Finančná kríza

Vojenské manévre vyjdú Putina zrejme draho
- 19:50
Putinovo dobrodružstvo na Ukrajine stojí ruskú štátnu kasu nemalé prostriedky. Vyplýva to z dát, ktorá zverejnila Ruská centrálna banka, píše o nich The Wall Street Journal. Pritom premiér Dmitrij Medvedev už v Štátnej dume vyhlásil, že Rusko je schopné minimalizovať dopad všetkých sankcií, ktorým kvôli ukrajinskej kríze čelí. Dodal, že prioritou vlády je zmierniť predovšetkým ich ekonomický dopad.
Kurz eura vzrástol a pohybuje sa na úrovni okolo 1,385 USD/EUR
TASR - 18:46
Robustné ekonomické údaje a pozitívne správy z krízou zasiahnutých štátov eurozóny dnes podporili spoločnú európsku menu.
Ukrajina môže vyvážať svoj ​​tovar do EÚ bez cla, ročne ušetrí až pol miliardy eur
- 15:03
Ukrajina môže oddnes vyvážať svoj ​​tovar do Európskej únie bez cla. Úľavy platia pre všetok tovar. Ukrajinci vďaka tomu ročne ušetria až 500 miliónov eur, dvadsaťosmička chce odstránením ciel podporiť ukrajinskú ekonomiku.
Rozpočtové deficity EÚ, eurozóny aj SR vlani klesli, ale dlhy stúpli
TASR - 12:31
Vlády v eurozóne aj v celej 28-člennej európskej únii (EÚ) vlani znížili svoje rozpočtové deficity vďaka zoškrtaniu výdavkov a zotavovaniu ekonomík, ktoré im pomohlo zvýšiť rozpočtové príjmy.
Deficit verejných financií eurozóny a EÚ klesol
SITA - 12:31
Schodok verejných financií eurozóny klesol z úrovne 3,7 % hrubého domáceho produktu (HDP) v roku 2012 na 3 % HDP v roku 2013. V rámci celej EÚ sa deficit znížil z 3,9 % HDP na 3,3 % HDP.
Rusko ponúka spojencom novú spoločnú menu - altyn
Dokument o vytvorení novej únie, ktorý začiatkom apríla na svojich webových stránkach zverejnilo ruské ministerstvo pre ekonomický rozvoj, sa dotýka prakticky všetkých sfér hospodárstva. Od valutové, colné a daňové regulácie až po energetiku a priemyselnú politiku. Najväčší záujem, nielen medzi odborníkmi, vyvolali kapitoly číslo 9 a 11. Práve tie sa totiž týkajú spoločnej valutovej politiky a finančných trhov.
Nemecký súkromný sektor zrýchlil rast
SITA - 11:31
Súkromný sektor druhej najväčšej ekonomiky eurozóny Francúzska podľa údajov agentúry Markit v apríli naopak expandoval výrazne pomalším tempom než v predchádzajúcom mesiaci
Slovenské firmy pokračujú v presúvaní svojich sídiel do daňových rajov
Za 1. štvrťrok 2014 sa počet spoločností, ktoré majú vlastníka so sídlom v daňovom raji, zvýšil o 185 subjektov na 4038 firiem.
Ceny ropy sa aj dnes znižujú
TASR - 08:31
Ceny ropy sa aj dnes znižujú, ale tempo ich poklesu je zatiaľ mierne. Obchodníci totiž na jednej strane očakávajú, že zásoby komodity v USA v uplynulom týždni vzrástli.
Catalunya Banc predala problémové úvery v hodnote 1,5 mld. eur
SITA - 08:31
Španielska zoštátnená banka Catalunya Banc predala balík problémových úverov spoločnosti Aiqon Capital, nie je však známe za akú sumu
Primeranosť vlastných zdrojov bánk je na vysokej úrovni
SITA - včera o 11:01
Bankový sektor sa podľa NBS javí byť odolný aj v rámci modelového dvojročného testovania
Príbeh úspešného Taliana: Práca sa už nedá hľadať, človek si ju musí vytvoriť
- včera o 10:20 - Názory čitateľov (8)
Talianska vláda chce pomôcť mladým. Všetkým do 25 rokov sľubuje pracovné miesto alebo ďalšie vzdelávanie najneskôr štyri mesiace po skončení školy. Úrady sa tak chcú vysporiadať s ich vysokou nezamestnanosťou. Prácu nemá takmer 43 percent mladých ľudí. Tí vzdelanejší často odchádzajú do zahraničia. Existujú ale aj výnimky.
Strana 1 z 9Staršie

Dnešný vývoj CZK




Dnešný vývoj USD




Dnešný vývoj GBP





Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov