V Číne zrušili daňovú úľavu na 17 modelov elektrovozidiel
TASR - 15:01
Čínske úrady zrušili 10-% daňovú úľavu na 17 modelov elektromobilov. DPA informuje, že opatrenie sa nevzťahuje na vozidlá na elektrický pohon vyrobené v Číne.
Spolupráca V4 v turizme bolo nadčasové rozhodnutie
TASR - 15:01
Slovensko aj okolité krajiny pochopili, že vzájomná spolupráca zvyšuje ich konkurencieschopnosť v turizme a zviditeľňuje ich ako kvalitné a pre turistov zaujímavé destinácie.
Reverzný tok na Ukrajinu uviedli do komerčnej prevádzky
SITA - 15:01
Záujemcovia o reverzné dodávky plynu pre Ukrajinu si u slovenského prepravcu Eustream do roku 2019 rezervovali prepravné kapacity v objeme 10 mld. kubických metrov ročne.
Prehľad plnenia štátneho rozpočtu ku koncu augusta 2014
SITA - 14:31
Prehľad plnenia štátneho rozpočtu ku koncu augusta 2014. (v tis. eur)Skutočnosť k 2013Skutočnosť k 31.
Nové usporiadanie územia môžu vyvolať investori aj vlastníci pôdy
TASR - 14:01
Rozdrobenosť pozemkového vlastníctva na Slovensku podľa predsedu Komory pozemkových úprav (KPÚ) SR Vladimíra Uhlíka sťažuje vytváranie racionálnych hospodárskych celkov, ale najmä realizáciu investičných zámerov.
Železničiari hľadajú dodávateľov na rekondičné pobyty za 1,91 mil. eur
TASR - 14:01
Železničiari hľadajú dodávateľov rekondičných pobytov pre svojich zamestnancov na najbližšie tri až štyri roky.
V Španielsku vzrástla nezamestnanosť prvýkrát od januára
TASR - 13:31
Počet nezamestnaných v Španielsku v auguste prvýkrát po šiestich mesiacoch mierne vzrástol. Informuje o tom DPA s odvolaním sa dnešnú správu ministerstva práce v Madride.
Experti EK a Ruska budú vo štvrtok rokovať o dodávkach plynu
TASR - 13:01
Európska komisia (EK) bude vo štvrtok (4. 9.) s Ruskom rokovať na expertnej úrovni o plyne. Cieľom je vyriešenie sporu o ceny plynu medzi Kyjevom a Moskvou, uviedol európsky komisár pre energetiku Günther Oettinger.
Akciové burzy vo Frankfurte a v Tokiu pokračujú v raste
TASR - 12:31
Dax, hlavný akciový index nemeckej burzy vo Frankfurte nad Mohanom, odštartoval dnes predpoludním rastom kurzov cenných papierov a znovu prekročil hranicu 9500 bodov.
S opravami turbín chcú SE začať o dva roky
SITA - 12:31
Slovenský dominantný výrobca nechápe kritiku zo strany vlády, ktorá minulý týždeň na svojom rokovaní prijala správu, v ktorej kritizuje elektrárne za to, že ešte stále nepristúpili ku generálnym opravám turbín v gabčíkovskej elektrárni.
Strana 1 z 10Staršie