Finančná kríza

Neschopná bruselská byrokracia: Európska únia je odsúdená na neúspech
- 09:15
Európska únia je odsúdená na neúspech, povedal autor "Black Swan" Nassim Nicholas Taleb v rozhovre pre televíziu CNBC. Podľa neho sa EÚ stala "metastatická kvôli rastu neschopnej byrokracie".
Grécke maloobchodné tržby v apríli pokračovali v poklese
TASR - včera o 15:01
Grécke maloobchodné tržby pokračovali v poklese aj apríli. Informovala o tom agentúra RTTNews. Maloobchodné tržby sa v apríli medziročne znížili o 3,9 % po 4-% páde v marci, uviedol grécky štatistický úrad.
Slabšie krajiny únie potrebujú viac rastových impulzov, tvrdí grécky premiér
TASR - včera o 13:46
Grécky premiér Alexis Tsipras a nemecký vicekancelár Sigmar Gabriel požadujú viac rastových impulzov pre krízou zasiahnuté krajiny Európskej únie (EÚ).
Akcia vyvoláva kontraakciu: Putin predlžuje odvetné sankcie proti Západu
- včera o 10:57 - Názory čitateľov (2)
Ruský prezident Vladimir Putin predĺžil platnosť odvetných obchodných sankcií proti západným krajinám až do konca budúceho roka. Príslušné nariadenie podľa agentúry TASS nadobudlo účinnosť hneď po podpise dokumentu prezidentom. Pred týždňom sa veľvyslanci členských krajín EÚ zhodli na predĺžení únijných sankcií voči Rusku o ďalší polrok.
Soros: Tragédia menom Brexit už nevyzerá ako jasná vec
- včera o 10:18 - Názory čitateľov (7)
Hlasovanie o Brexite vyvolalo negatívne šoky, ale tragédia už dnes nevyzerá ako "hotová vec," vyhlásil George Soros vo svojom prejave v Európskom parlamente. Podľa neho udalosti vytvorili "pozitívny impulz pre silnejšiu a lepšiu Európu".
Najväčší grécky obchodný reťazec Marinopoulos vyhlásil konkurz
TASR - 29. 6. 2016
Finančná kríza a prepad spotreby zasiahli najväčšieho gréckeho zamestnávateľa. Obchodný reťazec Marinopoulos s viac než 12.500 zamestnancami vyhlásil konkurz.
Prioritou predsedníctva rezortu hospodárstva bude aj rokovanie o TTIP
TASR - 29. 6. 2016
V oblasti spoločnej obchodnej politiky prioritami počas slovenského predsedníctva v Rade EÚ bude ukončenie schvaľovacích procesov a príprava na podpis Komplexnej dohody o voľnom obchode medzi EÚ a Kanadou (CETA), rokovania o Transatlantickom obchodnom a investičnom partnerstve medzi EÚ a USA (TTIP), ako aj diskusia o udelení štatútu trhovej ekonomiky Číne.
Odborník radí, ako zarobiť na Brexite: Výsledok referenda vytvára nové investičné príležitosti, kde ich hľadať?
- 29. 6. 2016 - Názory čitateľov (4)
Akciové aj menové trhy sú po britskom referende v jednom kole. Podľa Mohameda El-Eriana, hlavného ekonóma Allianz, vytvára Brexit dlhodobé príležitosti. oslovila ho finančná televízia CNBC.
Slabý výhľad globálneho rastu: Tri kroky, ktoré musia urobiť vlády pre zlepšenie kondície ekonomiky
- 29. 6. 2016 - Názory čitateľov (5)
Súčasná situácia v ekonomike a na finančných trhoch vedie firmy k nahrádzaniu investícií spätnými odkupmi kvôli nedostatočnej motivácii a investorov zasa ku zbytočne drahým investíciám s vysokým rizikom kvôli nedostatku iných príležitostí. Oba problémy možno vyriešiť naraz. Nebude to ani jednoduché, ani rýchle.
Hroziaci štrajk v nórskom ropnom sektore podporil ceny, WTI je nad 48 USD
TASR - 29. 6. 2016
Ceny ropy dnes zaznamenali rast, keď prvotný šok z rozhodnutia Britov opustiť Európsku úniu opätovne vystriedali očakávania trhov, že produkcia komodity sa zníži. Tieto nálady podporil najmä hroziaci štrajk v ropnom sektore v Nórsku, ale aj hospodárska kríza vo Venezuele. Informovala o tom agentúra Reuters.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov