Minister M. Lajčák sa stretne s ministrom zahraničných vecí ...
TASR - 11:46
OZNÁMENIE: Minister M. Lajčák sa stretne s ministrom zahraničných vecí Bulharska D. MitovomPodpredseda vlády a minister zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky Miroslav Lajčák sa vo štvrtok 5.
Spoločnosť RCC uhradila zamestnancom decembrové výplaty, hľadá ďalšie možnosti
TASR - 11:46
Akciová spoločnosť Railway Casted Components (RCC) dnes uhradila svojim zamestnancom meškajúce výplaty za mesiac december 2014. Pracovníci firmy v Prakovciach dostanú tieto peniaze na účty v najbližších dňoch. Vedenie i akcionári zároveň ďalej hľadajú riešenia pre ďalšiu existenciu spoločnosti, ktorej výrobný program zásadne utrpel v dôsledku rusko-ukrajinského konfliktu a následných západných sankcií voči Rusku.
Globálne dlhy: Kam až porastú?
- 11:35
Je to už sedem rokov, čo praskla globálna úverová bublina, z ktorej vyústila tá najhoršia finančná kríza. Od veľkej hospodárskej krízy dlh naďalej rastie. Svet sa stále neponaučil z minulých chýb. Namiesto toho, aby hlavné ekonomiky sveta znižovali svoju zadlženosť, deje sa pravý opak.
Hľadá dodávateľa na údržbu a opravu obchvatu Čadce a tunela Horelica
TASR - 11:31
Národná diaľničná spoločnosť (NDS) hľadá dodávateľa na servis a opravy obchvatu Čadce spolu s tunelom Horelica.
Odlev kapitálu z Ruska by mal tento rok dosiahnuť asi 100 miliárd USD
TASR - 11:31
Odlev kapitálu z Ruska by mal tento rok dosiahnuť asi 100 miliárd USD. Povedal to tento týždeň ruský minister financií Anton Siluanov.
Predstavitelia amerických poľnohospodárov prišli rokovať do Havany
TASR - 11:31
Po plánovom obnovení diplomatických vzťahov medzi Washingtonom a Havanou americkí poľnohospodári predpokladajú aj nové obchody s Kubou.
Rusko zvažuje pokračovanie zľavy na plyn pre Ukrajinu
SITA - 11:31
Ruský minister energetiky Alexander Novak pripustil, že Moskva by mohla Kyjevu predávať plyn so zľavou aj v druhom kvartáli po skončení platnosti zimného kontraktu
Spor medzi obyvateľmi Veľkej a spoločnosťou Schule možno vyrieši mediácia
TASR - 11:31
Spor medzi obyvateľmi mestskej časti Poprad – Veľká a spoločnosťou Schule, s. r. o., sa bude snažiť vyriešiť mediátor. Toho zabezpečila samospráva, ktorá sa spor snaží vyriešiť v prospech oboch strán.
Straty podpory na zelené zdroje putujú na súdy
SITA - 11:16
Prevádzkovatelia zdrojov zelenej elektriny sú presvedčení, že na súdoch v súvislosti s odňatím štátnej podpory pre výrobcov, ktorí si nesplnili administratívne povinnosti, uspejú. Regulátor sa súdnych sporov neobáva.
Švajčiarska ekonomika v štvrtom kvartáli vzrástla o 0,6 %
SITA - 11:16
Analytici odhadovali, že rast švajčiarskeho hrubého domáceho produktu (HDP) v štvrtom kvartáli bude na úrovni 0,3 %
Strana 1 z 10Staršie