Finančná kríza

Sociálny rozmer eura: Prečo by sme mali stále podporovať spoločnú menu
- 00:12
Euro, ktoré sa po prvý krát dostalo do obehu v Európe 1. januára 2002, nedávno oslávilo svoje 15. výročie. Súčasná dlhovekosť meny je určite prekvapením pre mnohých pozorovateľov, ktorí jej predpovedali skorý zánik. Napriek tomu väčšina občanov eurozóny, nech už sú medzi veriteľmi na severe, alebo medzi dlžníkmi na juhu, sú za zachovanie eura a nie pre návrat k svojim bývalým národným menám.
Oxfam: 8 najbohatších vlastní toho viac, ako 50 % najchudobnejších ľudí sveta
- včera o 11:30 - Názory čitateľov (3)
Len osem jedincov vlastní toľko majetku, ako polovica najchudobnejšej svetovej populácie, uviedol Oxfam vo svojej pondelňajšej správe a vyzýva ku krokom na obmedzenie vyplácania odmeny pre tých najbohatších.
Bývalý šéf Fedu: Trumpov pohľad je mimo reality
- včera o 10:00 - Názory čitateľov (1)
Ben Bernanke v pondelok uviedol, že označenie Číny novozvoleným prezidentom Donaldom Trumpom za menového manipulátora je úplne mimo. Zároveň varoval pred nebezpečenstvom obchodnej vojny.
Príjem Grékov pracujúcich na plný úväzok v dôsledku krízy klesá
Vzhľadom na dlhotrvajúcu krízu pracovného trhu v Grécku ľudia zarábajú čoraz menej. Firmy v dôsledku rastúcich odvodov na sociálne poistenie a na nové daňové zaťaženie sa zdráhajú zvyšovať počet svojich zamestnancov.
Za zlý rating hypotekárnych úverov dostala postih aj agentúra Moody's
TASR - 14. 1. 2017
Americká ratingová agentúra Moody's dostala od amerických úradov za zlé oceňovanie hypotekárnych úverov spred krízy, ktorá vypukla v roku 2008, postih 864 miliónov USD (810,43 milióna eur).
Schäuble žiada ECB: Ukončite stimuly už v tomto roku
- 13. 1. 2017 - Názory čitateľov (3)
Európska centrálna banka by mala začať s ukončovaním svojej ultra-uvoľnenej menovej politiky v tomto roku, povedal nemecký minister financií Wolfgang Schäuble v rozhovore pre Sueddeutsche Zeitun. Priznal, že to nebude ľahké.
Šesť najvýznamnejších otázok roku 2017 z pohľadu investora
- 13. 1. 2017 - Názory čitateľov (1)
Nakoľko sa dá veriť predpovediam analytikov? Len málo stratégov na začiatku minulého roka čakalo, že rok ukončí globálna rally a výnosy dlhopisov sa budú stále držať relatívne nízko. Napriek tomu je dobré si pripomenúť najvýznamnejšie otázky, ktorými sa investičný svet bude v tomto roku zaoberať.
Erdogan: Tí, čo sa postarali o prepad líry, nie sú nič iné ako teroristi
- 12. 1. 2017 - Názory čitateľov (1)
Prezident Recep Tayyip Erdogan vo štvrtok hovoril o nedávnom prepade hodnoty líry s tým, že išlo o sprisahanie, ktorého cieľom je oslabenie Turecka. Tí, ktorí sa podieľali na vytváraní tlaku na menu sa nijak nelíšila od "teroristov".
Nezamestnanosť v Grécku sa v októbri mierne znížila
SITA - 12. 1. 2017
Miera nezamestnanosti v krajine v októbri klesla na 23 % zo septembrových 23,1 %.
Priemyselná produkcia eurozóny aj EÚ v novembri rástla
SITA - 12. 1. 2017
Produkcia priemyslu eurozóny v novembri podľa sezónne upravených údajov medzimesačne posilnila o 1,5 percenta a produkcia priemyslu celej 28-člennej Európskej únie sa zvýšila o 1,6 percenta
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov