, ktorých sa kauza týka, zdanili v Luxemburgu niekoľko sto miliárd dolárov, čím ušetrili mnoho miliárd na daniach v krajinách, kde v skutočnosti podnikajú. Hľadanie odpovede na otázku, čo sa deje v daňových rajoch, ide proti záujmom globálnych a demokraticky nekontrolovateľných finančných konglomerátov prepojených s vládnucimi elitami.
Tri zaujímavé grafy ako sa u nás za rok zmenilo daňové zaťaženie: Platíme viac než Česi aj Maďari
- 22. 11. 2014 - Názory čitateľov (15)
Celková daňová záťaž pre firmy a podnikateľov je na Slovensku 48,6 %. Krajina s najpriateľskejšou daňovou klímou v našom regióne je Chorvátsko, kde je celkové zaťaženie 18,8 %. Vyplýva to zo správy "Platenie daní 2015" vypracovanej účtovnou a poradenskou firmou PwC a Svetovou bankou.
Čínske COSCO mení grécky prístav Pireus výrazne k lepšiemu
TASR - 21. 11. 2014
Keď pred piatimi rokmi čínska, štátom kontrolovaná spoločnosť China Overseas Shipping Group Co (COSCO) prevzala grécky prístav Pireus, jeho zamestnanci prijali zmenu majiteľa 1,5 mesačným štrajkom.
Rusko by chcelo vybudovať novú rýchlostnú železničnú trať do Pekingu
TASR - 21. 11. 2014 - Názory čitateľov (2)
Rusko by chcelo vybudovať novú rýchlostnú železničnú trať do Pekingu. Moskva sa usiluje ešte viac posilniť svoje väzby s druhou najväčšou ekonomikou sveta po úspechu s podpisom dohody o dodávkach plynu do Číny, ktoré prekročia aj jeho vývoz do Európy.
Priemerná hodinová mzda v Taliansku v októbri vzrástla
TASR - 21. 11. 2014 - Názory čitateľov (1)
Priemerná hodinová mzda v Taliansku, ktoré zápasí s recesiou, v októbri vzrástla, a to v dôsledku zvýšenia platov v súkromnom sektore.
Nízke ceny ropy majú pozitívny vplyv na nemeckú ekonomiku
TASR - 21. 11. 2014
Prudko klesajúce ceny energií začínajú podľa expertov výrazne podporovať nemeckú ekonomiku. Firmy a spotrebitelia môžu na budúci rok celkovo ušetriť asi 35 miliárd eur, vyplýva z analýzy banky UniCredit.
Veritelia Grécka nesúhlasia s rozpočtovou prognózou vlády
SITA - 21. 11. 2014
Grécko má spory s veriteľmi v súvislosti s cieľovým deficitom, ktorý by mal podľa odhadov vlády dosiahnuť v budúcom roku 0,2 % HDP. Veritelia vyzývajú Grécko, aby prijalo dodatočné opatrenia na zabezpečenie dosiahnutia cieľa.
Rusko uvažuje o znížení ťažby ropy, aby podporilo ceny
SITA - 21. 11. 2014
Ruský minister energetiky Alexander Novak uviedol, že o otázke zníženia produkcie vláda diskutuje, ale dodal, že krajina nemá dostatok technológií umožňujúcich rýchle zmeny dodávok
ECB zvýši tlak a vystupňuje svoje úsilie na pomoc ekonomike eurozóny
TASR - 21. 11. 2014
Európska centrálna banka (ECB) je ochotná ešte zvýšiť tlak a vystupňovať svoje úsilie na podporu hospodárstva eurozóny.
Kasparov prirovnal Putina k Hitlerovi, Západ ho má hneď zastaviť
- 21. 11. 2014 - Názory čitateľov (26)
Ruský šachový veľmajster a politický opozičný aktivista Garri Kasparov prirovnal "diktatúru jedného muža" Vladimira Putina k vláde Adolfa Hitlera. Na medzinárodnom bezpečnostnom fóre vo Varšave tiež varoval, že ak sa Západu nepodarí ruského prezidenta zastaviť teraz, cena za to môže byť neskôr vyššia.
Zvrhlo sa to: Antikampaň selfie súťaže ECB bola rýchla a brutálna
- 21. 11. 2014 - Názory čitateľov (7)
Európska centrálna banka nedávno vydala novú verziu desaťeurovej bankovky. V 18. krajinách, ktoré používajú euro, sa rozhodla podporiť vydanie novej bankovky selfie súťažou. Čo si ale skutočne o tejto mene ľudia myslia, to zverejnili na sociálnych sieťach.
Strana 1 z 9Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov