Finančná kríza

Schäuble vyzýva na zváženie ďalšej pomoci pre Grécko
Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble si myslí, že je potrebné zvážiť vyplatenie ďalšej pomoci Grécku, keďže Atény už prisľúbili reformy a musia čeliť problémom.
Aká bude ďalšia kríza v Európe?
Európa už prešla rôznymi krízami, čo ju čaká tento raz? Pravdepodobne sa o rozruch postarajú inštitucionálni investori. Tí totiž dnes nakupujú finančné aktíva s mimoriadne nízkymi výnosmi a rizikovými prémiami.
Poštári na proteste vypískali zvýšenie mzdy na 450 eur, chcú viac
TASR - včera o 18:01 - Názory čitateľov (4)
Druhé celoslovenské protestné zhromaždenie zamestnancov Slovenskej pošty (SP) sa dnes uskutočnilo v Banskej Bystrici priamo pred budovou ústredia SP.
Politológ: Smer sa presúva do polohy strán, ktoré chcú chytiť každého za srdce
TASR - včera o 15:16 - Názory čitateľov (3)
Smer-SD si v predvolebnom roku uvedomuje celospoločenské očakávania či potreby a reaguje na ne. Strana, ktorá akcentovala svoje stredoľavicové postoje a záujmy pracujúcich, sa postupne presúva do polohy strán, ktoré sa usilujú chytiť každého za srdce.
Druhý balíček za 200 miliónov eur: DPH klesne na vybrané potraviny 10 %
SITA - včera o 14:16 - Názory čitateľov (9)
Smer-SD schválil druhý balíček 15 sociálnych opatrení
Slovinsko nesúhlasí s rokovaniami Grékov výhradne s veľkými štátmi
Slovinsko očakáva, že bude mať slovo v rozhovoroch o riešení gréckej dlhovej krízy. Povedal to dnes slovinský premiér Miro Cerar potom, ako o probléme rokoval s gréckym premiérom Alexisom Tsiprasom a nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou na summite Východného partnerstva v Rige.
BoJ ponecháva monetárnu politiku nezmenenú
Forexpro.sk - 22. 5. 2015
Počas ázíjskej obchodnej seansy bol na očiach Japonský Jen. Po zasadení centrálnej banky Japonska (BOJ), ktorá ponecháva svoju monetárnu politiku bez zmeny mierne vzrástol, ale na prelomenie dlhodobo klesajúceho trendu to nestačilo aj napriek  mierne pozitívnejšiemu výhľadu japonskej ekonomiky.
Zajac: Vláda rozdala už druhý sociálny balíček, a to oligarchom Smeru
Vláda Roberta Fica už druhý sociálny balíček rozdala. A to oligarchom a mecenášom v celkovej sume viac ako 1,4 miliardy eur v tomto volebnom období.
RBI sa dohodla na spôsobe predaja svojej poľskej dcéry
SITA - 21. 5. 2015
Dohoda s poľským regulačným úradom predpokladá, že Raiffeisen Bank International ešte pred dokončením predaja poľskej divízie umiestni 15 % jej akcií na varšavskej burze. Dokončenie transakcie skupina očakáva počas budúceho roka
Nezamestnanosť v Írsku klesla v 1. kvartáli prvýkrát po šiestich rokoch pod 10 %
TASR - 21. 5. 2015
Miera nezamestnanosti v Írsku zaznamenala v 1. kvartáli tohto roka pokles, pričom sa prvýkrát za viac než šesť rokov dostala pod 10 %.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov