Finančná kríza

Tri scenáre: Grexit nutný nie je, ponúkajú sa aj polovičné riešenia
- včera o 02:20 - Názory čitateľov (6)
Otázka Grexitu sa čoraz častejšie objavuje v médiách a to aj napriek, že takýto rozhodný krok asi v nastávajúcich dňoch očakávať nemožno. Po šiestich rokoch snáh Grécko zúfalo v eurozóne udržať už všetkým dochádza trpezlivosť. Navyše vláde gréckeho premiéra Tsiprasa dochádzajú peniaze.
V Japonsku znova straší hroziaca deflácia
Forexpro.sk - 27. 3. 2015
Hladina cenovej úrovne v tretej najväčšej ekonomike klesá vo februári už siedmy mesiac v rade. Index spotrebiteľských cien (CPI) rástol vo februári medziročne o 2 %, v porovnaní s odhadmi na úrovni 2.1 %.
PSA Peugeot Citroën zmodernizuje a rozšíri výrobu motorov vo Francúzsku
TASR - 27. 3. 2015
Automobilka PSA Peugeot Citroën dnes oznámila, že zvýši výrobu motorov vo svojom francúzskom závode Tramery a nie v španielskej továrni, ktorá bola tiež potenciálnym cieľom tejto investície.
Trošku iná káva: Kreatívni hipsteri rozbehli vlastnú ekonomiku
- 27. 3. 2015 - Názory čitateľov (1)
Ulice mnohých miest zaplavili mladí fúzatí muži na starých bicykloch a dievčatá s výraznými okuliarmi a vintage taškami. Hipsteri si vytvorili dokonca aj svoju vlastnú ekonomiku.
Grécko naďalej žiada 1,2 mld. eur z EFSF
SITA - 27. 3. 2015
Grécky fond finančnej stability (HFSF) trvá na tom, že Atény majú nárok na 1,2 mld. eur z Európskeho finančného stabilizačného nástroja (EFSF). Partneri Grécka túto požiadavku už raz zamietli.
Grécko načrtlo reformy, dohoda má byť budúci týždeň
SITA - 27. 3. 2015
"Verím, že začiatkom budúceho týždňa budeme mať dohodu o balíku reforiem, ktoré navrhuje grécka vláda, a taktiež dohodu týkajúcu sa financovania," povedal minister hospodárstva George Stathakis pre stanicu Antenna TV
Maďarsko nevylučuje razantnejšie uvoľnenie menovej politiky
SITA - 26. 3. 2015
K výraznejšiemu zníženiu úrokových sadzieb by mohla maďarskú centrálnu banku dotlačiť dlhodobo nízka domáca inflácia alebo deflačné tlaky v eurozóne
Žilinská RK SOPK žiada zrušenie sankcií voči Ruskej federácii
TASR - 26. 3. 2015
Žilinská regionálna komora (ŽRK) Slovenskej obchodnej a priemyselnej komory (SOPK) je proti sankciám voči Ruskej federácii a žiada ich zrušenie.
Cez agentúry sa k práci dostanú tisíce nezamestnaných
TASR - 26. 3. 2015
Takmer tretina ľudí, ktorí sa na Slovensku zamestnajú prostredníctvom personálnych agentúr, prichádza z úradov práce.
Cena piva o európskej ekonomike: Čakajme zdražovanie!
- 26. 3. 2015 - Názory čitateľov (2)
Európska ekonomika sa nachádza v podivuhodnej situácii. Aj keď údaje ekonomického rastu, spotreby a spotrebiteľskej dôvery v eurozóne vykazujú pozitívny vývoj, stále sa po Európe preháňa strašiak deflácie. Nezvyčajná kombinácia. Lepšiu predstavu o tom, čo sa vlastne deje, môže načrtnúť vývoj ceny piva.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov