Finančná kríza

Kríza pominula, predaj súkromných prúdových lietadiel znovu rastie
TASR - včera o 13:01
Predaj prúdových lietadiel firmám a súkromným osobám opäť rastie. AP sa odvoláva na šéfa spoločnosti General Dynamics Phebeho Novakovica.
Francúzsko nežiada výnimky z Paktu stability a rastu EÚ
TASR - 20. 7. 2014
Francúzsko sa prihlásilo k prísnym pravidlám Európskej únie (EÚ) týkajúcim sa výšky rozpočtového deficitu.
Kľúčový americký index Dow Jones v piatok posilnil o 0,73 %
Kríza na Ukrajine a napätie na Blízkom východe pribrzdili americkú burzu len dočasne. Akciové indexy, ktoré oslabili po zostrelení dopravného lietadla na východe Ukrajiny a izraelskej ofenzíve v Pásme Gazy, v piatok (18.
V rámci EÚ ceny medziročne posilnili, na Slovensku však klesli
SITA - 17. 7. 2014
Júnová medziročná inflácia v rámci celej Európskej únie posilnila na 0,7 % z májových 0,6 %. Na Slovensku sa celková cenová hladina medziročne znížila o 0,1 %.
Predaj áut v Európe aj v júni opäť vzrástol
TASR - 17. 7. 2014
Predaj áut v Európe aj v júni opäť vzrástol, už desiaty mesiac po sebe. Dôvodom je zotavovanie ekonomík eurozóny.
Medziročná inflácia v eurozóne zostala v júni na úrovni 0,5 %
TASR - 17. 7. 2014
Medziročné tempo rastu spotrebiteľských cien v eurozóne v júni stagnovalo na úrovni 0,5 %. To znamená, že rast cien zostáva hlboko pod inflačným cieľom Európskej centrálnej banky.
Hackeri chcú destabilizovať finančný systém USA
- 16. 7. 2014 - Názory čitateľov (2)
Stovky kybernetických útokov na banky a ďalšie inštitúcie v Spojených štátoch, ku ktorým došlo v posledných rokoch, predstavujú cielený pokus výraznejšie narušiť tamojší finančný systém. Povedal to americký minister financií Jack Lew.
Charterové lety z Bratislavy smerujú do 46 destinácií
SITA - 16. 7. 2014
Pri charterových letoch z Bratislavy cez letnú sezónu turisti najčastejšie využívajú destinácie Antalya, Burgas, Monastir, Hurghada, Rodos, Heraklion a Palma de Mallorca.
Situácia na dlhopisových trhoch eurozóny je stabilná
TASR - 16. 7. 2014
Výnosy referenčných rakúskych štátnych dlhopisov dnes klesli na najnižšiu úroveň za vyše roka. Celkovo je situácia na dlhopisových trhoch eurozóny stabilná.
Microsoft plánuje zrušiť 1000 pracovných miest vo Fínsku
TASR - 16. 7. 2014
Americká spoločnosť Microsoft, ktorá prevzala mobilnú divíziu fínskej firmy Nokia, plánuje zrušiť v škandinávskej krajine 1000 pracovných miest.
ECB má už hlavu pod katovou sekerou, snaží sa zachrániť ako vie
- 16. 7. 2014 - Názory čitateľov (13)
Európska centrálna banka nedávno zaviedla negatívne úrokové sadzby a pripravuje formu kvantitatívneho uvoľňovania, aby mohla nakúpiť firemné a vládne dlhopisy. Prečo by sa mala ECB pokúšať nútiť banky k zlým úverom, ak zvážime, že politika kvantitatívneho uvoľňovania skončila totálnym zlyhaním s jasnými neúmyselnými dôsledkami v USA a Japonsku?
Americkí titani tlačia na Kongres: Dozrel čas na imigračné reformy
- 15. 7. 2014 - Názory čitateľov (1)
"Veštec z Omahy" Warren Buffett, jeden z najbohatších mužov sveta spolu so zakladateľom Microsoftu Billom Gatesom a kasíno-magnátom Sheldonom Adelsonom spojili sily a vyslali do Washingtonu jasný odkaz. V redakčnom úvodníku New York Times spoločne vyzvali Kongres Spojených štátov, aby podnikol potrebné kroky k reforme súčasnej imigračnej politiky.
Strana 1 z 9Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov