Finančná kríza

Schäuble hovoril o dani z finančných transakcií aj na G20
SITA - 15:31
Hoci v Európskej únii sa dohodu na dani z finančných transakcií dosiahnuť zatiaľ nedarí, nemecký minister financií tému nastolil na globálnom fóre G20.
Grécko môže odlákať Turecku dovolenkárov
TASR - 14:16
Grécko môže po neúspešnom pokuse o prevrat odlákať Turecku dovolenkárov, ktorí vyhľadávajú tzv. last-minute ponuky.
Nové príležitosti namiesto únie: Británia rokuje s Čínou o voľnom obchode
- 11:31
Britský minister financií Philip Hammond začal rokovať s Čínou o uzavretí dohody o voľnom obchode. Veľkým čínskym bankám a podnikom by mohla zabezpečiť lepší prístup na britský trh. Podľa ministra je po referende o členstvo jeho krajiny v Európskej únii čas preskúmať "nové príležitosti" po celom svete, vrátane Číny. Tá je jedným z najväčších investorov v Británii.
Američania sú stále chudobnejší, prestávajú nakupovať
Konsenzuálne odhady Wall Street pre firmy z indexu S&P 500 za druhý kvartál je medziročný pokles 5,6 %. To by znamenalo pokles ziskov firiem už piaty štvrťrok za sebou.
Japonský akciový trh v pondelok mierne klesol
SITA - 11:01
Tokijský index Nikkei 225 klesol 0,04 % na 16 620,29 bodu.
Verizon sa údajne dohodol na kúpe kľúčových aktivít Yahoo za takmer 5 mld. USD
TASR - 10:31
Americký telekomunikačný koncern Verizon sa údajne dohodol na kúpe kľúčových aktivít Yahoo za necelých 5 miliárd USD (4,54 miliardy eur).
Írsko v rámci EÚ najviac pocíti dôsledky brexitu
Premiér je pod obrovským tlakom, ekonómovia revidujú prognózy smerom nadol a firmy varujú pred hrozivými dôsledkami brexitu (vystúpenia Británie z Európskej únie).
Strach z kolapsu únie: Daňoví poplatníci, pripravte si peňaženky, musíte zachrániť ďalšie banky!
- 23. 7. 2016 - Názory čitateľov (20)
Nákaza je dôvod, prečo predstavuje talianska banková kríza jednu z najväčších existenčných hrozieb pre Európu. Neriešiteľné problémy Grécka zídu z očí, zídu z mysle. Brexit na okamih vystrašil investorov aj bankárov, ale talianske bankové strasti majú potenciál zbaviť sa nadobro investorov a vrátiť na začiatok viac ako 60 rokov staré nadnárodné budovanie európskeho štátu.
Deficit verejných financií eurozóny aj celej EÚ klesol
SITA - 22. 7. 2016
Na Slovensku sa deficit verejných financií podobne ako v rámci celej eurozóny aj celej EÚ medzikvartálne znížil, a to na 2,8 % HDP v prvom kvartáli tohto roka z úrovne 3 % HDP, na ktorej bol za október až december 2015.
Brexit nestiahne globálnu ekonomiku do krízy
Hlasovanie Britov za vystúpenie z Európskej únie (EÚ) nestiahne globálnu ekonomiku do krízy. Informovala o tom agentúra Reuters.
Strana 1 z 10Staršie

Dnešný vývoj CZK
Dnešný vývoj USD
Dnešný vývoj GBP

Dane, odvody, účtovníctvo - informácie pre podnikateľov