Stredoeurópske akciové trhy oslabili
SITA - 18:16
Český index PX oslabil o 3,6 % na 790,09 bodu, maďarský BUX si pohoršil o 1,3 % na 25 390,23 bodu a poľský WIG20 klesol o 2,12 % na 1 732,19 bodu.
Poľsko začalo dovoz LNG z Nórska cez terminál Swinoujscie
SITA - 17:46
Prevádzku LNG terminálu v prístave Swinoujscie, ktorého vybudovanie stálo 3 mld. zlotých, krajina tento mesiac začala importom 206 tis. kubických metrov plynu z Kataru. Z Nórska v pondelok Poľsko doviezlo 140 tis. kubických metrov LNG.
Väčšie firmy už budú posielať evidenciu dôchodkového poistenia len elektronicky
TASR - 17:31
Zamestnávateľom, ktorí majú viac ako 20 zamestnancov, sa 30. júna tohto roka končí prechodné obdobie, v ktorom mohli Sociálnej poisťovni (SP) zasielať evidenčné listy dôchodkového poistenia za svojich zamestnancov v papierovej forme.
Neistota spojená s brexitom bude závisieť od politikov v Británii a EÚ
TASR - 16:16
Neistotu spojenú s brexitom majú v rukách britskí a európski politici, uviedla šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová.
Prvé čísla: Kvôli Brexitu prišli investori o rekordné dva bilióny dolárov
Výsledok referenda o vystúpení Británie z Európskej únie vyšiel investorov veľmi draho. Podľa údajov spoločnosti S&P Global sa papierová hodnota akcií a ďalších aktív len v piatok celosvetovo znížila o viac ako dva bilióny dolárov. To je nový rekord, ešte nikdy v minulosti neboli straty za jediný deň tak vysoké.
Štvrtinu potravín Briti dovážajú z EÚ, a to môže byť problém
Dúfajme, že Briti nestratia chuť do jedla kvôli výsledkom hlasovania za opustenie únie. Budú ju potrebovať v najbližších mesiacoch, keď krajina prehodnotí svoje potravinárske plány.
Platobná morálka zákazníkov sa medziročne výraznejšie nezmenila
TASR - 15:01
Platobná morálka zákazníkov sa podľa takmer dvoch z troch stavebných spoločností medziročne nezmenila.
Kurz britskej libry klesol na nové 31-ročné minimum
Kurz britskej libry pokračuje v poklese, pričom dnes sa dostal na nové 31-ročné minimum. Informovala o tom agentúra AP.
Priznanie Lagardeovej: Finančné trhy podcenili výsledok hlasovania o Brexite
- 14:19
Šéfka Medzinárodného menového fondu (MMF) Christine Lagardeová uznala pochybenie. Finančné trhy podľa nej značne podcenili výsledok britského hlasovania o odchode z EÚ. Zároveň vyzvala politikov, aby čo najrýchlejšie ukončili obdobie neistoty. Obnovu globálnej ekonomickej dôvery žiada aj Čína.
EasyJet upozornil na pokles zisku za svoj tretí kvartál
SITA - 14:16
Pokles dopytu v máji a júni podľa firmy znížil jej zisk za jej tretí štvrťrok pred zdanením približne o 28 mil. GBP. Brexit pritom zhoršuje jej výhľad.
Strana 1 z 10Staršie