VÚB Generali (DSVUB)

Názory čitateľov
28. 5. 2015   AA
Súvislosti s DSS, o ktorých sa moc nehovorí.
V súčasnosti číslo tých, ktorí neuvidia z DSS - z ich "vlastných" peňazí ani cent, je 383.000.
*
Akonáhle by mali na osobnom účte dosť peňazí na kúpu "švajčiarskych" nevalorizovaných dôchodkov a zomrú v prvých 7 rokoch poberania dôchodku, tak pozostalým ide napr. za 30.000 EUR daných na kúpu dôchodku vo výške cca 100 EUR už iba rozdiel medzi počtom vyplatených dôchodkov a číslom 84 (7 rokov).
*
Ak zomrú po 7 rokoch, napr.v 85 mesiaci poberania, tak pozostalí už z tých peňazí nič nededia.
*
Čiže účasťou v DSS z tých vraj vlastných peňazí darovali komerčnej poisťovni 21.500 EUR a súčasne poberali nevalorizovaný dôchodok so znižujúcou sa kúpnou silou.
2. 2. 2015   Julka
Môj muž od roku 2012 začal prispievať do druhého piliera 4%.V roku 2021 ide do dôchodku.Takže nebude mať 10 rokov v druhom pilieri.Čo v tomto prípade?Zrušiť 2.pilier?Dostane peniaze späť,ktoré už tam vložil?Alebo ponechať?Dôchodok z 1.piliera bude žalostný :(
10. 2. 2015   Michal
Nedostane späť nič, pretože to niesú jeho peniaze ale peniaze sociálnej poisťovne, takže ak zruší 2. pilier, peniaze prepadnú v prospech sociálky. treba zvážiť či ostať,dôležité je koľko zarába v hrubom a či ide naozaj 2021 do dôchodku a či ide naozaj o 2. pilier alebo o 3. pilier
9. 5. 2012   Laco
Neviete ako sa dá založiť DSS-ka len pre samu seba? Len aby mi tych 9% dali a ja sa zrieknem polovice dochodku. Peniaze si budem len sporit a zhodnocovat a budem plnit aj zakonom dane zaruky. Kolkí by ste to privítali?
27. 9. 2012   sikovnik
To je biznis len pre vyvolenych... Inac by som uz tiez mal vlastnu DSS.
17. 10. 2012   KeX
Laco, da sa to riesit aj inak. Zmenis sposob akym Ti chodi prijem, da sa to dokonca spravit tak aby si nemusel platit ziadne dane a ziadne odvody. Potom Ti cely prijem zostane a Ty si odlozis kam chces a kolko chces.
24. 12. 2012   Realista
KeX, zdá sa Ti, že si objavil perpetum mobile ? Ako chceš dosiahnúť neplatiť žiadné dane a odvody ? Ak veríš Miháľovi, tak sa rýchlo zobuď. Zamestnancovi i Dohodárovi strhne zamestnávateľ z každej výplaty odvody a dane. Keď Ti nebude nič vyplácať, nebude ani odvádzať odvody a dane. Ale z čoho chceš žiť, z lásky, zo vzduchu ? Žeby bol Miháľ, alebo Ty, prvý novodobý komunista, ktorí bude pracovať zadarmo ?
24. 12. 2012   Realista
Nuž aj prehadzovať peniaze z kopy na kopu treba vedieť. Ale keď budeš, teda nebudeš nič ručiť, ako naše DSS, tak sa Ti ponúkam za generálneho riaditeľa. Ty budeš prezidentom našej DSS.
31. 3. 2014   Ján
Ahoj Laco 9% do 2 piliera je už dávno zrušený momentálne si môžeš odvádzať do 2 piliera iba 4% z HM. Funguje to a tom že pokial máš od 18-35 rokov oplatí sa do 2 piliera vstúpiť kedže 1 pilier je stratový momentálne má deficit 7,14 mld. € akže je neudržateľný pokiaľ chceš mať peniaze na dôchodok je nato spravený 2 pilier avšak ked prídeš do dôchodku 62 r. polovicu ti z 1 piliera zoberú a v 2 pilieri ti to rozdelia cez 2 spôsoby vyplácania. Polovicu ti zoberú ale ak nebude 1 pilier tak potom 2 je možnosť mať na vlastnom účte peniaze.
28. 5. 2015   AA
Ján
Aj keď má niekto od 18-35 rokov veku a jeho príjem nie je ničím garantovaný, že bude vyšší aspoň 1,25 násobku štatistického priemeru, z DSS nezíska ani cent navyše.
*
Jediná vec, o ktorú predpokladám, že nikto normálny nemá záujem, je úmrtie pred odchodom na dôchodok. Aj preto to má názov "dôchodkové", čiže aby dôchodok dostával.
Súvislosti s DSS, o ktorých sa moc nehovorí.
V súčasnosti číslo tých, ktorí neuvidia z DSS - z ich "vlastných" peňazí ani cent, je 383.000.
*
Akonáhle by mali na osobnom účte dosť peňazí na kúpu "švajčiarskych" nevalorizovaných dôchodkov a zomrú v prvých 7 rokoch poberania dôchodku, tak pozostalým ide napr. za 30.000 EUR daných na kúpu dôchodku vo výške cca 100 EUR už iba rozdiel medzi počtom vyplatených dôchodkov a číslom 84 (7 rokov).
*
Ak zomrú po 7 rokoch, napr.v 85 mesiaci poberania, tak pozostalí už z tých peňazí nič nededia.
*
Čiže účasťou v DSS z tých vraj vlastných peňazí darovali komerčnej poisťovni 21.500 EUR a súčasne poberali nevalorizovaný dôchodok so znižujúcou sa kúpnou silou.
A je jedno, či platil odvody 11, či 20, alebo 30 rokv...
23. 2. 2012   GOMEZTO
Ja som mal Generali a prešiel som do axa kvoli poplatkom.Ma niekto skusenost s axou.dik
19. 7. 2015   ferko
Som financny poradca a ak ste v axa tak to je velmi zle ozvite sa mi 0907528497
12. 11. 2015   anonym
treba skontrólovať kvalifikáciu a nie zarábať oblbovaním s neodbornými argumentmi
19. 9. 2010   anonym
ja som velmi spokojny s vašou bankou som rad že mam taketo poistenie je tam dobre a solidne ohodnocovanie nerobia žiadne rozdieli prajem pekny den
11. 2. 2011   anonym
ty sa tam riaditel (pravopis na to mas), alebo si aspon v jej vedeni, alebo si si este nepozrel stav uctu, resp. nepamatas si kolko si tam dal ...
25. 5. 2009   noko
Oplatí sa ešte zotrvávať v rastových a vyvážených stratégiách DSS, keď akciové podiely klesli niekde medzi 5-10% ? Ďakujem.
25. 5. 2009   radik
nie, ale situácia je taká, že ak si už nevystúpil doteraz, tak nemá význam vystupovať, sporenie sa zo zákona mení na drahý termiňák, navyše bezpečný
26. 12. 2012   Realista
Noko, akciové fondy klesli reálne viac ako o 10 %. Ak máš priemernú (800 €) mzdu a nižšiu, a menej ako 20 rokov do dôchodku, tak máš najvyšší čas z 2.piliera vystúpiť. To už, i keď neradi, priznávajú aj DSS.
8. 3. 2009   anonym
ok
23. 2. 2008   gugo
Ahojte, chcem sa vás opýtať na spokojnosť so zhodnocovaním vkladov v DSS VÚB Genarali.
Ja som v druhom pilieri približne 30mesiacov a teraz
tam mám okolo 60000sk, ale moje vklady zhodnotili
iba o 170sk. Je to smiešne zhodnotenie. Asi rozdiel
oproti predpokladanému zhodnoteniu 5% spotrebuje
DSS na správcovské a iné poplatky.
Výsledné zhodnotenie je teda menšie ako 1%.
Z DSS mi odpísali,že sa jedná o dlhodobé sporenie a
poplatky sú v rámci zákona.
23. 2. 2008   anonym
To je prinajmenšom zvláštne. DSS Generali nemá oproti konkurencii veľmi zaostalejšie zhodnotenie.
25. 2. 2008   Tipi
A myslíš že ostatné sú na tom lepšie? Najlepší Aegon (ja mám vyvážený) má teraz zhodnotenie MNE STRHNUTÝCH PRÍSPEVKOV Z VÝPLATY 0,69% p.a., kvôli amíkovskej tupohlavej hypotekárnej kríze prišli ľudia o spústu peňazí...
26. 2. 2008   gugo
Asi by bolo lepšie, keby soc. poistovňa mohla posielať peniaze namiesto DSS na nejaký osobný účet.
Tam je lepšie zhodnotenie aj nižšie poplatky.
DSS si pri nasporenej sume 1 000 000 bude strhávať mesačne 700sk (0,07%), čo je až 1/4 mesačného príspevku.
27. 2. 2008   Tipi
To by vznikol na Slovensku obrovský prebytok likvidity v bankách, lebo toľko úverov by nestíhali poskytovať.
.
Skončilo by to tak, že by úroky príliš klesli a boli by sme tam kde sme.
.
Ono za správu si nepriamo strháva každý podielový fond, len to ľudia tak nemajú pod kontrolou. Portfolio manažéri v bankách sú drahí ľudia, holt nie je ich na trhu veľa a tak ich treba z niečoho kúpiť. Proti poplatkom by som v zásade nič nemal, ak by mi vedeli tie prachy zarobiť späť. Ale žiaľ možno aj kvôli zákonným obmedzeniam v investovaní im neostáva nič iné iba sa nechať unášať zahraničnými burzami a nepredvídateľnými pohybmi kurzov mien a akcií. Nič lepšie zatiaľ nikto nevymyslel :o(
27. 2. 2008   anonym
keby ste sa na to pozerali z pohľadu 20 rokov dopredu, tak by vám vyhovovlao, že práve nakupujete (pravidelne mesačne) podiely/jednotky výrazne lacnejšie ako pred rokom.
To že ste "prišli o peniaze" by sa dalo povedať len v prípade, že by ste mali inevstované hneď na začiatku nejakú na väčšiu sumu.
pri pravidelnom sporení je ale ten správny uhol pohľadu celkom iný.
27. 2. 2008   Tipi
To je špekulácia. Nikto si nedovolí povedať, že teraz sú podiely/jednotky/ak cie lacné. Ak príde ďalší pokles akciového trhu napr. v dôsledku ďalších auditov pochybných spotrebných úverov v USA, tak aj teraz nakupujeme draho. Ak by som šiel teraz do dôchodku, tak som o peniaze určite prišiel. Ak bude hypotekárna kríza o 35 rokov, keď do dôchodku pôjdem, tak tiež prídem o peniaze, a o nepomerne vyššiu čiastku. Teraz tých 2000 korún ešte viem predýchať.
27. 2. 2008   anonym
keď budú tie ceny zas klesať, tak zase lacnejšie nakúpiš. Nejde o to či sú akcie fundamentálne lacné ale o to, že keď trh klesá, tak stále lacnejšie nakupujem. Ak sa vráti trh aspoň do dnešnej úrovne, tak zarobíš. Rovnako to bolo aj počas veľkej hospodárske krízy. Ak si v roku 1929 stále pravidelne sporil, tak si na konci krízy zarobil. A to bol trochu iný fukot ako teraz. Ak by si mal práve taraz odísť do dôchodku, tak by si určite nevtúpil do II piliera. Ak by si mal ísť do dôchodku v krátkom čase, tak by si sporil v konzervatívnom fonde.
27. 2. 2008   anonym
Mimochodom pravidelné sporenie je to jediné čo by som nenazval špekuláciou. problém sporenia by nastal len v dvoch prípadoch: Ak by trh prešľapoval 20-30 rokov na mieste. Alebo ak by 20-30 rokov len klesal. Ak bude klesať 10 rokov a potom zasa 10 rokov stúpať, tak by si mal byť v slušnom pluse. Povedané dosť zjednodušene.
www.investujeme...
27. 2. 2008   tipi
Buď si poradca/broker, a teda na týchto vizionárskych a nikým nezaručených kecoch zarábaš, alebo Ťa to pekne naučili. Navrhujem pozrieť si toto krásne video (je to brané ako vtip, ale nakoniec je to krutá pravda): www.youtube.com...
.
Ak sa dostanem na rovnakú hranicu dôchodkovej jednotky, ako som bol pred poklesom, tak určite v pluse nebudem. Prvým dôvodom sú poplatky, ktoré sa na rozdiel od investičných fondov nezapočítavajú do hodnoty jednotky, a druhým dôvodom je sviňa inflácia, ktorá je rovnako nepredvídateľná ako ceny akcií. A ak si niekto trúfne tvrdiť, že o 20 rokov budú mať akcie vyššiu hodnotu, ako majú teraz, tak na to má oprávnenie akurát tak Sybila. Na svete je toľko situácií, ktoré môžu spôsobiť prepad všetkých búrz, že aj keby ich niekto vedel spísať, tak určite na rovnaký počet zabudne alebo si ich netrúfne vysloviť.
.
No ale čo som tým chcel povedať je, že mi pri tak vysokých korekciách pri Áčkových tituloch na burzách v súčasnosti pripadá nemiestne hádzať akékoľvek poučky z finančných trhov do placu. Lebo tie sú len na to, aby sa mali analytici na čo vyhovoriť, keď sa netrafia (a to som sám bol jeden z nich, heh).
27. 2. 2008   anonym
to video som videl. Tie tvoje dôvody sú dosť pochybné na investičného analytika. Poplatky sú aj v podielovom fonde a to že sú zarátané do výkonnosti nič nemení na princípe. Najprv hovoríš "určite nebudem v pluse" a potom píšeš o Sybile. To akože vieš priamo od nej za aké ceny budeš nakupovať?
28. 2. 2008   Tipi
Ľahko je povedať "pochybné", asi už bude ťažšie to vysvetliť, čo? Súhlasím, že princíp podielových fondov a dôchodkových fondov je v konečnom dôsledku rovnaký.
Ale tvrdenia "určite nebudem v pluse" a Sybila sa v mojom príspevku nevylučujú. Mne len ide o to, že investičné poučky na akciových trhoch mi už pripadajú skôr ako odlákanie nepriateľa, než ako niečo čo mi má zhodnotiť peniaze.
.
Pekným príkladom bol Višegradský akciový fond od ING. Všetci predajcovia Ti budú tvrdiť, že akciové fondy sú na dlhodobé investovanie. Ja som tam vložil peniaze krátkodobo (asi na 6 mesiacov) a moje výnosy presiahli výnosy v akomkoľvek inom fonde na Slovensku. A aj tak som mal iba šťastie, takže poučky radšej vytvárať nebudem, no pod ich zrušenie by som sa podpísal..
Dokonca aj v tej analýze great depression existuje toľko možných výnimiek, že sa autor neodvážil stanoviť jednoznačne vhodnú investičnú stratégiu v dnešnej dobe.
28. 2. 2008   anonym
Ok. rozumieme si.
28. 2. 2008   anonym
Višegrád: to že je niečo nadhodnotené neznamená, že to už nebude rásť. To by bolo shortovanie veľmi jednoduché. Viď Čína.
Rovnako sú podhodnotené trhy aj tituly a neznamená, že ihneď budú rásť. To by bolo ľahké stať sa miliónárom.
27. 2. 2008   anonym
tu máš tú great depression:
www.shambhala.o...
Ak by teda práve mala nastať, tak aspoň malá útecha.
28. 2. 2008   Tipi
Najkrajšia je conclusion. Veľmi som ju neanalyzoval, ale na zbežné pozretie mi vyplynulo, že žiadna conclusion nie je :o)... skoro ako Tomanovej analýza o DSS-kách. Mno ale info o tom, že kto v depression nespanikáril, ten si aj ako-tak svoje prachy ubránil, je aspoň trochu potešujúce.
28. 2. 2008   DuroChmulo
naco tazke slova -pisem ti to iste ako sunflowerovi:
citim ze velmo chces rozprudit bohatu diskusiu … nic nemoze ist stale hore uvazuj LOGICKY keby ti vecne STAL(to by bolo radosti) a ty by si sa zohol tak by ti oko VYBIL ak by ti neklesol(a to uz by boli starosti)… cize toto TIPI nepripustas, nemoze byt takyto stav, skratka ani fondy nemozu stale stupat alebo stale len klesat
tutu POUCKU by si mali vsetci nadejni experto-nukaci produktov ovb a inych patentovanych oblbovacich firmiciek zalozit do karisblokov alebo prilepit na celo ked pojdu vyfinteni za klientom aby mu to aj rucne nazorne ukazali ak si tento postelno-burzovy zakon popriadne nenabifluju
28. 2. 2008   anonym
Hlavne mi tam išlo o to, že v roku 1938 bol Dow Jones ešte stále pod úrovňou roku 1929 (čiže s pohľadu jednorázovej investície v mínuse). Napriek tomu cez DCA mohol byť investor v pluse.
28. 2. 2008   Tipi
Mno, a celé premakané DCA by mu bolo na nič, keby išiel do dôchodku v roku 1935. Horšie ako takáto neistota je už len inflácia :o). Ale chápem čo chceš povedať, ak všetko pôjde po starom, tak sme v suchu. Hurá do sporenia. Ináč mne sociálna poisťovňa 3 mesiace držala príspevky, a pustila mi ich do DSS zrovna teraz, keď je dobrá cena, tak dúfam že Tvoja teória bude fungovať :o)...
29. 2. 2008   anonym
No je to od vrcholu po rok 1935 6 rokov. A to by naozaj málkto kto ide za 6 rokov do dôchodku investoval do akcií (akciových fondov). Ak by sporil na dôchodok tak minimálne od roku 1920 15 rokov pred odchodom. Počítať to nebudem, ale asi by nebol v mínuse.
Problem pri DCA je ak by trh prešlapoval celú dobu (20-30) rokov namieste. No a k tomu ešte aj tie "drobné" rozdiely medzi fondami a DSS.
27. 2. 2008   anonym
A ked mas peniaze vo fonde, napr. milion, tak si tiez sprava strhava svoje - akciove fondy dajme tomu 2%p.a. - teda 2000 SKK. A strháva sa z miliona, nie z prispevku zo socialnej poistovne. Tento poplatok je navyse zaratany v kurze daneho fondu.
27. 2. 2008   guverner
Je to vlastne ironia ,ale je to tak .
Obycajne terminaky alebo sporiace osbne ucty ci pen.f su ovela lepsou alternativou aj do buducnosti ako dss-ky. Je to iba moj nazor uplneho laika.
Ostal som verny soc. poist- tak uvidime o tych XY rokov ked dozijeme :o)
27. 2. 2008   dano
ano, je to nazor uplneho laika, zvaz dss
28. 2. 2008   Tipi
Mno ak si myslíš že SP ti to ukladá na termiňák, peňažný fond alebo na sporiaci osobný účet, tak chlapec good luck. Heh. Myslím že viac neuvidíš ako uvidíš po tých XY rokoch. Nebude na čo pozerať, keď nás dedkov bude viac ako americkej armády.
29. 2. 2008   anonym
veď si v DSS môžeš vybrať konzervatívny fond čo bude obdoba toho sporiace účtu.
1. 3. 2008   poky
Vsetko je o nazoroch. Ja by som za normalnych okolnosti tiez preferoval terminovane vklady,sporiace ucty a podobne produkty, ale dnes viem, ze toto nie su v kazdom pripade najlepsie moznosti na dlhodobe zhodnocovanie penazi (nehovorim o akciach). Clovek ma strach z neznameho alebo z toho, comu nerozumie. Najhorsi spravca penazi je stat a statne firmy spolu so statnymi instituciami. Bohuzial mam tiez nazor, ze obrie nadnarodne spolocnosti zacali sa podobat statnym firmam,uz to nie je ako volakedy. Majitelia budujuci firmu mali na mysli len jedno, spokojny zakaznik sa
vrati, kupi znovu a este prinesie 2 dalsich. Dnes manazeri myslia na to ako zarobit co najviac, s co najmensimi nakladmi, lebo od nich sa odvija vyska ich platu.
Je to ako keby Mercedesi montovali v Sudane, prevodovky v Bolivii, elektriku a vybavu v Cine. Nemci budu len viest administrativu a kvalita? Spocitame si,ze na 10000 predanych aut bude reklamacii 5-10%, este stale zarobime a predame globalne o 30-50% viac aut, lebo stlacime cenu o min. 40% dole. Mercedes dnes stoji cca. 850.000,- a keby stal 400-500.000,- nekupite ho?
27. 2. 2008   dano
tvoje zhodnotenie je vyjadrene aktulnym kurzom DJ, ktory klesal par mesiacov, ale mal by si oslavovat, nakolko taraz nakupujes podstatne viac DJ, kedze ich kurz je nizky, su lacne
cele sporenie je iba pravidelny dlhodoby nakup DJ na tvoj ucet za ucelom, aby si ich tam nadobudol co najviac a je lepsi nakup vdy pri poklese kurzov, co vsak nevies ovplyvniť, ale voletilita bud vzdy.
ked chces z toho mat väcsi uzitok , tak presuvaj DJ medzi fondami, pri poklese do rastoveho, ked to stupne presun do konzervy atd
28. 2. 2008   Tipi
Už len vedieť kde je dno a kde je peak, a je z neho boržoj... mimochodom... myslíš že pri dnešných rozdieloch vo výnosnosti fondov sa oplatí takto špekulovať? Koľko by to spravilo, pár desiatok korún?
26. 1. 2008   ltbandur@post.sk
Vazeny redaktor,
na Vasej stranke sa objavila informacia ze akcionarmi VUB Generalli d.s.s, a.s. je INTESA, a.s. a GENERALLI, a.s. avsak na oficialnej stranke VUB je informacia, ze akcionarmi VUB Generalli dss, a.s je VUB, a.s. a Generalli, a.s co je podstatny rozdiel.
Mozete a k tejto informacii vyjadrit?
Dakujem,
akcionar VUB,a.s.
1/5staršie

Viac informácií ...


Pozrite si ako za doplnkové poisťovne hlasovali návštevníci našich stránok.

Pozrite si takisto príbuzné produkty:
Termínované vklady
Sporiace vklady

-->