Finančná kríza

Bratislava bude mať cez letnú sezónu 44 pravidelných leteckých liniek do 41 destinácií
Nový letný letový poriadok, ktorý vstúpi do platnosti v nedeľu 26. marca a bude platiť do 28. októbra tohto roka, prináša nové spojenia z Bratislavy do Tuzly v Bosne a Hercegovine, bulharskej Sofie, poľskej Varšavy či do rumunského Klužu - Napoca.
Očakávajú, že budú ešte bohatší: Dokážu britskí milionári na Brexite zarobiť?
- 23. 3. 2017
Britskí milionári sa osudného 29. marca vôbec neboja, skôr naopak. Väčšina z nich počíta s tým, že si vďaka Brexitu polepší. Vyplýva to z prieskumu švajčiarskej banky UBS.
Tržby gréckych priemyselných firiem v januári stúpli o 26,9 %
Januárové tržby gréckych priemyselných podnikov na domácom trhu oproti rovnakému mesiacu vlaňajška vzrástli o 19,9 percenta a tržby za export tovarov sa zväčšili o 36,4 percenta
Hulvát na čele Euroskupiny: Juh Európy peniaze preflákal za ženy a alkohol, a pritom prosil o pomoc
- 22. 3. 2017 - Názory čitateľov (3)
Šéf euroskupiny, grémia ministrov financií eurozóny, sa vyjadril, že zadlžený juh Európy, Španielsko, Portugalsko, Taliansko a Grécko , márnotratne utrácali peniaze a pritom prosili o pomoc. Holanďan Jeroen Dijsselbloem v rozhovore pre nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung konkrétne povedal, že južné krajiny peniaze minuli na pitie a ženy.
Bavorský minister Söder chce vážne diskutovať o pláne B pre Grécko
Bavorský minister financií Markus Söder chce vážne diskutovať o pláne B pre Grécko. Pre dnešné vydanie nemeckého ekonomického denníka Handelsblatt povedal: „Grécko sa natrvalo v eurozóne neudrží“.
O dani z finančných transakcií sa má definitívne rozhodnúť v máji
SITA - 21. 3. 2017
Pre úspech projektu je kľúčové, aby svoju podporu nestiahli Belgicko a Slovenská republika, tvrdí rakúsky minister financií Hans Jörg Schelling.
Európa musí podľa M. Šefčoviča hľadať spôsoby využívania čistejšej dopravy
TASR - 21. 3. 2017
Európske štáty postupne prechádzajú k čistejším vozidlám. Poukázal na to podpredseda Európskej komisie zodpovedný za Energetickú úniu Maroš Šefčovič na dnešnom diskusnom fóre Hospodárskych novín HNClub.
Francúzska predvolebná debata pomáha spoločnej mene: Prečo sa neoplatí vsádzať proti euru
- 21. 3. 2017
Médiá, najmä tie vo Veľkej Británii a USA, znepokojuje Brexit a zvolenie Donalda Trumpa za prezidenta. Hovoria o hrozbe populizmu. Ak by ste sa ako investori mali riadiť novinovými titulkami,asi by ste sa mali zbaviť väčšiny európskych investícií a držať krátke pozície na eure.
Rokovania s Gréckom o ekonomických reformách budú pokračovať
TASR - 20. 3. 2017
Grécko sa s európskymi inštitúciami zatiaľ nedohodlo na konkrétnej podobe reforiem, od ktorých závisí poskytnutie ďalších financií z tretieho záchranného balíka.
Severskí bankári majú menšie príjmy ako ich kolegovia v Grécku
Niektoré najlepšie banky na svete vedú manažéri, ktorí zarábajú podstatne menej ako ich kolegovia v najznámejších finančných domoch.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov