Finančná kríza

Grécko žiada od eurozóny dočasné riešenie jeho finančných potrieb na júl
Grécko chce od partnerov v eurozóne, aby pristúpili na dočasné riešenie jeho finančných potrieb, ktoré by pokrývalo obdobie do konca júla.
Grécko údajne nepredložilo návrhy Euroskupine, Gréci tvrdia opak
Grécko nepredložilo Euroskupine svoje návrhy na riešenie krízy a získanie ďalšej pomoci, pričom tak údajne urobia "pravdepodobne" v stredu 8.
Euro v utorok kleslo voči doláru aj jenu
SITA - 17:01
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen
Žiaden odpis dlhu Grécka nepodporíme, tvrdí Fico
Predseda vlády Robert Fico sa v utorok zúčastní mimoriadneho summitu krajín eurozóny k situácii v Grécku. Aj keď pred odchodom do Bruselu nevedel, čo bude predmetom rokovaní, červenou čiarou pre Slovensko zostáva odpis nominálneho dlhu Grécka.
Rusko ako integrovaný globálny hráč: Saudská Arábia tam chce investovať 10 miliárd dolárov
Saudská Arábia prostredníctvom svojho verejného investičného fondu (PIF) chce v priebehu nasledujúcich piatich rokov investovať v Rusku do výšky 10 miliárd dolárov. Ide tak o rozmrazovanie vzťahov medzi oboma krajinami.
Je škandalózne, že A.Tsipras nechce predstaviť reformy na pôde EP
Líder skupiny liberálov a demokratov (ALDE) v Európskom parlamente (EP) Guy Verhofstadt dnes označil za "škandalózne" odmietnutie gréckeho premiéra Alexisa Tsiprasa vystúpiť na pôde zákonodarného zboru EÚ s vysvetlením reformných plánov Grécka, ktoré by zabránili odchodu krajiny z eurozóny (Grexit).
Za odchod Grécka z eurozóny je každý druhý Francúz
TASR - 15:01
Každý druhý Francúz je presvedčený, že Grécko by malo eurozónu opustiť. Ukázal to prieskum inštitútu Odoxa, ktorého výsledky dnes zverejnil denník Le Parisien.
Vládne výdavky v rámci EÚ klesli, na Slovensku stúpli
SITA - 14:01
Na Slovensku bol vlani podiel vládnych výdavkov na hrubom domácom produkte (HDP) na úrovni 41,8 %, čiže nižší v porovnaní s priemerom za celú Európsku úniu (48,1 %), ale kým v rámci celej EÚ oproti predošlému roku o 0,5 percentuálneho bodu klesli, na Slovensku o 0,7 percentuálneho bodu stúpli
Nový grécky minister financií prinesie zmenu štýlu, ale nie požiadaviek
Novým ministrom financií v Grécku sa stal Euklid Tsakalotos. Veritelia od neho môžu na rokovaniach určite očakávať zmenu štýlu v porovnaní s bojovou rétorikou jeho predchodcu Janisa Varufakisa, ale podstata gréckych požiadaviek sa nezmení, upozornila agentúra Reuters.
Trhy v Európe a USA klesali, japonský posilnil
SITA - 10:31
Paneurópsky akciový index FTSEurofirst 300 oslabil o 1,2 % na 1 504,45 bodu, americký Dow Jones oslabil o 0,26 % na 17 683,58 bodu a japonský Nikkei vzrástol o 1,3 % na 20 376,59 bodu
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov