Finančná kríza

Nezamestnanosť v Taliansku v decembri nečakane klesla
TASR - včera o 12:31
Miera nezamestnanosti v Taliansku vlani v decembri nečakane klesla a prekvapila ekonómov, ktorí očakávali, že sa naopak znova zvýši.
Varufakis sa 1. februára stretne so Sapinom
TASR - včera o 12:31
Grécky minister financií Janis Varufakis sa v nedeľu 1. februára stretne v Paríži so svojím francúzskym rezortným kolegom Michelom Sapinom. Agentúre Reuters do dnes potvrdilo francúzske ministerstvo financií.
Merkelová nepredpokladá, že Grécko dosiahne ďalšie odpustenie dlhu
TASR - včera o 11:46 - Názory čitateľov (4)
Nemecká kancelárka Angela Merkelová nepredpokladá, že Grécko dosiahne odpustenie ďalšej časti svojho dlhu. Uviedla to pre hamburské noviny Hamburger Abendblatt. Informoval o tom portál RTÉ, podľa ktorého jej slová ešte zvýšia napätie medzi novou gréckou vládou a jej veriteľmi.
Prečo ruská ekonomika neskolabuje
- včera o 04:44 - Názory čitateľov (24)
Po devalvácii rubľa sa napriek dramatickému, a zrejme zúfalému, nočnému zvýšeniu úrokových sadzieb, ku ktorému Centrálna banka Ruska (CBR) pristúpila minulý mesiac, objavil prízrak ruského hospodárskeho kolapsu z roku 1998. Ostatne Západ sa vo svojej pretrvávajúcej konfrontácii s ruským prezidentom Vladimírom Putinom snaží tento prízrak vyvolať. A hoci je ruská ekonomika nepochybne v ťažkostiach, úplné zrútenie pravdepodobné nie je.
Qatar Airways kúpili 9,99-% podiel v AIG
TASR - 30. 1. 2015
Katarská letecká spoločnosť Qatar Airways dnes oznámila, že kúpila 9,99-% podiel v International Airlines Group (IAG), ktorý je materskou spoločnosťou britských aerolínií British Airways a španielskej Iberie.
Nezamestnanosť v SR podobne ako v rámci celej EÚ klesla
Decembrová nezamestnanosť na Slovensku sa znížila na 12,5 % z novembrových 12,6 %, v rámci celej Európskej únie sa zmenšila na 9,9 % z novembrových 10 %
Ruská centrálna banka nečakane znížila kľúčový úrok, rubeľ oslabil
Ruská mena dnes oslabila a jej kurz oproti doláru prekročil hranicu 70 RUB/USD po nečakanom rozhodnutí centrálnej banky v Moskve, ktorá oznámila, že znižuje svoju kľúčovú úrokovú sadzbu o dva body na 15 % zo 17 %.
Miera nezamestnanosti v EÚ aj v eurozóne v decembri klesla
TASR - 30. 1. 2015
Miera nezamestnanosti v eurozóne aj v Európskej únii (EÚ) v decembri mierne klesla, prvýkrát po piatich mesiacoch a dosiahla najnižšiu úroveň od augusta 2012.
Rusko zváži pomoc pre Grécko, ak Atény o ňu požiadajú
SITA - 30. 1. 2015
Vo štvrtok to vyhlásil ruský minister financií Anton Siluanov s tým, že Moskva bude posudzovať bilaterálny vzťah Grécka s Ruskom
Je silný dolár pre Spojené štáty dobrý?
- 30. 1. 2015 - Názory čitateľov (4)
Silný dolár je najvyšším záujem Ameriky, hlásal pred dvadsiatimi rokmi minister financií Spojených štátov Bob Rubin. Počas jeho pôsobenia vyskočil dolárový index o 17 percent. Bol to nárast, ktorý nedokázal zopakovať žiaden z jeho šiestich nástupcov. Súčasného ministra nevynímajúc.
WSJ: Eurozóna možno obetuje Grécko, aby zachránila Španielsko
- 30. 1. 2015 - Názory čitateľov (27)
Nezmieriteľným súperom novej gréckej vlády, ktorá chce zmierniť podmienky splácania svojich obrích dlhov u európskych partnerov, nemusí byť podľa ustálených predstáv Nemecko, ale v skutočnosti Španielsko. Píše o tom americký denník The Wall Street Journal v článku s titulom: "Prečo eurozóna bude možno musieť obetovať Grécko, aby zachránila Španielsko"
Prečo nás presun peňazí neurobí bohatšími
- 30. 1. 2015 - Názory čitateľov (10)
Jednou z veľkých debát medzi ľavicou a pravicou je, či vládne stimuly za niečo stoja. Ľavica tvrdí, že áno a často, zatiaľ čo pravica tvrdí, že len za správnych okolností. Samozrejme obe tvrdenia sú úplne vedľa. Stimuly sú najrýchlejší spôsob, ako ožobráčiť hospodárstvo.
Strana 1 z 9Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov