Články jedného autora

Aký obchodný štýl je vhodné používať?
X-Trade Brokers - 27. 8. 2012
V tejto časti objasníme najčastejšie prístupy k obchodovaniu na finančných trhoch. Rozlišujeme tri základné.
Finančná páka vám poskytuje príležitosti na vysoké zisky aj pri nízkych vkladoch
Rozdiel medzi obchodovaním s klasickými finančnými inštrumentmi (akciami, dlhopismi,...) a menovými pármi spočíva v tom, že pokiaľ chceme napríklad na trhu s akciami vstúpiť do pozície long a špekulovať na rast ceny, musíme pri klasickom obchodovaní skutočne zaplatiť 100% hodnoty akcií.
Ako sa v súčasnosti obchodujú akcie a komodity?
X-Trade Brokers - 23. 8. 2012
Komoditné trhy umožňujú nákup a predaj komodít ešte pred ich skutočnou výrobou alebo vypestovaním. V súčasnosti sa komodity obchodujú prostredníctvom komoditných búrz.
Úspešný obchodník Ludvík Turek sa živí na finančných trhoch už 15 rokov. Teraz vám zdarma ukáže ako!
Už Vás nudia semináre a webináre o obchodovaní na finančných trhoch bez praktických živých ukážok? Tak práve pre Vás je tu novinka!
Najviac peňazí sa točí na menových trhoch
X-Trade Brokers - 22. 8. 2012
Súčasný menový trh (Forex, FX) skrýva veľké množstvo obchodných príležitostí.
Nemusíte byť expertom, aby ste sa stali úspešným investorom
Prečo investovať je dnes už skôr rečníckou otázkou. Ľudia investujú za účelom zhodnotenia peňazí, zaistenia svojej vlastnej budúcnosti, splnenia svojich túžob a prianí.
Komodity: Priaznivé počasie v Brazílii podporuje zber úrody kávy
X-Trade Brokers - 17. 8. 2012
Cena kávy odrody arabica sa po vzostupe na najvyššiu úroveň od marca tohto roka koncom júla opäť vydala smerom na juh a za posledný týždeň zaznamenala pokles späť na júnové hladiny, včera s minimom dňa na 160,68 USD/100 libier.Hodnotu komodity posielajú smerom nadol predovšetkým informácie z Brazílie, top svetového pestovateľa a exportéra kávy, kde zber úrody pre sezónu 2012/2013 už je v plnom prúde a podporuje ho aj priaznivé suché počasie.
Komodity: Cukor by mohol v budúcom týždni rásť
X-Trade Brokers - 29. 6. 2012
Podľa prieskumu agentúry Bloomberg medzi 13 analytikmi a obchodníkmi ohľadom cenového vývoja na trhu s trstinovým cukrom v nasledujúcom týždni, by deviati z opýtaných stavili na rast hodnoty komodity a len štyria očakávajú pokles.Cena cukru včera vystúpila na čerstvé dvojmesačné maximum na úrovni 21,28 USD/100 libier, pričom otestovala rezistenciu na úrovni 70-denného kĺzavého priemeru, ďalej sa jej ju však prekonať nepodarilo a do uzavretia trhu si nadobudnuté zisky odpísala.
Akcie: Ticho pred búrkou
Dalo by sa povedať, že v priebehu včerajšieho obchodného dňa si trhy zobrali oddychový čas.
Komodity: Dažde v Brazílii škodia úrode kávy
X-Trade Brokers - 27. 6. 2012
Cena na trhu s kávou odrody arabica zaznamenala včera nárast hodnoty až k úrovni 50-denného kĺzavého priemeru, keď sa v podvečerných hodinách predávala za 166,23 USD/100 libier.
Strana 1 z 10Staršie