Stredoeurópske akciové trhy posilnili
SITA - 18:31
Český index PX si pripísal 0,52 % a uzavrel na úrovni 991,40 bodu, maďarský BUX stúpol o 0,26 % na 17 884,71 bodu a poľský WIG20 posilnil o 0,59 % na 2 500,29 bodu
Lipšic navrhuje extra daň na vysoké príjmy z úrokov z omeškania
SITA - 18:01
Šéf hnutia Nova Daniel Lipšic tvrdí, že tak chce zamedziť špekulatívnym a nereálne vysokým príjmom niektorých subjektov z úrokov z omeškania zo súdnych sporov, ktoré vyhrajú so subjektmi verejnej správy.
Spotrebiteľská dôvera v USA v septembri prudko klesla
TASR - 17:31
Spotrebiteľská dôvera v USA zaznamenala v septembri nečakane prudký pokles po tom, ako v auguste dosiahla zhruba 7-ročné maximum.
V prípade mýta za prejazdy cez obce sa hovorí iba o bratislavskej diaľnici
TASR - 17:01
V prípade opätovného zavedenia mýta pre nákladné autá aj za prejazdy cez intravilány obcí prichádza do úvahy jedine bratislavská diaľnica.
Dolár voči euru stúpol na dvojročné maximum
Svetové devízové trhy - euro, dolár, jen, česká koruna, poľský zlotý, maďarský forint
Stav úverov na bývanie v auguste vzrástol na 16,1 miliardy eur
TASR - 16:31
Slovenské banky ku koncu augusta tohto roka poskytli úvery na bývanie v celkovej hodnote 16,1 miliardy eur.
EÚ chce znížiť energetickú závislosť od Ruska
Návrh dokumentu pre októbrový summit EÚ zdôrazňuje nutnosť uplatnenia legislatívy brániacej energetickým firmám vlastniť prepravné trasy, ak ich používajú na prepravu vlastného plynu. S touto legislatívou nie je v súlade plynovod Južný prúd (South Stream), keďže Moskva by kontrolovala aj plynovod aj prepravovaný plyn.
V stredu o novele zákona o spotrebiteľských úveroch
SITA - 16:31
Novela zákona sa podľa rezortu financií zameriava na prijatie krokov, ktoré prispejú k transparentnosti a zvýšeniu výkonu dohľadu na trhu poskytovateľov spotrebiteľských úverov.
Banky v auguste zaznamenali nárast úverov a pokles vkladov
TASR - 16:16
V auguste tohto roka slovenské banky zaznamenali pokles vkladov súkromného sektora. Tie sa medzimesačne znížili o 0,3 %, medziročná dynamika sa spomalila o 1,4 percentuálneho bodu (p.b.) na 3,8 %.
Oktoberfest: Cena piva stúpla na desať eur, návštevníkov to odrádza
Minulý víkend odštartoval mníchovský Oktoberfest. Tradičné podujatie aj tento rok láka pozornosť. Na jednej strane bujará zábava, na strane druhej tvrdým obchodný model.
Strana 1 z 10Staršie