Finančná kríza

Koniec krízy v Európe: Netešme sa predčasne!
Údaje z eurozóny sú v posledných týždňoch lepšie ako očakávania analytikov. Z dlhodobejšieho hľadiska sa ale ukazuje, že hospodárstvo je stále mimoriadne slabé. Rastú obavy, že sa ekonomický vývoj v Európe čoraz viac podobá tomu v Japonsku, píše britský ekonóm, šéf Capital Economics a autor stĺpčekov v Daily Telegraph, Roger Bootle.
Vláda USA tlačí na Grécko, obáva sa negatívnych dôsledkov na svetovú ekonomiku
TASR - 00:31
Americká vláda dnes apelovala na Grécko, aby zrýchlilo tempo svojich rokovaní so zahraničnými partnermi, ako je Medzinárodný menový fond (MMF) a EÚ.
Samosprávy z troch krajín podporujú budovanie koridoru Via Carpatia
TASR - včera o 16:31 - Názory čitateľov (2)
Dohodu o spolupráci pri budovaní Via Carpatia - najkratšej cesty zo severu Európy na juh, podpísali dnes v poľskom Rzeszowe predstavitelia regionálnych samospráv Poľska, Slovenska a Maďarska v rámci medzinárodnej konferencie Via Carpatia – strategická dopravná trasa východných regiónov Európskej únie.
Medzimesačná inflácia na Slovensku je druhá najnižšia v EÚ
SITA - včera o 12:16
Na Slovensku bola marcová medzimesačná inflácia na úrovni 0,2 %, v rámci Európskej únie miernejšiu medzimesačnú infláciu evidovalo iba Švédsko, a to 0,1 %.
Sprísnenie úverových štandardov bánk ovplyvnilo prepad ekonomiky v roku 2009
Pod prepad slovenskej ekonomiky v roku 2009 sa podpísalo aj sprísnenie úverových štandardov bánk. Analytici Národnej banky Slovenska (NBS) vo svojom aktuálnom komentári vyčíslili, že tento efekt predstavoval 1,5 percentuálneho bodu (p.b.).
Ruská ekonomika sa môže vrátiť k rastu za menej ako dva roky
Ruská ekonomika, ktorá momentálne zápasí s recesiou, sa môže vrátiť k rastu za menej ako dva roky, aj keď Západ nezruší sankcie proti Moskve.
Grécko musí znovu získať dôveru trhov, hovorí Schäuble
SITA - 16. 4. 2015
Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble zároveň uviedol, že Nemecko je ochotné Grécku pomôcť.
Žiadne skoršie ukončenie QE sa konať nebude
Obchodná seansa v strede týždňa priniesla pokojný vývoj na finančných trhoch. Hlavná pozornosť sa sústredila na rozhodnutie o hlavnej úrokovej sadzbe v eurozóne a následnej tlačovej konferencii v podaní ECB .
Rozpočtový schodok Grécka vlani namiesto poklesu vzrástol
TASR - 15. 4. 2015
Rozpočtový schodok Grécka vlani namiesto poklesu vzrástol, a to na viac ako dvojnásobok očakávanej úrovne.
Akciové trhy v Európe a Japonsku klesli
SITA - 15. 4. 2015
Paneurópsky akciový index FTSEurofirst 300 klesol o 0,5 % na 1 639,80 bodu, Dow Jones posilnil o 0,33 % na 18 036,7 bodu a Nikkei klesol o 0,2 % na 19 869,76 bodu
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov