Ekonomika a politika výrobného fetišizmu
- 00:44
Politickí lídri po celom svete majú v otázke zamestnanosti identický slovník. Donald Trump sľubuje milióny pracovných miest vo výrobe, Clintonová chce vraziť 10 miliárd dolárov do výroby, George Osborne mal výrobu ako leitmotív priemyselnej stratégie. Aj Jeremy Corbyn sľúbil, že podpora výroby bude prioritou pre národnú investičnú banku.
V nedohľadne: Koniec dlhej zimy, kedy panovala hotovosť
- 00:27
Spoločnosť sa postupne stane úplne bezhotovostnou. Používanie bezhotovostných platieb v podobe kariet a aplikácií rastie exponenciálne, ale hotovosť, ako kráľ, ešte v ohrození nie je. Aspoň podľa novej správy Deutsche Bank.
Polícia v kraji rozšírila stránkové hodiny na oddelení vydávania dokladov
TASR - včera o 16:31
Oddelenia dokladov okresných riaditeľstiev Policajného zboru a klientskych centier Ministerstva vnútra SR v Nitrianskom kraji rozšírili stránkové hodiny na oddeleniach dokladov a evidencií.
Fed tento mesiac zrejme zvýši úrokové sadzby
TASR - včera o 16:16
Situácia na trhu práce v USA pokračuje v zlepšovaní, čo čoraz viac zvyšuje očakávania, že americká centrálna banka (Fed) po roku opäť zvýši úrokové sadzby.
Americké indexy nenašli v piatok jasné smerovanie, Dow Jones klesol o 0,11 %
TASR - včera o 15:46
Americké akciové indexy nenašli v piatok (2. 12.) jasný smer. Prekvapivo pozitívna správa z trhu práce nedokázala ďalej podporiť kľúčový index Dow Jones Industrial, ktorý počas predchádzajúcich troch dní zaznamenal mierne zisky.
Milovníkom bežeckého lyžovania je k dispozícii Javornícka magistrála
TASR - včera o 12:46
Milovníkom bežeckého lyžovania v Žilinskom samosprávnom kraji (ŽSK) je oddnes k dispozícii 54-kilometrový úsek Javorníckej lyžiarsko-bežeckej magistrály.
Nórsko chce tento mesiac začať obchodný dialóg s Britániou
TASR - včera o 11:16 - Názory čitateľov (1)
Nórsko začne tento mesiac dialóg s Britániou o budúcich obchodných vzťahoch po jej odchode z Európskej únie (EÚ).
V boji s daňovými únikmi by štát nemal zasahovať do práv podnikateľov
TASR - včera o 10:16 - Názory čitateľov (1)
Štát by mal v rámci boja s daňovými únikmi dbať aj na ochranu oprávnených záujmov subjektov, ktoré nepredstavujú riziko pre správny výber daní.
Likvidáciou kapitalizmu k zničeniu civilizácie
- včera o 00:50 - Názory čitateľov (19)
Pamätáte sa na Occupy Wall Street, protestné hnutie zo 17. septembra 2011? Malo poslúžiť na upriamenie pozornosti na sociálne a ekonomické nerovnosti vo svete. Na zlý kapitalizmus.
Fikcia a vymyslené príbehy: Prestaňte míňať na základe svojho okolia
- včera o 00:13 - Názory čitateľov (3)
Viete, čo je horšie, než súdiť knihu podľa obalu? Súdiť knihu podľa obalu, a potom robiť finančné rozhodnutia na základe toho, čo predpokladáte, že by vám kniha mohla povedať.
Strana 1 z 10Staršie