Finančná kríza

Podľa MMF talianska ekonomika tento rok klesne o 0,1 %
TASR - včera o 20:46
Medzinárodný menový fond (MMF) dnes zverejnil nepriaznivú prognózu vývoja talianskej ekonomiky a vyzval premiéra Mattea Renziho na splnenie prisľúbených reforiem, ktoré by mali tretiu najväčšiu ekonomiku eurozóny oživiť.
Ťažba Gazpromu bude v tomto roku asi rekordne nízka
SITA - včera o 17:31
Šéf Gazpromu Alexej Miller očakáva, že firma v tomto roku vyťaží 463 mld. kubických metrov plynu, čo by bolo o 6,7 % menej v porovnaní s májovým predpokladom. Podľa analytikov Sberbank CIS Gazprom v tomto roku vyťaží menej ako 450 mld. kubických metrov plynu.
Hlasovanie v Rade guvernérov ECB sa mení
SITA - včera o 16:31
Členovia Rady guvernérov Európskej centrálnej banky sa rozdelia na dve skupiny. Jedna bude zastupovať menšie a druhá väčšie ekonomiky.
Veľké sklamanie: Banky nemajú záujem o úvery z ECB
- včera o 15:10 - Názory čitateľov (2)
Centrálna banka eurozóny ponúkla v novom úverovom programe pôžičky v celkovej hodnote 400 miliárd eur. Banky si v prvej časti ale nepožičal ani 100 miliárd a analytici to považujú za veľké sklamanie. Program má pokračovať v decembri.
Rast ekonomiky Slovenska sa podľa EBOR zrýchli
SITA - včera o 14:31
Európska banka pre obnovu a rozvoj (EBOR) predpokladá, že slovenská ekonomika v tomto roku posilní o 2,3 %, čo je o 0,3 percentuálneho bodu viac, ako tvrdila v májovej prognóze
Ruská vláda schválila návrh rozpočtu na obdobie rokov 2015-17
TASR - včera o 13:31
Ruská vláda dnes schválila návrh rozpočtu na obdobie rokov 2015-17, ktorý nepočíta so zvyšovaním žiadnej z daní, ani so zavedením dane z predaja v budúcom roku 2015.
Rusko ubezpečuje, že neobmedzí dodávky plynu pre Európu
SITA - včera o 12:01
Možnosť, že Rusko počas zimy obmedzí dodávky zemného plynu pre Európu, aby tak zabránilo ich presmerovaniu na Ukrajinu, označil ruský minister energetiky Alexander Novak za vylúčenú
Škóti: Odtrhnime sa a budeme bohatí vďaka rope a whisky
- včera o 10:48 - Názory čitateľov (1)
Dnes je pre Škótsko veľký deň, rozhoduje sa o svojej budúcnosti. Tí čo povedia áno odtrhnutiu a nezávislosti ani nepripúšťajú, že by sa im v novom štáte mohlo dariť zle. Spoliehajú sa na vývoz ropy, lososov alebo pravej škótskej whisky. Podľa expertov to však nebude výhra, ak by škótska ekonomika zostala úplne závislá na exporte a výrazne by do nej zasiahla cena ropy.
Gazprom si plní zásobníky na zimu a nemôže teraz zvýšiť export do EÚ
TASR - včera o 10:31
Ruský štátny energetický gigant Gazprom upozornil, že nie je schopný pokryť rastúci dopyt po plyne v Európe a zároveň si vytvárať skladové zásoby na zimu.
Ruské sankcie by mohli poškodiť rakúske banky
SITA - včera o 10:01
Hlavným terčom prípadných nových sankcií Ruska proti Západu by sa v Rakúsku stali banky, situácia je však zvládnuteľná, tvrdí rakúsky minister financií Hans Jörg Schelling
Deň, keď už ani čínska pracovná sila nebude dosť lacná
- včera o 05:34 - Názory čitateľov (8)
Ak bude pokračovať súčasné tempo rastu svetovej populácie a zároveň aj priemyselná produkcia bude efektívnejšia, nevyhnutne sa dostaneme pred otázku globálnej krízy zamestnanosti, zverejnila nedávno vo svojej analýze Svetová banka. Ide o dva zdanlivo nesúvisiace, ale dôsledkami synergické trendy, ktoré zasiahnu v prvom kole predovšetkým regióny s drahšou pracovnou silou najmä v Európe a Severnej Amerike, ale rovnako aj rozvinutejšie oblasti Ázie.
Grécko zasiahlo proti dôchodkovým podvodom, získalo späť 40 mil. eur
Grécku sa od roku 2012, keď spustilo rozsiahle preverovanie vyplácania dôchodkov, podarilo získať späť viac než 40 miliónov eur vyplatených v dôsledku podvodov.
Strana 1 z 9Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov