Obvinenia z Ružomberka: Ako jednoducho dokázal miliardár Fiľo obrať svojich zamestnancov o milióny
Firma ECO-INVEST, a.s. aj napriek stámiliónovým ziskom nesplnila svoj záväzok vydať zamestnanecké akcie, čím porušila privatizačnú zmluvu a poškodila jej bývalých aj súčasných zamestnancov o desiatky miliónov eur, tvrdí občianske združenie ECO-PAPIER Ružomberok.
Svet bez práce sa blíži: Možno nás čaká utópia, alebo peklo
- 00:16
Roboti nakoniec prevezmú všetky naše pracovné miesta, preto už dnes by sme mali začať plánovať, ako odvrátiť sociálny kolaps.
V Spojených štátoch sa od decembra začnú preplácať nadčasy
TASR - včera o 17:31 - Názory čitateľov (3)
Milióny amerických zamestnancov dostanú v decembri po prvýkrát zaplatené za nadčasy. Informovala o tom APA.
Ministerstvo hospodárstva zvažuje sťahovanie, budova je v nevyhovujúcom stave
TASR - včera o 16:16 - Názory čitateľov (2)
Ministerstvo hospodárstva (MH) SR by sa mohlo v blízkej budúcnosti sťahovať do nových priestorov. Rezort to síce zatiaľ nepotvrdil, no priznal, že stav jeho súčasnej budovy hraničí s havarijným stavom.
Airbus a Boeing dostali povolenie na vývoz lietadiel do Iránu
TASR - včera o 14:01
Podľa iránskeho ministra dopravy môže krajina nakúpiť viac dopravných lietadiel od Airbusu a Boeingu, než mala doteraz povolených.
Brexit môže zasiahnuť aj londýnske hotely, ubudnú služobné cesty
TASR - včera o 11:46
Nájsť voľnú hotelovú izbu v Londýne bude zrejme už na budúci rok o niečo ľahšie. Firmy sa totiž obávajú, že britská ekonomika po referende o brexite spomalí, a to povedie k obmedzeniu výdavkov na služobné cesty.
Slovenské jaskyne zažili najlepšiu letnú sezónu za posledné roky
TASR - včera o 09:46
Slovenské jaskyne navštívilo za prvých osem mesiacov tohto roku viac ako 520.000 návštevníkov, čo predstavuje medziročný nárast o približne 20 percent.
Polícia pri razii zhabala 5000 uncí striebra, chlapík drahý kov ukrýval doma
- včera o 00:16 - Názory čitateľov (5)
Minulý týždeň v austrálskom štáte Queensland federálna polícia skonfiškovala istému mužovi ohromujúcich 5465 uncí striebra v hodnote približne 106 000 dolárov. Išlo o súčasť najväčšej série policajných razií podnietených Austrálskym finančným úradom proti ľuďom, ktorých podozrieva z daňových únikov.
Prečo Nemci protestujú proti voľnému obchodu
- včera o 00:09 - Názory čitateľov (11)
Máloktorá z krajín dokáže tak ťažiť z medzinárodného obchodu ako Nemecko. Minulý týždeň inštitút Ifo, ekonomický think-tank oznámil, že nemecký prebytok bežného účtu dosiahol tento rok vrchol všetkých čias, 310 miliárd dolárov. Silný exportný priemysel a oslabená mena stavia nemeckú ekonomiku do postavenia, o ktorom môžu južné krajiny iba snívať.
Český HDP vzrástol v 1. polroku o 2,8 %, pomohol najmä obchod
Česká ekonomika pokračovala v stabilnom raste aj v 1. polroku tohto roka. Dnes to potvrdil Český štatistický úrad (ČSÚ).
Strana 1 z 10Staršie