Finančná kríza

Ekonómovia by sa mali držať biológov, botanikov či antropológov: Prestaňte predstierať, že ekonomika môže byť riadená!
Kríza odhalila niektoré závažné nedostatky v našom ekonomickom myslení. Zdôraznila, že by sme sa mali na hospodársku politiku pozerať novým spôsobom. Kríza zároveň odhalila nedostatky existujúcich nástrojov pre štruktúrne analýzy, napríklad medzi rastom, nerovnosťou a životným prostredím.
Miera nezamestnanosti v EÚ aj v eurozóne v auguste stagnovala
TASR - včera o 12:31
Miera nezamestnanosti v eurozóne po úprave o sezónne vplyvy v auguste 2016 zostala na júlovej úrovni 10,1 %.
Nezamestnanosť v rámci EÚ v auguste stagnovala, v SR klesla
SITA - včera o 12:31 - Názory čitateľov (1)
Augustová nezamestnanosť v rámci celej Európskej únie sa medzimesačne nezmenila a zostala vo výške 8,6 %, na Slovensku klesla na 9,5 % z júlových 9,6 %.
Nemecku chýbajú inžinieri: Strojárstvo, chrbtica prosperujúcej priemyselnej ekonomiky, má digitálne problémy
- včera o 00:13 - Názory čitateľov (9)
Nemecko je tretím najväčším výrobcom strojov na svete po Číne a USA, v sektore má 3200 firiem, väčšina z nich je v rodinnom vlastníctve. Sektor zamestnáva zhruba milión pracovníkov, čo je viac než ktorákoľvek iné odvetvie. Tri štvrtiny príjmom tvorí export. Nemecké univerzity ale nedokážu dodať potrebný počet inžinierov.
Firmy v západnej Európe sú v platení faktúr disciplinovanejšie
TASR - 29. 9. 2016
Firmy z východnej Európy sú menej disciplinované pri platení faktúr než tie sídliace v západnej časti kontinentu.
Dlhy nahradia dlhy: 19 krajín s najvyššou mierou vládnych záväzkov
- 29. 9. 2016 - Názory čitateľov (4)
Aktuálne žijeme vo svete, kde sú úrokové sadzby supernízke, dokonca záporné, a to aj v niektorých najbohatších štátoch sveta. To znamená, že pre ľudí a vlády je jednoduchšie splácať svoje dlhy a zároveň sa tým podporuje spotreba.
Tretina Argentínčanov žije v chudobe
Každý tretí Argentínčan žije v chudobe. Príjem 32,2 % obyvateľstva podľa údajov štatistického úradu Indec leží pod hranicou chudoby, z čoho 6,3 % ľudí žije v absolútnej chudobe.
Globálny rast: Pozitívny, ale už sa nezrýchľuje
- 29. 9. 2016 - Názory čitateľov (1)
Odkedy globálna ekonomika začiatkom roka 2016 dosiahla minimum, rozvíja sa miernym tempom. Kým cyklické sily podporujúce súčasný príbeh rastu stále ešte existujú, sú tu aj určité neisté signály naznačujúce, že nedávne zrýchlenie rastu sa blíži ku koncu.
Nemecká vláda má údajne pripravený záchranný plán pre Deutsche Bank
Nemecká vláda by napriek doterajšiemu odmietaniu mohla nakoniec pomôcť najväčšej banke v krajine Deutsche Bank, ktorej v Spojených štátoch hrozí vysoká pokuta.
Brexit: Tak kde je ten ohlasovaný kolaps britskej ekonomiky?
- 28. 9. 2016 - Názory čitateľov (7)
Objavujú sa pochybnosti o pravdivosti všetkých varovaní pred tým, aký strašidelný bude dopad Brexitu na britskú ekonomiku. Aj keď sa nakoniec problémy objavia, bude ťažké dokázať, že príčinou bol práve Brexit. Je možné, že skutočné ekonomické vplyvy Brexitu skončia v koši medzi ostatnými nevyriešenými otázkami. A to môže mať rovnako veľký význam pre samotnú Veľkú Britániu, ako aj pre celú Európu.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov