Finančná kríza

Ukrajina musí pred budúcou zimou naplniť svoje zásobníky plynu
TASR - 19:31
Kontinuita zimného energetického balíka, istota tranzitu ruského plynu cez Ukrajinu do EÚ a "dohoda o dohode" ohľadom sporných bodov medzi Moskvou a Kyjevom, sú podľa podpredsedu Európskej komisie (EK) pre energetickú úniu Maroša Šefčoviča najväčším prínosom pondelňajších (2.3.) rokovaní ruského ministra energetiky Alexandra Novaka a jeho ukrajinského rezortného kolegu Volodymyra Demčyšyna v Bruseli.
Ukrajina krotí totálnu finančnú krízu: Kľúčovú úrokovú sadzbu zvyšuje na 30 percent
Ukrajinská centrálna banka sa rozhodla prudko zvýšiť kľúčovú úrokovú sadzbu na 30 percent z doterajších 19,5 percenta. Oznámila to jej guvernérka Valerija Hontarevová. Banka sa snaží bojovať so stúpajúcou infláciou a slabou domácou menou.
Rusko zváži zmiernenie embarga na dovoz z Grécka a Maďarska
SITA - 14:31
Moskva hľadá riešenia ako umožniť potravinárskym firmám z Maďarska a Grécka vstup na ruský trh, uviedol minister hospodárskeho rozvoja Alexej Uljukajev
Rusko uvažuje o zmiernení potravinového embarga voči Grécku a Maďarsku
Rusko bude hľadať spôsob, ako zmierniť potravinové embargo voči Grécku a Maďarsku tak, aby tento krok bol v súlade s pravidlami Svetovej obchodnej organizácie (WTO).
Odlev kapitálu z Ruska by mal tento rok dosiahnuť asi 100 miliárd USD
TASR - 11:31
Odlev kapitálu z Ruska by mal tento rok dosiahnuť asi 100 miliárd USD. Povedal to tento týždeň ruský minister financií Anton Siluanov.
Svet starne, prečo tomu nevenujeme dostatočnú pozornosť?
Najnovšie údaje z Európy sú čoraz optimistickejšie, dúfajme, že to bude takto pokračovať. Ale debata sa vyvíja iným smerom. Či Európska centrálna banka neurobila "príliš málo a príliš neskoro", pokiaľ ide o program kvantitatívneho uvoľňovanie, ako zbraň proti deflácii "v japonskom štýle".
Grécko predstaví detaily reforiem 9. marca
SITA - 10:16
Grécko predstaví reformy dohodnuté s veriteľmi a aj ďalšie reformné kroky, ktoré má v programe
Európske trhy klesli, americké rástli
SITA - 09:31
Paneurópsky akciový index FTSEurofirst 300 poklesol o 0,2 % na 1 560,59 bodu, americký Dow Jones si pripísal 0,86 % a uzavrel na úrovni 18 228,63 bodu a japonský Nikkei si odpísal 0,1 % a dostal sa na 18 815,16 bodu
O treťom programe pre Grécko sa nehovorí, tvrdí Juncker
SITA - 08:31
Šéf Európskej komisie Jean-Claude Juncker týmto vyhlásením reagoval na tvrdenia španielskeho ministra hospodárstva Luisa de Guindosa. Ten uviedol, že štáty eurozóny zvažujú tretí balíček v hodnote od 30 do 50 mld. eur.
Nezamestnanosť v SR je vyššia ako priemer EÚ
SITA - včera o 13:31 - Názory čitateľov (1)
V rámci celej 28-člennej Európskej únie nezamestnanosť v januári medzimesačne klesla na 9,8 % z decembrových 9,9 %. Na Slovensku miera nezamestnanosti dosiahla v januári 12,5 % a v porovnaní s decembrom sa nezmenila
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov