Finančná kríza

Čo sa stalo s našou ekonomikou: Trpí cukrovkou, potrebuje injekcie!
- 00:00
Situácia v Portugalsku je dosť hrozná, ale nie zas až tak, ako pred pár rokmi. To isté možno povedať o európskej ekonomike ako celku. To je, myslím si, dobrá správa. Zlou správou je, že osem rokov po finančnej kríze, ktorá mala byť dočasná, ekonomická slabosť neustále pretrváva. Koniec je v nedohľadne. A to je niečo, čo by malo robiť starosti všetkým, v Európe aj mimo nej.
Aktivita v gréckom výrobnom sektore sa v apríli znížila
TASR - včera o 15:01
Aktivita v gréckom výrobnom sektore sa v apríli opäť znížila, aj keď tempo poklesu sa spomalilo. Informovala o tom agentúra RTTNews.
Vlani malo šesť krajín vyšší deficit ako Slovensko
TASR - včera o 11:16
Vlani malo šesť krajín vyšší deficit a 17 krajín vyšší dlh verejnej správy ako Slovensko. Vyplýva to z Návrhu štátneho záverečného účtu Slovenskej republiky za rok 2015, ktorý dnes schválila vláda.
Krajiny majú mať možnosť vykúpiť sa z kvót: 250 tisíc za utečenca
- včera o 11:03 - Názory čitateľov (9)
Krajiny Európskej únie sa zrejme budú môcť "vykúpiť" z povinnosti prijať v prípade krízy žiadateľa o azyl z iného členského štátu. Podľa zdrojov, na ktoré sa odvolávajú britský denník The Financial Times a agentúra ČTK, je to súčasť návrhu na úpravu takzvaného dublinského systému. Ten by v stredu veľmi pravdepodobne mala členským krajinám navrhnúť Európska komisia.
Prevádzkovateľ frankfurtského letiska Fraport vykázal horšie výsledky
TASR - včera o 10:31
Vyššie personálne náklady a dôsledky sankcií voči Rusku sa prejavili na štvrťročnom hospodárení prevádzkovateľa frankfurtského letiska, spoločnosti Fraport.
V čom je TTIP nebezpečné: Podivuhodná katastrofa menom globalizácia
- včera o 00:57 - Názory čitateľov (9)
Mali by sme byť proti uzavretiu transatlantickej dohody o voľnom obchode (TTIP), myslí si publicista Financial Times, spôsobilo by to ďalšie narúšanie pracovné trhu v Európe, čo by ďalej oslabovalo demokraciu. Globalizáciou porazení sa už búria.
Nálada v ekonomike eurozóny sa na jar zhoršila
TASR - 3. 5. 2016
Nálada v ekonomike eurozóny sa na jar zhoršila. Informovala o tom agentúra Reuters. Index ekonomického sentimentu v eurozóne nemeckého inštitútu Ifo sa v 2.
Nadišiel čas veci urýchliť: Európska komisia znižuje predpoveď rastu HDP eurozóny
- 3. 5. 2016
Európsky komisár Pierre Moscovici na tlačovej konferencii povedal, že v tomto roku môžeme očakávať "stabilný rast", ale že hospodárske oživenie by mohol byť aj rýchlejšie.
Európska komisia zhoršila prognózu rastu eurozóny
SITA - 3. 5. 2016
Podľa Európskej komisie sa hospodárstvo eurozóny v tomto roku zväčší o 1,6 %, čiže o 0,1 percentuálneho bodu menej, ako predpovedala vo februári.
Prečo sa Spojené štáty nemusia báť insolvencie
- 3. 5. 2016 - Názory čitateľov (4)
Nekonečne dlhý rad hysterických mediálnych správ svorne tvrdí, že Spojené štáty sa nachádzajú v centre dlhovej krízy. Napríklad časopis Time nedávno strašil tým, že Spojené štáty sú insolventné. V skutočnosti sa ale o nejakej insolvencii hovoriť nedá.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov