Zisk Procter & Gamble v 3. kvartáli vzrástol o 2 %
TASR - včera o 20:46
Čistý zisk Procter & Gamble v 3. kvartáli fiškálneho roka 2013/14 vzrástol o 2 %. Americký koncern znížil náklady, čo vykompenzovalo slabý predaj v oblasti kozmetiky a rodinných produktov.
Vojenské manévre vyjdú Putina zrejme draho
- včera o 19:50 - Názory čitateľov (1)
Putinovo dobrodružstvo na Ukrajine stojí ruskú štátnu kasu nemalé prostriedky. Vyplýva to z dát, ktorá zverejnila Ruská centrálna banka, píše o nich The Wall Street Journal. Pritom premiér Dmitrij Medvedev už v Štátnej dume vyhlásil, že Rusko je schopné minimalizovať dopad všetkých sankcií, ktorým kvôli ukrajinskej kríze čelí. Dodal, že prioritou vlády je zmierniť predovšetkým ich ekonomický dopad.
Kurz eura vzrástol a pohybuje sa na úrovni okolo 1,385 USD/EUR
TASR - včera o 18:46
Robustné ekonomické údaje a pozitívne správy z krízou zasiahnutých štátov eurozóny dnes podporili spoločnú európsku menu.
Úverová spoľahlivosť vlád strednej Európy sa stabilizuje
SITA - včera o 17:31 - Názory čitateľov (1)
Oživenie ekonomickej aktivity a zmiernenie opatrení na fiškálnu konsolidáciu podľa agentúry Moody's poskytuje vládam Česka, Slovenska, Poľska, Maďarska a Slovinska väčšiu flexibilitu.
Výsledky Boeingu za 1. kvartál prekonali očakávania trhu
TASR - včera o 15:31
Boeing v 1. kvartáli zvýšil výrobu komerčných lietadiel a jeho hospodárske výsledky prekonali očakávania Wall Street.
Ukrajina môže vyvážať svoj ​​tovar do EÚ bez cla, ročne ušetrí až pol miliardy eur
- včera o 15:03
Ukrajina môže oddnes vyvážať svoj ​​tovar do Európskej únie bez cla. Úľavy platia pre všetok tovar. Ukrajinci vďaka tomu ročne ušetria až 500 miliónov eur, dvadsaťosmička chce odstránením ciel podporiť ukrajinskú ekonomiku.
Francúzsko očakáva tento rok rozpočtový deficit na úrovni 3,8 % HDP
TASR - včera o 15:01
Francúzska vláda dnes revidovala svoj fiškálny cieľ pre tento rok. Aktuálne očakáva rozpočtový deficit na úrovni 3,8 % hrubého domáceho produktu (HDP) namiesto 3,6 % HDP.
Projekt pre terminály ŽSR v Bratislave dodá Reming Consult
SITA - včera o 15:01
Vo verejnej súťaži na dodanie projektovej dokumentácie pre terminály integrovanej osobnej prepravy v Bratislave na železničnom úseku Devínska Nová Ves - Hlavná stanica - Podunajské Biskupice uspela spoločnosť Reming Consult s ponukou 349,7 tis. eur bez dane z pridanej hodnoty
Portugalsko predalo 10-ročné dlhopisy s najnižším úrokom za 8 rokov
TASR - včera o 14:31
Šance Portugalska na vystúpenie zo záchranného programu bez ďalšej žiadosti o pomoc dnes opäť vzrástli.
Lidl má na Facebooku už viac ako 10 000 000 fanúšikov, v Európe nemá konkurenciu
PR článok - včera o 14:30
Lidl prekonal na jar 2014 hranicu 10 miliónov fanúšikov na Facebooku. Podarilo sa mu to ako prvému maloobchodnému reťazcu na starom kontinente. Prestížna monitorovacia agentúra Socialbakers podložila tento fakt štúdiou „Lidl Now #1 European Food Retailer on Facebook”.
Strana 1 z 10Staršie