Finančná kríza

Ekonomika Brazílie klesla v 2. kvartáli najviac za šesť rokov
TASR - včera o 18:01
Brazílska ekonomika klesla v 2. štvrťroku výraznejšie, než sa čakalo, pričom tempo poklesu bolo najväčšie za posledných šesť rokov.
Grécka ekonomika rástla v 2. kvartáli rýchlejšie, než sa čakalo
TASR - včera o 12:16 - Názory čitateľov (1)
Grécka ekonomika rastie ešte rýchlejšie, než sa doteraz predpokladalo. Informovala o tom agentúra Reuters.
Grécka ekonomika posilnila viac, ako sa očakávalo
SITA - včera o 12:16 - Názory čitateľov (1)
Medzikvartálne sa hospodárstvo krajiny počas apríla až júna zväčšilo o 0,9 %, predošlý odhad naznačoval, že rast bol na úrovni 0,8 %
Španielsky HDP rástol najrýchlejšie za vyše osem rokov
SITA - 27. 8. 2015
Španielska ekonomika v druhom štvrťroku zrýchlila medzikvartálny rast na 1 % z úrovne 0,9 % v prvých troch mesiacoch roka
Čína sa snaží zmeniť svoju ekonomiku: Dopyt po komoditách sa spomalí, napriek tomu zostane vládcom trhu
- 27. 8. 2015
Obavy, že záujem Číny o nákup surovín po desaťročia silného rastu vädne, poslali ceny mnohých komodít dole. Obrovský podiel Číny na týchto trhoch však znamená, že Čína bude v dlhodobom horizonte ďalej komoditný trh utvárať, tvrdia ekonómovia, ktorých cituje denník The Wall Street Journal.
Prepad akcií včera a dnes: Porovnanie dvoch medvedích útokov, centrálne banky v hlavnej úlohe
- 27. 8. 2015 - Názory čitateľov (2)
Mnohí analytici porovnávajú súčasný akciový prepad s kolapsom v roku 2008. Pozrite si ako sa súčasné trhové prostredie podobá, alebo líši od situácie, aká panovala v čase posledného veľkého medvedieho trhu.
Ekonómovia predpokladajú návrat Švajčiarska do recesie
Švajčiarska ekonomika pravdepodobne opäť skĺzne do recesie, prvej za šesť rokov. Predpoklad ekonómov by Švajčiarsko mohlo potvrdiť v piatok 28.
Hviezda centrálnych bankárov: To, čo sa deje, nie je len prípad Číny
- 26. 8. 2015 - Názory čitateľov (1)
Nestretáte každý deň človeka formátu Raghurama Rajana. Táto "hviezda centrálnych bankárov", či "Bond bankovníctva" sa snaží oživiť indickú ekonomiku, dostať ju z depresie a premeniť v jednu z najrýchlejšie rastúcich v dnešnom svete.
Svetový obchod za prvý polrok: Najväčší prepad za šesť rokov!
- 26. 8. 2015
Celosvetový obchod zaznamenal v prvej polovici tohto roka najhorší prepad od začiatku finančnej krízy. Holandský úrad pre analýzu hospodárskej politiky spočítal, že za tri mesiace do konca júna sa objem svetového obchodu v porovnaní s prvým štvrťrokom znížil o 0,5 percenta, zatiaľ čo pokles v prvom štvrťroku po spresnení dát predstavoval 1,5 percenta. Prvý polrok tak bolo najhorší od roku 2009, keď sa medzinárodný obchod kvôli finančnej kríze úplne zrútil.
Maďarsko stále plánuje schodok rozpočtu vo výške 2,4 % HDP
SITA - 26. 8. 2015
Deficit rozpočtu krajiny na úrovni 2,4 % hrubého domáceho produktu je podľa štátneho tajomníka rezortu hospodárstva realistický napriek pomalšiemu rastu ekonomiky, ako sa očakávalo
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov