Halliburton v 1. štvrťroku prekonal očakávania Wall Street
TASR - 15:31
Americká spoločnosť Halliburton sa v 1. štvrťroku vrátila k zisku. V rovnakom období vlani zaznamenala stratu pre vysoké náklady.
Americký výrobca hračiek Hasbro sa v 1. štvrťroku vrátil k zisku
TASR - 15:01
Americký výrobca hračiek Hasbro sa v 1. štvrťroku vrátil k zisku. Dôvodom je vysoký dopyt po dievčenských hračkách, ako sú My Little Pony a Nerf Rebelle.
Zamestnanci bez príjmu môžu žiadať o dávku z garančného poistenia
TASR - 14:16
Vlani požiadalo Sociálnu poisťovňu o dávku z garančného poistenia 4662 klientov, z tohto počtu bolo doteraz priznaných 4423 dávok.
Objem nesplácaných úverov v Španielsku poklesol
SITA - 12:31
Podiel nesplácaných úverov v španielskych bankách vo februári mierne poklesol na 13,4 %. Hodnota problémových úverov poklesla na 195 mil. eur, kým v predchádzajúcom mesiaci bol tento objem 197 mil. eur
Kúpači na východnom Slovensku oblievajú najdrahšou vodou
Šibači a kúpači na východnom Slovensku a na Gemeri by si mali dávať najväčší pozor na to, koľko vody svojim ženám počas Veľkonočného pondelka doprajú.
Index SAX sa za týždeň prepadol o vyše 13 bodov
SITA - 11:31
Výrazne poklesla najmä hodnota akcií OTP Banky Slovensko o 50 % na jedno euro. Za týmto poklesom stáli však iba dve zobchodované akcie banky počas týždňa.
Za deväť rokov sa počet penzistov v SR zvýšil o 114 tisíc
Počet vyplácaných dôchodkov, ktorých môže penzista dostávať aj viacero súčasne, za rovnaké obdobie vzrástol o 153,5 tisíc na takmer 1,62 milióna.
Ako môžu drobní podnikatelia ušetriť?
PR článok - 09:00
Malé firmy či drobní živnostníci to dnes nemajú ľahké. Platia odvody, rátajú si príjmy a výdavky kvôli daniam a snažia sa ušetriť, kde sa dá. Pritom, ak sa naučia hospodáriť so svojimi peniazmi rozumne a nájdu v banke služby s výhodnejšími podmienkami, dokážu usporiť nemalé sumy. V Slovenskej sporiteľni môžu mať podnikateľský účet zadarmo a zároveň si tam môžu zobrať úver bez spracovateľského poplatku. Je to jednoduché.
Prvotný hriech európskeho bankovníctva
Samotný základ fungovania bánk spočíva v hriechu. Zarábanie peňazí na niekom inom bolo katolíckou cirkvou zakázané už v 5. storočí. Islam ho zakazuje veľmi striktne. Európania tak mali k bankovníctvu vždy veľmi zložitý vzťah.
Priepastný rozdiel: Viete kedy ide o investíciu a kedy o špekuláciu?
- 03:58
Hovorí sa, že ak investor do svojho portfólia zaradí novú "long" pozíciu, špekuluje na rast ceny aktíva. Toto konštatovanie však nie je vždy úplne presné. Na kapitálových trhoch je potrebné dôsledne rozlišovať medzi špekulovaním a investovaním, pretože rozdiel medzi oboma termíny je priepastný.
Strana 1 z 10Staršie