Pôvod aféry LuxLeaks: Možno úpadok morálky Západu
Firmy, ktorých sa kauza týka, zdanili v Luxemburgu niekoľko sto miliárd dolárov, čím ušetrili mnoho miliárd na daniach v krajinách, kde v skutočnosti podnikajú. Hľadanie odpovede na otázku, čo sa deje v daňových rajoch, ide proti záujmom globálnych a demokraticky nekontrolovateľných finančných konglomerátov prepojených s vládnucimi elitami.
A tento poznáte? Ako Buffetovu kariéru odštartovali cigary
Veľa sa toho už popísalo o Veštcovi z Omahy, ale životný príbeh Warrena Buffetta stále má čo povedať súčasným investorom. A nielen im. Kto by sa nechcel poučiť z toho, ako sa stať druhým najbohatším mužom Ameriky?
Koncentrácia bohatstva: Najväčšie riziko, ktorému musia boháči čeliť
- včera o 06:43 - Názory čitateľov (2)
Počet majetných ľudí, ktorých bohatstvo dosahuje 30 a viac miliónov dolárov, stále pribúda. Tento rok dosiahol nový rekord. Uvádza to čerstvý celosvetový prieskum, ktorého výsledky však zároveň poukazujú na nedostatočnú diverzifikáciu bohatstva tých najbohatších. Tým pádom ich majetok nie je chránený pred prípadnými šokmi, ktorým môže byť finančný systém vystavený.
Odpočítavanie pre staré reaktory: Kto a za koľko ich bezpečne zlikviduje?
- včera o 04:12 - Názory čitateľov (6)
Blíži sa čas, kedy tie najstaršie reaktory začnú dosluhovať a budú musieť byť demontované a bezpečne zlikvidované. To ale môže priniesť nemalé finančné problémy. Medzinárodná energetická agentúra varuje, že demontáž vyjde podľa odhadov odborníkov v najbližších 25 rokoch na 100 miliárd dolárov.
Hudobné nástroje lákajú svetových investorov, sú stabilnejšie než výtvarné umenie
- včera o 03:31
Zabudnite na zlato, starožitné automobily alebo výtvarné umenie ako doplnok investičného portfólia. Finančníci v poslednej dobe odporúčajú investovať do hudobných nástrojov. Napríklad vzácne husle sa už od 50. rokov každoročne zhodnocujú o osem až dvanásť percent, tvrdia znalci.
Voľby do Kongresu USA: Čo tento presun moci znamená?
- včera o 03:06
Voľby v USA podľa očakávania vyhrali republikáni. Strana získala nadpolovičnú väčšinu v senáte a posilnila svoje pozície v snemovni reprezentantov. Republikáni tak prvýkrát od roku 2006 držia väčšinu v kongrese. Republikáni tiež uspeli v kľúčových guvernérskych voľbách.
Tri zaujímavé grafy ako sa u nás za rok zmenilo daňové zaťaženie: Platíme viac než Česi aj Maďari
- včera o 00:57 - Názory čitateľov (14)
Celková daňová záťaž pre firmy a podnikateľov je na Slovensku 48,6 %. Krajina s najpriateľskejšou daňovou klímou v našom regióne je Chorvátsko, kde je celkové zaťaženie 18,8 %. Vyplýva to zo správy "Platenie daní 2015" vypracovanej účtovnou a poradenskou firmou PwC a Svetovou bankou.
Čínske COSCO mení grécky prístav Pireus výrazne k lepšiemu
TASR - 21. 11. 2014
Keď pred piatimi rokmi čínska, štátom kontrolovaná spoločnosť China Overseas Shipping Group Co (COSCO) prevzala grécky prístav Pireus, jeho zamestnanci prijali zmenu majiteľa 1,5 mesačným štrajkom.
Rusko by chcelo vybudovať novú rýchlostnú železničnú trať do Pekingu
TASR - 21. 11. 2014 - Názory čitateľov (1)
Rusko by chcelo vybudovať novú rýchlostnú železničnú trať do Pekingu. Moskva sa usiluje ešte viac posilniť svoje väzby s druhou najväčšou ekonomikou sveta po úspechu s podpisom dohody o dodávkach plynu do Číny, ktoré prekročia aj jeho vývoz do Európy.
Priemerná hodinová mzda v Taliansku v októbri vzrástla
TASR - 21. 11. 2014
Priemerná hodinová mzda v Taliansku, ktoré zápasí s recesiou, v októbri vzrástla, a to v dôsledku zvýšenia platov v súkromnom sektore.
Strana 1 z 10Staršie