Finančná kríza

EÚ sa Svetovej obchodnej organizácii sťažuje na ruské clá
SITA - 15:31
Únia podala sťažnosť Svetovej obchodnej organizácii, že Moskva uplatňuje vyššie ako povolené clá na niekoľko druhov tovarov vrátane papiera, kartónov, palmového oleja, chladničiek a chladničiek s mrazničkami.
Grécky maloobchod v auguste rástol
SITA - 15:31
V porovnaní s rovnakým obdobím minulého roka augustové maloobchodné tržby v Grécku stúpli o 7,4 %.
Dohoda o plyne by mala zintenzívniť diskusie o tom, čo so sankciami
Pozitívny krok, aký predstavuje dohoda Ruska, Ukrajiny a Európskej únie o obnovení dodávky plynu na Ukrajinu by mal viesť k zintenzívneniu diskusií o zmysle sankcií.
Banka bývalého šéfa menového fondu krachuje, jeho partner sa zabil
- 13:44
Finančník Dominique Strauss-Kahn je opäť v problémoch. Potom, čo sa pred troma rokmi kvôli nepotvrdenému obvineniu z pokusu o znásilnenie musel vzdať kresla šéfa Medzinárodného menového fondu aj vyhliadok na kandidatúru na francúzskeho prezidenta, stojí teraz v centre aféry spreneverených miliónov a záhadnej samovraždy.
Nezamestnanosť v eurozóne zostáva na 2-ročnom minime
TASR - 12:31
Nezamestnanosť v eurozóne zostáva na takmer dvojročnom minime. Informovali o tom agentúra DPA a európsky štatistický úrad Eurostat.
Nezamestnanosť v SR sa vyvíja lepšie ako priemer EÚ
SITA - 12:31
V rámci celej Európskej únie septembrová nezamestnanosť v porovnaní s augustom stagnovala, a to na úrovni 10,1 %. Na Slovensku síce bola vyššia, ale medzimesačne klesla na 13 % z augustových 13,2 %.
Slovensku vytýka Svetová banka pomalý právny systém: Sme horší než Gréci!
Svetová banka vydala svoju aktuálnu výročnú správu "Doing Business" 29. októbra. Slovensko si v za rok 2014 pri štartovaní podnikania. Okrem zníženia doby potrebnej na registráciu chváli aj zrušenie overovania podpisov notárom za poplatok. Pri získavaní úveru sa jej páči nový zákon o ochrane osobných údajov. Má však aj výhrady.
Prepúšťanie v Slovakia Steel ovládanej J&T: Výpoveď dohodou, alebo radšej hodinová?
Miniocelárne Slovakia Steel Mills sú na pokraji krachu. Potom, čo firma prestala v auguste vyrábať a požiadala o súdnu ochranu, mala sa výroba v októbri opäť rozbehnúť. Nestalo sa a zamestnanci dostávajú výpovede. Situáciu komplikuje aj to, že Česká exportná banka nepredala pohľadávku 4,6 miliardy korún záujemcom o záchranu oceliarne.
Berlín poprel, že by sa dohodol s Gréckom na ďalšej pomoci
SITA - 09:31
Rozhovory v Berlíne "nepriniesli konkrétne výsledky"
Šok z Japonska: Centrálna banka nečakane oslabila svoju menu
- 09:31
Japonské akcie stúpli najviac za sedem rokov, kurz japonského jenu k doláru sa prepadol najnižšie od roku 2008.
ECB začne v novembri nakupovať cenné papiere typu ABS
SITA - včera o 17:31
Nákupy budú zabezpečovať spoločnosti Deutsche Bank, ING, State Street a Amundi, transakcie v rámci programu budú podliehať predchádzajúcemu schváleniu Európskou centrálnou bankou
Poľsko má priestor na ďalšie zníženie sadzieb, tvrdí MMF
SITA - včera o 16:31
Ďalšie uvoľnenie menovej politiky môže byť potrebné, ak má poľská centrálna banka dosiahnuť svoj inflačný ciel, tvrdí v aktuálnej správe Medzinárodný menový fond
Strana 1 z 9Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov